Skocz do zawartości

Ankieta dot. ulotek  

42 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy jesteś za zakazem roznoszenia ulotek?

• Tak
      26
    • Nie
      16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zachęcam do odpowiedzi na pytanie w ankiecie. Wkurza mnie wyciąganie ze skrzynki tony śmieci, nawet do wychodka się te papiery nie nadają. :) A generalnie to mnie trafia nawet chociażby z uwagi na ekologię.

Na blokach na innym osiedlu zauważyłem coś takiego jak w załączeniu. Ktoś ma doświadczenie czy takie "kartki" są skuteczne? Prawnie to ma rzeczywistą moc? Jeśli wyniki ankiety ankiety nie będą przeważająco na "nie" to napiszę do Nawigatora w tej sprawie.

IMG_20190805_165607.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oddałem głos na nie zgodzę się że bałagan czyli ulotki rozsypane po klatce schodowej lub wrzucanie kilka tych samych porcji ulotek do jednej skrytki na listy to przegięcie i może zdenerwować tak sam sposób przekazywania informacji o nowych usługach,firmach, menu,oferty ze sklepów w takiej formie jest dla mnie okej.  Jeżeli mieszkańców danej klatki blokowej denerwuje wyciąganie ulotek czy bałagan można poprosić administrację aby dołożyli jakieś korytko z opisem ulotki kto będzie chciał będzie zabierał.  Podsumowując nie lubię tak mocnych zakazów i raczej nie podpisałbym się pod taką naklejką na szybie klatki schodowej. Jedni wolą gazetki z ofertą sklepów przeglądać w necie ja wolę papier :) 

Pozdrawiam

• Thanks 2
  • Sad 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 godzin temu, Franzz napisał:

Oddałem głos na nie zgodzę się że bałagan czyli ulotki rozsypane po klatce schodowej lub wrzucanie kilka tych samych porcji ulotek do jednej skrytki na listy to przegięcie i może zdenerwować tak sam sposób przekazywania informacji o nowych usługach,firmach, menu,oferty ze sklepów w takiej formie jest dla mnie okej.  Jeżeli mieszkańców danej klatki blokowej denerwuje wyciąganie ulotek czy bałagan można poprosić administrację aby dołożyli jakieś korytko z opisem ulotki kto będzie chciał będzie zabierał.  Podsumowując nie lubię tak mocnych zakazów i raczej nie podpisałbym się pod taką naklejką na szybie klatki schodowej. Jedni wolą gazetki z ofertą sklepów przeglądać w necie ja wolę papier :) 

Pozdrawiam

Zgadzam się w 100%. 

Od siebie dodam że biorę ulotkę ze skrzynki i jeżeli mnie nie interesuje wyrzucam ją w domu, a nie rzucam na skrzynki lub obok. 

Edytowane przez jelly06
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, jelly06 napisał:

Zgadzam się w 100%. 

Od siebie dodam że biorę ulotkę ze skrzynki i jeżeli mnie nie interesuje wyrzucam ją w domu, a nie rzucam na skrzynki lub obok. 

U mnie te bezużyteczne stanowią idealny wypełniacz do paczek które wysyłam także nic się nie marnuje :)

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrze już się może nie podniecajcie jakie te ulotki są ekstra, nie zgadzam się z Wami nawet w 1%, wg mnie jest to marnotrawstwo i generowanie ton śmieci. Oddajcie głos w ankiecie i tyle.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, MisiekW napisał:

Dobrze już się może nie podniecajcie jakie te ulotki są ekstra, nie zgadzam się z Wami nawet w 1%, wg mnie jest to marnotrawstwo i generowanie ton śmieci. Oddajcie głos w ankiecie i tyle.

MisiekW to Ty czy ktoś się na konto włamał ? :)nikt się nie podnieca tylko bierze udział w dyskusji pod ankietą, szanuję Twoją awersję do takiej formy marketingu ale jednocześnie liczę na większą wyrozumiałość dla osób w tym mnie które mimo wszystko mają zgoła odmienne zdanie w tym temacie. Jak widać po wynikach ankiety nie ma tu mocnej przewagi głosów za czy przeciw naprawdę dyskutujmy w zgodzie i wzajemnym zrozumieniu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No, przyznaję że miałem nieco "gorszy nastrój" jak to pisałem... :/ Generalnie wyniki wynikami, ale wątek ma 3 setki wyświetleń a 23 oddane głosy więc średnio miarodajne to chyba i tak będzie.

Przyznam szczerze że mnie dziwi wyrażanie tak mocnego poparcia dla ulotek. Rozumiem że fajnie może czasem sobie coś wziąć na posiedzenie rządu ;) i przejrzeć, no ale ulotek w skrzynce jest tygodniowo nie wiem, 10? Nawet jeśli zdarzają się osoby które je czytają, to choćby była ich nawet połowa - i tak dalej połowa tego papieru to ścięte drzewa i makulatura która pewnie nawet nie trafi w drugi obieg.

Po gazetkę jak ktoś bardzo chce można wjechać do sklepu. Rozumiem że wygodnie jest wziąć ze skrzynki tylko jak dla kogo, bo jeśli ja nie proszę i nie chcę tego u siebie to mnie denerwuje że ktoś mi tam wpycha (z mojego punktu widzenia) śmieci. Ot tyle w temacie z mojej strony.

Skrzynka na ulotki wydaje się dość rozsądnym kompromisem, ale zobaczmy co dalej z ankietą będzie. ;) 

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi osobiście ulotki do szczęścia nie są potrzebne, jak chcę coś kupić, skorzystać z jakiejś usługi to szukam informacji w internecie, nie na ulotkach. Szkoda papieru, który jest wykorzystywany na te ulotki, nie potrzebuję reklamy tego samego dostawcy internetu kilka razy w tygodniu w skrzynce. Na ulicach jak ktoś rozdaje ulotki biorę je z uwagi na to, że ktoś dostaje za to pieniądze, wyrzucam do najbliższego kosza nie czytając o jakichś złodziejskich chwilówkach czy czymś podobnym. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

http://kancelaria-ociepa.pl/pl/aktualnosci/12/ulotki-reklamowe-zmora-naszych-skrzynek-pocztowych

Dodatkowo - to, że ty chcesz być eko bo nie dostaniesz ulotki to w żaden sposób nie spowoduje, że ktoś tej ulotki nie wydrukuje. Wiec to taka pseudo ekologia...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zastanawiam się nad sensownością posiadania skrzynki reklamowej (tzn na listy) w czasach gdy i tak wszystko idzie po sieci, rozumiem że tak stanowi prawo i pewnie jest to potrzebne narzędzie dla osób ode mnie starszych

zasadniczo zaglądam tam raz na kilka miesięcy i to chyba tylko dlatego żeby głupio nie wyglądało, 99% tego co tam trafia to spam a wszystko inne i tak mam wcześniej np. na mailu, paczek listonosz i tak nie nosi bo mu się nie chce więc tu wygrywa kurier

dla mnie skrzynki są bezuzyteczne i jeśli jest możliwość ograniczenia ilości ulotek (jak tu ktoś wyżej napisał po co mi co tydzień ta sama oferta internetu tego samego operatora) to jestem za

Edytowane przez PanG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 godzin temu, sledzik1984 napisał:

Dodatkowo - to, że ty chcesz być eko bo nie dostaniesz ulotki to w żaden sposób nie spowoduje, że ktoś tej ulotki nie wydrukuje. Wiec to taka pseudo ekologia...

Idąc tym tokiem rozumowania - nie ma sensu korzystanie z opakowań zwrotnych, bo i tak produkują niezwrotne. Ale jeśli nie nie kupię niezwrotnego, Ty nie kupisz niezwrotnego i kolega nie kupi niezwrotnego to ktoś się może zastanowi.

Rozumiem że w tym wypadku ta analogia nie jest kompletna, bo za ulotki nie płacę i nie jestem w stanie tego kontrolować w ten sposób. Ale mimo wszystko, gdybyśmy skrajnie poszli i mógłby istnieć realny zakaz ich roznoszenia to w sumie ich druk byłby realnie bez sensu.

Realnie mogę to zrobić, nie biorąc ulotki na ulicy - czego nigdy ale to nigdy nie robię z opisanych powodów. Z ulotkami w skrzynce już tak nie jest, ale zakaz ich wkładania mógłby skłonić kogoś do refleksji. Że de facto trudno to uzyskać to inna sprawa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta