Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

czy Ktoś z przyszłych mieszkańców dokonał już może odbioru technicznego mieszkania,

albo umówił się na takowy?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie,

głupio tak pisać po sobie samym, ale skoro temat jest całkowicie martwy to trudno...

Jestem już po odbiorze mieszkania - odbył się on 20 września;

dokonywaliśmy go sami (ja i żona) w towarzystwie przedstawiciela Dewelopera z biura sprzedaży

oraz przedstawiciela Nadzoru Budowlanego.

Całość trwała ok. półtorej godziny i przebiegła dość sprawnie.

Miałem kilka podstawowych narzędzi oraz sporo energii do działania ;-)

Odbiór zrobiliśmy rano, dzień był dość słoneczny, ale wcześniej (dzień poprzedni i noc) trochę padało.

Z uchybień: obita klamka okna w kuchni oraz narożnik drzwi wejściowych od strony najmniej widocznej,

tj. dół przy zawiasach od wewnątrz - wszystko, że tak powiem - symbolicznie;

ściany średnio równe - jak to tynki maszynowe w tego typu inwestycjach, ale zachowane kąty, pion, dylatacje...

podobnie wylewki - również b/u w kwestii poziomu natomiast bardzo poprawnie w kwestii równości.

Brak oznak zawilgocenia czy podciekania, wszystko suche - także w okolicy wyjścia na balkon

(zwracałem na to mocno uwagę, gdyż mieszkanie jest na 4 - ostatnim - piętrze).

Sam balkon również OK - wykonany chyba solidnie, bez rys, obić, pęknięć - barierki OK, spad OK.

Miejsce postojowe także odebrane - tutaj żadnych uwag.

Po odbiorze podpisaliśmy protokół i otrzymaliśmy dokumenty, klucze, kod do klatki oraz pilota do bramy garażowej.

Sam odbiór ze strony Dewelopera przeprowadzono bardzo spokojnie, bez nacisków i pospieszania

co mi się podobało - na wszystkie pytania czy uwagi otrzymaliśmy odpowiedzi i wyjaśnienia.

To tyle :-)

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jasne - mam nadzieje, że wszystko co publikuje jest komuś przydatne ;-)

Dodam jeszcze, że przedstawiciel Dewelopera skontaktował się ze mną w sprawie wymiany zarysowanej klamki okna i obiecał ją wymienić - umówiliśmy się na piątek.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak wygląda sytuacja z prądem jak rozumiem do odbioru jest podpięty. Czy po odbiorze dostaje się jakiś dokument z stanem licznika i zgłasza się to np w Tauron itp. czy może odłączają i czeka się na montaż licznika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jak wygląda sytuacja z prądem jak rozumiem do odbioru jest podpięty. Czy po odbiorze dostaje się jakiś dokument z stanem licznika i zgłasza się to np w Tauron itp. czy może odłączają i czeka się na montaż licznika
Nie - prąd podłączasz już po odbiorze. Oczywiście wszystkie instalacje są wykonane, ale założenie licznika musi odbyć się z Twojej inicjatywy, Deweloper nie ma z tym nic wspólnego.
Po prostu po odbiorze (może być nawet tego samego dnia) idziesz z dokumentami do wybranego dostawcy, podpisujesz umowę i ustalasz termin montażu licznika (zwykle do 2-3 dni roboczych) i po montażu licznika możesz korzystać. Tyle.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ale to podczas odbioru nie ma mozliwosci sprawdzenia? Łazienka bez okna nic nie widac
No niestety - musisz wyposażyć się w latarkę. Wszystkie łazienki w tych blokach są bez okien, więc każdy przechodził przez to samo. Ja miałem latarkę (dość mocną, ledową) i powiem szczerze, że to wystarczyło w zupełności.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta