Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Fx1985 napisał:

Nie no zawsze możemy im pozwolić robić co im się żywnie podoba, tracimy przez nich wszyscy albo prawie wszyscy. 

Przecież nie pisze ze macie nie walczyć o swoje prawa...

tylko wydaje mi się ze to ze napisałeś ze dajesz im 7 dni na odpowiedź nic nie wskóra bo dewelopera chyba nie obowiązuje KPA, a żeby coś zakładać na podstawie "milczącej zgody" to trzeba mieć jakaś podstawę prawna... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Takiego maila dzisiaj otrzymał mój mąż:

"W piątek zostały odebrane dokumenty z urzędu miasta, wczoraj dostarczyliśmy je do kancelarii. Umowa jest na ostatnim etapie przygotowania. W przyszłym tygodniu powinna być podpisana pierwsza, następnie potem codziennie będziemy podpisywać akty". 

Generalnie na pytanie o koszt, dostaliśmy informację że będzie to w granicach 2150-2250 (mieszkanie 59.8 mkw + komórka).

Edytowane przez Micolette

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem ciekaw co mi odpowie pani Czarnecka jak już w końcu podpiszemy ten "mityczny" akt i jej oznajmię że po odjęciu kosztów aneksu do kredytu oraz zwiększonego oprocentowania przez pół roku od kwoty wyjściowej muszę odliczyć 1900zł :) Chyba mnie wykpi :) Mam nadzieję że Murapol jako ogólnopolski deweloper stanie na wysokości zadania i wszystkim tym, którzy ponosili dodatkowe koszty z racji przedłużającego się do granic nieskończoności terminu podpisania aktu udzieli stosownych rabatów. A jak nie to mam nadzieję że zorganizujemy się jakoś aby powalczyć o swoje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, Fx1985 napisał:

Moim zdaniem ma moc prawną, natomiast będę musiał to przedyskutować z prawnikiem.

Moim zdaniem średnio, bo na takiej zasadzie każdy by w każdym piśmie ładował takie stwierdzenie, w ogóle ja podeślę sąsiadowi zaraz wezwanie do zapłaty i że jak się nie odezwie w 3 dni to uznaje roszczenie. :)

Prawnikiem jednak nie jestem więc konsultacja niezbędna. Jak najbardziej popieram walkę i też bym nie odpuszczał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podczas gdy ponosicie koszty związane z obsuwą przez Dewelopera można domagać się odszkodowania np. za dłuższy wynajem, podwyższone raty kredytu itp.

Wiele pism pisałem do Murapolu w różnych kwestiach i uwierzcie nie jest to łatwy partner do dyskusji.

Zazwyczaj odpisują z automatu na gotowcach.Zdarzyło mi się raz otrzymać pismo w mojej sprawie ale adresowane na Wspólnotę Mieszkaniową z Wrocławia.Tam nie mają czasu myśleć bo muszą odpisać na mnóstwo pism.

Co do odszkodowania polecam ruszyć temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I my dziś dzwoniliśmy do Murapolu, do Pani Iwony. 

Wczoraj miał być podpisany pierwszy z aktów notarialnych. Miał być. Niestety nie udało się tego zrobić (nie otrzymaliśmy informacji dlaczego). Na pytanie kiedy będzie podpisany  pierwszy akt, Pani odpowiedziała, że dziś lub jutro. Na kolejne pytania, w kwestii naszych aktów, Pani nie była w stanie jednoznacznie odpowiedzieć - "od przyszłego tygodnia będziemy dzwonić, a może i pod koniec tego" (ta jasne...).  konkretów jak zwykle brak.

Jak widać temat przeniesienia własności przerósł Murapol. W sumie jak chyba większość rzeczy w tej inwestycji...

Ten pozew to raczej będzie dobry pomysł, bo ja już nie mam do nich nerwów...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzwoniłem do murapolu w czwartek, dostałem informację że wszystko już na finalnej drodze i w następnym tygodniu (czyli w tym) najprędzej w piątek...Niby mają dzwonić. Problemem jest pierwszy akt, na który ktoś z nas musi poświęcić cały dzień, następne niby tylko godzina..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 17.06.2019 o 19:19, Fx1985 napisał:

Witajcie, dzisiaj miałem nieprzyjemność rozmowy z Panią Małgorzatą z biura z Murapolu. Temat aktów notarialnych jest kompletnie olany inaczej mówiąc "no jak będzie to będzie", pytałem czy i kiedy otrzymam odpowiedź z centrali / biura firmy. Poprosiłem ją żeby odezwała się do centrali w moim imieniu zapytała czy dostanę jakąkolwiek odpowiedź czy żebym "spier..."
 dostałem odpowiedź od Pani Małgorzaty "no moje dzwonienie/pisanie itd. i tak nie przyniesie skutku" To jest naprawdę słaba sprawa, może rzeczywiście musimy się zastanowić nad pozwem zbiorowym? 

Sorry.  Uwierz nikt w twoim imieniu niczego nie będzie załatwiał.Powiem więcej temat przemilczy i sprzeda ściemę.Tam się każdy boi swojego cienia.Chociaż i tak już jest lepiej  od czasu gdy Sapota nie jest prezesem. Co więcej od szeregowego pracownika nic nigdy nie dostaniecie na piśmie.

43 minuty temu, doms napisał:

Dzwoniłem do murapolu w czwartek, dostałem informację że wszystko już na finalnej drodze i w następnym tygodniu (czyli w tym) najprędzej w piątek...Niby mają dzwonić. Problemem jest pierwszy akt, na który ktoś z nas musi poświęcić cały dzień, następne niby tylko godzina..

Tematy w Murapolu potrafią się ciągnąć miesiącami.Prowadzę sprawę dot. reklamacji u siebie we wspólnocie już dość długo i coś czuję, że przeciągnie się jeszcze ale wg działu po sprzedażowego już jest wszystko na finiszu :)

Edytowane przez wieliczka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, doms napisał:

Ja się tam chętnie poświęcę, piątek mam wyjątkowo wolny 😉 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że do podpisania aktu to raczej byłby mi potrzebny drugi właściciel mieszkania, ale możemy iść razem i pokazać że jak chcą, to mogą podpisać dwa pierwsze akty razem 😂 nawet jeśli miałoby zająć to caaaały dzień

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakieś wieści? Dzisiaj będę dzwonił to dam znać czy coś się udalo dowiedzieć. Ale może faktycznie przydałoby się podejść większym gronem..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzwoniłem do Murapolu, generalnie nie wiedzą nic. „Może w tym tygodniu”. Dostałem numer do sekretariatu, tam też nic. Jedyne co to by pisać do nich maila na sekretariat@murapol.pl, więc proponuję by wszyscy napisali by ich zasypać, chyba nic więcej nie zdziałamy..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 30.05.2019 o 21:19, Fx1985 napisał:

Ja już wysłałem odpowiednie pismo do Murapolu, otrzymali też informację, że w przypadku braku odpowiedzi w ciągu 7 dni kalendarzowych przyznają mi rację i zgadzają się na moje roszczenia. Ja im tego nie popuszczę. 

Witam, ja też jestem zainteresowana czy udało się panu coś wynegocjować z Murapolem 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja już napisałem maila i to dosyć ostrego! Brak odpowiedzi. Dzwoniłem do kancelarii i powiedzieli mi ze oni już wszystko dopełnili i czekają tylko na Murapol. Murapol ma podobno jakiś problem z służebnością(informacja z kancelarii) ale oczywiście nic konkretnego nie powiedzą i się do tego nie przyznają. Dziś dodzwoniłam się do kierowniczki działu sprzedaży i powiedziała mi że czekają na decyzje prezesa działu prawnego, cokolwiek to znaczy. Nikt nie jest w stanie udzielić żadnej konstruktywnej informacji. Kupiliśmy mieszkania za około ćwierć miliona i nikt z nas nie jest jego właścicielem. Można by było się pokusić o stwierdzenie ze zakrawa to o próbę oszustwa.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, mwpawel napisał:

Ja już napisałem maila i to dosyć ostrego! Brak odpowiedzi. Dzwoniłem do kancelarii i powiedzieli mi ze oni już wszystko dopełnili i czekają tylko na Murapol. Murapol ma podobno jakiś problem z służebnością(informacja z kancelarii) ale oczywiście nic konkretnego nie powiedzą i się do tego nie przyznają. Dziś dodzwoniłam się do kierowniczki działu sprzedaży i powiedziała mi że czekają na decyzje prezesa działu prawnego, cokolwiek to znaczy. Nikt nie jest w stanie udzielić żadnej konstruktywnej informacji. Kupiliśmy mieszkania za około ćwierć miliona i nikt z nas nie jest jego właścicielem. Można by było się pokusić o stwierdzenie ze zakrawa to o próbę oszustwa.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

My też we wtorek wysłaliśmy maila z pytaniem, to dowiedzieliśmy się że umowy są już prawie gotowe, tylko czekają na decyzję "z centrali"... To jest skandal. Ile jeszcze tych "ostatnich" aneksów będą z nami podpisywać? Nam bgk będą rewidować kredyt, bo nie podoba im się że ciągle nie mamy własności i będzie kolejny aneks. Podpisany po terminie, bo jutro to ja go sobie mogę z palca wyczarować..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

60363549090fb478afdcb627743fa4e0.jpg

A może by tak stanąć przed biurem i opowiedzieć przyszłym potencjalnym klientom o naszych problemach z Murapolem. Może wtedy deweloper weźmie się poważnie za nasze przeniesienie własności. Może poczują że nie są w 100% bezkarni, ze możemy im zrobić czarny PR.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 godzin temu, Micolette napisał:

My też we wtorek wysłaliśmy maila z pytaniem, to dowiedzieliśmy się że umowy są już prawie gotowe, tylko czekają na decyzję "z centrali"... To jest skandal. Ile jeszcze tych "ostatnich" aneksów będą z nami podpisywać? Nam bgk będą rewidować kredyt, bo nie podoba im się że ciągle nie mamy własności i będzie kolejny aneks. Podpisany po terminie, bo jutro to ja go sobie mogę z palca wyczarować..

Ja też dostalam taka informację, że czekaja na decyzję z centrali. A jak zapytałam czy centrala ma jakis deadline to mi pani odpowiedziała, że "JAK NAJSZYBCIEJ". Ja nie rozumiem dlaczego nie możemy uzyskać konkretnej odpowiedzi.... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem dlaczego, ale w ogóle nie ma możliwości znalezienia tej grupy z poziomu wyszukiwarki facebooka. Może czepialstwo, ale nazwa typu "Murapol Nowy Złocień - grupa mieszkańców" czy coś w ten deseń byłaby łatwiejsze do znalezienia i lepiej wyglądała, nIż tAkI wYwijAs. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niektórzy znaleźli 😉, nie wiem czy bym chciała mieć w nazwie firmę dewelopera..., ale... pewnie można przedyskutować kwestie nazwy grupy 😉

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tez pisałam w tym tygodniu maila dot przeniesienia własności. Przypomniałam ze juz prawie rok jak dostali zapłatę za mieszkanie a my do tej pory nie jesteśmy właścicielami. Nie możemy się zameldować, ubezpieczyć mieszkania juz nie wspominając o ewentualnej sprzedaży. Poprosiłam o konkretne informacje dlaczego nie rozpoczęli podpisywania aktów. Dostałam odpowiedz ze czekają na sygnał z centrali. Poprosiłam wiec o jakiś kontakt do tej „centrali” i na tym korespondencja mailowa się zakończyła...

wcześniej co jakiś czas wysyłałam zapytanie o termin aktu, oczywiście mnie zbywali ale myślałam ze faktycznie jeszcze załatwiają wszystkie formalności. Ale teraz ta sytuacja jest delikatnie mówiąc niepokojąca, zwłaszcza ze tak naprawdę nikt z nas nie wie w czym tkwi problem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również wysłałam maila do sekretariatu, ale żadnej informacji zwrotnej nie otrzymałam...w biurze Pani z Murapolu także rozkłada ręce...dalej nie wiedzą kiedy akty będą podpisywane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta