Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 722
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Stan do tej transzy to nawet miał być surowy OTWARTY (przynajmniej w mojej umowie) wraz z dachem, a wykonali więcej niż trzeba. Okna były już przecież w 99% budynku i pozostałe tematy tj napisał wyżej

Posted Images

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cześć , Czy macie problem z wilgocią ścian? Po zauważeniu małych pofałdowań farby zmierzyłem hydrometrem kulkowym i w paru miejscach ponad 90%........ - zgłaszam do dewelopera , miał ktoś taki przypadek ?

Odnośnik do posta
7 godzin temu, Maciex napisał:

Cześć , Czy macie problem z wilgocią ścian? Po zauważeniu małych pofałdowań farby zmierzyłem hydrometrem kulkowym i w paru miejscach ponad 90%........ - zgłaszam do dewelopera , miał ktoś taki przypadek ?

Chodzi Ci o takie odparzenia farby ktore wygladaja jakby powietrze pod nia bylo?

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
1 godzinę temu, Mrowka1990 napisał:

Czy ktoś z mieszkańców widział rozliczenia przesłane przez zarządcę wspólnoty za okres deweloperski?

Ja dostałem rozliczenie, ale musiałem wysyłać korektę ze zużycia wody i ogrzewania. Ich wartości były podane chyba losowo, bo kompletnie odbiegały od rzeczywistych wartości 

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Mrowka1990 napisał:

A koszty okresu u nikogo nie wzbudziły pytań? Nie wydają się wam one wysokie jak za okres kilku miesięcy?

Koszty utrzymania części wspólnych i wywyoz odpadów u Nas to niecałe 1000 zł za okres deweloperski (trzy miesiące i ciut) Duży koszt za smieci jest spowodowany głupotą ludzką, gdyż pojemniki na kartony we wiacie śmietnikowej stały puste, a kontener był cały zawalony kartonami co skutkowały częstym wywozem jak i większym kosztem. Temat był poruszany przez nawigatora i ludzi na fb, ale co poniektórzy mają w dupie innych i patrzą się tylko na siebie. Wywóz nieczystości mógł być śmiało o 30%niższy niż jest. 

Odnośnik do posta
4 godziny temu, Tusio1911 napisał:

Koszty utrzymania części wspólnych i wywyoz odpadów u Nas to niecałe 1000 zł za okres deweloperski (trzy miesiące i ciut) Duży koszt za smieci jest spowodowany głupotą ludzką, gdyż pojemniki na kartony we wiacie śmietnikowej stały puste, a kontener był cały zawalony kartonami co skutkowały częstym wywozem jak i większym kosztem. Temat był poruszany przez nawigatora i ludzi na fb, ale co poniektórzy mają w dupie innych i patrzą się tylko na siebie. Wywóz nieczystości mógł być śmiało o 30%niższy niż jest. 

A to ciekawe co piszesz...

Kwestia odpadów budowlanych to temat czarna dziura. Na początku informacja, że śmieci wyworzone mają być we własnym zakresie - i tak wielku czyniło, nie mając zielonego pojęcia o kontenerze, który pojawił się w listopadzie 2020 roku i równie szybko jak się zapełniał - znikł (WIELU Z NAS ZAPŁACIŁO PRYWATNIE EKIPOM REMONTOWYM ZA WYWÓZ ŚMIECI BUDOWLANYCH!!!). Oczywiście w trakcie krótkiej bytności kontenera - śmieci się walały, ludzie przyjeżdżali, wrzucali co mogli. Uwierz mi, że byli to nie tylko mieszkańcy, byli to również i pracownicy generalnego wykonawcy, zarządcy, mieszkańcy (choć na koniec roku 2020 nie zamieszkiwało nas wielu - teraz obserwuję stan około 50% - sami mieszkamy od stycznia 2021 - jako jedyni na naszym piętrze). 

Kontener był krótko, nie często opróżniany stąd też i śmieci w około, co skłoniło do jego zabrania. Niestety poniższe koszty przesłane wydają się być wysokie. Oto one przesłane do nas na email:

W okresie deweloperskim zostały poniesione i rozliczone na wszystkich właścicieli następujące koszty:

- koszty utrzymania nieruchomości :  24 411,21 zł

- koszty odpadów komunalnych i budowlanych :  45 308,44 zł

- koszty mediów indywidualnych : 41 876,78 zł

I co do kosztów: - jakie 1000 zł za okres deweloperski? Chyba 1000 zł na miesiąc okresu deweloperskiego??? Bo tak to wygląda w zestawieniu przygotowanym przez zarządce dla mojego lokalu. Nie w rozbiciu na mieszkania...co zapewne uczyniłeś. 

Czy ktoś ze współmieszkańców prosił o wyszczególnienie kosztów ww.? Dobrze byłoby wiedzieć skąd i na co poszły te środki. 

Edytowane przez Mrowka1990
Odnośnik do posta
2 godziny temu, Mrowka1990 napisał:

A to ciekawe co piszesz...

Kwestia odpadów budowlanych to temat czarna dziura. Na początku informacja, że śmieci wyworzone mają być we własnym zakresie - i tak wielku czyniło, nie mając zielonego pojęcia o kontenerze, który pojawił się w listopadzie 2020 roku i równie szybko jak się zapełniał - znikł (WIELU Z NAS ZAPŁACIŁO PRYWATNIE EKIPOM REMONTOWYM ZA WYWÓZ ŚMIECI BUDOWLANYCH!!!). Oczywiście w trakcie krótkiej bytności kontenera - śmieci się walały, ludzie przyjeżdżali, wrzucali co mogli. Uwierz mi, że byli to nie tylko mieszkańcy, byli to również i pracownicy generalnego wykonawcy, zarządcy, mieszkańcy (choć na koniec roku 2020 nie zamieszkiwało nas wielu - teraz obserwuję stan około 50% - sami mieszkamy od stycznia 2021 - jako jedyni na naszym piętrze). 

Kontener był krótko, nie często opróżniany stąd też i śmieci w około, co skłoniło do jego zabrania. Niestety poniższe koszty przesłane wydają się być wysokie. Oto one przesłane do nas na email:

W okresie deweloperskim zostały poniesione i rozliczone na wszystkich właścicieli następujące koszty:

- koszty utrzymania nieruchomości :  24 411,21 zł

- koszty odpadów komunalnych i budowlanych :  45 308,44 zł

- koszty mediów indywidualnych : 41 876,78 zł

I co do kosztów: - jakie 1000 zł za okres deweloperski? Chyba 1000 zł na miesiąc okresu deweloperskiego??? Bo tak to wygląda w zestawieniu przygotowanym przez zarządce dla mojego lokalu. Nie w rozbiciu na mieszkania...co zapewne uczyniłeś. 

Czy ktoś ze współmieszkańców prosił o wyszczególnienie kosztów ww.? Dobrze byłoby wiedzieć skąd i na co poszły te środki. 

Oczywiście, że kontener był krótko i dość późno dostawiony. Dla mnie osobiście bardzo mało się przydał i zdecydowanie mniej kosztowałby mnie wywiezienie reszty która dałem do kontenera. Kto tam wyrzucał śmieci to nie mam pojęcia bo nie widziałem. Widziałem raz za razem zawalony kartonami. 

O rozbicie kosztów co i za co najepiej napisać do osób które za to odpowiadają. 

Łącznie koszty w okresie deweloperskim za 75 m2 wyniosły ponad 1500 zł, w tym prawie 600 zł za media w mieszkaniu według zużycia. Takie wartości zostały wysłane na meila w załączniku wraz z ogólnymi kosztami. 

Edytowane przez Tusio1911
Odnośnik do posta
Godzinę temu, Tusio1911 napisał:

Oczywiście, że kontener był krótko i dość późno dostawiony. Dla mnie osobiście bardzo mało się przydał i zdecydowanie mniej kosztowałby mnie wywiezienie reszty która dałem do kontenera. Kto tam wyrzucał śmieci to nie mam pojęcia bo nie widziałem. Widziałem raz za razem zawalony kartonami. 

O rozbicie kosztów co i za co najepiej napisać do osób które za to odpowiadają. 

Łącznie koszty w okresie deweloperskim za 75 m2 wyniosły ponad 1500 zł, w tym prawie 600 zł za media w mieszkaniu według zużycia. Takie wartości zostały wysłane na meila w załączniku wraz z ogólnymi kosztami. 

I stąd pytanie: czy ktoś pytał zarządce o koszty i ich składowe?

U mnie wyszło dokładnie 1022 zł za miesiąc, co jest jakimś nieporozumieniem...

Odnośnik do posta
12 minut temu, Mrowka1990 napisał:

I stąd pytanie: czy ktoś pytał zarządce o koszty i ich składowe?

U mnie wyszło dokładnie 1022 zł za miesiąc, co jest jakimś nieporozumieniem...

Ile Masz za części wspólne i śmieci za ten okres w tabelce wysłane w meilu? 

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Maciex napisał:

Rozmawiałem z Nawigatorem ,  byłem drugim zgłaszającym..... , sprawdzają - rozmawiają z deweloperem i wodociągami , próbki wody pobrali do badań.

Mnie też powiedziano, że jestem drugą zgłaszającą...

!!!🤧

Odnośnik do posta