Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Hiob napisał:

Cześć! Była dziś u nas sąsiadka, która mieszka pod nami. Zapachy z gotowania nie są wciągane w górę, tylko spadają do niej kominem na parter. 

Czy wynika to z faktu, że na czas remontów/wykańczania mieszkań mechanizmy kominowe są wyłączone, by nie wciągały pyłów, które mogą je zatykać? 

Pozdrawiam. 

Najlepiej zadzwonic do nawigatora/Develii zeby odpowiedzieli na te pytania :P

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 702
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Stan do tej transzy to nawet miał być surowy OTWARTY (przynajmniej w mojej umowie) wraz z dachem, a wykonali więcej niż trzeba. Okna były już przecież w 99% budynku i pozostałe tematy tj napisał wyżej

Posted Images

41 minut temu, mocnyszwed napisał:

Najlepiej zadzwonic do nawigatora/Develii zeby odpowiedzieli na te pytania :P

Gdzieś już czytałam że był ten sam problem w innych budynkach. Z tego co pamiętam osoba zgłaszająca zadzwoniła do nawigatora i oni wysłali kogoś do wentylacji:) problem podobno wtedy został rozwiązany :)

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...
W dniu 11.12.2020 o 23:42, Olimpkrj napisał:

Czy u was też jest problem z akustyką ścian, w sypialnia słyszę rechot rozochoconej kobiety i kilku facetów (ściana nie od klatki) 

U Nas przez ściany oprócz prac budowlanych póki co nie słuchać, gorzej jest z wentylacją, przez którą słychać i to bardzo. 

Ogólnie z wentylacją mamy taki problem, że ona zamiast wciągać to wpycha powietrze na mieszkanie. 

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Cześć, jak u Was z Polenergią ? , Nam rachunek przyszedł 360 zł za grudzień - bardzo dużo..... , miał ktoś taki przypadek ? - Zmieniał ktoś np. na Tauron ?

• Sad 1
Odnośnik do posta
W dniu 7.01.2021 o 21:42, Olimpkrj napisał:

A masz też rachunek za styczeń czy placisz z górybez wezwania?

Za styczeń dopiero przyszedł rachunek, na maila też dopiero przyszedł. Czekam, aż występuj, nie płace bez wezwania

Odnośnik do posta
17 minut temu, Maciex napisał:

Cześć, jak u Was z Polenergią ? , Nam rachunek przyszedł 360 zł za grudzień - bardzo dużo..... , miał ktoś taki przypadek ? - Zmieniał ktoś np. na Tauron ?

Nie było u nas takiej sytuacji. 48 zł zapłaciłem za grudzień. 

Odnośnik do posta
W dniu 12.01.2021 o 12:40, Maciex napisał:

U nas niestety podobnie... Napisałam do nich na maila na adres krakowski z faktury z prośbą o wyjaśnienie z czego kwota wynika.. faktury były na 45 Zeta a tu nagle ponad 200... Zastanawiam się czy to nie maszyny przy wykończeniowe nabily tyle. Noi mam nadzieję że to nie będzie abonament na cały rok 😲 Też myślimy o prz jsciu na Tauron, dla porównania Tauron nalicza jakoś ok. 0.68 za kWh a Polenergia jakoś o 1/4 więcej z tego co pamiętam. Obawiam się tylko czy zmiana dostawcy nie jest możliwa dopiero po odebraniu aktu własności.. A właśnie. Kiedy Develia przepisze nam nasze mieszkania?

Odnośnik do posta

Jest wiele rzeczy, które irytują - narzucenie dostawcy energii, narzucienie zarządcy ect. 

I tutaj takie pytanie:

- nie wiecie co się stało z kontenerem na gruz?

Nawigator milczy, na wiadomości ciężko uzyskać jakąkolwiek informację zwrotną.

Odnośnik do posta

Jeżeli chodzi o prąd to dopóki Polenergia nie dostanie koncesji na bezpośrednią sprzedaż (ok.3-6 miesięcy) będziemy płacić praktycznie podwójnie. Jak ktoś ma małe zużycie to jeszcze do przeżycia ale przy dużym to już kwota...

Odnośnik do posta

Bardzo dużo płacimy za czynsze. Mam mieszkanie prawie 60m2 i płacę czynsu 200 zł więcej niż na Małej Górze w Krakowie (też wspólnota mieszkaniowa oddana w zarządzanie firmie zewnętrznej).

Rachunki za prąd w Polenergii mam, podobnie jak przedmówcy, na bardzo wysokim poziomie...

I nic z tym nie można zrobić :(???

Wracając do czynszów - może warto by patrzeć zarządcy na dysponowanie środkami? Przyszła zima i wejścia do klatek z rana są w stanie tragicznym - ślisko, niebezpiecznie, podobnie jak i podjazdy...a opłaty są bardzo wysokie - jak w spółdzielni mieszkaniowej. 

Czy mamy w naszym bloku jakiś organ nadzorczy dla poczynań zarządcy budynku? 

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Icek_KRK napisał:

Bardzo dużo płacimy za czynsze. Mam mieszkanie prawie 60m2 i płacę czynsu 200 zł więcej niż na Małej Górze w Krakowie (też wspólnota mieszkaniowa oddana w zarządzanie firmie zewnętrznej).

Rachunki za prąd w Polenergii mam, podobnie jak przedmówcy, na bardzo wysokim poziomie...

I nic z tym nie można zrobić :(???

Wracając do czynszów - może warto by patrzeć zarządcy na dysponowanie środkami? Przyszła zima i wejścia do klatek z rana są w stanie tragicznym - ślisko, niebezpiecznie, podobnie jak i podjazdy...a opłaty są bardzo wysokie - jak w spółdzielni mieszkaniowej. 

Czy mamy w naszym bloku jakiś organ nadzorczy dla poczynań zarządcy budynku? 

mozemy zmienic zarzadce, i wydaje mi sie to najlepsza opcja

Odnośnik do posta