Skocz do zawartości

Głośna wentylacja

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem właśnie z Panem z Metropolis i powiedział, że mieli już takie sytuacje w innych blokach i to jest podobno kwestia zabrudzonych filtrów po remontach prowadzonych w naszych mieszkaniach (np. pył po gładziach). Firma robiąca wentylację nie chce robić tego na gwarancji bo to nie ich usterka.

Pan powiedział, że przyjmuje zgłoszenie, ale nie będzie to zrobione z dnia na dzień tylko trzeba trochę poczekać.

• 4 weeks later...
W dniu 1.04.2019 o 09:21, tomkal napisał:

Rozmawiałem właśnie z Panem z Metropolis i powiedział, że mieli już takie sytuacje w innych blokach i to jest podobno kwestia zabrudzonych filtrów po remontach prowadzonych w naszych mieszkaniach (np. pył po gładziach).

Mocno wątpliwe, bo jak byłem w listopadzie na 1 odbiorze to szum był taki sam. A wtedy jeszcze nikt nie robił remontów.

3 minuty temu, merdigon napisał:

Mocno wątpliwe, bo jak byłem w listopadzie na 1 odbiorze to szum był taki sam. A wtedy jeszcze nikt nie robił remontów.

Niby tak ale ja widziałem jak sprzatali mieszkania do oddania to też się strasznie kurzylo więc myślę że może coś w tym być no ale okaże się jak zmienia filtry. 

7 minut temu, Maciek1895 napisał:

Niby tak ale ja widziałem jak sprzatali mieszkania do oddania to też się strasznie kurzylo więc myślę że może coś w tym być no ale okaże się jak zmienia filtry. 

Jak odbierałem mieszkanie z zaprzyjaźnionym kierownikiem budowy z innej firmy to też zwrócił uwagę na głośno działającą wentylację. Do tego stopnia, że poprosił o testy głośności dla wentylacji. Gdyby to był "standard", to pewnie by nawet nie pytał.
Ale tak jak mówisz - pożyjemy, zobaczymy :D

• 2 weeks later...
W dniu 5.05.2019 o 23:16, EvilShade napisał:

Czy ktoś zainteresował się sprawą po zgloszeniach? U nas w bloku 45 nadal głośno .

Zgłosiłem, dzisiaj miałem telefon z metropolisu, że regulacja zostanie zlecona firmie, która montowała tą wentylację. 

Wczoraj rozmawiałem z Paniami z Murapolu i miała napisać pytanie do osób nadzorujących budynki pytanie co się dzieje w temacie wentylacji. Jak dostanie odpowiedź ma przesłać mi info to jak tylko będę miał zwrotkę to dam znać.

Pozdrawiam

14 minut temu, tomkal napisał:

Wczoraj rozmawiałem z Paniami z Murapolu i miała napisać pytanie do osób nadzorujących budynki pytanie co się dzieje w temacie wentylacji.

Nie wiem z kim akurat się tam kontaktujesz, ale z moich doświadczeń wynika, że jeżeli jest możliwość lepiej kontaktować się z pominięciem Murapolu bo panią często się zdarza zapomnieć, żeby coś napisać. :) 

info od Pani Anny Maj z Murapolu:

"Dzień Dobry,
Uzyskałam informację od Zarządy oraz biura budowy, że wentylacja była regulowana, niestety przez proceder zatykania kanałów wentylacyjnych pewne komponenty wymagają już wymiany - chodzi o jakieś głowice, które uległy zniszczeniu.
Sprawa będzie na bieżąco rozwiązywana. "

Czyli pewnie trzeba czekać aż wszyscy się wprowadzą o wtedy masowo nękać zarządcę o regulację i rozwiązanie problemu. 

Pozdrawiam

TK

• 4 weeks later...

W bloku 45 również wentylacja jest zbyt głośna...Pani z Murapolu prosiła takie "usterki" zgłaszać do zarządcy. Pan z Metropolis powiedział, że się tym zajmą, ponieważ wszyscy zgłaszają zbyt głośne działanie wentylacji, będą załatwiać to zbiorowo. Więc pozostało nam czekać.

Też jestem za zmianą tego zarządcy.