Skocz do zawartości

Murek LCC - legendy i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Może mnie moderatorzy nie zjedzą za zakładanie naciąganego tematu ale tak się rozpowszechnił temat legendarnego już murku po wszelakich tematach że ciężko to zebrać do kupy.

Murek wyższy nie będzie !

Murek został szybko zbudowany i równie szybko zgłoszony do odpowiednich instytucji...

Murek nie jest wałem przeciwpowodziowym tylko podtrzymującym płot elementem który stanowi całość infrastruktury  .

Nim na przyszłość ktokolwiek zaproponuje murek niech zadzwoni do Włodarzy LCC i zapyta czemu nie zbudowali muru na 5m..... ludzie no trochę myślenia i obserwacji nim zaproponujecie kolejne idiotyczne rozwiązania...

• Thanks 1

8 godzin temu, Franzz napisał:

Murek został szybko zbudowany i równie szybko zgłoszony do odpowiednich instytucji...

W to nie wątpię jednak powinno się to odbywać  w odwrotnej kolejności.

8 godzin temu, Franzz napisał:

Murek nie jest wałem przeciwpowodziowym tylko podtrzymującym płot elementem który stanowi całość infrastruktury  .

Franzz ja Ciebie bardzo szanuję ale błagam zlituj się. Jeżeli jednak przyjąć Twoją wersję to  "murek nie jest wałem przeciwpowodziowym tylko "PRZEINWESTOWANYM" podtrzymującym płot elementem, który stanowi całość infrastruktury". Wysokość muru była moim zdaniem zaprojektowana na taką wysokość z premedytacją i jak najbardziej słusznie właśnie po to aby w przypadku wysokiej wody zapobiec przed zalaniem Słonecznego Miasteczka.

1 godzinę temu, maxkad napisał:

W to nie wątpię jednak powinno się to odbywać  w odwrotnej kolejności.

Franzz ja Ciebie bardzo szanuję ale błagam zlituj się. Jeżeli jednak przyjąć Twoją wersję to  "murek nie jest wałem przeciwpowodziowym tylko "PRZEINWESTOWANYM" podtrzymującym płot elementem, który stanowi całość infrastruktury". Wysokość muru była moim zdaniem zaprojektowana na taką wysokość z premedytacją i jak najbardziej słusznie właśnie po to aby w przypadku wysokiej wody zapobiec przed zalaniem Słonecznego Miasteczka.

Przepraszam źle sformułowałem swój post, 

Murek nie jest wałem przeciwpowodziowym tylko podtrzymującym płot elementem który stanowi całość infrastruktury  . (to wersja wg. LCC dla drugiej strony sporu czyli sąsiadów) oczywiście jaka jest prawda wszyscy wiemy tak samo jak wiemy po co został postawiony.

47 minut temu, Wino napisał:

Zgodnie z prawem budowlanym ogrodzenie do wysokości 2,2 m nie podlega Pozwoleniu na budowę ani zgłoszeniu. Kazdy kto ma tylko ochote na swojej działce może wybudować takie ogrodzenie i żadnemu urzedu nic nie trzeba zgłaszać.

Wino absolutnie ! nie w takim wypadku trzymaj proszę : art.29 ust.1 ustawy o prawie wodnym

Właściciel nie może zmieniać stanu wody na gruncie i jej kierunku ze szkodą dla działek sąsiednich oraz odprowadzać wód i ścieków na grunty sąsiednie.

Tu jest sprawa prosta jak budowa cepa każdy cm murku ma służyć jednemu. 

Murek wyższy nie będzie, cieszmy się że udało się te kilka cm chociaż wywalczyć LCC. 

Art. 33. 1.Pozwolenie na budowę dotyczy całego zamierzenia budowlanego. W przypadku zamierzenia budowlanego obejmującego więcej niż jeden obiekt, pozwolenie na budowę może, na wniosek inwestora, dotyczyć wybranych obiektów lub zespołu obiektów, mogących samodzielnie funkcjonować zgodnie z przeznaczeniem. Jeżeli pozwolenie na budowę dotyczy wybranych obiektów lub zespołu obiektów, inwestor jest obowiązany przedstawić projekt zagospodarowania działki lub terenu, o którym mowa w art. 34 ust. 3 pkt 1, dla całego zamierzenia budowlanego. Jeżeli projekt Budowlany załączony do wniosku o pozwolenie nie miał w planie zagospodarowania terenu naniesionego ogrodzenia to może być lipa. 

Zakaz stawiania płotu przy brzegu rzeki czy jeziora (i nie tylko!) uregulowany jest następująco:

zgodnie z art. 27 ust. 1 prawa wodnego zakazane jest grodzenie nieruchomości przylegających do wód publicznych do samego brzegu, 
a także zakazywania lub uniemożliwiania przejścia przy brzegu — a wszystko to do szerokości 1,5 metra od linii brzegu;

I chyba tyle w temacie murków itp.