Skocz do zawartości

Przedłużenie Jasueńskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie marzenie. A gdyby udało się wyasfaltować ul. Jasieńskiego w stronę miejsca gdzie odbywały się ŚDM, a obecnie jest strefa ekonomiczna ? Zdaje się że wymagałoby to uzgodnień międzygminnych, ale gra moim zdaniem jest warta świeczki. Obecnie jest tam utwardzona polna droga po której kursują ciężarówki obsługujące budowę linii kolejowej, ale wiem że i mieszkańcy osiedla z niej korzystają. Co prawda bardziej przydaje się SUV, ale osobówka też daje radę. Do przebudowy i wyasfaltowania jest kilkaset metrów. A w zamian zyskujemy drogę omijającą Półłanki i dającą też możliwość jazdy w stronę Wieliczki (po wyremontowaniu wiaduktów) a dalej na A-4. Może warto zainteresować radnych tym tematem ? 

• Like 4

Stąd tez moja prośba. Może ktoś z Was jest w stanie ustalić czy jest to teren prywatny. Myślę też, że gdyby to był, przynajmniej w części teren prywatny, to taki ktoś raczej nie pozwoliłby na rozjeżdżanie swojej działki przez sprzęt ciężki. Pamiętam też ten teren sprzed kilku lat i była tam tylko wąska polna droga dojazdowa do pól. Teraz jest to droga utwardzona, na tyle szeroka że mijają się dwa auta.

37 minut temu, greg45 napisał:

Stąd tez moja prośba. Może ktoś z Was jest w stanie ustalić czy jest to teren prywatny. Myślę też, że gdyby to był, przynajmniej w części teren prywatny, to taki ktoś raczej nie pozwoliłby na rozjeżdżanie swojej działki przez sprzęt ciężki. Pamiętam też ten teren sprzed kilku lat i była tam tylko wąska polna droga dojazdowa do pól. Teraz jest to droga utwardzona, na tyle szeroka że mijają się dwa auta.

tak było do ŚDM. Droga została zrobiona na potrzeby ŚDM a później oznakowana zakazami i tabliczkami teren prywatny. Możliwe że wykonawca robót dogadał się z właścicielem finansowo.