Skocz do zawartości
trixa

Rozliczenie ogrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam takie pytanie, czy dostał już ktoś rozliczenie ogrzewanie za 2018/2019 z SM Śnieżka? Zwłaszcza jeśli chodzi o budynki przy Agatowej 23-27?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, trixa napisał:

Cześć,

Mam takie pytanie, czy dostał już ktoś rozliczenie ogrzewanie za 2018/2019 z SM Śnieżka? Zwłaszcza jeśli chodzi o budynki przy Agatowej 23-27?

27 nie. Już kiedyś się zastanawiałam dlaczego tego jeszcze nie dostaliśmy. W poprzednim miejscu zamieszkania regularnie z początkiem roku było takowe rozliczenie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Było pismo (na odwrocie jakiegoś rozliczenia - czerwcowego ??), Że przepraszają ale byly zamontowane źle liczniki. I zaliczki na ogrzewanie zostały pobrane jako wyrównanie za zuzycie. Podobno jest już dobrze.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, w miniony piątek otrzymałam do skrzynki rozliczenie wody i co. Czy ktoś z Agatowej 23,25,27 ma naliczoną dziwnie wysoką dopłatę za zużycie CO? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziwnie wysoka? Co przez to rozumiesz? Jak dla mnie to normalnie policzone a nawet spodziewałem się ze może być więcej.

Cena jednostkowa dla 1m2 opłaty stałej jest to Koszt opłaty stałej (wers 5 - 1 tabelki)/podzielony przez ilość m2 całe budynku (wers 6 - 1 tabelki) 

Później ta wartość pomnożyli przez wielkość Twojego mieszkania.

Cena jednostkowa na 1 GJ opłaty zmiennej to koszt opłaty zmiennej (wers 4 - 1 tabelki) podzielony przez całą ilość pobranej Energi na liczniku głównym 

i później tą cenę jednostkową pomnożyli przez ilość Energi jaka użyłaś do ogrzania swojego mieszkania. 

Co miesiąc podczas czynszu wpłacasz zaliczkę na opłatę stała, z zaliczki tej pokryli ta opłatę plus częściowa opłatę zmienna, resztę niestety trzeba dopłacić.

Edytowane przez Wino

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Wino napisał:

Dziwnie wysoka? Co przez to rozumiesz? Jak dla mnie to normalnie policzone a nawet spodziewałem się ze może być więcej.

Cena jednostkowa dla 1m2 opłaty stałej jest to Koszt opłaty stałej (wers 5 - 1 tabelki)/podzielony przez ilość m2 całe budynku (wers 6 - 1 tabelki) 

Później ta wartość pomnożyli przez wielkość Twojego mieszkania.

Cena jednostkowa na 1 GJ opłaty zmiennej to koszt opłaty zmiennej (wers 4 - 1 tabelki) podzielony przez całą ilość pobranej Energi na liczniku głównym 

i później tą cenę jednostkową pomnożyli przez ilość Energi jaka użyłaś do ogrzania swojego mieszkania. 

Co miesiąc podczas czynszu wpłacasz zaliczkę na opłatę stała, z zaliczki tej pokryli ta opłatę plus częściowa opłatę zmienna, resztę niestety trzeba dopłacić.

Kilka stówek dopłaty naprawdę mnie zdziwiło tymbardziej, że pytałam sąsiadów i nie mają takich dopłat. Zima była ledwo co, kaloryfery grzały ledwo co a tu tyle dopłaty 😭

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta