Skocz do zawartości

Termin oddania budynku H - Malachitowa

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad odbiorem mieszkania w lipcu, i teraz mam pytanie do Was:

jeśli odbiore mieszkanie 31 lipca to czy spółdzielnia naliczy mi czynsz za lipiec? :)

Wydaje mi się, że nie. Jak odbierzesz mieszkanie np. 10 to naliczą Ci czynsz wg wzoru:

czynsz_pierwszy_miesiac = Ilosc_dni * (czynsz_calosc_miesiaca / 31) 

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zastanawiam się nad odbiorem mieszkania w lipcu, i teraz mam pytanie do Was:

jeśli odbiore mieszkanie 31 lipca to czy spółdzielnia naliczy mi czynsz za lipiec? :)

Wydaje mi się, że nie. Jak odbierzesz mieszkanie np. 10 to naliczą Ci czynsz wg wzoru:

czynsz_pierwszy_miesiac = Ilosc_dni * (czynsz_calosc_miesiaca / 31) 

Jednak nie do końca ... otrzymałem pismo z SM o czynszu do zapłaty, ale za miesiąc sierpień. O lipcu ani słowa choć mieszkanie odebrałem 24.07.

Odnośnik do posta
trzy pytania... czy ktoś wie dlaczego nie ma ciepłej wody w budynku H ?:). Jaki można podpiąć internet po za UPC? Czy kontener który stoi bliżej klatki nr 8 jest dla nas?

Trochę się już śmieci nazbierało...

1. Dzwon do SM

2. Jest jeszcze Interserv ale szczerze nie polecam

Co do Interserv'u, to też nie mam najmilszych wspomnień, także podpisuję się pod opinią kolegi.

Odnośnik do posta
Czy ktoś może miał już okazję sprawdzić lub zasięgnąć informacji czy w naszych gniazdkach telewizyjnych jest dostęp do sygnału Cyfrowej Telewizji Naziemnej??

Powinien być, bo takie było założenie. Jeśli podpiszesz umowę z UPC, to automatycznie sygnał DVB-T z gniazdka zostanie zamieniony na sygnał z UPC.

Bylem wczoraj po raz kolejny na mieszkaniu pomierzyć parę rzeczy. Rozmawiałem z jakimś majstrem na temat ścian, mówiłem że zdecydowanie będę musiał dodatkowo kłaść gładź. Zaczął się śmiać i wyraźnie dał do zrozumienia że chyba zgłupiałem:) Powiedział że wydawanie kasy na kładzenie gładzi w cały mieszkaniu to wyrzucenie pieniędzy w błoto... zasugerował dokładne zagruntowanie ścian, zabielenie i ostateczne malowanie. Mówił że po zagruntowaniu będzie widać gdzie jeszcze ewentualnie "machnąć" gładzią ale to tylko w wybranych punktach a nie cały mieszkaniu. No i teraz się zastanawiam... przyjrzałem się ścianom jeszcze raz i są równiutkie. Jedyna rzecz która mnie zastanawia do przebarwienia.

Po kilku dniach walki ze ścianami (gruntowanie, łatanie ubytków gładzią i szlifowaniu) wracam do pierwotnej opcji. Daję gładź na całość, bo wg mnie ściany nie są takie super jak to opisywał "Pan Majster". Po gruntowaniu białą farbą lateksową wyglądało to w miarę ok, ale po położeniu na próbę koloru jest kiepsko jak dla mnie. Reasumując, co kto lubi ... a jak to u Was wygląda? widziałem już nieliczne mieszkania pomalowane na gotowo.

Odnośnik do posta

hmmm nie gipsowałem. Całe mieszkanie zagruntowane + pomalowane na biało + 2 razy kolor. Jak dla mnie jest ok:) Jedyne co to ściany strasznie "piją" farbę, no ale to w takiej sytuacji normalne.

Co do internetu byłem umówiony na instalacje UPC na wczoraj. Na centrali powiedzieli mi "że tak mam dostęp". Przyjechał monter i się okazało że jednak nie ma:/ Powiedział, że kwestia tygodnia do dwóch.

A tak przy okazji... kto tak inteligentnie postawił kontener za płotem:)? za każdy razem muszę rozkręcać płot żeby się dostać bo ciągle ktoś zakręca. A przecież nie będę chodził dookoła bloku z worami śmieci:)

Odnośnik do posta
hmmm nie gipsowałem. Całe mieszkanie zagruntowane + pomalowane na biało + 2 razy kolor. Jak dla mnie jest ok:) Jedyne co to ściany strasznie "piją" farbę, no ale to w takiej sytuacji normalne.

Co do internetu byłem umówiony na instalacje UPC na wczoraj. Na centrali powiedzieli mi "że tak mam dostęp". Przyjechał monter i się okazało że jednak nie ma:/ Powiedział, że kwestia tygodnia do dwóch.

A tak przy okazji... kto tak inteligentnie postawił kontener za płotem:)? za każdy razem muszę rozkręcać płot żeby się dostać bo ciągle ktoś zakręca. A przecież nie będę chodził dookoła bloku z worami śmieci:)

Tak jak napisałem ... co kto lubi :-) Fajnie, że masz już "bliżej niż dalej".

Co do kontenera, to fakt ... z pierwszej klatki szybciej mi zapakować wszystko do auta i podjechać pod niego wyjeżdżając z osiedla.

Odnośnik do posta

A czy ktoś słyszał na temat gładzi angielskiej? Ja do tej pory nie ale otrzymałem informacje od fachowca i powiem Wam rewelacja. Szybka sprawa do zrobienia w ciągu jednego dnia na całym mieszkaniu i to bez szlifowania czyli bezpyłowa. Otrzymywałem informacje od kierownika budowy oraz spółdzielni, że ściany nadają się do malowania ale jak widać faktycznie nie do końca jest to prawda. Jeżeli ktoś oczekuje fajnego mieszkania to powinien zainwestować w gładź teraz kiedy jeszcze w nim nie mieszka i można wszystko zrobić. Jestem przekonany, że zarówno dalsze jego użytkowanie mieszkania będzie przez długi czas cieszyć a sami odwiedzający czyli goście też będą pod zachwytem profesjonalizmu. W razie czego jestem w stanie pokazać mieszkanie wykonane od początku do końca przez profesjonalną osobę na osiedlu.

Odnośnik do posta
A czy ktoś słyszał na temat gładzi angielskiej? Ja do tej pory nie ale otrzymałem informacje od fachowca i powiem Wam rewelacja. Szybka sprawa do zrobienia w ciągu jednego dnia na całym mieszkaniu i to bez szlifowania czyli bezpyłowa. Otrzymywałem informacje od kierownika budowy oraz spółdzielni, że ściany nadają się do malowania ale jak widać faktycznie nie do końca jest to prawda. Jeżeli ktoś oczekuje fajnego mieszkania to powinien zainwestować w gładź teraz kiedy jeszcze w nim nie mieszka i można wszystko zrobić. Jestem przekonany, że zarówno dalsze jego użytkowanie mieszkania będzie przez długi czas cieszyć a sami odwiedzający czyli goście też będą pod zachwytem profesjonalizmu. W razie czego jestem w stanie pokazać mieszkanie wykonane od początku do końca przez profesjonalną osobę na osiedlu.

Nieudolny marketing szeptany kolego :)

Odnośnik do posta

I tu się właśnie mylisz kolego. Ja nie potrzebuje robić żadnego marketingu bo jestem mieszkańcem osiedla. Sam tej pracy nie wykonuje tylko ewentualnie mogę pokazać na własnym mieszkaniu. Ciebie również zapraszam jak będziesz chciał zobaczyć.

Ja nie zmuszam ludzi do robienia ale wiem, że pojawił się wątek na tym forum przez nowych sąsiadów z budynku H, więc chciałem pomóc w podjęciu decyzji.

Odnośnik do posta
  • 2 months later...

Dopóki nie będzie znany ostateczny koszt budowy to możemy sobie pogdybać o zwrotach/dopłatach. Jeszcze kilka/kilkanaście dni i wszystko będzie jasne. Udało mi się dodatkowo dowiedzieć, że podpisywania aktów notarialnych nastąpi w listopadzie, a nie w grudniu i najprawdopodobniej odbędzie się u Pani Notariusz na ul. Królewskiej (nazwisko do wiadomości redakcji) zgodnie z zasadą, że cały blok ląduje u jednego urzędnika.

Ja też się nie mogę doczekać zwłaszcza aktu notarialnego.

Przepraszam, że pytam, ale do czego konkretnie jest Ci ten akt tak bardzo potrzebny w tym momencie? Żeby się pozbyć przymusowego ubezpieczenia wysokiego ryzyka (czy jakoś tak to się nazywa ;) ), które narzucił bank przy umowie kredytowej (o ile takowy posiadasz)?

Odnośnik do posta

U mnie jest podobnie. Wczoraj przypadkowo z kolegą z ostatniej klatki spotkaliśmy się w Spółdzielni i zgłosiliśmy dokładnie ten sam problem. Sprawa już została skierowana do MPEC'u.

Co do samego problemu, to zaobserwowałem, że u mnie występuje on rano lub wieczorem, tzn. jak wieczorem jest ciepła, to rano tylko letnia i na odwrót.

Odnośnik do posta
Przepraszam, że pytam, ale do czego konkretnie jest Ci ten akt tak bardzo potrzebny w tym momencie? Żeby się pozbyć przymusowego ubezpieczenia wysokiego ryzyka (czy jakoś tak to się nazywa ;) ), które narzucił bank przy umowie kredytowej (o ile takowy posiadasz)?

Bo jeśli się nie mylę to do czasu otrzymania aktu notarialnego oprócz ubezpieczenia o którym wspominasz płacisz same odsetki nie spłacając żadnego kapitału. Więc potrzeba uzyskania aktu notarialnego jest dla mnie jak najbardziej uzasadniona.

Odnośnik do posta

Witam,

mam pytanie do mieszkańców bloku H, gdyż jestem w trakcie kupowania tam mieszkania. Z podpisaniem aktu notarialnego jestem umówiony na 14 listopada - natomiast odbiór kluczy najpóźniej 2 tygodnie po akcie - korzystam z programu MDM, a dopłata może być dopiero po akcie notarialnym - klucze zaś dostanę jak będzie wpłacona całoś. W związku z tym trochę sie obawiam odbioru mieszkania, który będzie już po akcie - czy znaleźliście jakieś mankamenty? na co zwracać szczególną uwagę przy obiorze? czy odbieraliście sami czy z kimś kto przy obiorze robił pomiary etc. ?

Odnośnik do posta