Skocz do zawartości

Plan Zagospodarowania dla Złocienia i okolic

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

24 kwietnia  w UMK rozpocznie się procedura ustanawiania MPZP dla naszego rejonu. 

Z załączników wynika, że będzie u nas bardzo ciekawie. 

Obszar nowego MPZP otrzymał nazwę "Nowe Miasto" :) i obejmuje m.in.sam Złocień, tereny TeleFoniki, placu Rybitwy. 

Gdyby ktoś miał ochotę to warto wziąć udział w tej dyskusji.

Pozdro

Uzasadnienie_MPZP_Nowe_Miasto.pdf druk 294.pdf mapa Nowe Miasto.pdf

• Like 1

image.thumb.png.0312594c20e25a7e91886dac71eb7d79.png

Dla tych, którym nie chce się czytać całości (troszkę to przydługie ;) ) wysyłam ten srceen. To chyba jest najważniejsze zdanie w całym opracowaniu. Otóż zapis ten daje szansę na powalczenie o tereny przewidziane pod usuługi publiczne na terenach objętych teraz przemysłem (zakładam, że również tereny po TeleFince, które w nowym MPZP mają dostać kategorię Usługowo-Mieszkaniową UM). Jest więc o co się starać. 

• Like 1

Dziś mieszkańcy SM otrzymali do skrzynek jeszcze informację od Nawigatora dot. MPZP

... Projekt planu wg uzyskanych informacji zakłada powrócenie do założeń studium uwarunkowań i rozwoju miasta Krakowa czyli przeznaczenie terenu po zakładach Telefoniki oraz placu na Rybitwach pod zabudowę mieszkaniową " :) 

17 godzin temu, Franzz napisał:

Dziś mieszkańcy SM otrzymali do skrzynek jeszcze informację od Nawigatora dot. MPZP

... Projekt planu wg uzyskanych informacji zakłada powrócenie do założeń studium uwarunkowań i rozwoju miasta Krakowa czyli przeznaczenie terenu po zakładach Telefoniki oraz placu na Rybitwach pod zabudowę mieszkaniową " :) 

Czy moglbys podeslac zdjecie ulotki ?;) ja jeszcze nie jestem mieszkancem a chetnie bym sie dowiedzial :)

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Kto jeszcze nie złożył wniosku (termin jest do piątku 12.07.2019)- poddaję kilka pomysłów. Załączone mapki można wykorzystać jako załączniki do wniosków. Liczy się także ilość wniosków- nawet jeśli są identyczne!.

Same pomysły były dyskutowane min na ostatnim spotkaniu w Go Karting...

Chodnik_Agatowa_v00.jpg

Droga_do_Brzegow_v00.jpg

Szkola_Basen_MDK_Zlocien_v00.jpg

Tramwaj_na_Zlocien_v00.jpg

• 1 year later...
Gość MisiekW

https://gazetakrakowska.pl/krakow-wielka-rozbudowa-na-rybitwach-nowa-linia-tramwajowa-i-dzielnica-wiezowcow/ar/c3-15090301

Cuda na kiju, drugie La Défense nam tu stawiają :)

Mam pytanie do osób lepiej się znających na realizacji takich inwestycji. W artykule pada termin opracowania koncepcji: listopad 2021. Rozumiem, że opracowanie koncepcji, a jakiekolwiek działania realne tj. pierwsze wbicie łopaty, dzielą: przetarg, zebranie kasy, ruszenie urzędniczych 4 liter żeby w ogóle zacząć, sprawy formalne (pozwolenia, wojenki z właścicielami działek :) itp.)? Inaczej mówiąc, od koncepcji do realizacji mogą upłynąć lata, a sama koncepcja jako taka wiążąca nie jest?

• 9 months later...

Witam, proszę o informację czy wiadomo co będzie budowane za aktualnym kościołem, między przyszłą szkołą podstawową a ostatnim budynkiem Murapolu?

Rozmawiałem z kilkoma osobami które tam mieszkają i dostałem informację, że w planach jest budowa nowego kościoła, z kolei dzisiaj miałem rozmowę z deweloperem oraz oglądaliśmy plany zagospodarowania i jest wyraźnie narysowane, że zgodnie z zagospodarowaniem jest to obszar pod zabudowę wielorodzinną bądź usługową i zostało mi powiedziane, że raczej kościoła tam nie będzie.

• 4 months later...