Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.09.2019 o 14:01, sledzik1984 napisał:

Niestety jest to kompletnie nie prawda....

Raczej - nie do końca prawda ;) . Nie istnieje ochrona przeciwpowodziowa która daje 100% pewności, że nie dojdzie do podtopień. Zbiorniki na pewno poprawią sytuację, ale tylko (albo aż ;) ) znacznie mniejszą prawdopodobieństwo kolejnej powodzi. Na pewno nie wyeliminują całkowicie zagrożenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, Mekton napisał:

Raczej - nie do końca prawda ;) . Nie istnieje ochrona przeciwpowodziowa która daje 100% pewności, że nie dojdzie do podtopień. Zbiorniki na pewno poprawią sytuację, ale tylko (albo aż ;) ) znacznie mniejszą prawdopodobieństwo kolejnej powodzi. Na pewno nie wyeliminują całkowicie zagrożenia.

Zgadza się, jak przez 8 dni będzie mega ulewa to nawet 20 zbiorników nie pomoże ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, Mekton napisał:

Niestety masz rację. Problemem jest też brak odpowiedniego utrzymania (czyszczenia ) Serafy, ale także i Drwinki. Nie wiem jak to wygląda przy Serafie, ale np. koszenie przy Drwince wygląda tak, że przez kilkanaście dni nikt tej trawy nie zbiera. Wystarczy, że wtedy mocno popada i ona z brzegów zostaje wciagnięta do wody. I zapycha kolektory pod torami. Dodatkowo tymi dwoma rzeczkami płyną śmieci - ludzie totalnie nie myślą, wrzucają fotele w częściach, rozwalone krzesła, nawet lodówka mi się trafiła. O gruzie budowlanym (cegly z rozbiórek w częściach)  już nie wspomnę. Te wszystkie czynniki składają się łącznie na podtopienia...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Źle mnie zrozumieliście, przez "załatwi sprawę" rozumiem "nie będzie się trzeba obawiać byle deszczu" a nie "nigdy nas nie zaleje". Zresztą, żeby było zabawniej to właśnie w poście cytowanym przez Sledzika dokładnie napisałem (jeszcze wcześniej) że jak będzie lać bez przerwy to żaden zbiornik nie pomoże.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś tutaj, tak jak ja,  zdecydował się na mieszkanie z antresolą i oknami dachowymi w bloku B24?

Ciekawa jestem, czy nie obawiacie się słabego światła na poddaszach a jednocześnie gorąca (nie pytałam jaką izolację cieplną mają te dachy).

Pozdrawiam, ewa 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My się zdecydowaliśmy. Słabego światła się nie obawiamy, w sumie powinno być nawet lepsze z okien w dachu w porównaniu do okien w ścianie. Gorąca też nie, bo zamierzamy instalować klimatyzację. Co do izolacji to załączam schemat, jak to wygląda.

przekrój D'.pdf

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
45 minut temu, Paweeł napisał:

My się zdecydowaliśmy. Słabego światła się nie obawiamy, w sumie powinno być nawet lepsze z okien w dachu w porównaniu do okien w ścianie. Gorąca też nie, bo zamierzamy instalować klimatyzację. Co do izolacji to załączam schemat, jak to wygląda.

przekrój D'.pdf 13.43 kB · 3 downloads

A pytaliscie sie dewelopera jak wyglada sprawa zalozenia klimatyzacji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, nie jest dozwolona instalacja urządzenia na elewacji. Przynajmniej teoretycznie, bo podczas prezentacji wybudowanych już bloków i mieszkań widzieliśmy klimatyzację na elewacji i sprzedawca był wyraźnie zaskoczony ;) Ale na balkonie można swobodnie instalować urządzenie. Samą rurę można poprowadzić przez ścianę i wtedy traci się rękojmię tylko na ten fragment ściany, który był modyfikowany (oczywiście jeśli spowoduje to jakieś dalsze uszkodzenia ściany, to rękojmia dla całości ściany może być kwestionowana przez dewelopera).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

deweloper nie daje zgody na klimę. Zakładając ją robisz to na własną odpowiedzialność. Skutkuje to na pewno utrat a rękojmi na ścianę a w przyszłości jak się wspólnota zbuntuje to mogą Ci nawet nakazać usunięcie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
deweloper nie daje zgody na klimę. Zakładając ją robisz to na własną odpowiedzialność. Skutkuje to na pewno utrat a rękojmi na ścianę a w przyszłości jak się wspólnota zbuntuje to mogą Ci nawet nakazać usunięcie. 

Bzdura. Po pierwsze, zgode daje zarządca budynku, a nie developer. Po drugie, zarzadca nie stwarza problemów, byle nie wieszać zewnetrznego agregatu na elewacji i zapewnić odprowadzenie skroplin. Wiem, bo mamy klimatyzację i mamy zgodę zarządcy. Proszę nie straszyć buntem wspólnoty, bo to jest jakiś farmazon. Kupować mieszkanie ktore się podoba. Zaprojektować odprowadzenie skroplin do kanalizacji i rozprowadzenie instalacji pod klimę w fazie wykańczania mieszkania i cieszyć się życiem, a nie słuchać defetyzmów

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 godzin temu, Abermon napisał:

Bzdura. Po pierwsze, zgode daje zarządca budynku, a nie developer. Po drugie, zarzadca nie stwarza problemów, byle nie wieszać zewnetrznego agregatu na elewacji i zapewnić odprowadzenie skroplin. Wiem, bo mamy klimatyzację i mamy zgodę zarządcy. Proszę nie straszyć buntem wspólnoty, bo to jest jakiś farmazon. Kupować mieszkanie ktore się podoba. Zaprojektować odprowadzenie skroplin do kanalizacji i rozprowadzenie instalacji pod klimę w fazie wykańczania mieszkania i cieszyć się życiem, a nie słuchać defetyzmówemoji1787.png

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Zarządca działa w czyimś imieniu. To po pierwsze. Z momentem wykupu pierwszego mieszkania powstaje wspólnota mieszkaniowa i w jej mieniu działa zarządca wybrany przez Zarząd wspólnoty. To po drugie.  Po trzecie każdy sprzedany budynek na tym osiedlu (podobnie jak i na innych) to odrębna wspólnota. Jeśli w warunkach gwarancji na budynek jest zapis o zakazie montażu urządzeń na elewacji to montując je traci się gwarancję z automatu. Z rękojmią sytuacja wygląda nieco inaczej.

I wreszcie informację jaką przekazałam uzyskałam w biurze dewelopera. Deweloper nie daje zgody na montaż klimatyzacji, argumentując utratą gwarancji (choć Pani mówiła o rękojmi)  z uwagi na ingerencję w elewacje. A zatem z pewnością zawarł stosowne obwarowania w warunkach gwarancji.

Nie sieję defetyzmu. Zakup mieszkania to duży wydatek i niech każdy podejmując decyzję podejmuje ją świadomie. Dla mnie temat zgody na klimę był ważny, dla kogoś innego może to mieć marginalne znaczenie.  Z buntem wspólnoty może rzeczywiście pojechałam trochę po bandzie :) . Jak nic się nie będzie działo z elewacją to pewnie temat rozejdzie się po kościach.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaraz, zaraz - o jakiej gwarancji mówisz? Gdzie są jej warunki? Bo rękojmia to owszem jest, ale o gwarancji pierwsze słyszę. Gdzie takowa jest opisana?

Ja generalnie podzielam zdanie @Abermon - tu się nie ma czego obawiać i jeszcze raz powtórzę - jeśli nawet instalacja klimatyzacji wymagać będzie robienia dziury w ścianie, to nie traci się rękojmi na całą ścianę (ani na całe mieszkanie, gdyby komuś to przyszło do głowy), tylko na ten fragmencik ściany i ewentualnie wszelkie konsekwencje, które może taka dziura spowodować (spękania na ścianie etc.). Ale na przykład można postawić klimatyzator na balkonie i poprowadzić przewód przez uchylone okno (wiem, wiem - kiepskie rozwiązanie, ale możliwe).

Poza tym, deweloper twierdzi, że nie zezwala na instalację klimatyzacji na elewacji nie tyle ze względów technicznych, co estetycznych - potencjalni kupcy potem jeżdżą po tych osiedlach, oni zdjęcia umieszczają w swoich materiałach promocyjnych i takie klimatyzatory po prostu źle wyglądają, a oni mają prawo do projektu, który chcą zachować w miarę oryginalnym kształcie, bo to ich projekt.

Ciekaw jestem relacji dewelopera z przyszłym zarządcą, skoro już na etapie sprzedaży dowiedziałem się jakie będą mniej więcej opłaty po wydaniu kluczy :) Tutaj dopatrywałbym się jakichś dalszych wiążących zakazów w kwestii instalacji klimatyzacji, co nie znaczy jednak, że wspólnota takiego zarządcy nie może zmienić :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 10.09.2019 o 15:16, Paweeł napisał:

Zaraz, zaraz - o jakiej gwarancji mówisz? Gdzie są jej warunki? Bo rękojmia to owszem jest, ale o gwarancji pierwsze słyszę. Gdzie takowa jest opisana?

Masz rację, nie znalazłam w otrzymanej dokumentacji zapisów o gwarancji. Choć wydawało mi się, że podczas rozmowy w biurze dewelopera była o niej mowa.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś z Państwa z Budynku B24 dostał już wycenę zmian projektowych? Chodzi mi zwłaszcza o przyłączenia wod-kan na antresolach, jeśli ktoś planuje tam łazienkę i dodatkowe oświetlenie. Jest się czego obawiać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 22.11.2019 o 23:17, ewita napisał:

Czy ktoś z Państwa z Budynku B24 dostał już wycenę zmian projektowych? Chodzi mi zwłaszcza o przyłączenia wod-kan na antresolach, jeśli ktoś planuje tam łazienkę i dodatkowe oświetlenie. Jest się czego obawiać?

Ja jeszcze nie, a planuję modyfikację taką samą :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 26.10.2019 o 12:27, Mekton napisał:

Informacyjnie dla zainteresowanych - ściany pierwszego pietra pną się już w górę :) 

""SŁONECZNE MIASTECZKO - IX ETAP
ZAWIADOMIENIE O ZREALIZOWANIU KOLEJNEGO ETAPU BUDOWY ORAZ PŁATNOŚCI KOLEJNEJ TRANSZY  
ŚCIANY DRUGIEGO PIĘTRA WRAZ ZE STROPEM - BUDYNEK "B24""

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 22.11.2019 o 23:17, ewita napisał:

Nie wiem, czy obawiać :)

Mnie to wycenili na ok. 4k PLN, generalnie każde wyprowadzenie czegoś na antresolę (wody, odpływu) oraz każdy przyłącz to jest 400 zł netto za pozycję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich sąsiadów! Kupiliśmy mieszkanie w bloku 24 na parterze od strony drogi S7. A teraz myślę  czego mamy się obawiać wìęcej  hałasu od strony drogi  lub zalewania wodą Serafy? Czy jest ktoś,kto też kupił mieszkanie na parterze od strony ekspresówki S7? Pytam bo raczej będziemy mieli podobne problemy i można pogadać ze Sobą na temat ich rozwiązania))). Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta