Skocz do zawartości

Sytuacja po deszczach

Rekomendowane odpowiedzi

Stan na 22:30 - półłanki zastawiona, w stronę Sucharskiego nie da się przejechać. Na zakręcie na Agatowej przy Biedronce przejezdny jeden pas - prawy w kierunku osiedla. Pod kościołem jak pływało, tak pływa- bezpiecznie jechać środkiem. 

• Thanks 1

Gość MisiekW

Stan wody leciutko opadł i póki co nie pada, ale worki z piaskiem ostro są w ruchu na całym osiedlu. To dlatego że szykujemy się na jakieś wezbranie, czy to dmuchanie na zimne?

1 godzinę temu, MisiekW napisał:

Stan wody leciutko opadł i póki co nie pada, ale worki z piaskiem ostro są w ruchu na całym osiedlu. To dlatego że szykujemy się na jakieś wezbranie, czy to dmuchanie na zimne?

Mocno asekuracyjnie :) obstawiliśmy wszystkie newralgiczne punkty murem z worków  + spory zapas rezerwowych. Mobilizacja była potężna auta wyjeżdżały całe zapakowane workami. Stan Serafy mocno opadł ale jak zachowa się w najbliższych godzinach ciężko wyczuć.

Trzymamy kciuki i patrzymy w niebo za pogodą :) 

Pozdrawiam dobrej i spokojnej nocki 

8 minut temu, kasiab.99 napisał:

Dzień dobry czy jeżdżą dzisiaj rano jakieś autobusy od nas że Złocienia, czy można się jakoś wydostać z osiedla? Proszę o odpowiedź bo nie iem jak jechać do pracy

125 i 163 ale tylko do Złocienia i z powrotem na Piastów 

Edytowane przez Lilka

Mobilizacja mieszkańców była bardzo duża :-) Wszystkim wielkie podziękowania!

Niestety smuci fakt że większość zaangażowanych sąsiadów była z pierwszych bloków, którzy przeżyli już nie jedno zalanie...

Nóż w kieszeni się otwierał jak ładując worki itd, człowiek widział mieszkańców podchodzących tylko po to żeby zrobić sobie zdjęcie... z rękami w kieszeni i komentujących...

Edytowane przez ktur
  • Thanks 1

Mobilizacja była pełna - sporo chłopaków również ze Śnieżki przybyło ze wsparciem - wypełnili lukę po "turystach i obserwatorach" z LCC, którzy najważniejsze że mają sporo "fajnych fotek i filmików" oraz bezpieczne mieszkania.
Ja pierd....

Około 10 wyjeżdżałem z osiedla. Wyjazd tylko w kierunku Rybitw. Na Agatowej, na wysokości stadniny, wydaje mi się że wody mniej niż wczoraj około 18. Natomiast na wyjeździe sytuacja bez zauważalnych zmian. Zarówno na lepsze jak i na gorsze.

Na profilu FB MPK pojawiła się informacja o zamknięciu Półłanki od przystanku Bazarowa do Złocienia. Samochody na osiedle są puszczane, czy nikt nie przejedzie ? Wiemy, że autobusy są kierowane na przystanek Nad Drwiną, ale nie wiem, co z autami. 

Teraz, michas85 napisał:

Jak ja lubie te prasowe artykuly i robienie grysiku z mozgu.

Niestety - masa informacji wykluczających się. Dlatego warto mieć informacje z pierwszej ręki- od mieszkańców 😊 po to w końcu to forum jest. 

8 minut temu, Marti napisał:

Niestety - masa informacji wykluczających się. Dlatego warto mieć informacje z pierwszej ręki- od mieszkańców 😊 po to w końcu to forum jest. 

Wiem, dlatego bawia mnie te pismackie wypociny, dzis pewnie sie okaze ze zlocien zatonal lub odplynal.

• Haha 1