Skocz do zawartości
ljx

Klub Malucha w Akademii Smyka, Fair Play - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Fx1985 napisał:

Droga beneficjent-ko 500+ mówiąc o kimś "kup sobie działkę w lesie"

A faktycznie napisano 

W dniu 8.10.2019 o 23:34, natw7020 napisał:

Ludzie, trzeba było kupić działkę w lesie, a najlepiej na pustyni.

Cudzysłów w tekście oznacza cytat lub tytuł - w tym przypadku biorąc pod uwagę wypowiedź Fx1985

ale nie pozwolę sobie żeby ktoś mi mówił gdzie mam mieszkać itd. 

można byłoby się pokusić o stwierdzenie manipulacji tekstem do swoich potrzeb.

Ale najlepsze jest zacytowane przez Fx1985 

§ 40 ust. 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690) odległość placów zabaw dla dzieci, od linii rozgraniczających ulicę, od okien pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz od miejsc gromadzenia odpadów powinna wynosić co najmniej 10 m.

Rzecz w tym że ten § 40 w o dodanej  treści "od okien pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz" pojawił się w Rozporządzeniu 1 stycznia 2018 roku a przedszkole na Agatowej funkcjonuje od 2017 r. a w związku z tym, pozwem zbiorowym (pod warunkiem że będzie na papierze do tego się nadającym) będzie można się jedynie podetrzeć.

Kupując mieszkanie na Agatowej wszyscy wiedzieli że będzie tam przedszkole dlatego będę wyjątkowo złośliwy i napisze WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY.

Edytowane przez maxkad

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
50 minut temu, maxkad napisał:

A faktycznie napisano 

Cudzysłów w tekście oznacza cytat lub tytuł - w tym przypadku biorąc pod uwagę wypowiedź Fx1985

można byłoby się pokusić o stwierdzenie manipulacji tekstem do swoich potrzeb.

Ale najlepsze jest zacytowane przez Fx1985 

Rzecz w tym że ten § 40 w o dodanej  treści "od okien pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz" pojawił się w Rozporządzeniu 1 stycznia 2018 roku a przedszkole na Agatowej funkcjonuje od 2017 r. a w związku z tym, pozwem zbiorowym (pod warunkiem że będzie na papierze do tego się nadającym) będzie można się jedynie podetrzeć.

Kupując mieszkanie na Agatowej wszyscy wiedzieli że będzie tam przedszkole dlatego będę wyjątkowo złośliwy i napisze WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY.

Temu Panu akurat chodzi o mieszkanie w bloku numer 45 przy ul. Domagały i przedszkole fairPlay. I w zasadzie nie wiadomo do końca o co chodzi, bo dzieci rownie dobrze mogą wyjść przed budynek i cyt."drzeć mordy", nawet gdyby placu zabaw tam nie było. Powiem więcej głośno zachowywać mogą się również dzieci sąsiadów, więc może podpiszą sobie jakąś petycje o zakazie zamieszkiwania z dziećmi w tym bloku, bo jednemu sąsiadowi one przeszkadzają 🤷

Edytowane przez natw7020
brak słowa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, Fx1985 napisał:

Oczywiście ale... w umowie notarialnej mamy wszyscy zapisane, że najemca nie może prowadzić działalności uciążliwej.

Deweloper nie przedstawił wcześniej kto tam będzie prowadził i jaką formę działalności ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, Fx1985 napisał:

Deweloper powiedział, że będzie przedszkole nie powiedział w którym miejscu, nie było zapowiedzianego placu zabaw itd. Zresztą jestem ciekaw co na to te wszystkie "madki" które się dowiedzą, że w pionie przedszkola prowadzę hodowlę ptaszników :)

Po pierwsze roponuję zapoznać się z definicją i przepisami dotyczącymi nieuciążliwości działalności. Po drugie proponuję zapoznać się z paragrafem KK dotyczącym znieważania, bo juz po raz kolejny kieruje Pan w stronę moją jako matki i moich dzieci obraźliwe epitety. Polecam również zapoznać się z paragrafem dotyczącym zastraszania - w tym momencie, piszac o hodowli w ten sposób, można uznać, że jest to odgrazanie się. Pozwolę zachować sobie scriny tej rozmowy.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 minut temu, Fx1985 napisał:

Deweloper powiedział, że będzie przedszkole nie powiedział w którym miejscu, nie było zapowiedzianego placu zabaw itd. Zresztą jestem ciekaw co na to te wszystkie "madki" które się dowiedzą, że w pionie przedszkola prowadzę hodowlę ptaszników :)

Namówiłeś mnie. Od dzisiaj głównym miejscem moich spacerów z dzieckiem będą okolice Domagały 45. Latorośl ostatnio głośno piszczy i krzyczy, strasznie mnie i dzieciaka to bawi.

Mam dużo wolnego czasu.

Pozdrawiam

edit: A są takie inne piękne miejsca w Krakowie, jak bloki, w których zakazują prania, czy wspólnoty zakazujące rysowania kredą po chodniku. Sprawdziłbyś się tam wprowadzając zakaz "darcia mord przez dzieci na placu zabaw".

Edytowane przez razu
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 minut temu, Fx1985 napisał:

Śmiało sugeruje zgłosić to na policję :) Nie przypominam sobie gdzie jest napisane, że słowo "madka" jest obraźliwe pokaż w którym słowniku proszę, a informacja o hodowli pająków w dalszym ciągu jest tylko informacją :)

Takich spraw nie zgłasza się na policję. Widzę, że z przepisem dotyczącym znieważania dalej się Pan nie zapoznał. Ja w kontekście całej rozmowy czuję się znieważona słowem "madka" i tym, że moje dzieci mają "mordy". Poczyta Pan przepis, proszę komentować. A odnośnie pająków wystarczy poczytać Pana wątki na tym forum i jest to juz potwierdzona informacja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam czy możecie sobie przejść na prywatne wiadomości aby nie zaśmiecać forum ? wymienić się mailami lub telefonami, spotkać ?. Zaczyna być ta kłótnia coraz bardziej irytująca i abstrakcyjna. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, Fx1985 napisał:

Masz rację przepraszam nie ma co się kłócić z ludźmi widzącymi jedynie kraniec swojego nosa.

Dobrze, że w końcu cos mądrego Pan o sobie napisał. Chętnie wymienię się kontaktem i podyskutuję w cztery oczy. Proponuję zorganizować spotkanie w którym będzie uczestniczył przede wszystkim Pan, Zarządca nieruchomości, Właściciel placówki FairPlay mieszkańcy bloku 45 oraz rodzice dzieci uczęszczających do placówki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, Fx1985 napisał:

Masz rację przepraszam nie ma co się kłócić z ludźmi widzącymi jedynie kraniec swojego nosa.

Przynajmniej jesteś samokrytyczny - szacun

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Serio, dramat to czytać. Nie znam dzieci które darly by mordy kilka godzin... Mieszkam tu na osiedlu, nieraz widzę jak dzieci idą z paniami za rączkę/w wózkach i specjalnych ryków nie widzę/słyszę. Dzieci jak dzieci, wszędzie takie same :) panie wychodzą z maluchami na chwilę na plac zabaw a nie przesiadują tam godzinami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta