Skocz do zawartości

Zapotrzebowanie na Złocieniu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.12.2019 o 16:42, malbach napisał:

Brakuje dobrej polskiej lub włoskiej restauracji, z dobrym winem, do posiedzenia ze znajomymi. Przydałby się również kosmetolog z prawdziwego zdarzenia/fryzjera. Dałam szanse tym, które już funkcjonują na osiedlu ale w tych czasach brak sterylizatora to dramat.

Czy ja żyje w jakiejś innej ekonomicznej rzeczywistości? Dobra włoska restauracja, z dobrym winem? Na Złocieniu? Przecież to biznes bez jakichkolwiek szans zarobku...

• Like 1
  • Haha 2
  • Sad 1
Odnośnik do posta
3 godziny temu, sledzik1984 napisał:

Czy ja żyje w jakiejś innej ekonomicznej rzeczywistości? Dobra włoska restauracja, z dobrym winem? Na Złocieniu? Przecież to biznes bez jakichkolwiek szans zarobku...

Myślę że projekt otwarcia włoskiej restauracji z winem "dobrym" rozumiem wyższą półkę jest równie ryzykowny jak otwarcie w dekadzie kawiarenki internetowej dla młodzieży bez internetu :) 

• Haha 1
Odnośnik do posta
19 godzin temu, sledzik1984 napisał:

Znam dużo osób mieszkających na osiedlu i w pobliżu, które co najmniej raz w tygodniu jadą do centrum na dobrą kolację z winem. Wolą zapłacić dodatkowo za taksówkę kilka złotych ale zjeść coś lepszego niż to co oferuje Bolzano i Biesiadowo. Dobre włoskie wino można wypić w restauracji za mniej niż 100 zł za butelkę.  A kieliszek wina kosztuje tyle co butelka piwa kraftowego. Włoska kuchnia też nie jest droga.

W niedalekiej odległości znajduje się sklep Market Point. Sprzedaż dobrych alkoholi, jakościowego jedzenia ma się tam dobrze.

• Like 1
Odnośnik do posta
16 minut temu, malbach napisał:

Znam dużo osób mieszkających na osiedlu i w pobliżu, które co najmniej raz w tygodniu jadą do centrum na dobrą kolację z winem. Wolą zapłacić dodatkowo za taksówkę kilka złotych ale zjeść coś lepszego niż to co oferuje Bolzano i Biesiadowo. Dobre włoskie wino można wypić w restauracji za mniej niż 100 zł za butelkę.  A kieliszek wina kosztuje tyle co butelka piwa kraftowego. Włoska kuchnia też nie jest droga.

W niedalekiej odległości znajduje się sklep Market Point. Sprzedaż dobrych alkoholi, jakościowego jedzenia ma się tam dobrze.

Malbach wiesz ile jest osób mieszkających na osiedlu i w pobliżu którzy cenią zdrową żywność i też takich sklepów poszukują? był taki sklep na osiedlu w którym również się zaopatrywałem i wiesz co się stało ? został zlikwidowany. Tak porównując sytuację co nam się wydaje że będzie dobrze prosperować vs brutalna rzeczywistość. Oczywiście odpowiedź wszyscy poznalibyśmy dopiero w momencie otwarcia takiego lokalu, jednak bądźmy realistami i tak jak poprzednicy nie uwierzę że nagle na osiedlu pojawi się tylu smakoszy Włoskich smaków i wina aby zagwarantować obrót wystarczający na utrzymanie lokalu. 

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Franzz napisał:

Malbach wiesz ile jest osób mieszkających na osiedlu i w pobliżu którzy cenią zdrową żywność i też takich sklepów poszukują? był taki sklep na osiedlu w którym również się zaopatrywałem i wiesz co się stało ? został zlikwidowany. Tak porównując sytuację co nam się wydaje że będzie dobrze prosperować vs brutalna rzeczywistość. Oczywiście odpowiedź wszyscy poznalibyśmy dopiero w momencie otwarcia takiego lokalu, jednak bądźmy realistami i tak jak poprzednicy nie uwierzę że nagle na osiedlu pojawi się tylu smakoszy Włoskich smaków i wina aby zagwarantować obrót wystarczający na utrzymanie lokalu. 

Na pewno sporo. Sama często korzystam z tego typu sklepów jednak nie miałam pojęcia o istnieniu takiego na osiedlu. Chyba, że chodzi Ci o warzywniak przy aptece?

Odnośnik do posta
3 godziny temu, malbach napisał:

Na pewno sporo. Sama często korzystam z tego typu sklepów jednak nie miałam pojęcia o istnieniu takiego na osiedlu. Chyba, że chodzi Ci o warzywniak przy aptece?

Sklep Natka ze zdrową żywnością i wiesz co mi Pani właścicielka powiedziała :) ? że likwiduje bo ma mały ruch :) no nic myślę że możemy zakończyć dyskusję nie ma sensu dalej się rozwodzić na temat szans takiej czy owakiej kuchni. Niech na razie się zakończą /rozpoczną inwestycje których mieszkańcy potrzebują zdecydowanie bardziej. 

• Like 1
Odnośnik do posta
Gość MisiekW

Nad sklepem "Natka" również szczerze ubolewam, bo naprawdę go szkoda, również się zaopatrywałem... :( Pani właścicielka niestety wspominała, że połowa "klientów" to tak aby przyjść popatrzeć i "czemu tak drogo", a przecież tak jest trend na eko żywność (bardzo słuszny).

Myślę że należy też wziąć pod uwagę że prowadzenie jakiegokolwiek biznesu samodzielnie to niezłe wyzwanie i myślę że każdy kto to robi chciałby mieć z tego pewną finansową satysfakcję a nie wychodzić nieco ponad koszty.

Sprawa jest prosta, jak ktoś uważa że dany biznes się na osiedlu opłaci, to powinien go czym prędzej zakładać i trzepać kasę zanim ktoś inny wypełni niszę :P :) 

Odnośnik do posta
W dniu 28.12.2019 o 18:59, Ataga napisał:

Mógłbyś coś więcej na ten temat powiedzieć? Będzie to siłownia z fitnessem?od kiedy dokładnie rusza? Niestety nie mogę nic w internecie na ten temat znaleźć 

Budynek zostanie oddany do użytkowania w kwietniu 2020. Szczegóły pewnie zostaną dopięte po otwarciu. 

Odnośnik do posta
  • 3 weeks later...

Problem z pizzerią na Złocieniu polega na tym, że Bolzano całkowicie straciło najpierw na obsłudze klienta, a później na jakości pizzy, a Biesiadowo to raczej fast food niż jakakolwiek pizzeria z prawdziwego zdarzenia. Kilka lat temu Bolzano było naprawdę dobrą pizzerią, z niezłymi cenami i dobrym ciastem. Obsługa była też w porządku.

Obecnie już lepiej zamówić np. w El Toro, dowożą też na osiedle. Co do burgerów to polecam Fanaberię na Złocieniowej.

• Like 2
Odnośnik do posta
22 godziny temu, Winsky napisał:

Problem z pizzerią na Złocieniu polega na tym, że Bolzano całkowicie straciło najpierw na obsłudze klienta, a później na jakości pizzy, a Biesiadowo to raczej fast food niż jakakolwiek pizzeria z prawdziwego zdarzenia. Kilka lat temu Bolzano było naprawdę dobrą pizzerią, z niezłymi cenami i dobrym ciastem. Obsługa była też w porządku.

Obecnie już lepiej zamówić np. w El Toro, dowożą też na osiedle. Co do burgerów to polecam Fanaberię na Złocieniowej.

Biesiadowo to jakaś ponura kpina.
To co tam podają to trudno nawet odpadkami nazwać.

Śmieszne są ich kupione opinie na google.
Najbardziej rozbawiła mnie ta fejkowa opinia:
"Trafiłam tu przez przypadek z rodziną podczas zwiedzania Krakowa. Super miejsce i klimat. Mozna dobrze zjeść. POLECAM"
Złocień atrakcją turystyczną dla rodzin :)

Szybki upadek Biesiadowa widzę.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do posta
2 godziny temu, razu napisał:

Biesiadowo to jakaś ponura kpina.
To co tam podają to trudno nawet odpadkami nazwać.

(...)

Szybki upadek Biesiadowa widzę.

Niestety zajęli najlepszą lokalizację pod knajpę na osiedlu, narożny, przeszklony z dwóch stron lokal w centrum.

To sieciówka więc nie wierzę w upadek. Przy tej skali osiedla jak jeszcze dostaną koncesję na alkohol to na pewno się utrzymają.

Edytowane przez PanG
  • Like 1
Odnośnik do posta
W dniu 2.01.2020 o 20:23, MisiekW napisał:

Nad sklepem "Natka" również szczerze ubolewam, bo naprawdę go szkoda, również się zaopatrywałem... :( Pani właścicielka niestety wspominała, że połowa "klientów" to tak aby przyjść popatrzeć i "czemu tak drogo", a przecież tak jest trend na eko żywność (bardzo słuszny).

Sklep miał kilka produktów, których nie sposób było kupić w innych "sklepach".

To że upadł jest wyznacznikiem jak mało ludzi mieszka na osiedlu.

Odnośnik do posta
21 godzin temu, PanG napisał:

Niestety zajęli najlepszą lokalizację pod knajpę na osiedlu, narożny, przeszklony z dwóch stron lokal w centrum.

To sieciówka więc nie wierzę w upadek. Przy tej skali osiedla jak jeszcze dostaną koncesję na alkohol to na pewno się utrzymają.

Weźcie pod uwagę również że może zmienić się franczyzobiorca i wtedy może być to zupełnie inny poziom obsługi oraz jakoś podawanych dań, rozpiętość ocen googlowskich w różnych rejonach naszego kraju tych restauracji tylko to potwierdza, jakoś w Warszawie udało się otworzyć to samo Biesiadowo z oceną 4,5 przy ponad 400 głosach daje wynik bardzo dobry , u nas aktualnie ocena 3,6 bo nie ma kryć jest jak jest :( ja na razie odpoczywam od tej restauracji i czekam na lepsze czasy. 

Odnośnik do posta
Gość MisiekW
18 godzin temu, inteligentKR napisał:

Sklep miał kilka produktów, których nie sposób było kupić w innych "sklepach".

To że upadł jest wyznacznikiem jak mało ludzi mieszka na osiedlu.

Mało to nas raczej nie jest. Po prostu niewielu kupowało tam.

Odnośnik do posta
30 minut temu, Andrzejek napisał:

Na waszym miejscu zajął bym się zapotrzebowaniem na infrastrukturę która uchroni osiedle przed powodzią. Dawno już temat usechł.  ;)

Dziękujemy za troskę, mieszkańcy osiedla robią wszystko co w ich zasięgu aby zniwelować zagrożenie. 

• Like 2
Odnośnik do posta
W dniu 22.01.2020 o 11:27, Andrzejek napisał:

Na waszym miejscu zajął bym się zapotrzebowaniem na infrastrukturę która uchroni osiedle przed powodzią. Dawno już temat usechł.  ;)

Temat nie usechł. Gdyby Pan był w zeszłym roku na spotkaniu w szkole przy ul. Weigla, to by Pan wiedział, że do 2022 roku będą wybudowane kolejne dwa zbiorniki retencyjne i tak samo dowiedziałby się Pan dlaczego jeszcze ich nie ma.

• Like 1
Odnośnik do posta
21 minut temu, Malachit1980 napisał:

Temat nie usechł. Gdyby Pan był w zeszłym roku na spotkaniu w szkole przy ul. Weigla, to by Pan wiedział, że do 2022 roku będą wybudowane kolejne dwa zbiorniki retencyjne i tak samo dowiedziałby się Pan dlaczego jeszcze ich nie ma.

Ok czyli temat nie usechł, w zeszłym roku to mnie nie było na zlocieniu, tzn byłem zajęty remontem i to pod koniec czerwca. W maju było bardzo mokro..., tu bym naciskał bo byle deszcz i syreny wyją na alarm.  dzięki za info i słowo pouczenia. 

Odnośnik do posta
  • 1 month later...

A zrobię im reklamę 🙂

Ul. Domagały 45 - pierwszy lokal obok Atuta

W bogatej ofercie Bloco-Loco Kraków znajdziecie m.in. zajęcia dla najmłodszych (warsztaty, animacje, j.angielski, zajęcia edukacyjne), jak i dorosłych (spotkania tematyczne, zajęcia sportowe, j.angielski). Oczywiście zawsze można wejść do nas po prostu się pobawić w przyjaznej atmosferze. Dla głodnych i spragnionych będzie czekać pyszne ciasta i desery od lokalnych sprawdzonych dostawców oraz kawa z jednej z najlepszych krakowskich palarni. O poranku zapraszamy na śniadania, a popołudniami na coś na ciepło

Zapisy na fitness dla chętnych

https://m.facebook.com/pg/Bloco-Loco-Kraków-100878344850092/about/

• Thanks 1
Odnośnik do posta