Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 716
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Stan do tej transzy to nawet miał być surowy OTWARTY (przynajmniej w mojej umowie) wraz z dachem, a wykonali więcej niż trzeba. Okna były już przecież w 99% budynku i pozostałe tematy tj napisał wyżej

Posted Images

Mam maila od Pana Pawła Niedzieli z LC Corp

Najprawdopodobniej prace związane ze stanem zero zostaną zakończone w okolicach 15.05.2019 roku, informacje z budowy powinniśmy dostać około 20.05.2019 r., końcem maja powinno zostać wysłane do Państwa wezwanie do zapłaty, gdzie termin płatności przypadał będzie do 14 dni od otrzymania wezwania.

Obecnie w części budynku trwają prace związane z realizacją ścian parteru.

• Thanks 1
Odnośnik do posta

A propos zalewania, ale wodą... Dzisiaj było w Krakowie jakieś oberwanie chmury? Woda za ogrodzeniem naszego bloku jest wysoko, koryto Serafy zarośnięte... A fundamenty 18 stoją częściowo w wodzie.. 😐☹️☹️☹️ na starym biezanowie straż zwijała węże jak przejeżdżałam. Przerażające jest to że nie dba nikt o to żeby koryto rzeki było wykoszone zwłaszcza wiosną 😞

Odnośnik do posta
20 godzin temu, Monkoko napisał:

Dzięki za zdjęcia i info Abermon.

Czy ktoś kto mieszka w okolicy mógłby w wolnej chwili napisać jak wygląda teraz sytuacja? Trochę się martwię o budowę 18stki przy tych ostatnich ulewach. 

Ale o co sie martwisz? Przedluzenia sie zdarzaja i beda zdarzac, mieli dobra pogode przez dlugi czas, za szybko nie moze byc, wiec terminowo pewnie wyjda tak jak mieli.

Odnośnik do posta
Podobno poziom Serafy się podniósł.. mam nadzieję że budowa nie będzie stała w wodzie. Nie ma mnie na miejscu i nie wiem co się dzieje, a deszcz zacina.
Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi. Nie bój się. Gołemu betonowi woda nie zaszkodzi.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

• Like 1
  • Sad 2
Odnośnik do posta

Bardzo przepraszam, ale jest to dla osób kupujących tam lokum temat też dość ważny... byłem kilkukrotnie zalewany w Bieżanowie, jak tylko ogarnąłem swoją działkę to szliśmy cała ekipą z ulicy pomagać tym niżej, nierzadko trwało to prawie całą noc... Ale tutaj sprawa jest taka że osoby które dopiero wpłaciły pierwsza transzę czy zaliczkę patrząc na to co się dzieje pewnie myślą czy nie olać te 5% kar i nie wycofać się z umowy, skoro sytuacja ma tak wyglądać regularnie...

Dwa dni deszczu, i to nie jakiejś mega ulewy, i groźba zalania osiedla... Na marginesie Bieżanów już w wielu miejscach pływa... Słabe to... Cały kredyt siedzieć na necie i sprawdzać ostrzeżenia pogodowe i myśleć  czy już autem wyjechać z garażu czy może jeszcze dzisiaj nie zaleje, gdzie tym autem odjechać żeby nie zalało, gdzie auto od zalania ubezpieczyć, może ułożą worki, może "wał/murek" nie puści,  może nie przeleje się od strony autostrady, może pompy się nie zepsują, może nawigator zdąży przepompowywać wodę dalej, jak dojechać do pracy jak zaleje oba wiadukty, kupić świeczki i turystyczną butlę gazową...

Opcja podnajęcia czy sprzedaży mieszkania w miejscu które od powstania pierwszego osiedla już nie raz było przez całe dni wyspą, może być co najmniej kiepska... 

Bardzo słabo jak na inwestycję w swoje miejsce na większość życia... Zwłaszcza że problem Serafy to nie jest problem z tego roku tylko od ponad 20lat jedyne co zrobiono to kilka razy skoszono trawę, i zrobiono zbiornik który jak działa to widzimy... 

Odnośnik do posta

Pod warunkiem, że je przedłużą i ogrodzą całe osiedle, a nie tylko wzdłuż rzeki. Jak rzeka wzbiera to wlewa się którędy tylko może. Noi nie wiem jak studzienki na osiedlu, bo podobno jedna wybiła wczoraj.

Edytowane przez Monkoko
Odnośnik do posta
Gość MisiekW
W dniu 23.05.2019 o 17:19, slonecna napisał:

Tak poważna sytuacja była ostatnio 5 lat temu, a wcześniej w 2010, czyli średnio co 4,5 roku zalewa. Podobno coś zrobili i teraz widzimy jak (nie)działa to, co zrobili.

Kto mieszkał wie, że 2014 miał zupełnie inny charakter - przerwany wał na wys. obecnych bloków 30/32 oraz niesprawna przepompownia. Natomiast teraz to była rzeczywiście powtórka z 2010, dla mnie swego rodzaju wyznacznikiem jest Wisła bo obrazuje makro skalę problemu, a nie mikro.

Odnośnik do posta

Podniesienie murku od strony osiedla będzie mało wykonalne. Wymaga prac z obu brzegów rzeki - uniknęcie świadomego zalewania drugiego brzegu...

Pomysł może i rozsądny, ale przecież mają być 4 zbiorniki na Serfie... tak?

P.S.

Jak wyglądała sprawa zalanych garaży w tym roku? Ile było wody, może ktoś napisać? (oczywiście tyczy się to pytanie bloków już powstałych i zamieszkałych)

Edytowane przez MałyMiś
Odnośnik do posta