Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś wyjeżdża z osiedla w stronę przejazdów musi liczyć się z dosyć sporą kałużą pod wiaduktem zaraz za skrętem z osiedla. Nie wiem, jak dalej wygląda sytuacja koło przejazdów, ale tutaj się pływa . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dalej jest ok - tylko ta kałuża jest dość głęboka, i auta z raczej niższym zawieszeniem czekają na przejazd lewym pasem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czy ktoś się orientuje, jak aktualnie wygląda wjazd na osiedle? Jest więcej wody niż rano? Da się jechać oboma pasami w stronę przejazdów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zastanawiajace jest to ze remont łuku był, wiadukt jest wysoki, a nie podniesiono drogi, bo owy problem wystepował rowniez przed remontem skrzyzowania ;/ widac ewidentnie ze jest tam załamanie drogi i gromadzi sie woda, moze jakis inzynier mial tam praktyki ;/  moze trzeba pogłebic zbiornik pkp ;/ paranoja nie dosc ze nie ma jak z tego osiedla wyjechac to jeszcze zaraz ostania droga ucieczki zostanie zalana ;/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
43 minuty temu, SuperON napisał:

zastanawiajace jest to ze remont łuku był, wiadukt jest wysoki, a nie podniesiono drogi, bo owy problem wystepował rowniez przed remontem skrzyzowania ;/ widac ewidentnie ze jest tam załamanie drogi i gromadzi sie woda, moze jakis inzynier mial tam praktyki ;/  moze trzeba pogłebic zbiornik pkp ;/ paranoja nie dosc ze nie ma jak z tego osiedla wyjechac to jeszcze zaraz ostania droga ucieczki zostanie zalana ;/

Problem w tym że jedynym odwodnieniem tam są rowy. Nie ma kanalizacji deszczowej. Niestety rowy sa niedrozne i woda stoi. Radny twierdzi, że koszt budowy chodnika wzdłuż agatowej wraz z kanalizacją to 3 miliony złotych. Ze względu że złocień protestował przeciwko spalarni miasto nie da takich pieniędzy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli będzie padać całą noc z obecną intensywnością to rano nie ma co nawet próbować jechać do pracy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, SuperON napisał:

zastanawiajace jest to ze remont łuku był, wiadukt jest wysoki, a nie podniesiono drogi,

Na pewno?  wydaje mi się że jednak był podniesiony, poprawcie mnie jeśli się mylę.

Zauważcie, że od jakiegoś czasu doszły obszary zabetonowane, mam na myśli biedronkę, wprawdzie mają zbiorniki buforowe, lecz czy z nich należycie korzystają, czy są nie są dawno pełne. Zauważyliście w biedronce zraszacze włączane gdy padało (jak było tym razem ? ) Nie dawno był remont torowiska na tymże wiadukcie, może poprawili też odwodnienie nasypu co jeszcze więcej wody wprowadza w nasze skrzyżowanie.

A z optymistycznych wieści, jechałem po 22 i była pompa rozstawiona, bezpośrednio podpięta do sadzawki, a węże do pierwszej studzienki  osiedla, koło żłobka/przedszkola.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Nyxon napisał:

Jeżeli będzie padać całą noc z obecną intensywnością to rano nie ma co nawet próbować jechać do pracy. 

Mam nadzieje ze jednak się mylisz...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Problem w tym że jedynym odwodnieniem tam są rowy. Nie ma kanalizacji deszczowej. Niestety rowy sa niedrozne i woda stoi. Radny twierdzi, że koszt budowy chodnika wzdłuż agatowej wraz z kanalizacją to 3 miliony złotych. Ze względu że złocień protestował przeciwko spalarni miasto nie da takich pieniędzy.

Nie jest to do końca prawda. Ostatni odcinek Agatowej ma status ... drogi tymczasowej. To uniemożliwia rozbudowę po obecnej nitce. Docelowo ma być wyprostowana.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odpompowali wodę na tyle że półłanki jest przejezdna(wody jest mniej niż wczoraj) jednak coś nie pykło bo Agatowa na wysokości dawnej stadniny zaczyna znikać pod wodą i na moje oko pieszo nie ma opcji wydostania się z osiedla.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przed chwilą jechałam. Przejazd tylko środkiem na wysokości kościoła. Rozłożone węże od kościoła do tego fhm stawu, jechała straż. Pewnie będą działać, bo jest kiepsko. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przed chwilą jechałem - przejezdne  - są bardzo duże kałuże na wysokości kościoła.... oraz na łuku Półłanki. Cały czas pompują, ale też cały czas leje....więc nie wiadomo jak to będzie za godzinę, dwie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czy od strony przejazdów da się przejechać? Jest ruch wahadłowy ?

Edytowane przez anka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, ciekawski napisał:

Przejazd do osiedla  ULICĄ DOMAGAŁY. Po chodniku. Półłanki stoi. 

Czy ta informacja jest sprawdzona? Da się przejechać tamtędy?? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta