Skocz do zawartości

biblioteka na osiedlu


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś jakiś papier na poparcie tej tezy, czy to takie domniemanie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Ok. Dotarłem do artykułu w DP. Jednak byłoby lepiej mieć własną niż przenoszoną. Zwłaszcza jeżeli na dodatek, pieczę nad nią mieliby mieć ci sami ludzie "czekający aż ich grzyb wygoni".

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 5.03.2019 o 08:56, Malachit1980 napisał:

 

W dniu 5.02.2019 o 00:19, MisiekW napisał:

 

 

W dniu 5.03.2019 o 08:56, Malachit1980 napisał:

Bibliotek z Huty nie będzie przeniesiona. Co dalej z biblioteką na Złocieniu tego nie wiadomo.

Co znaczy, że nie wiadomo co z biblioteką ? Biblioteka wykupiła już lokal w budynku Śnieżki. Czekamy na jego wykończenie :) Chyba, że radny zainteresował się tym tematem i wie coś więcej ?

Edytowane przez MoTel
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 6.03.2019 o 20:30, MoTel napisał:

 

Co znaczy, że nie wiadomo co z biblioteką ? Biblioteka wykupiła już lokal w budynku Śnieżki. Czekamy na jego wykończenie :) Chyba, że radny zainteresował się tym tematem i wie coś więcej ?

???

Też czekamy na tą bibliotekę- ktoś/coś wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

ze strony UMK 

Ogłasza się zamiar  przeniesienia siedzib następujących filii Biblioteki Kraków:

2)            Filii nr 42 z siedziby przy ul. Telimeny 9 do nowej siedziby przy ul. Agatowej 33 (punkt biblioteczny przy ul. Telimeny

 I pod spodem uzasadnienie:

1) Przeniesienie Filii nr 42 z lokalu przy ul. Telimeny 9 do nowego lokalu mieszczącego się przy ul. Agatowej 33 na os. Złocień.

Proponowane przeniesienie wynika z pozyskania Bibliotekę Kraków nowego lokalu przy ul. Agatowej 33. Lokal o pow. ok. 120 m2 położony jest na parterze budynku wielomieszkaniowego z dostępem dla osób z niepełnosprawnościami. Lokal ten zakupiony został przez Bibliotekę od Spółdzielni Mieszkaniowej „Śnieżka”. Lokalizacja biblioteki w nowopowstającym osiedlu mieszkaniowym i zakup lokalu był odpowiedzią na sygnalizowaną przez społeczność osiedla potrzebę powstania biblioteki. Rada Dzielnicy XII już w roku 2018 przekazała Bibliotece kwotę 25 000 zł na potrzeby zakupienia elementów wyposażenia lokalu, zaś mieszkańcy od wakacji ubiegłego roku zaangażowali się w zbiórkę książek dla filii. Przewiduje się takie zaaranżowanie przestrzeni, aby lokal mógł być wykorzystywany również jako miejsce spotkań dla mieszkańców. Lokal przy ul. Agatowej w os. Złocień stanowiłby nową siedzibę Filii nr 42. Odległość pomiędzy ul. Agatową 33 a dotychczasową siedzibą filii przy ul. Telimeny 9a wynosi ok. 2,7 km. Przeniesienie Filii z ul. Telimeny do nowego lokalu przy ul. Agatowej nie wpłynie w znaczący sposób na pogorszenie dostępności czytelników do zasobów bibliotecznych i nie pogorszy wskaźnika zasobności w Dzielnicy XII, tj. ilości książek przypadających na 100 mieszkańców. Nowy lokal przy ul. Agatowej, wyposażony w nowoczesny sprzęt i dostępny dla osób mających trudności w poruszaniu się i matek z dziećmi w wózkach poprawi znacznie dostępność i warunki korzystania z księgozbioru.

Dotychczasowa siedziba filii 42 mieści się przy ul. Telimeny 9. Filia zajmuje lokal wynajmowany w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12. Lokal biblioteczny położony jest na dwóch kondygnacjach z wejściem z boku budynku. Takie położenie lokalu utrudnia zarówno jego zlokalizowanie w obiekcie szkolnym, jak również utrudnia jego funkcjonowanie i obsługę czytelników. Część księgozbioru zgromadzona na piętrze budynku jest praktycznie niedostępna dla czytelników z niepełnosprawnościami. Filia pracuje w systemie jednozmianowym przez 5 dni w tygodniu. Zatrudnienie wynosi 2,5 etatu. Księgozbiór liczy 23 900 woluminów. Liczba czytelników - 2127. W 2018 r. zanotowano 38 900 wypożyczeń.

W tej samej Dzielnicy przy ul. Teligi 24 działa od lat duża filia biblioteczna nr 45, w lokalu o pow. 300 m2. W Filii tej zgromadzony jest księgozbiór liczący 51 000 woluminów, zarejestrowanych jest 7000 czytelników, w roku 2018 zanotowano 110 000 wypożyczeń. Filia pracuje przez 6 dni w tygodniu w systemie dwuzmianowym. Osoby zatrudnione w Filii pracują łącznie na 8 etatach. Filia ta położona jest w odległości ok. 1 km od Filii przy ul. Telimeny 9. Obydwie filie położone są na terenie Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim. W 2018 r. Biblioteka wynajęła od Spółdzielni „Nowy Prokocim” dodatkowy lokal o pow. prawie 100 m2, przylegający do jednej z części tej Filii. W roku bieżącym zaplanowany został remont pomieszczeń (starego i nowego), połączenie ich w jedną funkcjonalną przestrzeń o pow. prawie 300 m2. W efekcie powstanie biblioteka o powierzchni 400 m2. Dodatkowe wynajęte pomieszczenie stworzy przestrzeń do powiększenia księgozbioru i urządzenia wypożyczalni dla najmłodszych czytelników. Poprzez powiększenie lokalu przy ul. Teligi zwiększy się księgozbiór, stworzone zostanie miejsce przyjazne dzieciom, podniesie się atrakcyjność placówki.

 

Edytowane przez Gammiko
scalenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2019 o 11:52, Malachit1980 napisał:

Witam wszystkich. Potwierdzam słowa MoTel biblioteka na osiedlu jak najbardziej będzie. Termin powstania jaki mi podano podczas rozmowy telefonicznej to czwarty kwartał tego roku.

Biorąc pod uwagę fakt, że przewidywany termin pozyskania pozwolenia na użytkowanie Agatowej 33 to koniec października 2019  a zasoby trzeba przenieść, podpisać akt notarialny itp. raczej obstawiałabym II kwartał 2020 roku, może końcówkę I kwartału 2020 roku...  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Z pierwszej ręki:

 

Szanowny Panie,

Wstępnie planowany termin otwarcia Biblioteki na os. Złocień to II połowa marca br. Do Biblioteki tej zostanie przeniesiony księgozbiór z innej naszej Filii, niemniej jednak zawsze otwarci jesteśmy na przyjęcie książek w postaci darów szczególnie takich, które chętnie czytają nasi Czytelnicy, a więc względnie nowych, popularnych pozycji.

 

Z poważaniem,

Anna Kwiecień

Dział Udostępniania Zbiorów

Biblioteki Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...