Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Państwa dzieci uczęszczają do SP nr 124? Jak wygląda oferowany przejazd autobusem szkolnym z osiedla Złocień pod szkołę? A może kogoś z Państwa dziecko będzie w przyszłym roku szkolnym uczęszczało do 7 klasy SP?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Moje dziecko będzie uczęszczało od września. Autobus zabiera dzieci młodsze z pętli o 7:10 a dzieci starsze o 7:30 i zawozi pod szkołę pod opieką Pani ze szkoły. Po szkole odwozi dzieci o 16:15. Takie informacje uzyskałam na dniach otwartych. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Autobus dowożący dzieci do szkoły na pewno będzie funkcjonował do końca roku szkolnego ale jeśli chodzi o nowy rok szkolny, to nie jestem pewna. Miało to być rozwiązanie problemu niebezpiecznego przejścia między pojazdami budowy w związku z inwestycją PKP pod wiaduktem i tylko dlatego udało się go wyprosić.  Budowa trwa, więc prawdopodobieństwo kontynuacji dowozu istnieje. Otrzymaliście Państwo na dniach otwartych informację, że będzie kursował również od września? Postaram się sprawdzić u źródła.

Autobus podjeżdża w miarę możliwości w okolice zatoczki czy Atucie i odjeżdża o godz 7.00. Pani opiekująca się dziećmi jest z firmy, która została zwycięzcą przetargu jakie zorganizowało miasto. Pod szkołą przekazuje dzieci Pani woźnej, następnie trafiają do świetlicy i tam czekają na rozpoczęcie zajęć.( klasy od 0-2)

Starszaki i dzieci uczące się w Dworze Czeczów odjeżdżają o 7.30

Powrót ze szkoły  jest 16.15 - na osiedlu są w zależności od korków - ale po przyjeździe na pętlę, Pani oddaje młodsze dzieci w ręce rodziców bądź opiekunów więc ktoś musi odebrać dzieciaczki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 26.03.2019 o 10:26, ElaS napisał:

Dziękuję za odpowiedzi, a czy szkoła ma dobry poziom i jesteście Państwo z niej zadowoleni?

A co Pani rozumie pod pojęciem dobry poziom? Poziom zależy także od uczniów, a w czasach tabletów i smartfonów często poziom trzeba obniżać żeby uczeń wogóle cokolwiek zapamiętał

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli mogę odnieść się do Malachit1980 - można byłoby długo polemizować na temat tej wypowiedzi. Wydaje mi się, że na poziom szkoły, nauczania czy uczniów składa się kilka różnych czynników. Uważam, że ta wypowiedź jest bardzo niefortunna wręcz obrażająca dzieci / młodzież. Nie wiem co miał na celu rozmówca ale na pewno nie odpowiedź na pytanie zadane przez ElaS.   Ja rozumiem, bo być może jest Pan nauczycielem i wiele mógłby Pan opowiedzieć ale wydaje mi się nie na miejscu wrzucanie wszystkich do jednego worka. Odnośnie tak zwanego poziomu - jak wszędzie w szkołach -  są i nauczyciele z pasją i przeciętni, są i uczniowie zdoli i przeciętni. Wszystko zależy od czasu i zdolności. jeśli syn/córka będzie chciał/a to drzwi są otwarte do wszelkich konkursów i olimpiad - zresztą jak chyba we wszystkich szkołach :-). Świeżo, po tak zwanej ewaluacji, szkoła ma bardzo dobrą ocenę.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, iga napisał:

Jeśli mogę odnieść się do Malachit1980 - można byłoby długo polemizować na temat tej wypowiedzi. Wydaje mi się, że na poziom szkoły, nauczania czy uczniów składa się kilka różnych czynników. Uważam, że ta wypowiedź jest bardzo niefortunna wręcz obrażająca dzieci / młodzież. Nie wiem co miał na celu rozmówca ale na pewno nie odpowiedź na pytanie zadane przez ElaS.   Ja rozumiem, bo być może jest Pan nauczycielem i wiele mógłby Pan opowiedzieć ale wydaje mi się nie na miejscu wrzucanie wszystkich do jednego worka. Odnośnie tak zwanego poziomu - jak wszędzie w szkołach -  są i nauczyciele z pasją i przeciętni, są i uczniowie zdoli i przeciętni. Wszystko zależy od czasu i zdolności. jeśli syn/córka będzie chciał/a to drzwi są otwarte do wszelkich konkursów i olimpiad - zresztą jak chyba we wszystkich szkołach :-). Świeżo, po tak zwanej ewaluacji, szkoła ma bardzo dobrą ocenę.

Nie jestem nauczycielem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Być może moja wypowiedź była trochę niefortunna. Chciałem powiedzieć, że często tak jest, że nauczyciel może nie wiadomo co robić i przygotowywać ciekawe i atrakcyjne zajęcia, a większość uczniów i tak to ma głęboko gdzieś. Dlatego czasami celem w szkole jest żeby wogóle cokolwiek zapamiętali. Niestety takie czasy. Wiedza w Polsce nie jest w cenie. Liczy się siła mięśni.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przyznam rację zarówno Malachit1980 oraz Tobie Iga jakby tak na szalę rzucił zasadność postów to równo co do mm :) miałem przyjemność pracy w szkole zarówno z dziećmi/młodzieżą  w klasach najmłodszych, gimnazjalnych, licealnych/technika i prawda jest taka że trzeba zarówno nadążyć za postępem i swoistym rodzaju ograniczeniem przez technologię i internet  o którym sygnalizował Malachit ale także trzeba mieć na uwadze to co napisała Iga że wiele zależy od podejścia szkoły i nauczyciela do ucznia i tu sobie możemy dyskutować :) Jak nauczyciel dupa to może zaprzepaścić wszystkie plusowe uwarunkowania ucznia czy to humanistyczne czy matematyczne przyrodnicze czy sportowe. Wybór szkoły oraz przypilnowanie tego jak realizowane są założenia w placówce Waszych dzieci to obowiązek rodziców i naprawdę pilnujcie tych spraw bo potem się okaże cytując klasyka "jak krew w piach" 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 godzin temu, lukluk4384 napisał:

A ktos z was ma albo zamierza poslac dzieci do sp41?

Mieliśmy ją na drugim miejscu na liście rekrutacyjnej... Byliśmy tam też na dniach otwartych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta