Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientuje sie ktoś, w którym miejscu niedaleko osiedla, jacyś domorośli rajdowcy urządzają sobie nocne wyścigi/palenie gumy/drifting? Od jakiegoś czasu w okolicach północny slychac ryk silników i pisk opon. Moj balkon wychodzi na stronę linii kolejowej i mam wrażenie ze to dochodzi wlasnie stamtąd ale moze tylko dźwięk  sie tak rozchodzi?

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, carter1234 napisał:

Czy orientuje sie ktoś, w którym miejscu niedaleko osiedla, jacyś domorośli rajdowcy urządzają sobie nocne wyścigi/palenie gumy/drifting? Od jakiegoś czasu w okolicach północny slychac ryk silników i pisk opon. Moj balkon wychodzi na stronę linii kolejowej i mam wrażenie ze to dochodzi wlasnie stamtąd ale moze tylko dźwięk  sie tak rozchodzi?

A to nie na S7? Zawsze wydawało mi się ze to tam..

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

nie nocne ale dziś od 8 rano piski i ryk silników  do 10 byłem zobaczyłem Policja też się kręciła ale bez żadnej interwencji. Czteroosobowa grupa urządza sobie rajdy na parkingu przed  gokartami. Jak to stwierdzili wolno im bo MAJĄ PODPISANĄ UMOWĘ.  Policję należałoby douczyć o Art. 60. ust. 2. pkt 2)  zabrania się używania pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem. 

Odnośnik do posta

Witam

to jest przy ul.Domagały 1, ale niestety oni urządzają sobie drifting na terenie firmy http://gokarting.com.pl/ policja już była niestety nie bardzo zainteresowana interwencją, gdyż dziś to był w środku dnia i na terenie firmy (prywatnym) - co innego gdyby to było na drodze publicznej.

Chyba pozostaje zgłosić do programu Uwaga - albo innej interwencji

Jak będzie to się odbywać w nocy  to można zgłosić jako naruszenie ciszy nocnej.

Odnośnik do posta

na to też jest sposób ale trzeba się zorganizować i notorycznie chodzić tam gdzie urządzają sobie rajdy pod pretekstem sprawdzenia godzin otwarcia gokartów a wówczas Art 1 ust 2 pkt 1 "2. Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami wymienionymi w ust 1 pkt 1, w zakresie: koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób;"

Edytowane przez maxkad
Odnośnik do posta

Poza tym jest jeszcze Kodeks wykroczeń Art. 51§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny." i nie dotyczy on tylko ciszy nocnej.

Odnośnik do posta
W dniu 28.06.2019 o 17:28, Gave95 napisał:

Nie mają gdzie się "ścigać" bo nadajacego się do tego toru w pobliżu nie ma więc gdzieś muszą znaleźć sobie miejsce. Pech w tym że obok nas 

A jeśli moje hobby to strzelectwo, a nie mam w pobliżu strzelnicy, to też mogę sobie w okolicach osiedla poćwiczyć?

• Like 8
  • Haha 2
Odnośnik do posta
W dniu 28.06.2019 o 17:28, Gave95 napisał:

Nie mają gdzie się "ścigać" bo nadajacego się do tego toru w pobliżu nie ma więc gdzieś muszą znaleźć sobie miejsce. Pech w tym że obok nas 

Muszą? No chyba sobie robisz jaja. Musi to człowiek jeść, pić a nie ścigać się po publicznej drodze samochodem.

• Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do posta
  • 1 year later...

Witam

Odświerzam temat, ponieważ temat wraca i to wydaje się że zdwojoną siła.

Codziennie to samo, ryk  , pisk, mam okna na stronę wschodnią i wydawało by mi się że jest to na drodze technicznej za S7. Czy ktoś potrafi namierzyć tych pseudo rajdowców? W sensie zlokalizować gdzie urządzają sobie zabawy. 

• Like 1
Odnośnik do posta
8 godzin temu, Mat218 napisał:

Witam

Odświerzam temat, ponieważ temat wraca i to wydaje się że zdwojoną siła.

Codziennie to samo, ryk  , pisk, mam okna na stronę wschodnią i wydawało by mi się że jest to na drodze technicznej za S7. Czy ktoś potrafi namierzyć tych pseudo rajdowców? W sensie zlokalizować gdzie urządzają sobie zabawy. 

Możliwe, często są tam ślady spalonych opon. Podjechać, klucz do kół w dłoń i wiadomo....

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...