Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Carolina napisał:

To chyba się kontaktujesz z jakąś inną Develią niż ja xd

Co Ci odpowiedzieli? Kiedy kolejna transza? Wiesz coś może?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 minut temu, Olimpkrj napisał:

Co Ci odpowiedzieli? Kiedy kolejna transza? Wiesz coś może?

W połowie listopada mają informować, więc póki co, to nie ma po co siać paniki bo z budową chyba wszystko ok. Gdyby ktoś zrobił fotki to byłoby super🙂

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 godziny temu, Carolina napisał:

W połowie listopada mają informować, więc póki co, to nie ma po co siać paniki bo z budową chyba wszystko ok. Gdyby ktoś zrobił fotki to byłoby super🙂

No ale co to za panika niby jest? Opóźnienia są normalne, wszędzie zdarzają, dlatego realną datę końca budowy (na tablicy informacyjnej) mają w październiku 2020 w razie poślizgów, nic nadzwyczajnego. Kilka głębszych wdechów i będzie ok :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 29.10.2019 o 17:06, mocnyszwed napisał:

Chyba wiem co mówię ;) z informacji podanych przez Develie - następna transza dopiero będzie 10-15 grudnia, mają obsuwę prac budowlanych... hmmm...ciekawe czemu... :D 

Witam chyba to twój post zasiał paniki a teraz uspokajasz.Termin pażdziernik 2020 dotyczy chyba bloku B24 bo my mamy termin koniec maja 2020 odbiory do końca września 2020.Więc nie wiem w którym bloku masz mieszkanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Rafal napisał:

Witam chyba to twój post zasiał paniki a teraz uspokajasz.Termin pażdziernik 2020 dotyczy chyba bloku B24 bo my mamy termin koniec maja 2020 odbiory do końca września 2020.Więc nie wiem w którym bloku masz mieszkanie.

No ale w czym panika? że będzie opóźnienie? Nic nowego. Sorry, pomyliłem się, sierpień 2020. Możesz zobaczyć na zdjęciu poniżej - Zakończenie robót sierpień 2020 dla B18. Zakończenie robót to jest:
1) Gdyby mieli zarąbiste obsówy i musieli przesunąć daty, np. o miesiąc, dwa, trzy, z różnych względów

2) Żeby zebrać sprzęt

A termin do maja to nie jest po prostu ostatnia transza ? ;-) która jest uwarunkowana postępami na budowie. Odbiory nawet nie pamiętam kiedy mają być, ale to tylko wstępna data bo nie da się określić dopóki nie skończą jakichś tam etapów, na przed odbiorach pewnie będą o nich informować już dokładnie. Ale dach muszą zamknąć przed zimą, żeby mogli w środku kończyć. Z tego co wiem to jakieś 2 tygodnie temu weszli tynkarze.

73475000_509013856621092_1109156036968710144_n.jpg

Edytowane przez mocnyszwed

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, mocnyszwed napisał:

No ale co to za panika niby jest? Opóźnienia są normalne, wszędzie zdarzają, dlatego realną datę końca budowy (na tablicy informacyjnej) mają w październiku 2020 w razie poślizgów, nic nadzwyczajnego. Kilka głębszych wdechów i będzie ok :D

To weź wdech i kliknij w link: https://www.osiedlezlocien.pl/topic/1570-budynek-b24/  może tam poczujesz się spełniony zamieszczając swoje fake newsy:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
31 minut temu, Carolina napisał:

To weź wdech i kliknij w link: https://www.osiedlezlocien.pl/topic/1570-budynek-b24/  może tam poczujesz się spełniony zamieszczając swoje fake newsy:)

Po co mam się tam udawać? Ja jestem z B18 ;-) Żadnych fake newsów nie wymyślam. Trzeba zmienić osobę do kontaktu w Develii albo mieć lepszy kontakt z przedstawicielem, wszystkie informację są od nich. Rozumiem że Pani się stresuje, ale to tylko budowa i nic w tym wielkiego ani znaczącego. To że wypowiadam się na różnych forach, to tylko i wyłącznie dlatego że nie interesuje się tylko budynkiem w którym zakupiłem mieszkanie, a chodzę na spotkania organizowane aby dowiedzieć co dzieje się na samym Złocieniu i o zmianach jakie na nim zachodzą i o problemach w nim występujących.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, mocnyszwed napisał:

Po co mam się tam udawać? Ja jestem z B18 ;-) Żadnych fake newsów nie wymyślam. Trzeba zmienić osobę do kontaktu w Develii albo mieć lepszy kontakt z przedstawicielem, wszystkie informację są od nich. Rozumiem że Pani się stresuje, ale to tylko budowa i nic w tym wielkiego ani znaczącego. To że wypowiadam się na różnych forach, to tylko i wyłącznie dlatego że nie interesuje się tylko budynkiem w którym zakupiłem mieszkanie, a chodzę na spotkania organizowane aby dowiedzieć co dzieje się na samym Złocieniu i o zmianach jakie na nim zachodzą i o problemach w nim występujących.

OMG a to mi się sąsiad trafił;)
Hmm no może paniki to jakoś specjalnie nie odczułam xd, ale lubię mieć sprawdzone informacje, chyba jak każdy.
Twoje stwierdzenie: "to tylko budowa i nic w tym wielkiego ani znaczącego" z uwagi na to forum jest trochę nie na miejscu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, Carolina napisał:

OMG a to mi się sąsiad trafił;)
Hmm no może paniki to jakoś specjalnie nie odczułam xd, ale lubię mieć sprawdzone informacje, chyba jak każdy.
Twoje stwierdzenie: "to tylko budowa i nic w tym wielkiego ani znaczącego" z uwagi na to forum jest trochę nie na miejscu. 

Jaki się trafił? Po prostu interesuje się tematem i doglądam i informuje jak coś wiem, przecież nie wymyślam informacji z palca, myślałem że własnie uspokoję i dam informację że skoro nie dostaliście informacji o następnej transzy to chyba dobrze wiedzieć dlaczego i kiedy to się stanie ;). Czy dawno kupiła Pani mieszkanie? Jak Pani będzie tak wertować temat jak ja od ponad 10 miesięcy to w pewnym momencie to jest już tylko budowa, bo jego budowa nie jest zależna od nas a od firmy budowlanej, rozumiem ekscytacje itd, ale z czasem to przejdzie (do momentu odbiorów i wykańczania mieszkania zapewne). Mówiąc o fake newsach, to opóźnienie się sprawdziło (zanim Develia poinformowała Państwa), więc chyba wiem co mówie. Ja żadnej paniki nie siałem tylko spokojnie napisałem jak sprawa stoi, a Pani napisala: 

to nie ma po co siać paniki

Ja nic nie sieję, tylko informuje zainteresowanych sąsiadów, a każdy sobie przetwarza tą informację jak tylko się mu podoba ;). Zatem już wszelkie inne informacje które będę miał będę trzymał wyłącznie dla siebie :) kończę temat. Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
33 minuty temu, mocnyszwed napisał:

Jaki się trafił? Po prostu interesuje się tematem i doglądam i informuje jak coś wiem, przecież nie wymyślam informacji z palca, myślałem że własnie uspokoję i dam informację że skoro nie dostaliście informacji o następnej transzy to chyba dobrze wiedzieć dlaczego i kiedy to się stanie ;). Czy dawno kupiła Pani mieszkanie? Jak Pani będzie tak wertować temat jak ja od ponad 10 miesięcy to w pewnym momencie to jest już tylko budowa, bo jego budowa nie jest zależna od nas a od firmy budowlanej, rozumiem ekscytacje itd, ale z czasem to przejdzie (do momentu odbiorów i wykańczania mieszkania zapewne). Mówiąc o fake newsach, to opóźnienie się sprawdziło (zanim Develia poinformowała Państwa), więc chyba wiem co mówie. Ja żadnej paniki nie siałem tylko spokojnie napisałem jak sprawa stoi, a Pani napisala: 

Ja nic nie sieję, tylko informuje zainteresowanych sąsiadów, a każdy sobie przetwarza tą informację jak tylko się mu podoba ;). Zatem już wszelkie inne informacje które będę miał będę trzymał wyłącznie dla siebie :) kończę temat. Pozdrawiam!

Hej Fajny sąsiad! 

no nie obrażaj się:) FOTKI i SPRAWDZONE INFO zawsze mile widziane (ale nie pisz tylko rzeczy typu: widziałem budowę ale nie wiem czy zrobili dach..haha )

Nie będziemy się tu rozliczać i ekscytować na forum jak coś to pisz do mnie na priv:)

Pozdrawiam:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 minut temu, Carolina napisał:

Hej Fajny sąsiad! 

no nie obrażaj się:) FOTKI i SPRAWDZONE INFO zawsze mile widziane (ale nie pisz tylko rzeczy typu: widziałem budowę ale nie wiem czy zrobili dach..haha )

Nie będziemy się tu rozliczać i ekscytować na forum jak coś to pisz do mnie na priv:)

Pozdrawiam:)

;) Nigdzie nie napisalem ze chyba dachu nie zrobili, pisałem że dachu nie ma i że będzie przesunięcie z powodu jakichś problemów do połowy grudnia i tyle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 11.11.2019 o 21:01, Rafal napisał:

Witam czy zaczęli już blachę na dachu.

Witam, czy zaczęli już montaż blachy na dachu?

Przejeżdzałem dzisiaj S7, troche ciemnawo było, ale nie widziałem blachy na dachu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej, wiadomo jak tam prace z dachem się posuwają? Kiedy bedzie zawiadomienie by płacić kolejną transze? 

Edytowane przez Olimpkrj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Olimpkrj napisał:

Hej, wiadomo jak tam prace z dachem się posuwają? Kiedy bedzie zawiadomienie by płacić kolejną transze? 

ocieplają budynek już, dach nie wiem, ale kiedy z nimi się kontaktowałem w październiku mówili że w połowie grudnia będą się kontaktować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jak się to powinno prawidłowo zrobić? Jest teraz chłodno i wilgotno, musieliby czekać do wiosny? Nie ma w moim pytaniu żadnej złośliwości, jestem po prostu ciekawy czy na taką jesienno-zimową aurę są jakieś porządne rozwiązania poza czekaniem na ciepło? Czy to jakaś lekka fuszerka może jest w tym momencie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 godzin temu, Kamil Polański napisał:

jak widzę te mokre ściany i ocieplanie styropianem w tym stanie to płakać mi się chce na myśl jak długo będą ściany schły jeszcze po oddaniu nam mieszkań

Może warto zapytać Develi o wpływ tego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jak widzę te mokre ściany i ocieplanie styropianem w tym stanie to płakać mi się chce na myśl jak długo będą ściany schły jeszcze po oddaniu nam mieszkań
Dlatego właśnie, żeby dobrze wyschły, mieszkania bedą oddane za rok. Bedą stały cale lato z pootwieranymi oknami. Dokladnie tak samo bylo w przypadku b16. Sciany idealnie suche. Tynki wewnętrzne zrobione rowno rok przed odbiorem mieszkania. Develia buduje w cyklu prawie dwuletnim. A np Murapol wyszedł z ziemi w lutym, a w pazdzierniku oddal mieszkania. Nie wiem co jest lepsze.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 godziny temu, MisiekW napisał:

To jak się to powinno prawidłowo zrobić? Jest teraz chłodno i wilgotno, musieliby czekać do wiosny? Nie ma w moim pytaniu żadnej złośliwości, jestem po prostu ciekawy czy na taką jesienno-zimową aurę są jakieś porządne rozwiązania poza czekaniem na ciepło? Czy to jakaś lekka fuszerka może jest w tym momencie?

ściana będzie dłużej oddawała wilgoć, to tak jakbyś ubrał się w worek foliowy po kąpieli , teraz żeby przyspieszyć osuszanie ścian to powinno się pouchylać okna i wietrzyć ściany od środka. Wiem ze robi się to żeby przyspieszyć budowę i robi tak każdy deweloper.......... tylko chodzi o to że przez tą obsuwę z dachem ściany są mokre nie tylko wilgocią z zaprawy ale i wodą z deszczu   - i to mnie to drażni  ;) ... z góry należy przygotować się na odparzenia farby, bąble na gładzi itp . 😛

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, Kamil Polański napisał:

góry należy przygotować się na odparzenia farby, bąble na gładzi itp . 😛

wiadomo lepiej nastawić się negatywnie i mile zaskoczyć jednak trzymałbym się tego co napisał Abermon ja również nie miałem żadnego problemu z tynkami zatem zachęcam do większej dawki optymizmu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Franz a czy masz mieszkanie na górze? I czy w Twoim budynku był podobny schemat? Deszcz i śnieg jesienią? Też mnie to wkurza że tak to zostawili... Pieniądze się skończyły czy co? Nie chce mieszkać z grzybem na ścianach 😟

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta