Skocz do zawartości

Na skróty :(

PaPiKa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się tak nie stawiał do innych mieszkańców co do tej ścieżki- bo jak znowu przyjdzie powódź to Ci co chodzą tamtędy i udeptują koryto na wodę będą się śmiać jak woda leje się hekto litrami do tej fuszerki pt 10 i 12.

Aha motłoch i margines to może był tam gdzie wcześniej mieszkałeś :D Ciekaw jestem gdzie będziesz parkował??? motłoch i margines pilnują porządku.

Ja bym się tak nie stawiał do innych mieszkańców co do tej ścieżki- bo jak znowu przyjdzie powódź to Ci co chodzą tamtędy i udeptują koryto na wodę będą się śmiać jak woda leje się hekto litrami do tej fuszerki pt 10 i 12.

Punkt za dowcip punkt za odwagę punkt za błyskotliwość, witamy na forum przede wszystkim :). "Nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku" mario życie lubi płatać figle :):lol:

By zakończyć temat, który wywołałem; Chodnik i tylko chodnik wytycza ruch pieszych na osiedlu. Jeśli ktoś lubi "dzikie skróty", to proponuję kontakt z przyrodą.

Aha motłoch i margines to może był tam gdzie wcześniej mieszkałeś :D Ciekaw jestem gdzie będziesz parkował??? motłoch i margines pilnują porządku.

Panie Mario83,

Nie chcę i nie życzę sobie aby taki motłoch i margines jak Ty pilnował "porządku" na naszym osiedlu. Odp. na twoje "?" Jak zastawisz wjazd do mojego garażu, to cię odholuję - tego raczej nie zrobisz bo maszerujesz w butach z "CCC" po trawniku. Tam gdzie wcześniej mieszkałem mieli więcej kultury, szacunku i klasy niż Ty! czytaj Kraków.

Miłego dnia

Panie Mario83,

Nie chcę i nie życzę sobie aby taki motłoch i margines jak Ty pilnował "porządku" na naszym osiedlu. Odp. na twoje "?" Jak zastawisz wjazd do mojego garażu, to cię odholuję - tego raczej nie zrobisz bo maszerujesz w butach z "CCC" po trawniku. Tam gdzie wcześniej mieszkałem mieli więcej kultury, szacunku i klasy niż Ty! czytaj Kraków.

Miłego dnia

Czytając pańskie wypowiedzi i słownictwo to "motłoch"to jest Pan ponieważ takie wypowiedzi są obraźliwe nie znając ludzi,którzy są pańskimi sąsiadami,pewnie nie ma Pan dobrego albo wcale nie ma kontaktu z sąsiadami ale z takim podejściem to się nie dziwię

Rzeczywiście mieszkańcy bloków 14,16 i 18 urządzili sobie skrót przez trawnik biegnący pomiędzy ogrodzeniem Śnieżki a nowymi blokami 10 i 12. Niestety nasz deweloper nie postarał się wielu kwestiach i wcale nie ułatwia nam mieszkańcom życia. Brak chodników (np. pomiędzy blokiem 20 i 22 trzeba chodzić przez parking i drogę dojazdową) jak i miejsc parkingowych to jedne z wielu problemów.Tak więc następne słowa kieruję do PaPiKa.

Szanowny Panie zadam podstawowe pytanie? Skoro tam gdzie mieszkałeś było tak wspaniale to po jaką cholerę wynosisz się na to zadupie? Skoro jeszcze tu nie nie mieszkasz a już obrażasz mieszkańców i zamierzasz wprowadzać swoje porządki. Może ogrodzisz sobie to przejście żeby nikt nie chodził Ci pod balkonem albo będziesz stał z maczetą i polował na przechodniów? Niestety jest to część wspólna i nie masz nic do tego, kto sobie chodzi po trawniku. Nie pochwalam tego ale jak zdążysz się sam przekonać deweloper przyszykował jeszcze kilka niespodzianek, z którymi będziesz miał sam do czynienia jak tu zamieszkasz. I wtedy się przekonasz.

A póki co to nie obrażaj swoich nowych sąsiadów wyzywając ich od motłochu chodzącego w butach z CCC, bo widzę, że niestety sam masz jakiś problem z poczuciem własnej wartości.

Pozdrawia sąsiadka z osiedla ;)

Do PaPiKa

"Jak zastawisz wjazd do mojego garażu" - jeżeli miałeś na myśli garaże podziemne to gratuluję wykupu zbiornika przeciwpowodziowego.

"Nie chcę i nie życzę sobie aby taki motłoch i margines jak Ty pilnował "porządku" na naszym osiedlu. Odp. na twoje "?""czyli na co - on Ciebie nie obraził tylko Ty obraziłeś Mario83.

A jeżeli jako obrazę Swej Osoby uznałeś - "Aha motłoch i margines to może był tam gdzie wcześniej mieszkałeś"to wnioskuję że czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną.

"Tam gdzie wcześniej mieszkałem mieli więcej kultury, szacunku i klasy niż Ty! czytaj Kraków" - z całości Twojego posta i kultury w nim zawartej można dojść do wniosku, że Ci ludzie którzy mieli więcej kultury i klasy po prostu się Ciebie z stamtąd pozbyli bo psułeś im opinię lub sam się wynosisz bo nikt nie lubi czuć się jak wyrzutek.

I żeby była jasność nie jestem mieszkańcem WASZEGO osiedla a mimo to obchodzą mnie problemy jego mieszkańców i serdecznie im współczuję ograniczeń jakie zafundował im deweloper i Śnieżka a do tego jeszcze przyszli mieszkańcy Twojego pokroju.

Przypominam że WSZYSTKIE garaże na SM były zalane, więc nazywanie tego jednego garażu "zbiornikiem przeciwpowodziowym" to dla mnie wyraz obłudy i złego nastawienia do nowych mieszkańców. Jest mi przykro, z powodu tego negatywnego nastawienia. Trochę mi to przypomina nastawienie niektórych mieszkańców śnieżki w stosunku do nas.

Co do uwag PaPiKa to, poza jego skłonnością do emocjonalnych wypowiedzi, przyznaje mu racje. Te 10 kroków nikogo nie zabije a rozdeptany trawnik nie wygląda fajnie. Niestety pisanie tu postów raczej nie załatwi sprawy. Nowi mieszkańcy będą pewnie musieli zrobić jakiś płotek albo inna przeszkodę.

Do gucio. Geniuszem nie trzeba być aby przewidzieć jak ludzie będą się poruszać, dlatego nie wiem gdzie na świeci robi się chodniki na końcu. W planach LCC mieliśmy zapewne korzystać z chodników śnieżki, zapewne dlatego w miejscu wydeptanej ścieżki nie ma chodnika. Po postawieniu płotu sytuacja się zmieniła i przyznaje że byłbym za tym aby powstał tam chodnik. To jednak w głównej mierze zależy od mieszkańców nowego bloku.

Do maxkad: ja taż mam miejsce w tym "zbiorniku powodziowym", ale wole to niż walka z wiatrakami o kulturę parkowania na ogólnodostępnych parkingach, jaką toczysz na tym forum.

Edytowane przez Gość

Przypominam że WSZYSTKIE garaże na SM były zalane, więc nazywanie tego jednego garażu "zbiornikiem przeciwpowodziowym" to dla mnie wyraz obłudy i złego nastawienia do nowych mieszkańców. Jest mi przykro, z powodu tego negatywnego nastawienia. Trochę mi to przypomina nastawienie niektórych mieszkańców śnieżki w stosunku do nas.

Nie wiem skąd Ty się urwałeś ale w czasie ostatnich podtopień ucierpiały jedynie garaże LCC - no chyba że bazujesz na informacjach zawartych w prasie, na które SM Śnieżka zareagowała i zażądała sprostowania.

A jeżeli chodzi o nastawienie do mieszkańców - to Ty nazwałeś ich mieszkańców " motłoch i margines" nie Ja więc nie przypisuj mi WŁASNYCH WAD. A moje zdanie na temat garaży wyraziłem gdyż w trakcie budowy pierwszych budynków LCC moją uwagę zwrócił profil podłużny drogi dojazdowej do garaży gdzie spadek był w ich kierunku.

Do gucio. Geniuszem nie trzeba być aby przewidzieć jak ludzie będą się poruszać, dlatego nie wiem gdzie na świeci robi się chodniki na końcu. W planach LCC mieliśmy zapewne korzystać z chodników śnieżki, zapewne dlatego w miejscu wydeptanej ścieżki nie ma chodnika. Po postawieniu płotu sytuacja się zmieniła i przyznaje że byłbym za tym aby powstał tam chodnik. To jednak w głównej mierze zależy od mieszkańców nowego bloku.

Z pogrubionej części tekstu wynika iż ktoś nagadał Ci jakiś bajek. Ogrodzenie powstało zanim LCC cokolwiek w tym rejonie zaczęło budować. Wnioskuję więc że wkręcił cię w to deweloper chcąc sprzedać Ci mieszkanie ale to są jedynie moje przypuszczenia.

Do maxkad: ja taż mam miejsce w tym "zbiorniku powodziowym", ale wole to niż walka z wiatrakami o kulturę parkowania na ogólnodostępnych parkingach, jaką toczysz na tym forum.
zapewniam Cię że mam skuteczną aczkolwiek długotrwałą metodę walki z takim elementem i nie są to nalepki ani żadna ingerencja w źle zaparkowany samochód.

Wątek tyczy się SM więc założyłem, że wszyscy tu sie wypowiadający to jego mieszkańcy. Moja odpowiedź była do nich skierowana. Wyraźnie napisałem: WSZYSTKIE garaże na SM. SM = słoneczne miasteczko = LCC.

Ja nikogo na tym forum nie obraziłem i maxkad nie przypisuj mi słów PaPiKa. W ogóle super maxkad że jesteś tak wspaniałomyślny i litujesz się nad naszym losem, ale nazywanie naszych garaży "zbiornikami przeciwpowodziowymi" nie odbieram jako wyraz empatii. Bardziej przypomina mi to prześmiewczą uwagę mającą ciebie dowartościować no bo ty w końcu mieszkasz na tym lepszym osiedlu. Wątek ciebie w ogóle nie dotyczy. Ścieżka na skróty jest po naszej stronie i to nie ty na nią patrzysz ani nie ty nią chodzisz, więc dlaczego się wypowiadasz?

Co do dróg dojazdowych do garaży,to chyba spadek musi być w kierunku garaży..., bo one są niżej, ale w sumie to się nie znam wiec się nie wypowiadam.

Przepraszam odczytałem SM spódzielnię.

"Ja nikogo na tym forum nie obraziłem i maxkad nie przypisuj mi słów PaPiKa" - przepraszam najmocniej - faktycznie koszmarnie się pomyliłem BARDZO PRZEPRASZAM.

"Bardziej przypomina mi to prześmiewczą uwagę mającą ciebie dowartościować no bo ty w końcu mieszkasz na tym lepszym osiedlu" - szkoda że tak myślisz gdyż jestem osobą, która uważą iż przejście pomiędzy osiedlami powinno powstać co nie przysporzyło mi zbyt wielu zwolenników Śnieżki.

A jeżeli pisze o garażach to nie dlatego że bawiły mnie zalane auta podczas ostatnich powodzi.

Śnieżka niestety budując ogrodzenie w jakimś stopniu niestety sama sobie zrobiła krzywdę - chodzi mi o lokale usługowe które wynajmuje. odcinając osiedle Słoneczne odcięła potencjalną klientelę. Mnie by się np. nie chciało taki kawał drogi chodzić do sklepu - wolałbym zrobić zakupy na mieście w czasie powrotu do domu.

"Co do dróg dojazdowych do garaży,to chyba spadek musi być w kierunku garaży..., bo one są niżej, ale w sumie to się nie znam wiec się nie wypowiadam" - mnie chodzi o spadek rogi która biegnie wzdłuż budynku a nie już sam zjazd do garażu. Zwróć uwagę jaki spadek ma droga wzdłuż budynków (pierwsze bloki wybudowane przez LCC).

Witam, cześć i czołem nowym sąsiadom!

Przeglądam od dłuższego czasu wasze ( a teraz również i moje :) ) forum.

Chciałem zauważyć, że kłótniami, wyzwiskami i innymi "miłymi akcentami" nigdy nikt nie doszedł do porozumienia. Mieszkałem w wielu miejscach i tylko w dwóch sąsiedzi zrozumieli idee dialogu i zrozumienia drugiego człowieka. Także Panie i Panowie przede wszystkim więcej szacunku do innych, dystansu do siebie i uśmiechu! Czy ktoś kupił garaż, kawalerkę czy poddasze to już jest jego indywidualna sprawa. Spędzimy ze sobą kilka niezłych lat a kłótnie nie rozwiążą naszych problemów.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wesołych!

One

• 2 weeks later...

Maxkad przeprosiny przyjęte. Jestem wdzięczny za twoją pozytywną agitacje, ale w chwili obecnej nie ma szans na likwidację płotu. Jednym z warunków połączania obu naszych osiedli jest poprawienie sytuacji parkingowej po naszej stronie. Dlatego też mi, ale również innym mieszkańcom na SM zależy aby jak największa ilość miejsc z parkingów podziemnych została wykupiona. Twoją wypowiedź o "zbiorniku przeciw powodziowym" potraktowałem dość emocjonalnie, bo może ona przeszkodzić w realizacji tego celu.

Twoją krytykę dróg dojazdowych uznaję za nieuzasadnioną. Garaże są niżej i robienie jakiś wałów na drodze raczej nie ma sensu. Aby dojazd nie schodził na całej długości w duł nasze bloki musiały by być wyżej. Tego problemu może nie być w waszych nowych blokach, bo chyba są trochę wyżej.

Ale to nie było przyczyną ostatniego zalania. Puki co zalania wynikały tylko i wyłącznie z awarii naszej przepompowni. Zamiast odprowadzać wodę, umożliwiła jej przepłynięcie. Wydaje mi się że po ukończeniu prac przy blokach najbliżej serafy i dokończeniu przepompowni sytuacja ta się nie powtórzy. Mam tylko nadzieje że deweloper zdąży z naprawą przepompowni do sezonu powodziowego :(. Puki co jest ona nadal w naprawie (od lata 2013). Dodatkowo w naszej wspólnocie prawdopodobnie zainstalujemy dodatkowe zabezpieczenia, między innymi bariera powodziowa przy bramach garażowych i czujki wody. Zachęcam pozostałe wspólnoty SM do podobnych kroków.

Mimo wszystko dzięki Maxkad za wsparcie i szukanie spraw które nas łączą. Myślę, że kiedyś uda się zbudować jeden wspólny złocień ;).

Ale generalnie w tym wątku nie oto chodziło. Tłumaczę PaPiKa: "Proszę nie rozdeptywać trawnika przy nowych blokach" i dołączam się do jego apelu ;)

• 3 weeks later...

DO PAPIKA CD:

W kwestii butów - to Cię zmartwię. Na nogach noszę obuwie którego cena jest równa racie Twojego mieszkania. I wiedz jedno nie mam tylko jednej pary. I zanim zaczniesz jeszcze coś pisać na tym forum to się ogarnij bo zachowanie Twoje człowieku jest żenujące i sięgające dna i 10 metrów mułu.

papik a jak np ja mam buty z CCC (na dodatek z wyprzedaży) to jakoś mnie to określa? :)

a w temacie skrótów:

przy Malachitowej tak było, że mieszkańcy wydeptali sobie "dodatkowe" ścieżki. Co zrobiono?

...

W miejscu ścieżek wyłożono kostkę i powstał chodnik.

Tak to się normalnie odbywa. Skoro planista czy inny architekt nie przewidział, że ludzie chodzą najprostszą, najłatwiejszą i najkrótszą trasą to jego błąd należy skorygować.

A jak ktoś chce się bawić w zasieki to niech próbuje.

a poza tematem to: papik moim zdaniem to najzwyczajnieszy troll

Emen. Chyba za bardzo nie wiesz o jaką ścieżkę chodzi. Jeżeli powstałby tam chodnik to byłby pod samymi oknami mieszkańców nowego bloku. Chciałbym aby ten chodnik tam powstał, ale o tym przede wszystkim powinni zadecydować nowi mieszkańcy.

A wspominanie o zasiekach trochę dziwnie brzmi od kogoś od kogo dzieli mnie wielki płot ;) .

Rzeczywiście nie wiem o jaki skrót chodzi.

Jak byłoby to rzeczywiście uciążliwe dla jakiejś grupy mieszkańców to albo jakiś żywopłot albo inne zasieki w postaci trudnoprzekraczalnych płotków albo... widziały gały co brały.

A co do płotu i bramy to ja byłem przeciwny i ciągle mi się nie podoba.

Psującą się bramę można by po prostu wyłączyć i zostawić otwartą na stałe.

A co do ogrodzenia to jest to inny temat.

Kargul i Pawlak cd. jaja normalnie jak berety, zobaczymy jak sobie grozić zaczniecie co to jeden drugiemu słonecznikowi czy śnieżkowi nie zrobi wtedy Admin może zacznie temperować pewne zachowania. To jest kpina w jakiej formie ludzie ze sobą rozmawiacie... no ale internety to wiadomo można, ktoś chętny z udzielających się w temacie skrótów,furtek, bram na spotkanie w Bolzano przy wodzie,soku,winie,wódce lub piwie w ten weekend ?