Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od bardzo długiego czasu używam swojego "formatu" hasła i bynajmniej to forum nie wpisuje się w ten format. Poza tym - przecież to nie jest bank. Daj kolego spokój z tym zmuszaniem ludzi do konkretnego hasła i wyłącz tą opcję. Duże litery, małe litery, cyferki. Może weź ustaw, że jak nie ma 25 znaków małych i dużych + cyfr + znaków specjalnych to się nie uda konta założyć. Ja już dziś musiałem użyć funkcji przypominania hasła bo nie mogłem przypomnieć sobie co tu ustawiłem.

Odnośnik do posta

Rozumiem Pana podejście, niemniej jednak uważam, że zapamiętanie sześcioznakowego hasła z jedną dużą literą, jedną małą i jedną cyfrą (Hasło1, śnieżKa2, itd.) nie jest szczególnie wymagające. Nikt Pana nie zmusza, żeby Pan je zapamiętywał - wszystkie powszechnie stosowane przeglądarki (Firefox, Chrome, Opera, Safari) mają opcję zapamiętywania haseł i auto-uzupełniania formularzy, dzięki której może Pan zalogować się na nasze forum nie wpisując ręcznie ani hasła, ani nazwy użytkownika. Być może ma Pan skonfigurowaną przeglądarkę w taki sposób, aby domyślnie nie zapamiętywać haseł - zalecam wówczas zmianę konfiguracji. Forum to nie bank, ale też musi mieć swoje zabezpieczenia, jeśli ma przetrwać bez szwanku kilka lat. Jeżeli miał Pan okazję zobaczyć co stało się z forum zlocien.info to powinien Pan rozumieć.

Odnośnik do posta

Poprzednie forum padło nie ze względu na niskiej jakości hasła userów (którzy jak wiadomo mają bardzo niskie uprawnienia) a przez niskiej jakości admina który używał dziurawego i przestarzałego skrytpu forum. Exploitów SQL INJECTION na phpbb pojawia się co chwilę multum ale jak widzę również tu pojawił się ten szajs. No cóż... nie moje podwórko więc się dostosuję do tej pseudo polityki bezpieczeństwa która promuje hasła których siła pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...