Skocz do zawartości
pqn

Wspólne palenie książek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule - organizuje wspólne palenie wszelakich książek o magii, wilkołakach, wampirach itd. (jak ktoś ma o LGBT to też się miejsce w ognisku znajdzie). Miejsce i termin do ustalenia - ale im więcej książek - tym lepiej - im dłużej się będzie paliło, tym więcej będzie można zamieść pod dywan ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
53 minuty temu, Nyxon napisał:

Marna i niepotrzebna prowokacja. 

Dlaczego? Mamy posty o drogach krzyżowych, więc dlaczego by nie o paleniu książek?

A swoją drogą...

https://www.bbc.com/news/world-europe-47771706

https://thehill.com/blogs/blog-briefing-room/news/436758-catholic-priests-in-poland-burning-harry-potter-books-because

Wstyd na cały świat...

Edytowane przez pqn

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie chodzi o to. Myślę, że osoby wierzące myślące racjonalnie również potępiają takie zachowanie, a temat jest czysto prowokacyjny. 

Edytowane przez Nyxon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, Nyxon napisał:

osoby wierzące myślące

Ale już bez takich oksymoronów... I tak - temat jest czysto prowokacyjny, mający na celu rozwinięcie dyskusji jaki zajebisty PR nam robi kościół katolicki poza granicami naszego kraju.

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli uznali takie wydarzenie za godne artykułu to chyba nie mają o czym pisać. Głupota do kwadratu, szkoda komentować te artykuły ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prosiłem o usunięcie tematu ale skoro pozostał to możemy podyskutować, czy mi katolikowi podoba się akcja palenia książek NIE, czy jestem zdania że tego typu zachowania księży są karygodne oraz odpychają wiernych od kościoła TAK, czy formy oraz gratyfikacja takich zachowań w postaci artykułów, tematów na forach jest zasadna NIE. Czy kościół katolicki jest w pewnym sensie w kryzysie biorąc pod uwagę takie zachowania TAK,  Czytałem o takich co palili książki i mi generalnie się źle kojarzą było nawet takie zdjęcie ale z szacunku nie wkleję. Moim zdaniem temat do zamknięcia, patologia której nie warto komentować. Polecam zagłębić się w aktualne wypowiedzi Pana Szymona Hołowni do całej sytuacji pod którymi podpisuję się obiema dłońmi. Tyle z mojej strony w temacie. 

Słonecznej środy ! 

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, Franzz napisał:

Prosiłem o usunięcie tematu ale skoro pozostał to

przepraszam za tak długi czas mej reakcji. obiecuję poprawę😏.

Pan pnq gdzie się nie odezwie to wyraźnie daje znać iż ma alergie na kościół katolicki - jego prawo.   

15 godzin temu, pqn napisał:

osoby wierzące myślące

Ale już bez takich oksymoronów... I tak - temat jest czysto prowokacyjny, mający na celu rozwinięcie dyskusji jaki zajebisty PR nam robi kościół katolicki poza granicami naszego kraju.

Ale na takie teksty w tym miejscu tu nie pozwolę dlatego jest ostrzeżenie.

Mam tylko nadzieję  ze "Kościół" nie ma identycznego toku myślenia jak Pan pnq (wybryk jednego księdza- przypisany Kościołowi - skrytykowany przez wszystkich  nawet sam Kościół ) gdyż to co pisze mogłoby być uznane przez Kościół za opinię całego osiedla Złocień i uznać iż nie warto sprzedawać terenu pod szkołę a przeznaczyć pod ewentualną rozbudowę kaplicy. I tu zacytuję usunięty wpis pnq w temacie Nowa kaplica "najpierw szkoła - potem herezje." 

TEMAT ZAMYKAM

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...