Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich przyszłych mieszkańców osiedla Podgaje. 

Jak dużo osób już zdecydowało się na zakup mieszkania w tej inwestycji? 

Planowany termin oddania to wrzesień, fajnie byłoby poznać przyszłych sąsiadów :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam serdecznie,

pytanie do "przedmówców" - jesteście już po podpisaniu umów czy sprawa w toku?

Osiedle wydaje się być całkiem fajne, a budynki estetyczne - zastanawiam się czy w to iść...

p. s. obecnie mieszkam na pobliskim Złocieniu, ale to wynajem a człowiek w końcu chciałby mieć coś swojego.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Grzenionator z ciekawości - który budynek?

Jestem już po dwóch spotkaniach - pierwsze takie czysto orientacyjne już jakiś czas temu (ceny, terminy, dostępność, ogólniki).

Drugie - dość konkretne - ostatnio; obejrzałem dwa budynki, kilka mieszkań oraz ogólnie tę część osiedla,

która ma być oddana w pierwszej kolejności i po namyśle dokonałem rezerwacji ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Ja też próbuje kupić, ale Instal mi nie chce wydać dokumentów do banku. Bank wstrzymał mi kredyt. Czy jest ktoś tutaj kto już kupił mieszkanie na tym osiedlu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

ja na razie jestem dopiero po podpisaniu Umowy Deweloperskiej i złożeniu wniosków kredytowych - teraz czekam na weryfikację ze strony banków.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 3.07.2019 o 19:13, Jaskowalski napisał:

Witam. Ja też próbuje kupić, ale Instal mi nie chce wydać dokumentów do banku. Bank wstrzymał mi kredyt. Czy jest ktoś tutaj kto już kupił mieszkanie na tym osiedlu?

Na jakiej podstawie Instal nie chce wydać Ci dokumentów? Chcesz kupić mieszkanie i to utrudniają? Bez sens 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 3.07.2019 o 19:13, Jaskowalski napisał:

Witam. Ja też próbuje kupić, ale Instal mi nie chce wydać dokumentów do banku. 

No, brzmi to kuriozalnie trzeba przyznać :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możliwe, że ja również niedługo podpiszę umowę. Na ten moment rezerwacja. 

Rozważałam też Słoneczne Miasteczko. Ktoś z Was również? Jeśli tak, czemu taka decyzja a nie inna?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Kataaarzyna na Złocieniu zamieszkałem jakiś czas temu i mi się tu po prostu spodobało, bo jest dość kameralnie (wcześniej przez prawie 9 lat Wieczysta, a potem stara część Nowej Huty, więc miejsca o wiele bardziej ruchliwe, głośne i bloki raczej duże).

A Podgaje to zbieg okoliczności - popołudniowy rower, akurat rozpoczynali sprzedaż, chyba jakoś w maju - wziąłem ulotkę, porozmawiałem chwilę i potem była kilkanaście dni zastanawiania się - nas (mnie i narzeczoną) przekonał układ mieszkania, duży balkon, obszerne klatki schodowe, parking podziemny oraz sam plan osiedla - dość spójny i całkiem przyjemny. Bloki z zewnątrz też mi się podobają, choć to kwestia gustu...

Słoneczne Miasteczko było rozważane, ale tylko ze względu na cenę i w sumie na tym się skończyło; podobnie w przypadku Nowego Złocienia - w nim też było mieszkania o fajnym układzie, ale poza tym w sumie nic nie przemawiało na jego korzyść.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odnawiam temat i ruszam z propozycją poznania się, gdy już się wprowadzimy. Bardzo chętnie poznałabym Was wszystkich na żywo :) Zawsze to dobrze znać swoich sąsiadów i jednak tworzyć jakąś społeczność. Jeśli będzie mało chętnych (tak do 5 mieszkań) zapraszam do mnie, a jeśli więcej, może cos sobie zorganizujemy nieopodal. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

czemu nie - bywam na Osiedlu co jakiś czas (minimum raz w tygodniu), choć wprowadzimy się pewnie na stałe dopiero pod koniec roku.

Jakby co jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje ;-)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 16.10.2019 o 23:24, Grzenionator napisał:

Hej,

w okolicy jest pizzeria, niedaleko pętli autobusowej. Nie byłem w niej, ale można sprawdzić miejsce i poznać sąsiadów ;)

Mówisz o Bolzano?

Miejsce przyjemne, choć bardziej latem - czasem bywam.

Z kolei w Atucie robią Biesiadowo (bez wnikania w dyskusje n/t jakości jedzenia... - można też tam jak otworzą)

Jakby co ja (My) zawsze na TAK ;-)

Edytowane przez Tomi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proponuje odwiedzić lokalizacje w piątek  lub sobotę późnym wieczorem. Na chwile obecną organizowane są tam rajdy samochodowe na Domagały. Mieszkając na Złocieniowej jest to dla mnie uciążliwe a co dopiero w bezpośrednim sąsiedztwie - tak więc sugeruję Wam interwencję w sprawie montażu (jak na moje oko wystarczą 2) progów na Domagały.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 29.10.2019 o 09:25, Mieszkaniec ul. Czeczów napisał:

Pizzeria jest też w Gokartingu czy tu obok :)

A rzeczywiście - obecnie mieszkam w starej części osiedla (teren Śnieżki), więc nigdy tam nie byłem, ale podczas jazdy rowerem czy wizyty na nowym osiedlu widziałem ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem zainteresowany zakupem mieszkania na tym osiedlu. Mam kilka pytań do osób, które już odebrały mieszkania i mogą coś więcej powiedzieć.

Mieszkania 48m2 z narożnym balkonem:
- Czy drzwi balkonowe nie są zbyt wąskie?
- Czy rozmiar okien nie powoduje, że w mieszkaniu jest po prostu ciemno pomimo południowo-zachodniej wystawy?
- Ogólne wrażenia,
- Jaka była Wasza cena za m2?

Mieszkania 67m2 z dwoma balkonami:
- Jak z jasnością w tych mieszkaniach? Zachodni kierunek interesuje mnie najbardziej, nie będzie ciemno?
- Ogólne wrażenia
- Jaka była Wasza cena za m2

Razem z Żoną zastanawiamy się nad tym osiedlem i sami nie wiemy co sądzić ;) Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi. Każda opinia jest cenna ;)

Pozdrawiam
Maciej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 27.11.2019 o 15:20, Mendlejev napisał:

Jestem zainteresowany zakupem mieszkania na tym osiedlu. Mam kilka pytań do osób, które już odebrały mieszkania i mogą coś więcej powiedzieć.

Mieszkania 48m2 z narożnym balkonem:
- Czy drzwi balkonowe nie są zbyt wąskie?
- Czy rozmiar okien nie powoduje, że w mieszkaniu jest po prostu ciemno pomimo południowo-zachodniej wystawy?
- Ogólne wrażenia,
- Jaka była Wasza cena za m2?

Mieszkania 67m2 z dwoma balkonami:
- Jak z jasnością w tych mieszkaniach? Zachodni kierunek interesuje mnie najbardziej, nie będzie ciemno?
- Ogólne wrażenia
- Jaka była Wasza cena za m2

Razem z Żoną zastanawiamy się nad tym osiedlem i sami nie wiemy co sądzić ;) Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi. Każda opinia jest cenna ;)

Pozdrawiam
Maciej

W kwestii pierwszego mieszkania mogę coś powiedzieć, bo na takie właśnie się zdecydowaliśmy, więc:

- drzwi balkonowe - są dość wąskie i to mnie trochę dziwi ("światło" to ok. 70cm) - pytałem w biurze sprzedaży dlaczego tak jest - uzyskałem jedynie enigmatyczne: "taki był projekt" - w sąsiednim mieszkaniu (tym z jeszcze większym balkonem) drzwi są podwójne - nie wiem zatem dlaczego nie zastosowano podobnego rozwiązania - nie wiem też jak będzie w codziennej eksploatacji - jak trochę pomieszkamy to się pewnie przekonamy

- ilość światła w mieszkaniu - nie zauważyłem, aby za dnia było w mieszkaniu jakoś szczególnie ciemno, choć dopóki nie zamieszkamy na dobre to trudno coś tu jednoznacznie napisać

- ogólne wrażenia - pozytywne, wolałbym nieco większą łazienkę, bo 4.1 m2 to ciut mało, ale poza tym nie mamy uwag - tego typu układu szukaliśmy dość długo, więc to nie była jakaś spontaniczna a przemyślana decyzja; jakość wykonania wydaję się być OK, ekspozycja PŁD-ZACH to inicjatywa żony, ja wolałbym mniej nasłoneczniony układ, ale wygrały inne względy;

rozważaliśmy też dwa inne mieszkania (w tym sąsiednie z tym ogromnym balkonem), ale nie przekonał nas układ;

tego dużego (ponad 67m2) nie braliśmy pod uwagę, bo ich ceny były poza naszym budżetem.

W razie kolejnych pytań chętnie pomogę jeśli będę umiał.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta