Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Mieszkańcy osiedla,

Piszę do Was w mało oryginalnej sprawie - oczywiście w temacie zebrania opinii i porad dotyczących Słonecznego Miasteczka.
Nie znalazłam tematu dotyczącego budynku B24, więc pozwoliłam sobie go założyć (jeśli jednak temat powielam, to proszę o poprawienie).
Wraz z narzeczonym szukamy mieszkania w Krakowie. Bardzo spodobała nam się oferta z LC Corp, a zwłaszcza rozkład mieszkań z antresolą. Nie ukrywamy, że cena również bardzo zachęca. Zdajemy sobie sprawę, że zawsze jest jednak "coś za coś". Jedyny minus, który nam najbardziej doskwiera, to bliskość S7.
Wcześniej oglądaliśmy już Złocień, lecz jeszcze nie dokładnie w miejscu, gdzie ma powstać B24. Za parę dni będziemy na miejscu, lecz chwilowy pobyt, gdy budynek jeszcze nawet nie stoi, na pewno nie odzwierciedli tego, jak to będzie wyglądać w rzeczywistości w mieszkaniu.
W związku z tym mamy kilka pytań:
1. Czy hałas od S7 jest uciążliwy? Czy po zamknięciu okien dalej słychać przeszkadzające szumy?
Jeśli dobrze kojarzę, to na ten moment najbliżej S7, mieszkają osoby w budynku B17?
2. Nie chcąc mieć okna wprost na S7, mamy do wyboru mieszkanie od północnej strony budynku. Czy wówczas pokoje od południowej strony, wychodzące na podwórze są wystarczająco doświetlone? (Mam tu na myśli 3 piętro)
Drugi przypadek, to mieszkania od południowej strony budynku, lecz tam również obawiamy się hałasu dochodzącego z linii kolejowej i A4.
Trochę już przekopałam forum i doczytałam, że hałas z S7 nie jest tak uciążliwy, bardziej z A4.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc i uwagi.

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niestety jest to kompletnie nie prawda....      

Bzdura. Po pierwsze, zgode daje zarządca budynku, a nie developer. Po drugie, zarzadca nie stwarza problemów, byle nie wieszać zewnetrznego agregatu na elewacji i zapewnić odprowadzenie skroplin. Wiem

Posted Images

4 godziny temu, Kasia napisał:

1. Czy hałas od S7 jest uciążliwy? Czy po zamknięciu okien dalej słychać przeszkadzające szumy?
Jeśli dobrze kojarzę, to na ten moment najbliżej S7, mieszkają osoby w budynku B17?
2. Nie chcąc mieć okna wprost na S7, mamy do wyboru mieszkanie od północnej strony budynku. Czy wówczas pokoje od południowej strony, wychodzące na podwórze są wystarczająco doświetlone? (Mam tu na myśli 3 piętro)
Drugi przypadek, to mieszkania od południowej strony budynku, lecz tam również obawiamy się hałasu dochodzącego z linii kolejowej i A4.
Trochę już przekopałam forum i doczytałam, że hałas z S7 nie jest tak uciążliwy, bardziej z A4.

A propo S7:

• tak, hałas jest uciążliwy, ale nie jest regularny- z moich obserwacji wynika, że najgorsze są wiosenn-letnio-wczesnojesienne weekendy, gdy idioci na motocyklach jeżdżą tam >200km/h; Wtedy słychać ich nawet na drugi koniec osiedla (okolice galerii);

A propo lini kolejowej:

• zależy co kto lubi; ja osobiście wolę dźwięk pociągów, zwłaszcza że jadąc po wyremontowanych torach są bardzo ciche. Wyjątkiem są tutaj towarowe składy jadące z kombinatu- potrafi nieźle taki diesel "dołożyć do pieca". Ale- jeżdżą głównie nocą. Nie wiem jak od południa- mam okna od zachodu, ale pewnie jest gorzej;

A propo doświetlenia:

• przez jaką część dnia będzie pani przebywać w tych pokojach? Jeśli rano do pracy (wtedy idealne są okna od wschodu), powrót po południu/wczesnym wieczorem (wtedy lepsze są okna od zachodu)- to nie ma to większego znaczenia. Gorzej z weekendami- ale te warto spędzić poza miastem ;)
Odnośnik do posta

@luk82  dziękuję za odpowiedź :)

W którym budynku, w takim razie mieszkasz, skoro hałas jest uciążliwy? I czy przy zamkniętych oknach hałas wciąż doskwiera?

Z tego co udało nam się dowiedzieć, po zakończeniu inwestycji ma być wykonany pomiar hałasu i ewentualne wybudowanie ekranów akustycznych.

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Kasia napisał:

Szanowni Mieszkańcy osiedla,

Piszę do Was w mało oryginalnej sprawie - oczywiście w temacie zebrania opinii i porad dotyczących Słonecznego Miasteczka.
Nie znalazłam tematu dotyczącego budynku B24, więc pozwoliłam sobie go założyć (jeśli jednak temat powielam, to proszę o poprawienie).
Wraz z narzeczonym szukamy mieszkania w Krakowie. Bardzo spodobała nam się oferta z LC Corp, a zwłaszcza rozkład mieszkań z antresolą. Nie ukrywamy, że cena również bardzo zachęca. Zdajemy sobie sprawę, że zawsze jest jednak "coś za coś". Jedyny minus, który nam najbardziej doskwiera, to bliskość S7.
Wcześniej oglądaliśmy już Złocień, lecz jeszcze nie dokładnie w miejscu, gdzie ma powstać B24. Za parę dni będziemy na miejscu, lecz chwilowy pobyt, gdy budynek jeszcze nawet nie stoi, na pewno nie odzwierciedli tego, jak to będzie wyglądać w rzeczywistości w mieszkaniu.
W związku z tym mamy kilka pytań:

Hej,

kupilem mieszkanie w B18 wlasnie od poludniowej strony (na tory), pytalem okolicznych mieszkańców przed zakupem i mówili że praktycznie nie słychać. Sam też byłem już tam wielokrotnie i nawet jak jechał pociąg to ledwo zdawałem sobie z tego sprawę. Obecnie mieszkam w hucie i czasami samoloty słychać, sądzę żę ciuchcia będzie mniej uciążliwa ;).

Co do S7 odnoszę podobne wrażenie, tu gdzie mieszkam przy bora ludzie zapierniczają ostro, nigdzie nie ma super fajnie :) trzeba by bardzo poza miastem albo w miejscu gdzie nie ma prostych dróg tylko wiele skrzyżowań aby nie mieli się gdzie rozpędzić.

Według mnie powinniście bardziej pomyśleć nad podtopieniami, to tereny zalewowe i w tym roku już było gorąco (prawie przelało przez murek), to że woda z kanalizacji wyskakuje (najczęściej w garażu) bo przepompownia nie wyrabia to są rzeczy z którymi trzeba się liczyć (oraz z tym że trzeba będzie pomagać z przynoszeniem worków z piaskiem na mur jak nie zrobią następnym zbiorników retencyjnych :D).

Co do ekranów, wydaje mi się że nie będą potrzebne, z tego co wiem tamte tereny mają być porośnięte drzewami w przyszłości i trochę wytłumią S7. Ja bym wolał odrobinę hałasu niż być otoczony ekranami ;).

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta

Cześć,

Dzięki za opinie. Właściwie to szukając w Krakowie obecnie mieszkania ciężko trafić na coś w tak korzystnej relacji ceny do pozostałych czynników. Może spróbuję wypunktować plusy i minusy wedle mojego rozumienia:

+ ceny
+ układy mieszkań (zwłaszcza 3 piętro z antresolą wygląda bardzo interesująco, poza tym nie widać "marnowania metrażu" - hole nie są zbyt duże, czy długie, rozkład mieszkań często na obie strony, więc ułatwione przewietrzanie, szczerze mówiąc inne inwestycje - np. na Ruczaju często bardzo słabo wypadają w porównaniu do tej)
+ perspektywy komunikacyjne (wiem, że obecnie jest tragedia, ale zakładam, że otwarcie budowanych dróg i bliskość węzłów A4/S7 ułatwi dotarcie w różne punkty miasta, do tego przystanek SKA - wydaje mi się, że to jest absolutna rewelacja, jeśli faktycznie udałoby się koleją dotrzeć do centrum w 15 minut, to to jest lepsze niż wszelkie tramwaje na Ruczaj etc. i naprawdę wielki argument za zakupem mieszkania w tej lokalizacji)
+ infrastruktura (może nie jest to wielki plus w tym przypadku, ale no odznaczam, że w okolicy jest Biedronka, szkoła, kościół, kawałek dalej szkoła, nie trzeba jechać na wielki shopping w weekend, tylko można zrobić zakupy po pracy)

- hałas (pisząc w kontekście tematu, budynek 24 jest budowany jakieś 50 m od drogi ekspresowej, nie ma tam ekranów)
- zalewanie terenu (aczkolwiek nie jestem pewien, czy dotyczy to wszystkich budynków, czy 24 też jest narażony na problem i w jakim stopniu - a może tylko budynki bezpośrednio przy Serafie są zalewane?)
- obecna komunikacja i odległość od centrum Krakowa
- brak wind
- smród (ale to chyba też nie dotyczy 24, bo te wątpliwej jakości "zapachy" były raportowane z drugiej strony osiedla).

Możecie coś więcej skomentować jeszcze w kontekście powyższego na podstawie Waszych doświadczeń i rad? Czy niczego nie przeoczyliśmy?

W szczególności:
- przede wszystkim jak dokładnie oceniacie hałas ze strony dróg, a właściwie jego perspektywy? (deweloper opowiada, ale jednocześnie niczego nie obiecuje, że po wybudowaniu budynku będą robione nowe pomiary hałasu i jeśli będą przekroczone, to zarządca drogi jest zobowiązany emisję hałasu ograniczyć, np. przez budowę ekranów - może to być istotne zwłaszcza dlatego, że za 4 lata S7 ma zostać przedłużone do północy Krakowa i dalej połączone z drogą do Warszawy, przez co ruch może się nasilić)
- które bloki konkretnie i do jakiego poziomu były zalane? (czy woda dotarła na parking podziemny, czy samochody były uszkodzone?)
- czy podzielacie entuzjazm co do stacji SKA? :)

Przyznam, że nawet zalewanie mnie tak nie zniechęca (chętnie ponoszę te worki :)), a gdyby nie ten hałas, to byłoby idealnie - mieszkanie, które wybraliśmy jest w układzie wschód - zachód i okna wychodzą z jednej strony na patio (co powinno zapewnić ciszę z tej strony), ale z drugiej na ekspresówkę w odległości 50 m (mieszkam obecnie w samym centrum miasta, niedaleko ruchliwej ulicy, więc jakoś mnie to nie przeraża, ale jednak chciałbym mieć względną możliwość uzyskania bezwzględnej ciszy również z tamtej strony - np. przez zamknięcie okien i instalację klimatyzacji). Rozważamy też mieszkania w układzie północ - południe, których okna nie wychodzą bezpośrednio na drogę, ale są wciąż niedaleko, więc nie wiem, czy wiele to zmieni...

Wasza pomoc będzie nieoceniona, w końcu to zakup mieszkania :)

Odnośnik do posta
47 minut temu, Paweeł napisał:

Cześć,

Dzięki za opinie. Właściwie to szukając w Krakowie obecnie mieszkania ciężko trafić na coś w tak korzystnej relacji ceny do pozostałych czynników. Może spróbuję wypunktować plusy i minusy wedle mojego rozumienia:

+ ceny
+ układy mieszkań (zwłaszcza 3 piętro z antresolą wygląda bardzo interesująco, poza tym nie widać "marnowania metrażu" - hole nie są zbyt duże, czy długie, rozkład mieszkań często na obie strony, więc ułatwione przewietrzanie, szczerze mówiąc inne inwestycje - np. na Ruczaju często bardzo słabo wypadają w porównaniu do tej)
+ perspektywy komunikacyjne (wiem, że obecnie jest tragedia, ale zakładam, że otwarcie budowanych dróg i bliskość węzłów A4/S7 ułatwi dotarcie w różne punkty miasta, do tego przystanek SKA - wydaje mi się, że to jest absolutna rewelacja, jeśli faktycznie udałoby się koleją dotrzeć do centrum w 15 minut, to to jest lepsze niż wszelkie tramwaje na Ruczaj etc. i naprawdę wielki argument za zakupem mieszkania w tej lokalizacji)
+ infrastruktura (może nie jest to wielki plus w tym przypadku, ale no odznaczam, że w okolicy jest Biedronka, szkoła, kościół, kawałek dalej szkoła, nie trzeba jechać na wielki shopping w weekend, tylko można zrobić zakupy po pracy)

- hałas (pisząc w kontekście tematu, budynek 24 jest budowany jakieś 50 m od drogi ekspresowej, nie ma tam ekranów)
- zalewanie terenu (aczkolwiek nie jestem pewien, czy dotyczy to wszystkich budynków, czy 24 też jest narażony na problem i w jakim stopniu - a może tylko budynki bezpośrednio przy Serafie są zalewane?)
- obecna komunikacja i odległość od centrum Krakowa
- brak wind
- smród (ale to chyba też nie dotyczy 24, bo te wątpliwej jakości "zapachy" były raportowane z drugiej strony osiedla).

Możecie coś więcej skomentować jeszcze w kontekście powyższego na podstawie Waszych doświadczeń i rad? Czy niczego nie przeoczyliśmy?

W szczególności:
- przede wszystkim jak dokładnie oceniacie hałas ze strony dróg, a właściwie jego perspektywy? (deweloper opowiada, ale jednocześnie niczego nie obiecuje, że po wybudowaniu budynku będą robione nowe pomiary hałasu i jeśli będą przekroczone, to zarządca drogi jest zobowiązany emisję hałasu ograniczyć, np. przez budowę ekranów - może to być istotne zwłaszcza dlatego, że za 4 lata S7 ma zostać przedłużone do północy Krakowa i dalej połączone z drogą do Warszawy, przez co ruch może się nasilić)
- które bloki konkretnie i do jakiego poziomu były zalane? (czy woda dotarła na parking podziemny, czy samochody były uszkodzone?)
- czy podzielacie entuzjazm co do stacji SKA? :)

Przyznam, że nawet zalewanie mnie tak nie zniechęca (chętnie ponoszę te worki :)), a gdyby nie ten hałas, to byłoby idealnie - mieszkanie, które wybraliśmy jest w układzie wschód - zachód i okna wychodzą z jednej strony na patio (co powinno zapewnić ciszę z tej strony), ale z drugiej na ekspresówkę w odległości 50 m (mieszkam obecnie w samym centrum miasta, niedaleko ruchliwej ulicy, więc jakoś mnie to nie przeraża, ale jednak chciałbym mieć względną możliwość uzyskania bezwzględnej ciszy również z tamtej strony - np. przez zamknięcie okien i instalację klimatyzacji). Rozważamy też mieszkania w układzie północ - południe, których okna nie wychodzą bezpośrednio na drogę, ale są wciąż niedaleko, więc nie wiem, czy wiele to zmieni...

Wasza pomoc będzie nieoceniona, w końcu to zakup mieszkania :)

Teren zalewowy to prawie połowa Złocienia, czyli de facto dotyczy całego terenu Słonecznego miasteczka i trochę dalej. Kilka lat temu zalało do wysokości wyjazdu z garaży, więc jak auta były w środku to... woda po kolana lub trochę wyżej. Muszą zrobić te dodatkowe zbiorniki retencyjne i tyle, miało być już ich 5 do tego czasu a jest 1.

Ska jest jednym z powodów dla którego się też zdecydowałem na zakup w B18, wszędzie jeżdżę autem tak czy siak, ale możliwość dojazdu do rynku, gdzie de facto podnoszą ceny za parkowanie do jakichś 9 zł za godzinę, jest sporym udogodnieniem i mozna skomunikować się wszędzie. Mam nadzieję że w przeciągu najbliższych 2 lat dociągną też Śliwiaka do Domagały i będzie 2 wyjazd z osiedla.

Co mi brakuje to sklepów typu Żabka na osiedlu, w których to można zrobić awaryjne zakupy, na obecną chwilę Avia stanowczo wygrywa pod tym względem. Jak jesteś przed zakupem, to możesz ich dopytać czy dalej planują wybudowanie budynków z lokalami usługowymi.

Z tego co się orientuję na Słonecznym bardzo rzadko czuć smród, kiedyś testowałem, to najbardziej czuć na Gajowym, bo jest najbliżej sortowni śmieci.

Planowana jest przebudowa tych rejonów pod projekt Nowe Miasto, gdzie być może sortownie i inne tego typu rzeczy mogą zostać przeniesione do innej strefy (także była mowa o Placu Targowym Rybitwy).

Planowana jest przebudowa półanki, ale zebranie bagatela 50 mln zł troche opóźni sprawę ;).

Klimy nie zainstalujesz przez pierwsze 5 lat (gdy jest gwarancja dewelopera), bo nie możesz przez ten czas wiercić w ścianach balkonowych (chyba że chcesz zrezygnować z gwarancji na tą ścianę) oraz musisz mieć zgodę administratora.

Ja mam kupione na południe (widok na tory), ale nie narożne i nie najwyższe (2 piętro). Chyba jako jeden z niewielu budynków w Krakowie mogło mi zagwarantować że nic nie powstanie naprzeciwko mojego mieszkania, dzięki czemu będę miał widok na przestrzeń a nie na sąsiada, tak jak wspominałem wcześniej, byłem już tam wielokrotnie i jakiegoś hałasu nie doświadczyłem zarówno z autostrady jak i od strony torów.

Odnośnik do posta
59 minut temu, mocnyszwed napisał:

Klimy nie zainstalujesz przez pierwsze 5 lat (gdy jest gwarancja dewelopera), bo nie możesz przez ten czas wiercić w ścianach balkonowych (chyba że chcesz zrezygnować z gwarancji na tą ścianę) oraz musisz mieć zgodę administratora.

Z tego, co wyczytałem w prospekcie w budynku ma być wentylacja mechaniczna, więc klimatyzator można podłączyć teoretycznie do kratki wentylacyjnej. Mylę się?

Na południe to wiem, że jest kawałek do linii kolejowej i autostrady, natomiast od wschodu S7 jest bardzo blisko. Stąd moje obawy o hałas ;)

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Paweeł napisał:

Z tego, co wyczytałem w prospekcie w budynku ma być wentylacja mechaniczna, więc klimatyzator można podłączyć teoretycznie do kratki wentylacyjnej. Mylę się?

Na południe to wiem, że jest kawałek do linii kolejowej i autostrady, natomiast od wschodu S7 jest bardzo blisko. Stąd moje obawy o hałas ;)

Na szybko z klimatyzatorem do kratki - mylisz się :)

Odnośnik do posta

Podoba mi się sformułowanie "stosunek ceny do innych czynników" czy jakoś tak :) Ale tak, uważam że to jest na plus.

Co do Twoich +/- : 

• smród - nie zgadzam się, ten problem na wysokości bloków LCC praktycznie nie istnieje, tym bardziej w okolicach B24 (nie wiem dokładnie który to ale się domyślam że ten gdzie kopią fundamenty?)
  • zalewanie - tak może się zdarzyć, bo tak jak ktoś napisał teren jednak jest zalewowy, nie mniej (jak już też ktos napisał) zbiorniki będą gotowe w przeciągu kilku lat i powinny temat zamknąć. Co do zalania w 2014, wody w garażach było może z 80 cm.? Sporo, jak ktoś samochodu nie wyciągnął to na złom. Zalane były wszystkie garaże, ale w tamtym czasie stały bloki tylko do 3 etapu włącznie. Poza tym wtedy zepsuła się przepompownia a w wale Serafy było pewne obniżenie które chyba wynikało w prowadzonych prac budowlanych przy blokach kolejnego etapu. Trudno powiedzieć czy obecnie ta sytuacja by się powtórzyła. Moim zdaniem w tym roku było znacznie więcej wody ale udało się bez problemów.

image.png.774f13fe460758810765c53d62eeac6e.png

Powiedziałbym jeszcze tak: jedyną stałą zawsze jest zmiana. Naprawdę jak się popatrzy kilka lat wstecz to masa rzeczy się zmieniła i idzie ku lepszemu (zbiorniki planowane, szkoła planowana, tramwaj na Rybitwy w dalekich - ale jednak - planach, SKA, P+R na Bieżanowie, Domagały). Jak się kiedyś doczekamy "nowego miasta" (polecam poszukać na forum) to już w ogóle byłaby bajka.

Rozważcie za i przeciw, Wasze pieniądze. :) 

Pozdrawiam

Odnośnik do posta

Aż tak zwracaliśmy na siebie uwagę? :)

Generalnie to podjęliśmy decyzję o zakupie. Jedyna wątpliwość, która pozostaje, to hałas - ten od strony S7 wydaje się naprawdę duży, choć mierzyliśmy tam oraz w miejscu gdzie mieszkamy i poziom jest bardzo podobny, mimo że to zupełnie inna część miasta.

Natomiast zmieniliśmy mieszkanie z 3 piętra po stronie ekspresówki na 1 piętro po stronie zachodniej - w tej obniżonej części. Otoczenie dookoła trzema piętrami powinno odizolować trochę od hałasu drogi, a zalety dwóch poziomów pozostają.

Btw, jeśli mieszkania od wschodu, od strony ekspresówki rzeczywiście kupi ktoś dla siebie, do zamieszkania, a nie na wynajem, to ja nie wyobrażam sobie, żeby nie powstały tam ekrany. Ja będąc na ich miejscu chyba bym jakąś krucjatę w urzędach przeprowadzał. Z resztą i tak zamierzam jakoś formalnie zawnioskować o te ekrany - hałas z drogi niesie się po osiedlu, więc to chyba byłoby z korzyścią dla wszystkich.

Odnośnik do posta
53 minuty temu, Paweeł napisał:

Aż tak zwracaliśmy na siebie uwagę? :)

Generalnie to podjęliśmy decyzję o zakupie. Jedyna wątpliwość, która pozostaje, to hałas - ten od strony S7 wydaje się naprawdę duży, choć mierzyliśmy tam oraz w miejscu gdzie mieszkamy i poziom jest bardzo podobny, mimo że to zupełnie inna część miasta.

Natomiast zmieniliśmy mieszkanie z 3 piętra po stronie ekspresówki na 1 piętro po stronie zachodniej - w tej obniżonej części. Otoczenie dookoła trzema piętrami powinno odizolować trochę od hałasu drogi, a zalety dwóch poziomów pozostają.

Btw, jeśli mieszkania od wschodu, od strony ekspresówki rzeczywiście kupi ktoś dla siebie, do zamieszkania, a nie na wynajem, to ja nie wyobrażam sobie, żeby nie powstały tam ekrany. Ja będąc na ich miejscu chyba bym jakąś krucjatę w urzędach przeprowadzał. Z resztą i tak zamierzam jakoś formalnie zawnioskować o te ekrany - hałas z drogi niesie się po osiedlu, więc to chyba byłoby z korzyścią dla wszystkich.

Jeżeli faktycznie będzie za głośno to pewnie zrobią, mają mierzyć ponoć po wybudowaniu poziom hałasu.

Odnośnik do posta

To nie jest takie proste :)

Owszem, biuro sprzedaży mówi, że po wybudowaniu budynku będą robione pomiary hałasu i jeśli będą przekroczone, to zarządca drogi ma obowiązek zastosować środki zapobiegawcze (pewnie ekrany). Ale jednocześnie dodaje, że niczego nie obiecuje. Orientowałem się u znajomego w GDDKiA i tam nieoficjalne stanowisko jest takie, że oni budują ekrany tylko przy nowych drogach, w tym przypadku skoro to deweloper stawia budynki w hałaśliwym otoczeniu, to on powinien odpowiadać za pozbycie się hałasu. Konfrontowałem to z biurem sprzedaży i usłyszałem tylko, że nie mogą się do takiej opinii ustosunkować, jeśli rzeczywiście to oni mają wybudować ekrany, to wybudują. Ale to już kwestia po stronie kierownika projektu, w biurze sprzedaży nic więcej się nie dowiedziałem. Coś mi się nie chce w to wierzyć, że to deweloper, a nie zarządca drogi odpowiada za wyciszenie tego hałasu, na logikę, to strzelałbym, że to właśnie GDDKiA jest generatorem hałasu, więc to oni muszą zadbać o jego zmniejszenie. Z miejscowego planu zagospodarowania już wynika, że na osiedlu są przekroczone normy hałasu (http://planowanie.um.krakow.pl/bppzoom/index.php?ID=239). Pochodziłem tam z miernikiem i gdy droga nie jest zasłonięta przez żaden budynek wartości oscylują wokół 60 - 70 dB (okazjonalnie prawie 80, ale to max - i to nie jest przy samej drodze, ale w okolicach ronda).

Osobnym i bardzo istotnym pytaniem jest kiedy, jak szybko takie ekrany miałyby powstać.

Edytowane przez Paweeł
Odnośnik do posta

Moim zdaniem jest dość głośno. Najlepiej podejść sobie przez bramkę, obejść ogrodzenie i postać chwilę. Polecam porównać sobie wrażenia stojąc w miejscu gdzie nie ma ekranów (a tak przez conajmniej kilka lat będzie przy budynku 24) i przejść dwa kroki dalej jak już ekran jest. Dla mnie różnica była kolosalna. 

Odnośnik do posta
2 godziny temu, mocnyszwed napisał:

Ja kiedyś chodziłem po 2 stronie od B18 (ale tam akurat są ekrany) i było ok ;)

każdy ma własne odczucia odnośnie hałasu. Ja byłam zainteresowana narożnym mieszkaniem,  2 okna wychodziły na s7 i zrezygnowałam. Ale fakt, że po porównaniu danych na mapie akustycznej to wychodzi np. ze ten kto mieszka przy Alejach 3 wieszczów pewnie mógłby różnicy wielkiej nie odczuć....

Odnośnik do posta

Zrezygnowałam z budynku B24. Pasowały mi tylko dwa mieszkania, oba tak samo zlokalizowane w stosunku do s7.  Złocień co do zasady mi pasuje. Dobra infrastruktura, szybka kolej w przyszłym roku, Domagały to tylko kwestia czasu.... tak więc teraz intensywnie analizuję pozostałe oferty... podobno w LC ma ruszyć tez niedługo budowa kolejnych 2 budynków, z tym, że pewnie już cena będzie nieco wyższa... ale będą zdecydowanie lepiej zlokalizowane w połowie osiedla.

Odnośnik do posta

Około 4500 zł.

To już właściwie nie etap rozważań, zdecydowaliśmy się to kupić :)

Edycja: przepraszam, nie zauważyłem, że to nie do mnie pytanie :)  Ale nie wiem jak usunąć teraz tego posta, więc już zostawiam :)

A ceny zaczynają się od 4k za metr.

Edytowane przez Paweeł
Odnośnik do posta

Pytanie było raczej ogólne :) Dzięki.

Trochę się dziwię, że startują od 4k. Tyle samo kosztowało 5 lat temu. Tylko że wtedy średnia cena za metr w mieście to było pewnie z 7k a teraz to jest 9-10. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Odnośnik do posta

86 m 4300 za m. Ceny są stare. Nowe budynki mają być nieco droższe. Co to oznacza... do końca jeszcze nie wiadomo 

Teraz jest kilka inwestycji w tym rejonie, większość troszkę lepiej zlokalizowana pod kątem wyjazdu i dalej od s7. Może stąd utrzymana cena? Trzeba by było pytać w biurze :)

Edytowane przez Gammiko
uniknięcie dublowania własnych postów
Odnośnik do posta

Witam Wszystkich :)

My z żoną kupiliśmy mieszkanie 78 m2 na I piętrze. Zastanawialiśmy sie też poważnie nad 86 m2, ale odstraszyła nas S7 za oknami. Cena około 4600 zł/m2. Na innych piętrach były one nieco tańsze. Bardzo fajną sprawą są rozsądnie wycenione miejsca parkingowe i komórki lokatorskie (szczególnie te większe). Sumarycznie relacja koszt/plusy i minusy inwestycji - naszym zdaniem rewelacja. Wady lokalizacji oraz pewne słabości układu naszego mieszkania są oczywiste, ale gdy porównywaliśmy je np. z Murapolem albo innymi względnie niedrogimi inwestycjami w Krakowie, to i tak LCC wychodziło zdecydowanie najkorzystniej.

Odnośnik do posta
W dniu 30.08.2019 o 12:04, MisiekW napisał:

Trochę się dziwię, że startują od 4k. Tyle samo kosztowało 5 lat temu. Tylko że wtedy średnia cena za metr w mieście to było pewnie z 7k a teraz to jest 9-10. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

I dlatego inwestycja wydaje się taka ciekawa ;) Natomiast 9 - 10k to przesada, ceny oscylują wokół 6 - 8k za metr w podobnej odległości od centrum (dostaję regularnie propozycje z Obido w podobnych cenach, nie jest ich mało, ale żadna jak dotąd nie wygrała z LCC ;) ).

10 godzin temu, Gammiko napisał:

Teraz jest kilka inwestycji w tym rejonie, większość troszkę lepiej zlokalizowana pod kątem wyjazdu i dalej od s7. Może stąd utrzymana cena? Trzeba by było pytać w biurze :)

Zawsze jest coś za coś - tutaj wydaje mi się, że chodzi o bliskość S7 i hałas z tym związany, stąd cena niższa.

6 godzin temu, Mekton napisał:

My z żoną kupiliśmy mieszkanie 78 m2 na I piętrze. Zastanawialiśmy sie też poważnie nad 86 m2, ale odstraszyła nas S7 za oknami. Cena około 4600 zł/m2. Na innych piętrach były one nieco tańsze. Bardzo fajną sprawą są rozsądnie wycenione miejsca parkingowe i komórki lokatorskie (szczególnie te większe). Sumarycznie relacja koszt/plusy i minusy inwestycji - naszym zdaniem rewelacja. Wady lokalizacji oraz pewne słabości układu naszego mieszkania są oczywiste, ale gdy porównywaliśmy je np. z Murapolem albo innymi względnie niedrogimi inwestycjami w Krakowie, to i tak LCC wychodziło zdecydowanie najkorzystniej.

Miło czytać, że ktoś podobnie podszedł do sprawy :) My również mieliśmy wstępnie zarezerwowane mieszkanie od strony S7, ale jak tam pojechaliśmy, to ten hałas nas przeraził. Z tym, że moim zdaniem mieszkania od północy i południa będą podobnie narażone na hałas, stąd zdecydowaliśmy się na I piętro w zachodniej części budynku. I faktycznie, porównywaliśmy tę inwestycję z różnymi w podobnej odległości od centrum (głównie na Klinach, ale też np. Wzgórza Krzesławickie) - LCC naszym zdaniem zdecydowanie wygrywa, głównie układami mieszkań właśnie (nie wiem co u Was nazywasz słabościami, ale te, które my przeglądaliśmy były dla nas prawie idealne, sam bym pewnie tego nieraz lepiej nie wymyślił :D ). Mieszkania w inwestycjach takich jak Atalu, czy Murapolu zniechęciły nas przede wszystkim tym, że budują takie "klocki" w różnej formie, gdzie mieszkania otaczają klatki schodowe i zazwyczaj wychodzą na jedną stronę (najlepsze, co można dostać, to takie na rogu, rzadziej na przestrzał budynku, czego potrzebujemy i uznajemy za sporą zaletę).

My szukaliśmy  w inwestycji LCC czegoś na tyle istotnego, co byłoby na tyle poważnym problemem, że musielibyśmy zrezygnować z zakupu i uznaliśmy, że ani potencjalny hałas, ani ryzyko zalania terenu takowymi nie są. Natomiast układy mieszkań i bliskość przystanku SKA to zalety, które przeważyły na tyle, że zdecydowaliśmy się na zakup. I cena oczywiście :D

Odnośnik do posta
W dniu 21.08.2019 o 20:57, MisiekW napisał:

zalewanie - tak może się zdarzyć, bo tak jak ktoś napisał teren jednak jest zalewowy, nie mniej (jak już też ktos napisał) zbiorniki będą gotowe w przeciągu kilku lat i powinny temat zamknąć. Co do zalania w 2014, wody w garażach było może z 80 cm.? Sporo, jak ktoś samochodu nie wyciągnął to na złom. Zalane były wszystkie garaże, ale w tamtym czasie stały bloki tylko do 3 etapu włącznie. Poza tym wtedy zepsuła się przepompownia a w wale Serafy było pewne obniżenie które chyba wynikało w prowadzonych prac budowlanych przy blokach kolejnego etapu. Trudno powiedzieć czy obecnie ta sytuacja by się powtórzyła. Moim zdaniem w tym roku było znacznie więcej wody ale udało się bez problemów.

Niestety jest to kompletnie nie prawda....

W dniu 27.08.2019 o 08:44, Mieszkaniec ul. Czeczów napisał:

Pismo PGW WP dot. zbiorników Serafie.

Zwróćcie uwagę na ostatni akapit. Zbiorniki finalnie nic nie gwarantują.... :(

Odpowiedź PGW WP dot. zbiorników na Serafie 2019.pdf 748.94 kB · 16 downloads

• Like 1
Odnośnik do posta