Skocz do zawartości
tkropiowski

Wybory Samorządowe 16 listopada 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim rozpocznie się „zażarta” kampania wyborcza (w naszym okręgu aż 7 kandydatów) chciałbym podziękować za możliwość opiniowania w Państwa imieniu i pracy w samorządzie oraz przedstawić listę inwestycji wskazanych z budżetu RDXII:

2011: zabezpieczenie zbiornika i rowów odwadniających na skrzyżowaniu Półłanki/ Agatowa, monitoring ul. Półłanki (na skrzyżowaniu z Sucharskiego)

2012: remont nawierzchni ul. Domagały, Nefrytowej i fragmentu Braci Czeczów (w tym budowa chodnika przy pętli wraz ze Spółdzielnią), remont pętli autobusowej – poszerzenie i wzmocnienie krawędzi, wykonanie zieleńca na środku pętli

2013: budowa pobocza wzdłuż Agatowej (dojście do kościoła) z podbudową i linią rozdzielającą, remont nawierzchni Agatowej i przycięcie zieleni na zakręcie, budowa oświetlenia przy Agatowej (brakujący odcinek)

2014: remont skrzyżowania Półłanki/ Agatowa, budowa pobocza wraz z rozdzieleniem i oznakowaniem od jezdni od kościoła do ul. Półłanki

Mam nadzieję, że są Państwo zadowoleni z poprawy komunikacji na Złocieniu, bo był to priorytet mojej kadencji.

Dziękuję jeszcze raz za zaufanie i współpracę.

Tomasz Kropiowski

http://www.bip.krakow.pl/?bip_id=1&mmi=12837

http://www.bip.krakow.pl/?bip_id=1&mmi=12788

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tomku, ja tak na forum- dzięki za wszystkie boje, które stoczyłeś żeby uszczknąć z budżetu dzielnicy kawałki dla Osiedla, z ZIKiTem i całą resztę, zwłaszcza że sporo nerwów przy tym straciłeś. Nie wszyscy może pamiętają jak dawnemi czasy obsługiwała nas linia 125 (co 40 minut) i ,,widmowa" 108, o połączeniu z Bieżanowem mogliśmy pomarzyć... I ta argumentacja ZIKiTu, że autobusy się nie złożą na zakręcie, że będą miały wielkie opóźnienia na przejazdach, pamiętasz?:D To, że dzisiaj wychodzę na przystanek i praktycznie nigdy nie czekam dłużej na publiczną komunikację (chociaż jesteśmy w końcu obrzeżami Krakowa) to tak subiektywnie dla mnie chyba największy sukces naszego radnego:)

Co do samych wyborów- zaznaczam, że nie jestem członkiem komitetu wyborczego pana Tomasza Ka- ale postulowałbym zmobilizowanie się mieszkańców w celu reelekcji (o ile startujesz?). Uważam, że Tomek sprawdził się bardzo dobrze jako reprezentant naszej ,,enklawy", a i warto jest mieć ,,swojego człowieka", który będzie dbał o nasze interesy w radzie dzielnicy. Szczególnie, że jednak geograficznie jesteśmy oddzieleni od Bieżanowa (torami/nasypem) i nie jesteśmy po drodze żadnemu radnemu z ,,tamtej strony". A Tomasz już udowodnił, że potrafi przekonać pozostałych członków, że chociaż mogli zrobić sobie nowy chodnik pod swoim domem, to jednak część funduszy przesunęli na doświetlenie jakiejś odległej Agatowej, czy wspomniane pobocze.

Także jak coś masz moje poparcie:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za wsparcie jeszcze raz, ale nie kandyduję tym razem. Oto lista osób ubiegająca się o mandat Radnego Dzielnicy XII z naszej enklawy:

1. DZIWISZ JERZY wiek: 63 zawód: PRACOWNIK SŁUŻB SPOŁECZNYCH zam. TOPAZOWA

popierany przez: NIEZALEŻNY

2. HRYCANIUK PIOTR wiek: 31 zawód: STARSZY SPECJALISTA DS. GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ zam. CZARNOCHOWICKA

popierany przez: PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

3. KOPEK TOMASZ wiek: 23 zawód: STUDENT zam. TOPAZOWA

4. KWIATKOWSKI JAKUB wiek: 31 zawód: MGR INŻ. AUTOMATYKI I ROBOTYKI zam. HENRYKA I KAROLA CZECZÓW

popierany przez: PLATFORMA OBYWATELSKA RP

5. REGIEŃCZUK JUSTYNA wiek: 25 zawód: DIETETYK zam. MALACHITOWA

popierany przez: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA MAJCHROWSKIEGO

6. SZYMAŃSKI MARCIN wiek: 44 zawód: HANDLOWIEC zam. TOPAZOWA

7. WCISŁO LUCJAN wiek: 58 zawód: MGR INŻ. BUDOWNICTWA WODNEGO zam. GRZECHA

popierany przez: STOWARZYSZENIE KOLARSKIE POMPOWNIA 1890

Moim zdaniem najlepszy wybór to Marcin Szymański.

Człowiek czynu i nieszablonowych rozwiązań, mieszkający tu od lat i oddany całkowicie Złocieniowi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tomku dziękuje za Twoją kadencje.

Uważam że była bardzo dobra i bardzo dużo udało się dla osiedla uzyskać.

Też uważam że Marcin Szymański będzie dobrym kandydatem do rady dzielnicy.

A w następnych wyborach osiedle będzie na tyle duże żeby obydwu Was wprowadzić do Rady Miasta :)

A dwóch radnych z naszego osiedla to byłoby już coś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja też jeszcze nie wiem na kogo głosować.

W skrzynce na listy pojawiają coraz bardziej egzotyczne i śmiechowe kandydatury.

Może się ktoś pokusi o jakiś przegląd?

Ja niestety wszystkie ulotki wyrzucałem na bieżąco i zostawiłem jedną najzabawniejszą jako znak czasu.

Dam dziecku za kilkanaście/kilkadziesiąt lat to będzie wtedy ubaw.

Swoją drogą coś mało kandydatów się na forum ujawnia i nie robi kampanii w necie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Analizując obecny skład Rady Dzielnicy wynika że praktycznie wszyscy obecni Radni kandydują na następną kadencję (z pozostałych okręgów naszej dzielnicy).

Jak napisał powyżej Pan Kropiowski nie będzie on kandydował na następną kadencję stąd nasz okręg pozostaje bez kandydata z mijającej kadencji.

PEŁNA LISTA KANDYDATÓW W NASZEJ DZIELNICY

Zgadzam się że najlepszym kandydatem w tej sytuacji jest Pan Marcin Szymański (obecny Radny Miasta Krakowa), który z racji swojego doświadczenia będzie miał większą siłę przebicia, pozostali kandydaci jakoś nigdy się nie udzielali (przynajmniej ja ich nie zauważyłem) ani na osiedlowych spotkaniach mieszkańców, ani na forum (tym oraz poprzednim) - jeśli się mylę można mnie poprawić.

Okręgów do głosowania jest 21 w naszej dzielnicy i tylu będzie Radnych - z każdego okręgu będzie wybrany jeden Radny - decydujący o wyborze może być pojedynczy głos.

Poniżej mini kompendium dot. głosowania z UCHWAŁA NR XCIX/1506/14 RADY MIASTA KRAKOWA w sprawie: organizacji i zakresu działania Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim w Krakowie

§101.

W okręgu wyborczym wybiera się jednego członka Rady.

§126.

1. Po otrzymaniu karty do głosowania wyborca udaje się do miejsca zapewniającego tajność głosowania znajdującego się w lokalu wyborczym. 2. Wyborca głosuje na określonego kandydata, stawiając znak "x" w kratce obok jego nazwiska.

3. Wyborca w obecności komisji wrzuca do urny kartę do głosowania.

§141.

1. Za nieważny uznaje się głos, jeżeli na karcie do głosowania postawiono więcej niż jeden znak „x”w kratkach obok nazwisk kandydatów lub nie postawiono znaku „x” w kratce obok nazwiska żadnego kandydata. Głos jest również nieważny, jeżeli znak „x” postawiono w kratce wyłącznie przy nazwisku kandydata w sytuacji określonej w § 115 ust. 1.

2. Nieważne są również karty do głosowania inne niż urzędowo ustalone lub nie opatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.

3. Wszelkie skreślenia, dopiski poczynione na karcie do głosowania poza kratkami przeznaczonymi do wskazania wyboru oraz znaki inne niż „x” w kratkach na karcie nie będą brane pod uwagę przez komisję wyborczą.

§ 146.

1. Za wybranego w danym okręgu wyborczym uważa się tego kandydata, który otrzymał największą liczbę ważnie oddanych głosów.

2 Jeżeli równą liczbę głosów uprawniającą do uzyskania mandatu otrzymało kilku kandydatów, o uzyskaniu mandatu rozstrzyga losowanie przeprowadzone przez przewodniczącego dzielnicowej komisji wyborczej, w obecności członków komisji i mężów zaufania. Przebieg losowania opisuje się w protokole wyników wyborów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i są jeszcze wybory na radnych miejskich. Niestety ze Złocienia nikt nie kandyduje do Rady Miasta. Powiało pewnym wrażeniem, że Pan Piergies jest stąd, bo jak to ujął zna sprawy "naszego Złocienia". Ale też i "naszego Kozłówka" i "naszego Prokocimia". Taaak ;)

Cztery lata temu dostałem ulotkę wyborczą od Pana Barczyka z pięknym schematem kolei aglomeracyjnej i z zapewnieniem, że on ją wybuduje. Dzisiaj znów dostałem list od Barczyka (nie, przepraszam: nadawcą jest "SKA w Krakowie") z tym samym mottem i z taką samą mapką kolejową, no może nieco zmienione kolory... Człowieka trafia szlag.

Jak się dowiadujemy z treści listu Pan Barczyk przez te cztery lata wprawdzie nie wybudował SKA w Krakowie, ale był "wnioskodawcą wpisania do kontraktu drugich torów do Balic". Oczywiście cieszymy się, że zalążek SKA do portu lotniczego dla turystów powstaje i że będzie nowa stacja "Zakliki z Mydlnik", ale moim zdaniem "wnioskodawcą wpisania zapisu" to dla mnie zbyt wiele...

Może się czepiam, może dlatego, że zależy mi na SKA i nie lubię jak kto mnie tak beznadziejnie łechce. I to tak raz na cztery lata.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A, chyba inicjatorka tegoż wątku: http://www.osiedlezlocien.pl/viewtopic.php?f=9&t=128

skrzętnie wkleiła wasze pomysły w swój program wyborczy...

Tak JusTyna czytaj REGIEŃCZUK JUSTYNA z komitetu Majchrowskiego zrobiła bardzo sprytnie zadając to pytanie na forum, przed wydrukiem ulotki wyborczej.

Szkoda tylko że jej pomysły na przyszłą kadencję:

- chodnik wzdłuż Agatowej - sprawa już zdaje się załatwiona i zaklepana przez poprzedników

- stacja PKP Złocień - sprawa już zdaje się załatwiona i zaklepana przez poprzedników

- S7 - jak wiemy tu decyzje zapadają na najwyższym szczeblu krajowym

- Estakada nad przejazdami kolejowymi - to w ogóle jest komedia - akcja na parę dobrych kadencji, ale ok jak Pani Justyna wygra to będę ją co kwartał pytał publicznie co zrobiła w tej sprawie.

- nadzór nad prawidłową budową zbiorników retencyjnych - straszny banał, ja bym to pozostawił jednak inżynierom.

Reasumują, słabo to widzę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
No i są jeszcze wybory na radnych miejskich. Niestety ze Złocienia nikt nie kandyduje do Rady Miasta. Powiało pewnym wrażeniem, że Pan Piergies jest stąd, bo jak to ujął zna sprawy "naszego Złocienia". Ale też i "naszego Kozłówka" i "naszego Prokocimia". Taaak ;)

Przepraszam bardzo, ale ja jestem kandydatem i mieszkam na złocieniu ponad 10 lat!

Zapraszam Państwa na mojego facebooka. https://www.facebook.com/pages/Tomasz-K ... 4695264874

Jeśliby ktoś chciał się dzisiaj ze mną spotkać będę na Reymonta 22 na wydarzeniu https://www.facebook.com/events/1501674026783238/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam bardzo, ale ja jestem kandydatem i mieszkam na złocieniu ponad 10 lat!

Zapraszam Państwa na mojego facebooka. https://www.facebook.com/pages/Tomasz-K ... 4695264874

Jeśliby ktoś chciał się dzisiaj ze mną spotkać będę na Reymonta 22 na wydarzeniu https://www.facebook.com/events/1501674026783238/

Może i mieszkasz 10 lat ale przynależność do Nowej Prawicy raczej nie przysporzy Ci głosów. To, że startujesz do rady dzielnicy jako nie zrzeszony ale jednocześnie do rady miasta jako przedstawiciel Nowej Prawicy nie powoduje, że tu masz inne poglądy niż tu. Na szczęście (w mojej subiektywnej opinii) szanse masz nikłe (jak nie zerowe).

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Radzie Dzielnicy program partii nie przekłada się na tę jednostkę samorządową, dlatego kandyduję tam jako kandydat niezależny (bez poparcia komitetu). W Radzie Miasta mogę już realizować program partii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja liczyłem na to że Tomasz Kropiowski powtórzy kadencję w dzielnicy a Marcin Szymański w Radzie Miasta.

Zostaje nam Marcin Szymański w dzielnicy.

A może wyżej wymienieni zarekomendują kogoś do Rady Miasta, na Prezydenta, do sejmiku?

Jakie kandydatury Waszym zdaniem będą odpowiednie dla naszego osiedla?

Co do nowych twarzy, młodych ludzi i innych mi bliżej nie znanych to w żadnym stopniu ich obietnice mnie nie przekonują.

Jak dla mnie to droga do polityki powinna wyglądać z grubsza tak:

- wykształcenie

- praca i zbieranie doświadczenia

- działalność społeczna i zasługi jakiekolwiek dla społeczności lokalnej

- kontakty i grupa poparcia społecznego

- kandydowanie na urząd

- ciężka praca, praca, praca...

A nie tak, że sobie ktoś wyskakuje znikąd i nagle chce zbawiać świat... tzn osiedle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wybory do dzielnicy w naszym okręgu.

Liczba uprawnionych do głosowania: 2805

Liczba kart do głosowania wydanych wyborcom: 745

Liczba kart wyjętych z urny: 745

Frekwencja: 26.56%

Liczba kart nieważnych: 0

Liczba kart ważnych: 745

Liczba głosów nieważnych: 13

Liczba głosów ważnych: 732

Nazwisko i imię Ilość głosów

1. DZIWISZ JERZY 22

2. HRYCANIUK PIOTR 112

3. KOPEK TOMASZ 34

4. KWIATKOWSKI JAKUB 197

5. REGIEŃCZUK JUSTYNA 71

6. SZYMAŃSKI MARCIN 252

7. WCISŁO LUCJAN 44

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Radni naszej dzielnicy z mijającej kadencji oraz ich wyniki w wyborach:

Bień Patrycja - nie dostała się

Buchelt Rafał - kolejna kadencja

Chodorowski Jarosław - nie dostał się

Dziob Stanisław - nie kandydował

Fijałkowska Grażyna - kolejna kadencja

Guzik Tomasz - kolejna kadencja

Gwiazda Agata - kolejna kadencja

Kmita Grzegorz - nie dostał się

Kożuch Zbigniew - kolejna kadencja

Kropiowski Tomasz - nie kandydował (nasz okręg nr 1)

Kwiatkowski Dawid - kolejna kadencja

Kwiatkowski Zbigniew - nie dostał się

Lasota Mieczysław - kolejna kadencja

Lelo Marek - nie dostał się

Leśniak Barbara - kolejna kadencja

Markowicz Wiesław - kolejna kadencja

Matykiewicz Elżbieta - kolejna kadencja

Spryńca Konrad - nie dostał się

Witkowska Kinga - kolejna kadencja

Wojciechowski Piotr - kolejna kadencja

Zadwórny Janusz - kolejna kadencja

Zwróćmy uwagę na frekwencję:

Ogólna wynosi 32,77%

Frekwencja naszego okręgu jest 3-cia od końca i wynosi 26,56%, gorsze w okręgu 5 (26,08%) i okręgu 12 (25,97%).

Najwięcej wyborców było w okręgu 2 (42,2%) – liczba uprawnionych jest tam prawie identyczna z naszą liczbą.

Jak widać z powyższego niewydobyty potencjał jest ogromny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Słyszeliście o tym wcześniej?

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/marek- ... _7379.html

Nie lobbuję za Lasotą, chociaż nie wiem czy nie zacznę ;) Chodzi mi o sam fakt, że powstała taka idea na Rybitwach. W sumie pasuje jak ulał ;)

Prezydent może sobie chcieć robić różne dziwne rzeczy. On jednoosobowo decyzji nie podejmuje. Każda jego decyzja, aby mogła wejść w życiu to musi być najpierw przegłosowana przez Radę Miasta i to Rada Miasta ostatecznie zatwierdza taką, a nie inną decyzję. Prezydent każdą swoją decyzję musi dać pod głosowanie radnych. Chyba ktoś tu przecenia kompetencje prezydenta miasta. Chyba niektórym się wydaje, że może nie wiadomo co. Tak naprawdę najważniejszycm organem decyzyjnym w mieście jest Rada Miasta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może zbyt odważne, może propozycja tylko na czas wyborów, nie wiem... Nie mniej jest kandydat który w ogóle pamięta o naszej części miasta - patrząc na dotychczasowe rządy to chyba dużo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taaak, super pomysł teraz będziemy na Półłanki już stać non stop w korkach. Brawo, na Lasotę zagłosuję jak się pomylę bo inaczej w życiu. Jak winiety dla kapeerów, kolów, i innych wiejskich aut wprowadzi to może bym się wtedy zastanowił czy zagłosować bo mam wrodzona awersję do pisu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Taaak, super pomysł teraz będziemy na Półłanki już stać non stop w korkach. Brawo, na Lasotę zagłosuję jak się pomylę bo inaczej w życiu. Jak winiety dla kapeerów, kolów, i innych wiejskich aut wprowadzi to może bym się wtedy zastanowił czy zagłosować bo mam wrodzona awersję do pisu.

Z tego co mi się wydaje to obecne prawo nie umożliwia wprowadzenia opłat za wjazd do miasta czy centrum miasta. Wymagało by to zmian na szczeblu centralnym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.