Skocz do zawartości

Psie G*WNA na trawnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi już słów do psich gówien na naszym osiedlu. Są już nawet na placach zabaw i przy klatach schodowych. Dzieci raz na kilka tygodni przynoszą zabrudzone buty do domu. Ostatnio ktoś wjechał rowerem w kupę i przez 2 dni w całej klatce śmierdziało dopóki ta osoba nie zorientowała się, że to jej rower. Dziś moja córka wyszła pobiegać pod klatkę, wróciła oczywiście z wymazanym butem i schody oczywiście też wybrudziła - jako że mieszkam na 3 piętrze czeka mnie sporo schodów do umycia.

Czy inni też mają podobne wrażenia? Czy jest jakiś sposób, żeby trochę tych właścicieli psów zmobilizować do sprzątania, czy ta sytuacja jest przegrana?

Chyba pozostaje tylko łapać na gorącym uczynku i wręczać niespodziankę osobiście( wiem, obrzydliwe, ale to chyba jedyny sposób na niektórych mieszkańców). Są właściciele psów, którzy nawet nie kryją się z tym, że nie sprzątają, nie pozorują...Słabe to strasznie!

Niezależnie od tego czyja to wina, nastraszenie psów nic nam nie da. Psy się boją jeden dzień, a robią syf cały rok. Do tego nie robią tego nikomu na złość. 

Za to właściciele robią to z premedytacją, bo nie wierzę że w dzisiejszych czasach są ludzie, którzy nie znają obowiązku sprzątania po zwierzętach. Może zrobić jakiś patrol obywatelski i odnosić kupy pod drzwi tym którzy nie sprzątają? Albo nagrywać ich jak zostawiają? Bo tak naprawdę osoby, które psa nie mają muszą cały ten rozniesiony syf sprzątać własnoręcznie.

Ostatnio zwrocilem facetowi uwage, to udawał ze nie slyszy, wiec?

Podszedlem na plac zabaw, gdzie byli rodzice z dziecmi  i glosno powiedzialem, zeby facet uslyszal" ten pan nie sprzata po swoim psie".

Facet spieprzal, mam nadzieje ze spalił sie ze wstydu i nastepnym razem posprzata...

Sposob dobry, nastepnym razem zrobie podobnie lub mocniej.

• Like 1

Co może pomóc ?

Więcej słupków z workami na odchody i specjalne kosze.

Monitoring nie tylko w bloku/parkingu tylko osiedlowy

Kilka mandatów

1-2 spacery na dzień  parki strażników miejskich którzy rozdają woreczki tak dla przypomnienia oraz sprawdzą wyposażenie i pouczą właścicieli. 

To prawda, to co się dzieje na chodnikach to katastrofa. Jest coraz gorzej. Wczoraj co kilkanaście metrów widziałem "szkodę" po psiaku. Sam rozważam zakup szczeniaka i jedną z pierwszych rzeczy które sprawdziłem to była cena worków na odchody 😛