Skocz do zawartości

Drużyna piłkarska na Złocieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! 

Wpadła mi do głowy idea, może założymy na Złocieniu amatorski klub piłkarski? (mówię poważnie nie śmiejcie się 😛

Brzmi może kosmiczne ale jesteśmy w stanie to zrobić i dobrze się przy tym bawić!  Na początek potrzebujemy grupy 13-15 osób chcących pograć, które łatwo się nie poddają , obok jest boisko Bieżanowianki gdzie moglibyśmy rozgrywać mecze (oczywiście musimy się z nimi wcześniej dogadać), sprawy organizacyjne jak koszulki, piłki, treningi i oczywiście wymagania dotyczące zgłoszenia do rozgrywek rozkminimy wspólnie nie jest to nic trudnego, wiadomo wymaga to czasu, zaangażowania i nakładu finansowego ale jestem przekonany że wspólnie będziemy w stanie stworzyć coś z niczego! 

Proszę o zgłaszanie się osób zainteresowanych, jak zbierzemy grupę to przedstswie Wam procedurę takiego przedsięwzięcia i umówimy się na spotkanie organizacyjne i być może niedługo uda nam się pograć w krakowskie b-klasie 😉

Jeżeli nie uda nam się zebrać grupy i zorganizować klubu to może chociaż uda się nam pograć w doborowym towarzystwie  jednak uważam że trzeba sobie stawiać wysokie cele i wierzę że damy radę 😋

Pozdrawiam 

Michał 

• Like 2
Odnośnik do posta

Hej, 

Brałem udział w takim "projekcie". Na początku zgłosiło się 40 osób, super wszystko fajnie pogralismy 2 lata awansowalismy do B, ale ludzie zaczęli się wkurzać, że ten gra więcej, ten mniej. Ponadto nie było sponsora, własnego boiska. Za każdy trening i mecz musieliśmy płacić z własnej kieszeni. Zaczęło to ludzi trochę męczyć i się posypało. Z treningu na trening coraz mniej ludzi. Fajna inicjatywa, ale z własnego doświadczenia bym się nie pchał w to. Bez własnego boiska i budynku klubowego który mógłby na drużynę jakoś zarobić to raczej nie wyjdzie. 

Orlik super. Bez zobowiązań, jestes to jesteś, nie ma Cie to nie. Problem w tym że nie mamy nawet takiego miejsca na osiedlu... 

Odnośnik do posta

Cześć, tak jak napisał Gave95 na dłuższą metę pomysł z graniem w klubie by nie wypalił ;-) ale jeśli chodzi o luźne granie na orliku to jestem za. 

Na ul. Lipskiej za kościołem jest darmowy fajny orlik ale tam trudno z wolnym terminem. 

Jak dla mnie dzień tygodnia w którym mógłbym grać  jest obojętny ważne żeby było to najszybciej o godzinie  19.   

• Like 1
Odnośnik do posta

Hej, ze zgłoszeniem do B-klasy to możecie (możesz) mieć duży problem to są spore nakłady finansowe, które ciężko pokrywa się z własnej kieszeni. Ponadto wiem, że Bieżanowianka nie zgodziłaby się na wynajem boiska naturalnego na mecze. W grę wchodziłoby jedynie boisko sztuczne, które nie spełnia wymagań licencyjnych (jest za małe, mogą grać na nich tylko grupy młodzieżowe mecze ligowe). 

Na Bieżanowiance koszt wynajęcia połowy (czyli wymiary orlika) boiska sztucznego to 150 zł za 1,5 godziny. Numer do Pana Jerzego, który zajmuje się rezerwacjami: 505 098 362. 

Edytowane przez Nyxon
  • Like 1
Odnośnik do posta

Dziękuję za odpowiedzi, jeżeli ktoś będzie chciał pograć na orliku to piszcie i chętnie pokopie 😉 jeżeli chodzi o klub to dziękuję za sprowadzenie na ziemię, jednak uważam że marzenia należy realizować a cele stawiać ambitne więc... spodziewajcie się niespodziewanego 😀

• Like 1
Odnośnik do posta

Ja też chętnie pokopię. Bieżanowiankę można wynająć na któryś wieczór na przykład. Najbliżej i chyba najwygodniej dla wszystkich.

Kiedyś już była inicjatywa, żeby wspólnie pograć, ale temat upadł bo choć na początku wielu było chętnych, to jak przyszło co do czego większość się wykruszyła. Temu dzień nie pasował, temu godzina grania, ten ma małe dzieci (jak się deklarował też miał ;) ) itd. Teraz pewnie będzie podobnie. Grunt, żeby był trzon ekipy - jakieś 10 osób, które zawsze będą grać, to w razie czego można na szerokość bramki ustawić i zagrać po 5.

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jestem chętny na grę na Orliku. 
Obecnie gram już z inną ekipą w poniedziałki o 20.30 na orliku przy solnym miasteczku w wieliczce. To jest 10-15 min samochodem. 
Jak dla mnie taka godzina jest najlepsza.
Z doświadczenia wiem, że trzeba mieć co najmniej 16 pewnych osób aby ruszyć bo zawsze ktoś odpadnie w danym tygodniu a poniżej 12 to się gra już ciężko. 

Odnośnik do posta