Skocz do zawartości

Mieszkańcy Agatowa 23,25,27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mieszkańców bloków przy ulicy Agatowej 23,25,27. Chciałbym poruszyć temat bardzo ważny dla naszego osiedla, jakim jest parkowanie na parkingu wewnątrz osiedla wcześniej wymienionych bloków. Naświetlając temat, nowa inwestycja spółdzielni Śnieżka na Agatowej zaraz przy galerii, zyskała dość spory parking razem ze szlabanem. Bardzo trafne rozwiązanie ze strony spółdzielni, ponieważ nowi mieszkańcy będą mieć parking na wyłączność. Nie będą musieli się borykać z problem tak jak my, ze na naszym parkingu parkują także osoby z innych bloków, a dla nas zupełnie nie ma miejsca szczególnie popołudniową i wieczorną porą. Bardzo dobrym rozwiązaniem było by postawienie takiego szlabanu także u nas. Myślę ze wspólnymi siłami moglibyśmy coś z tym zrobić. 

Odnośnik do posta

Witam, pomysł ok ale jest Pan pewien czy zmieszczą się tam auta wszystkich mieszkańców z tych 3 bloków którzy nie mają garaży? Bo jeśli jest ich więcej niż miejsc to kto wg.Pana powinien mieć tam miejsce postojowe? Myślę, że wszyscy chcieliby skorzystać. A te pozostałe osoby i tak będą musiały szukać miejsc pod blokiem niejednokrotnie zajmowanych przez "obcych". To takie moje babskie myślenie 😁

Edytowane przez Lilka
Odnośnik do posta

Jesli chodzi o utrzymanie szlabanu to myślę ze dużych kosztów nie będzie, ale napewno trzba to ustalić ze spółdzielnia. Lilka napewno wszystkie samochody mieszkańców sie nie zmieszczą, zważywszy na to ze niektórzy mają więcej samochodów niż jeden. Myślę ze nowym mieszkańcą tamtych bloków też będzie brakować miejsca bo to logiczne, ale jest większe prawdopodobieństwo, ze to miejsce sie znajdzie, myślę ze tak samo było by w naszym wypadku. Druga alternatywa jeśli sie chce miejsce parkingowe dla siebie, to można wykupić go w garażu podziemnym, no ale jak wiadomo to już są większe koszty 

Odnośnik do posta
Witam, pomysł ok ale jest Pan pewien czy zmieszczą się tam auta wszystkich mieszkańców z tych 3 bloków którzy nie mają garaży? Bo jeśli jest ich więcej niż miejsc to kto wg.Pana powinien mieć tam miejsce postojowe? Myślę, że wszyscy chcieliby skorzystać. A te pozostałe osoby i tak będą musiały szukać miejsc pod blokiem niejednokrotnie zajmowanych przez "obcych". To takie moje babskie myślenie [emoji16]
Imo każdy mieszkaniec powinien mieć dostęp, i na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Jeśli chcesz mieć zawsze pewne miejsce to polecam wynająć sobie miejsc na parkingu pod telefonika, jest to duże tańsze rozwiązanie niż garaż podziemny(50 zł + VAT miesiecznie) a tam raczej na bank zawsze będzie miejsce bo świeci on pustkami.

Dodatkowo spacerek dobry dla zdrowia:)

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
10 godzin temu, Goodfather napisał:

Witam wszystkich mieszkańców bloków przy ulicy Agatowej 23,25,27. Chciałbym poruszyć temat bardzo ważny dla naszego osiedla, jakim jest parkowanie na parkingu wewnątrz osiedla wcześniej wymienionych bloków. Naświetlając temat, nowa inwestycja spółdzielni Śnieżka na Agatowej zaraz przy galerii, zyskała dość spory parking razem ze szlabanem. Bardzo trafne rozwiązanie ze strony spółdzielni, ponieważ nowi mieszkańcy będą mieć parking na wyłączność. Nie będą musieli się borykać z problem tak jak my, ze na naszym parkingu parkują także osoby z innych bloków, a dla nas zupełnie nie ma miejsca szczególnie popołudniową i wieczorną porą. Bardzo dobrym rozwiązaniem było by postawienie takiego szlabanu także u nas. Myślę ze wspólnymi siłami moglibyśmy coś z tym zrobić. 

Miejsca ogólnodostępne pomiędzy naszymi blokami które miałby zabezpieczyć szlaban są wg mnie w 99% zajęte przez mieszkańców tych bloków. Jest ich niewiele i uważam ze mało osób spoza agatowej 23,25,27 tam parkuje. Nie odczulibyśmy żadnej różnicy ze szlabanem lub jak jest w tym momencie bez niego.

Odnośnik do posta
20 minut temu, Wiadro napisał:

Miejsca ogólnodostępne pomiędzy naszymi blokami które miałby zabezpieczyć szlaban są wg mnie w 99% zajęte przez mieszkańców tych bloków. Jest ich niewiele i uważam ze mało osób spoza agatowej 23,25,27 tam parkuje. Nie odczulibyśmy żadnej różnicy ze szlabanem lub jak jest w tym momencie bez niego.

zgadzam się z przedmówcą. Gra wydaje się niewarta świeczki, to jest tylko ok. 25 miejsc parkingowych. Dla porównania w zatoczkach przy przedszkolu, żabce i po stronie TBSów tych miejsc jest ponad 40.

A przy okazji - ten szlaban przy nowych blokach to w jakim celu? Żeby mieszkańcy murapolu nie parkowali po sąsiedzku?

Odnośnik do posta

Z mojego doświadczenia w zarządzaniu nieruchomościami, mogę tylko dodać, że sama eksploatacja szlabanu może nie jest dużym kosztem. Jednak szlabany bardzo często są obiektem dużego zainteresowania osób, które nie wiedzą co zrobić z nadmiarem energii wynikającym z brakiem jakichkolwiek obowiązków i dewastują szlabany. A mamy w budynku 23 żabkę i ona generuje duży ruch takich osób. Np. Pnącze na tym budynku nie ma szans urosnąć, bo ciągle ktoś je podskubuje, zrywa linki. Koszty naprawy uszkodzonego szlabanu mogą być pokryte z ubezpieczenia jednak to zwykle skutkuje tym, że szlaban i tak nie działa przez pół miesiąca zanim dojdzie do weryfikacji, do sprowadzenia odpowiednich części itd. Więc teren jest i tak dostępny dla wszystkich.

• Like 1
Odnośnik do posta
  • 3 weeks later...
W dniu 27.07.2019 o 11:33, Goodfather napisał:

[...] Bardzo dobrym rozwiązaniem było by postawienie takiego szlabanu także u nas. Myślę ze wspólnymi siłami moglibyśmy coś z tym zrobić. 

A co jeśli będziemy mieć ten szlaban, a któregoś wieczora zabraknie miejsca do zaparkowania dla jednego "z nas"? Będziemy próbować zaparkować pod innymi- niezaszlabanowanymi blokami? ;) Bo tzw. sprawiedliwość wyklucza taką opcję... 

Odnośnik do posta