Skocz do zawartości

Mistrzowie parkowania

Lord

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, czy osoby które mają po 2 3 auta mogą zostawić choć jedno po za osiedle czy to za daleko?? Są tu piękne fury które grzeją ławę nie wyjeżdżając nawet w niedzielę do kościoła oraz parę firmówek których miejsce raczej pod firmą niż pod blokiem a wszystko daje efekt desperacji jaki można uchwycić na zdieciu 

IMG_20190927_051528.jpg

10 godzin temu, Lord napisał:

Mam pytanko, czy osoby które mają po 2 3 auta mogą zostawić choć jedno po za osiedle czy to za daleko?? Są tu piękne fury które grzeją ławę nie wyjeżdżając nawet w niedzielę do kościoła oraz parę firmówek których miejsce raczej pod firmą niż pod blokiem a wszystko daje efekt desperacji jaki można uchwycić na zdieciu 

IMG_20190927_051528.jpg

Nie rozumiem tej aluzji z firmowkami, dlaczego maja parkowac pod firmami, raczej nikt przy zdrowych zmyslach kto ma firmowy samochod i placi za jego uzytkowanie podatek nie bedzie sobie jezdzil do pracy autobusem bo mieszkancom przeszkadzaja firmowe auta mieszkancow parkujace w miejscu zamieszkania.

Bardziej mi chodzi o auta dostawcze niż o piękne furki od szefa, zajmują trochę więcej miejsca. po za tym pytam tylko czy każdy posiadacz paru aut musi je mieć obok siebie po mimo że one miesiącami stoją. No nic to miało być luźne pytanie żebym kiedyś nie napotkał auta pod klatka schodowa 

Miejsca są publiczne i ogólnodostępne, więc każdy ma święte prawo kupić tyle samochodów ile zapragnie, i parkować je też gdzie tylko zapragnie o ile robi to zgodnie z przepisami i tam gdzie wolno. Idąc tym tropem ktoś może wymyślić że mieszkasz w bloku o numerze podzielnym przez 3 to też możesz parkować poza osiedlem :) . Prawo do miejsca ma każdy takie samo, czy jeździ na co dzień czy nie, czy ma jedną furę czy 4 - to bez znaczenia.

Miejsc jest mało i zasada jest prosta - kto pierwszy ten lepszy. Bądźmy rozsądni, problem ma jedno źródło czyli bardzo mało miejsc i zamiast szukać kryteriów kto może parkować a kto nie lepiej wszyscy zwracajmy uwagę na to czy po prostu samochody nie zagrażają bezpieczeństwu itp. bo niestety zdarza się to.

Co do zdjęcia, to jest to prawdziwy skandal i może następnym razem zanim schowasz telefon po zrobienia zdjęcia warto się zastanowić, czy telefon do straży miejskiej nie jest dobrym rozwiązaniem. Co jak co, ale takie coś to jest gruba przesada.

Dzięki za fotkę.

Ależ czy ja odbieram komuś jakieś prawo do parkowania? Grzecznie pytam czy byli by laskawi ułatwić innym życie i tyle ktoś będzie chciał a ktoś nie prosta reguła. Poruszyłem temat tylko dla tego że ktoś zaczyna przeginac jak widać na zdieciu sam nie mam problemu z miejscem bo większość ludzi wyjeżdża do pracy gdy ja z niej wracam tak więc też nie mam zamiaru się bardziej rozkręcić w tym  temacie. A co do dzwonienia po straż miejska hmmm zostawię to innym którzy lubią jak jego sąsiad płaci mandat. I tak często odwiedzają nasze osiedle dużo zakazów więc jest gdzie zarobić 

Tak troszeczkę gasząc emocję, takie zdjęcia, zakładane tematy dot. parkowania i zdjęć tzw. mistrzów, parkowanie na trawnikach, parkowanie na chodnikach. OK zgodzę się warto to upubliczniać ale jest to przede wszystkim policzek dla dewelopera który ma to w du... i nawet  przy barakach w "polu"LCC gdzie ludzie ratują się z parkingiem dostają kartki za wycieraczki. Jeżeli tylko przejrzy mój post, osoba zainteresowana zakupem mieszkania w lokalizacji  Złocień z nieodpłatnym postojowym powinna pokazać te zdjęcia deweloperowi i zapytać w czy jest problem z parkowaniem na osiedlu.. bo to to co LCC /Develia wyprawia to się włos na głowie jeży... może Pan T..asz nie mogę nazwiska podać przedstawiciel LCC/ Develia zabierze głos.. Naprawdę kusi mnie zebrać ilość miejsc parkingowych do wybudowanych lokali i obliczyć uwzględniając obecne zakazy na prośbę Staży Miejskiej ,Budowlańców LCC w obszarach transportu  i przeprowadzić grubszą batalię dot . tego czy to co zapewniali ma się w jakimkolwiek stopniu do realiów  . Podsumowując większy sens przypiąć karnego kuta...psika przedstawicielom LCC/Develia którzy do tego stanu  dopuścili i "wchodzą cali na biało" 

Ja zabieram się za kontakt z LCC/Develia  trochę dopytać bo pewnie tej szalonej machiny nie zatrzymam ... 

2 godziny temu, Franzz napisał:

Tak troszeczkę gasząc emocję, takie zdjęcia, zakładane tematy dot. parkowania i zdjęć tzw. mistrzów, parkowanie na trawnikach, parkowanie na chodnikach. OK zgodzę się warto to upubliczniać ale jest to przede wszystkim policzek dla dewelopera który ma to w du... i nawet  przy barakach w "polu"LCC gdzie ludzie ratują się z parkingiem dostają kartki za wycieraczki. Jeżeli tylko przejrzy mój post, osoba zainteresowana zakupem mieszkania w lokalizacji  Złocień z nieodpłatnym postojowym powinna pokazać te zdjęcia deweloperowi i zapytać w czy jest problem z parkowaniem na osiedlu.. bo to to co LCC /Develia wyprawia to się włos na głowie jeży... może Pan T..asz nie mogę nazwiska podać przedstawiciel LCC/ Develia zabierze głos.. Naprawdę kusi mnie zebrać ilość miejsc parkingowych do wybudowanych lokali i obliczyć uwzględniając obecne zakazy na prośbę Staży Miejskiej ,Budowlańców LCC w obszarach transportu  i przeprowadzić grubszą batalię dot . tego czy to co zapewniali ma się w jakimkolwiek stopniu do realiów  . Podsumowując większy sens przypiąć karnego kuta...psika przedstawicielom LCC/Develia którzy do tego stanu  dopuścili i "wchodzą cali na biało" 

Ja zabieram się za kontakt z LCC/Develia  trochę dopytać bo pewnie tej szalonej machiny nie zatrzymam ... 

Jak kupowałem mieszkanie w B18 to nie dość żę deweloper mówił że jest mało miejsc, to osoby kupujące mieszkanie powinni pochodzić po lokalizacji i widać. Znajomy powiedział mi to samo, jak kupujesz tu mieszkanie - kup garaż inaczej będziesz miał problem. Każdy to wiedział i powinien kupić, ale niektórzy przycebulili na maksa i teraz muszą jeździć i parkować na zieleni i innych miejscach byle mieli blisko. Chodzi Ci o te auta koło placu zabaw? Mieli zostawione kartki bo będą rozbierać to miejsce i potrzebowali je odgrodzić, żeby co wieczór samochodów nie holować... Mówi się że to wina dewelopera itd itd. Ale przecież na samych makietach widać że miejsc naziemnych nie jest za dużo, więc jak ktoś kupował i widział ilość mieszkań i to, że nie którzy mogą mieć po 2 i więcej samochodów to według mnie - bardzo nierozsądnie się przekalkulował. Rozumiem jeszcze te osoby które kupowały późno i miejsc postojowych już np. nie było, ale to też powinni się liczyć widząc i znając problem, chociażby poczytać na internecie czy popytać mieszkańców przed zakupem. No chyba że ktoś traktuje zakup mieszkania jak paprykaż szczeciński, że idzie do sklepu, kupuje, a w domu czyta skład, to nie jest to już nikogo wina tylko osoby która kupiła. Takie moje zdanie.

• Like 3

3 godziny temu, Franzz napisał:

Ja myślę że taka sytuacja co najwyżej zachęci ludzi do kupowania miejsc od dewelopera i spowoduje wzrost ich cen... Taka sytuacja z miejscami jest w całym Krakowie, zworc uwagę że auta można parkować wzdłuż Serafy od strony rzeki czego nie ma w żadnym pzt i jest to zalegalizować z wyłączeniem miejsc gdzie musi straż się "zawinąć" - trzeba też powiedzieć że nie znam żadnego nowego osiedla gdzie było by tak dużo ogolno dostępnych miejsc... 

• Confused 1

26 minut temu, nslukasz napisał:

Ja myślę że taka sytuacja co najwyżej zachęci ludzi do kupowania miejsc od dewelopera i spowoduje wzrost ich cen... Taka sytuacja z miejscami jest w całym Krakowie, zworc uwagę że auta można parkować wzdłuż Serafy od strony rzeki czego nie ma w żadnym pzt i jest to zalegalizować z wyłączeniem miejsc gdzie musi straż się "zawinąć" - trzeba też powiedzieć że nie znam żadnego nowego osiedla gdzie było by tak dużo ogolno dostępnych miejsc... 

Galicyjska - Centralna - też sprzedawana przez LC Corp/Develia. Tam jest ich dużo więcej, ale widok na duży parking między blokami od wewnętrznej strony. Tylko że tam podziemne są za chyba 30 tys. zł.

Edytowane przez mocnyszwed

1 godzinę temu, mocnyszwed napisał:

Galicyjska - Centralna - też sprzedawana przez LC Corp/Develia. Tam jest ich dużo więcej, ale widok na duży parking między blokami od wewnętrznej strony. Tylko że tam podziemne są za chyba 30 tys. zł.

Teoretycznie tak, ale jak przeliczysz na ilość mieszkań to jest praktycznie to samo, tamte bloki to molochy. Tak czy inaczej nie bardzo wiem o co pretensje do dew. To chyba jedno z nielicznych osiedli że kupując mieszkanie można zobaczyć całe osiedle jak ma wyglądać. 

Wydaje mi się że nikt takich pretensji nie ma a przynajmniej mieć nie powinien, bo plan osiedla znany jest od samego początku, tylko chyba ze wiele osób uznało że "jakoś to będzie". Jak kiedyś w innym wątku napisałem że moim zdaniem każdy powinien traktować kupno garażu jako nieodzowny konieczny zakup, to mnie zjechali co niektórzy :/ 

24 minuty temu, MisiekW napisał:

Wydaje mi się że nikt takich pretensji nie ma a przynajmniej mieć nie powinien, bo plan osiedla znany jest od samego początku, tylko chyba ze wiele osób uznało że "jakoś to będzie". Jak kiedyś w innym wątku napisałem że moim zdaniem każdy powinien traktować kupno garażu jako nieodzowny konieczny zakup, to mnie zjechali co niektórzy :/ 

Ja się z Tobą w pełni zgadzam. Widać na makietach gdzie ile będzie miejsc, na wybudowanych dotychczas nie ma za dużo tych większych parkingów dlatego jest ścisk. W przyszłości powinno to się poprawić trochę co widać poniżej, więc rotacja samochodów będzie, o ile jeszcze LC Corp weźmie i wymusi kupno miejsca parkingowego do każdego nowego mieszkania - powinien być luz. Z makiety wynika że same te miejsca (czerwone) dzadzą ok 135 miejsc parkingowych naziemnych. W przyszłości natomiast może być inny problem, mianowicie stacja złocień i park & ride. Gdy będzie pełny, auta będą mogły parkować u nas na osiedlu i przechadzać się dalej, to może być większy problem na przyszłość (chyba że zrobilibyśmy szlaban). Ewentualnie może możnabyłoby się jakoś dogadać z develią żeby postawiła trochę większą drogę (na pomarańczowo) i nawet może przystanek na jego końcu dla autobusów byłby w stanie się tam zmieścić na zawrotce (niebieska - P - przystanek).

miejsca.jpg

12 godzin temu, mocnyszwed napisał:

W przyszłości natomiast może być inny problem, mianowicie stacja złocień i park & ride. Gdy będzie pełny, auta będą mogły parkować u nas na osiedlu i przechadzać się dalej, to może być większy problem na przyszłość (chyba że zrobilibyśmy szlaban)

1. To raczej nie będzie problemem dla Słonecznego Miasteczka a bardziej dla Śnieżki. Nie sądzę aby komukolwiek ( przyjezdnemu) chciało się taki kawał drogi chodzić na przystanek skoro przy Złocieniowej jest tyle miejsc parkingowych w odległości od 300 - 200 m od projektowanego wejścia na perony.

2. Przystanek Złocień będzie atrakcyjny tylko dla mieszkańców pobliskich osiedli, ponieważ na nim będą się zatrzymywać wyłącznie pociągi osobowe relacji Kraków kierunek Tarnów i jadące od Tarnowa do Krakowa dlatego raczej od wschodu nikt nie będzie do nas przyjeżdżał aby wsiąść do pociągu. Bardziej obecnie obleganym i atrakcyjnym miejscem jest stacja Kraków Bieżanów gdzie w kierunku Krakowa jest więcej połączeń ze względu na SKA1 Wieliczka - Balice.

• 2 weeks later...
Gość ZdzichuKura
W dniu 12.10.2019 o 09:28, kuntakinte napisał:

Gratuluję mistrzowi, po raz kolejny uniemożliwił odbiór śmieci z wiaty pomiędzy blokami 22,24,26. Dodatkowy odbiór śmieci na jego koszt? Poszło zgłoszenie do administracji i SM.

IMG_20191012_0902301.jpg

IMG_20191012_0902367.jpg

Wspaniali ludzie muszą mieszkać w Waszej wspólnocie! Polacy z krwi i kości!

Jeden postawi auto pod wiatą, to drugi na złość wyrwie mu atrapę chłodnicy! loffciam:):)

Rozważam, zakup mieszkania w tymże urokliwym małopolskim miasteczku, ale po lekturze tegoż forum już wiem! słoneczne osiedle to je to!

Sąsiedzi piszący anonimowe posty :) Walka z porzuconymi samochodami :) ech kwintesencja!

Gość ZdzichuKura
2 godziny temu, kuntakinte napisał:

Raczej nie dość że cebulak żałuje na miejsce parkingowe to jeszcze w kogoś przywalił i dał nogę więc z ubezpieczenia nie zrobi. Będzie tak jeździł aż samo nie odpadnie.

Tak i udało mu się zmienić cały zderzak ale już atrapy nie;-)

Fajnie tam macie :-) patola na 102.

Byłem ze dwa razy i ten Mercedes często parkował wzdłuż ulicy prowadzącej do kosza do koszykówki;-)

Rozumiem jednak, że łatwiej komuś wyrwać atrapę niż z kimś pogadać :-)

dwa dziwne, że piszecie anonimowo..dziwna ta wasza wspólnota

To przedstaw się z imienia i nazwiska bo jakoś nie zauważyłem.

Najpierw się zastanawiałeś czy w Krakowie kupić, teraz już kilka razy byłeś i nawet kojarzysz ten samochód, nawet wiesz gdzie stał, zauważyłeś przejazdem że wymienił zderzak, czego ja nawet nie zauważyłem, co za spostrzegawczość...

Przyznaj się lepiej że to twój, bo właściciel tak zamaskowane biegł do samochodu że pewne ledwo przez nos oddychał. 

jak Ci nie pasuje przestrzeganie zasad wspólnoty to poszukaj w Bieszczadach.  Nie mam zamiaru płacić więcej za wywóz śmieci czy nie mieć gdzie i jak ich wyrzucić bo jakiś cwaniak zrobił sobie miejsce parkingowe na zakazie i śmieciarka odjeżdża. Ten samochód w tym miejscu już co najmniej dwa razy uniemożliwił wywóz, pewnie przy innych śmietnikach też. Mam nadzieję że administracja obciąży go za każdą taką sytuację.

• Like 1

Gość przytrollował, może poprawił sobie dzień, nie trzeba się denerwować. Zresztą konto już zdążyło zmienić status na "gość", więc chyba się uzewnętrznił i ulotnił. Cwaniaków zagradzających wiatę należy bezwzględnie piętnować  myślę że nie Ty jeden masz na to podobne zdanie. ;) 

11 godzin temu, MisiekW napisał:

Gość przytrollował, może poprawił sobie dzień, nie trzeba się denerwować. Zresztą konto już zdążyło zmienić status na "gość", więc chyba się uzewnętrznił i ulotni

Tacy goście sami się nie ulatniają - w innym wątku śledzik napisał o usunięciu konta gdyż nie tylko tu pisał bzdury jak mało który..

Edytowane przez maxkad

• 2 weeks later...
W dniu 13.10.2019 o 13:07, Gość ZdzichuKura napisał:

Wspaniali ludzie muszą mieszkać w Waszej wspólnocie! Polacy z krwi i kości!

Jeden postawi auto pod wiatą, to drugi na złość wyrwie mu atrapę chłodnicy! loffciam:):)

Rozważam, zakup mieszkania w tymże urokliwym małopolskim miasteczku, ale po lekturze tegoż forum już wiem! słoneczne osiedle to je to!

Sąsiedzi piszący anonimowe posty :) Walka z porzuconymi samochodami :) ech kwintesencja!

Atrapę miał już zerwaną - nikt mu jej nie wyrwał...a zastawił bo burak, ale z mercedesem...

Po co tworzyć historię ludzi złośliwych na tym osiedlu? Tacy nie są...a patologię nawet na Wawelskim znajdziesz...czy Woli Justowskiej...

Rozwagi i pokory życzę.

• Like 1
  • Thanks 1