Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wielu z Was otrzymało informacje nt. zakończenia prac w budynku B18 wraz z wezwaniem do opłacenia następnej płatności. W dniu dzisiejszym przejeżdżałem jednak, i zobaczyłem, że nie cały dach jest przykryty!

Daszą chłopcy na szybko, przy paskudnej pogodzie...strach się bać jak zadaszą...

Czy Pan Inspektor nie boi się odpowiedzialności z tytułu poświadczenia zakończenia prac w dzienniku budowy?

Edytowane przez MałyMiś
Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 679
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

To czarne po prawej to pewnie na wiatę śmietnikową, fajnie że uchowało się jedno drzewo  ciekawe kiedy zaczna robić coś z tym placem zabaw itd.

Posted Images

Z dołu to może i nie widać, lecz niestety z góry widać wszystko...

Jak na załączonym obrazku...

Zacinało deszczem ze śniegiem, ciekawe czy przed wieczorem zakończyli "te poprawki" zgodnie ze sztuką...😲

Zgodnie z przesłanymi skanami przez dewelopera, zadaszenie zostało zamknięte w dniu 16.12.2019 roku...zgodnie z dziennikiem budowy...a dziś mamy 31.12.2019...

Date_31_12_2019.PNG

Edytowane przez MałyMiś
Odnośnik do posta
34 minuty temu, MałyMiś napisał:

Z dołu to może i nie widać, lecz niestety z góry widać wszystko...

Jak na załączonym obrazku...

Zacinało deszczem ze śniegiem, ciekawe czy przed wieczorem zakończyli "te poprawki" zgodnie ze sztuką...😲

Zgodnie z przesłanymi skanami przez dewelopera, zadaszenie zostało zamknięte w dniu 16.12.2019 roku...zgodnie z dziennikiem budowy...a dziś mamy 31.12.2019...

Date_31_12_2019.PNG

sadze ze najlepiej byloby wyslac zdjecie do przedstawiciel Develii i dopytac o to, bo napisanie na forum nic nie da. Czy bylbys w stanie dopytac o to? jestem ciekaw odpowiedzi.

Odnośnik do posta
W dniu 31.12.2019 o 18:28, Rafal napisał:

Ten kawałek został bo tam stały rusztowania od elewacji i dopóki nie skończyli tynku to nie mogli skończyć blachy.

Szczerze, mało mnie to interesuje co tam było...16.12.2019 mamy zakończenie prac odnotowane w dzienniku budowy (urzędowy dokument przebiegu robót budowlanych oraz zdarzeń i okoliczności zachodzących w toku wykonywania robót (art. 45 ust. 1 Prawa budowlanego).

W dniu 16.12.2019 odnotowano wpis, który nosi znamiona czynu zabronionego bazując na informacjach i dokumentacji zdjęciowej...tyle w temacie. Co tam stało, co robiono - nie ma to znaczenia.

Co interesować powinno to rzetelność na budowie, począwszy od dokumentacji aż po wykonanie...Można domniemywać, że inspektor podpisuje dokumenty w "ciemno", a zatem nie sprawdza poprawności wykonania poszczególnych etapów robót, materiałów użytych, dokładności i rzetelności wykonania prac... 

Wolna amerykanka jak widzę, bałagan i sielskie obietnice ...

Edytowane przez MałyMiś
Odnośnik do posta
W dniu 31.12.2019 o 17:01, mocnyszwed napisał:

sadze ze najlepiej byloby wyslac zdjecie do przedstawiciel Develii i dopytac o to, bo napisanie na forum nic nie da. Czy bylbys w stanie dopytac o to? jestem ciekaw odpowiedzi.

Też jestem ciekaw odpowiedzi, właściciel nieruchomości złożył pismo w odpowiednich miejscach...

Odnośnik do posta

Npisałem pismo do swojego przedstawiciela (Pawła Niedzieli), ale jest na urlopie, w razie czego podsyłam treść abyście mogli zapytać swoich.

Witam serdecznie,

Zostałem oddelegowany przez grono mieszkańców B18 z zapytaniem o zrealizowanie następnego etapu budynku B18 (o którym zostaliśmy poinformowani 23 grudnia 2019r.)

Otrzymaliśmy pismo w sprawie ukończenia następnego etapu oraz informacje z dziennika budowy o zakończeniu dachu z dnia 16.12.2019.

Jeden z mieszkańców osiedla udostępnił zdjęcia z dnia 31.12.2019 że dach wcale nie został w pełni ukończony, stąd pojawia się pytanie, w jaki sposób kierownik/inspektor budowy odebrał i podpisał ukończenie etapu/dachu, gdy między potwierdzeniem ukończenia dachu a zdjęciem wykonanym przez mieszkańca minęło 15 dni.

Prosiłbym o podanie informacji z czego wynika ta rozbieżność , jako że mieszkańców martwi taka sytuacja, że stan który jest na papierze jest inny niż stan faktyczny.

Odnośnik do posta

W dniu 2.01.2020 o 13:40, mocnyszwed napisał:

Npisałem pismo do swojego przedstawiciela (Pawła Niedzieli), ale jest na urlopie, w razie czego podsyłam treść abyście mogli zapytać swoich.

Niestety brak odpowiedzi od dewelopera ws. niewyjaśnionych wpisów w Dzienniku Budowy...Odpowiedziano coś Tobie?

Odnośnik do posta
13 godzin temu, MałyMiś napisał:

Niestety brak odpowiedzi od dewelopera ws. niewyjaśnionych wpisów w Dzienniku Budowy...Odpowiedziano coś Tobie?

Otrzymałem wczoraj informacje od mojego przedstawiciela lc corpu że skontaktuje się ze mną jak tylko czegoś się dowie.

Odnośnik do posta
17 godzin temu, MałyMiś napisał:

Mały update, otrzymałem informację:

Po konsultacjach z działem inwestycyjnym informujemy, że w dniu 16.12.2019 roku zostały zakończone niezbędne prace związane z zrealizowaniem stanu surowego otwartego wraz z dachem, co potwierdził inspektor nadzoru inwestorskiego. Na tej podstawie otrzymali Państwo wezwanie do zapłaty kolejnej części ceny.

W wyniku konieczności przeprowadzenia dodatkowych prac cześć dachu musiała zostać zdemontowana i wykonana ponownie.

Zgodnie z zawartymi umowami deweloperskimi prosimy o zrealizowanie płatności  do 14 dni od otrzymania wezwania do zapłaty. Środki deponuję Państwo na indywidualnych rachunkach powierniczych prowadzonych na rzecz każdego z nabywców. Bank prowadzący rachunek powierniczy przed zwolnieniem środków na rzecz dewelopera kontroluję obecne zaawansowanie prac budowanych i jeśli będzie miał jakikolwiek wątpliwości dot. zrealizowania etapu budowy, środki pozostaną na rachunkach powierniczych.

Poniżej przesyłam Panu zdjęcie budynku B18, z którego wynika, że ten etap budowy został zakończony.

I tu było zdjęcie gdzie nie ma żadnych dziur w dachu. Więc wydaje się że nie ma co się martwić i jest ok ;).

Odnośnik do posta

Dość pokrętne tłumaczenie dewelopera. Niestety wciąż deweloper nie odpowiedział na pytania o celowość zdjęcia dachu i czasie...

Wg informacji zdjęciowych dachu nie było 13.12.2019, 19.12.2019, 26.12.2019 i zakończony został 31.12.2019 roku. 

Myślę, że temat sam się rozwinie, Powiatowy Inspektor otrzymał dokumentację, więc sam się sprawie przyjrzy. 

Miejmy nadzieję, że mają wszystko w porządku w dokumentacji...

Odnośnik do posta

Myślę że niepotrzebnie robicie tzw gównoburzę. Ten brakujący kawalek dachu wynikał z technologii wykonania budynku. Akurat ten niewielki fragment brakującego dachu byl tak pozostawiony ze względu na to iż w tym miejscu jest odwrocona kolejność prac. Najpierw elewacja, a do niej przylega dach. W celu wykonania elewacji musieli dac rusztowanie, a ciezko to zrobic na skosnym blaszanym dachu.
To raz. Dwa, mieliscie płatności transzy na stan surowy zamkniety z dachem, jesli sie nie mylę. A tego ze macie juz część elewacji i z tego co widzialem, wiekszosc tynków wewnętrznych, to już nie mowicie? A efektem Waszego dochodzenia bylo to, ze developer sie wystraszyl i dekarze do 15:30 w sylwestra uzupelniali te 50m2 dachu, zeby Wam zdjęcia wysłać[emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

• Haha 1
Odnośnik do posta

Stan do tej transzy to nawet miał być surowy OTWARTY (przynajmniej w mojej umowie) wraz z dachem, a wykonali więcej niż trzeba. Okna były już przecież w 99% budynku i pozostałe tematy tj napisał wyżej Abermon.

Gównoburza zrobiona niepotrzebnie, zastanówmy się czy koniecznie chcemy zaprosić tam nadzór budowlany bo to faktycznie może opóźnić inwestycję poprzez wstrzymanie prac z dowolnego "urzędniczego" powodu..

• Like 2
Odnośnik do posta
12 godzin temu, Abermon napisał:

Myślę że niepotrzebnie robicie tzw gównoburzę. Ten brakujący kawalek dachu wynikał z technologii wykonania budynku. Akurat ten niewielki fragment brakującego dachu byl tak pozostawiony ze względu na to iż w tym miejscu jest odwrocona kolejność prac. Najpierw elewacja, a do niej przylega dach. W celu wykonania elewacji musieli dac rusztowanie, a ciezko to zrobic na skosnym blaszanym dachu.
To raz. Dwa, mieliscie płatności transzy na stan surowy zamkniety z dachem, jesli sie nie mylę. A tego ze macie juz część elewacji i z tego co widzialem, wiekszosc tynków wewnętrznych, to już nie mowicie? A efektem Waszego dochodzenia bylo to, ze developer sie wystraszyl i dekarze do 15:30 w sylwestra uzupelniali te 50m2 dachu, zeby Wam zdjęcia wysłaćemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

11 godzin temu, Franzz napisał:

Troszeczkę z użytkownikiem Abermon mieszkamy w tych blokach i naprawdę w momencie realizacji nie było "popeliny" lepiej dmuchać na zimne ale też nie zadmuchajcie wiecie..... :D

Nikt nie robi gównoburzy ale mamy prawo pytać. Chociaż wysyłanie pisma do inspektora po kilku dniach bez czekania na odpowiedź od dewelopera to przesada jak dla mnie...

11 godzin temu, Carolina napisał:

Stan do tej transzy to nawet miał być surowy OTWARTY (przynajmniej w mojej umowie) wraz z dachem, a wykonali więcej niż trzeba. Okna były już przecież w 99% budynku i pozostałe tematy tj napisał wyżej Abermon.

Gównoburza zrobiona niepotrzebnie, zastanówmy się czy koniecznie chcemy zaprosić tam nadzór budowlany bo to faktycznie może opóźnić inwestycję poprzez wstrzymanie prac z dowolnego "urzędniczego" powodu..

Rozumiem opóźnienie itd, ale lepiej czuwać nad tym, niż potem walczyć z grzybem i innymi rzeczami ze względu na przeciekający dach i inne ;) (można się wczytać tu na forum i na fb o nich).

14 godzin temu, MałyMiś napisał:

Dość pokrętne tłumaczenie dewelopera. Niestety wciąż deweloper nie odpowiedział na pytania o celowość zdjęcia dachu i czasie...

Wg informacji zdjęciowych dachu nie było 13.12.2019, 19.12.2019, 26.12.2019 i zakończony został 31.12.2019 roku. 

Myślę, że temat sam się rozwinie, Powiatowy Inspektor otrzymał dokumentację, więc sam się sprawie przyjrzy. 

Miejmy nadzieję, że mają wszystko w porządku w dokumentacji...

Nie wiem czy jest sens bawienienia się z inspektorami, jako że i tak bank musi sprwadzić to co trzeba żeby wydać pieniądze. Lepiej nie "przedobrzyć" i pytać dewelopera najpierw. Myślę że niepotrzebnie wpadasz w tryb paniki wysyłając pisma w różne miejsca ;), powinieneś dać czasu swojemu przedstawicielowi żeby do Ciebie wrócił i opowiedział o przyczynach, bo możemy potem odebrać mieszkania w 2022 r ;) ze względu na postępowania administracyjne itd. Byłbym bardziej zmartwiony gdyby to był ich 1 budynek w tej okolicy, no ale postawili ich już "trochę", więc ja się nie martwię, ich odpowiedź mnie satysfakcjonuje. Nie popadajmy w skrajność.

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta
2 godziny temu, Rafal napisał:

Witam jak tam pracę z elewacja ktoś ma nowe fotki.

z moich informacji przez osobę przejeżdżającą na s7 budynek już był cały ocieplony, więc wydaje mi się że kwestia pomalowania elewacji to będzie zaraz, zgaduję że następna transza (ta co ma być do końca tego miesiąca), będzie punktualnie.

Odnośnik do posta

Byłem wczoraj tam, niestety nie zrobiłem zdjęć. Aczkolwiek bez większych zmian od ostatnich zdjęć z 6.01.

Blok ocieplony od S7 i od torów oraz róg od serafy-osiedla. Zaczynają kleić styropian od B17, widać też styropian w środku na dziedzińcu, kolor od torów oraz wspomniany narożnik.

Odnośnik do posta