Skocz do zawartości

Sposoby na „ulepszenie” osiedla

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ciekawski napisał:

wynajmij teren pod kino plenerowe. Zapłać za to i korzystaj. 

Namów wspólnotę na monitoring, zapłaćcie za to. 

Zróbcie chociaż parking dla rowerów, taka namiastka "Wawelo"

Zaproponuj "InPostowi" jakieś miejsce pod paczkomat

naprawdę niewiele trzeba. 

niekoniecznie trzeba pasożytować na tym co zrobili inni. 

Pisałam do InPostu - cisza, pisałam też zanim powstał ten na sucharskiego.
Zbieram sie do napisania zapytania sieciowej apteki

do Wawelo pisałam chyba kiedyś jak zobaczłam że jesteśmy poza strefą i zostawienie roweru na Złc to koszt...100zł:)

• Like 1
Odnośnik do posta

Co do apteki na Złocieniu to niestety muszę sąsiadów zmartwić. Nie ma szans na otwarcie nowej, przynajmniej do czasu, aż będzie istniała obecna lub zmieni się prawo farmaceutyczne. Na chwile obecną stanowi ono, że w gminie gdzie na 1 aptekę przypada mniej niż 3000 mieszkańców. Odległość nowej apteki od już funkcjonującej nie może być mniejsza niż 1 km (w linii prostej od wejścia do wejścia). Tak więc nasza Złocieniowa apteka ma zapewniony monopol.

Odnośnik do posta

- zezwolenie może być wydane, gdy na dzień złożenia wniosku o wydanie zezwolenia, liczba mieszkańców w danym województwie, w przeliczeniu na jedną aptekę ogólnodostępną, wynosi co najmniej 3000 osób a odległość od miejsca planowanej lokalizacji apteki do najbliższej funkcjonującej apteki ogólnodostępnej, liczona od wejścia do apteki w linii prostej, wynosi co najmniej 500 metrów. 

Jednocześnie zakłada się, że wspomniane kryteria nie będą miały zastosowania, jeżeli na dzień złożenia wniosku odległość między aptekami byłaby większa niż 1000m. Dodatkowo, ze względu na ważny interes pacjentów, minister zdrowia może wyrazić zgodę na odstąpienie od tych kryteriów; 

Nie wszystko stracone :)
najwyżej poczeka sie pare lat, albo apteka  zejdzie albo bedziemy pisac o apteke na.. czeczow? wyszłoby z 1000m:)
ostatecznie... można pisać do ministra <wow>

Odnośnik do posta

To ja może przytoczę historię osiedlowego sklepu monopolowego który od dekady sprzedawał to co ma w ofercie czyli piwo, wóda, wino. Nagle pojawiło się ryzyko utraty koncesji ponieważ 90 m po długości wybudowany został orlik do gry w piłkę co w połączeniu z ustaleniami radnych spowodowało nie małe zamieszanie i blokadę na sprzedaż alkoholu. Co zrobił właściciel wziął łopatę wkopał płotki i wydłużył drogę z 90 do 101 m co automatycznie pozwoliło prowadzić mu dalej sklep. Także apteko ! labirynt dróg i wykręcimy limit :) ja wolę nadgonić 500m drogi niż płacić więcej tak humorem kończąc.

• Like 1
Odnośnik do posta
Ja mam pomysł na ulepszenie. Usunąć znak na wjeździe na Czeczów drogi równorzędne, a wstawić tam dalej gdzie wyjazd z osiedla ustąp pierwszeństwa. Głupotą jest robienie skrzyżowań dróg równorzędnych na osiedlowych drogach. 

Dlaczego? To wg. Ciebie gdzie można robić skrzyżowania równorzędne? W lesie?

Większość kierowców wyjęła prawo jazdy z paczki czipsów i jest tak durna, że nie ogarnia podstawowej reguły rządzącej ruchem na skrzyżowaniu bez oznakowania.

Wg. ludzi takich jak ty na każdym skrzyżowaniu powinien być znak. Ba. 4 znaki. Kto ma za to płacić? Mnie wystarczy las znaków D18 Parking.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do posta
54 minuty temu, maxkad napisał:

No niestety w strefie zamieszkania te znaki być muszą.

Ja wiem, że muszą. Ale żeby nie robić jeszcze większego lasu to pomysł z zamianą skrzyżowań równorzędnych w takie z oznakowaniem należy wstawić między bajki.

Godzinę temu, robinatorek napisał:

Najlepiej nigdzie to jest największa głupota drogowa ;)

To nie jest głupota. To jest bardzo fajne rozwiązanie powodujące uspokojenie ruchu. Nie przewalisz przez takie skrzyżowanie 50 czy 70 km/h bo ryzykujesz kolizję. Wolisz próg czy skrzyżowanie równorzędne?

• Confused 1
Odnośnik do posta
Wolę znak z boku ustąp pierwszeństwa i po sprawie [emoji6]

Człowieku chodzi o ludzi jadących szybko na kierunku z pierwszeństwem. Nikt nie zwolni na drodze z pierwszeństwem. Jak z założenia wiesz ze nie zawsze masz pierwszeństwo musisz jechać wolniej. Rozumiesz idee?

• Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do posta
2 godziny temu, sledzik1984 napisał:

Człowieku chodzi o ludzi jadących szybko na kierunku z pierwszeństwem. Nikt nie zwolni na drodze z pierwszeństwem. Jak z założenia wiesz ze nie zawsze masz pierwszeństwo musisz jechać wolniej. Rozumiesz idee?

Im mniej znaków, tym lepiej. 

Jak dla mnie, jak najwięcej skrzyżowań równorzędnych, zwłaszcza na takich osiedlach jak nasze. 

Odnośnik do posta
Gość MisiekW
  1. Na temat skrzyżowań na terenie SM jest osobny temat więc podyskutujcie o tym tam: 
  2. Miała być mowa o pomysłach na ulepszaniu osiedla.
  3. Realność i sensowność tych pomysłów maleje w postępie geometrycznym z każdą kolejną odpowiedzą, a te sensowne już gdzieś przepadły w gąszczu wszystkiego. :) 
Odnośnik do posta