Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 679
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

To czarne po prawej to pewnie na wiatę śmietnikową, fajnie że uchowało się jedno drzewo  ciekawe kiedy zaczna robić coś z tym placem zabaw itd.

Posted Images

Godzinę temu, Monkoko napisał:

Tak, dostaliśmy.. trochę racji w tym mailu jest. Wyrzucanie odpadów jak się komu podoba... A wiata ma być do segregowanych śmieci a nie na gruz 😔 

Czy ktoś wie może jak odbywa się zawiązywanie wspólnoty? Co trzeba zrobić? Dostałam informację że od momentu zawiązania Wspólnoty trzeba będzie poczekać jeszcze 3 miesiące i dopiero wtedy będziemy dostawać "właściwe" koszty per mieszkanie 🙁. Fajnie byłoby jakby wspólnota zawiązała się możliwie jak najwcześniej. Dajcie znać jeśli ktoś wie co można zrobić żeby sprawy rozliczeniowe nabrały właściwego tempa.

Skąd masz taką informację?

Nie ma jeszcze pozałatwianych sprawa z przekształceniem, a więc o wspólnocie nie może być mowy...

Navigator zostawił sobie furtkę czasową...

Do końca roku jak uda się develi załatwić przekształcenie, potem przeniesienie własności, to może II połowa przyszłego roku...

Tak czy inaczej, mając na uwadze to co się dzieje do przemyślenia szukanie innego zarządcy.

Odnośnik do posta
9 godzin temu, OlafzKrakowa napisał:

Myślę, że nawigator traktuje mieszkańców niepoważnie. 

W pierwszej kolejności jesteśmy na nich zdani przez 12 miesięcy od przejęcia mieszkań - jakiś układ...

W drugiej kolejności płacimy astronomiczne pieniądze za nic. Brak sprzątań, bałagan, obietnice rozmijające się z prawdą...tutaj przykładów każdy ma swoje.

Może czas pomyśleć i znaleźć alternatywną firmę, aby mieć w zanadrzu...

Stawki mamy jak w spółdzielni mieszkaniowej na nie we wspólnocie...a zarządca na nowym budynku i tak nic nie robi...nawet klatek nie sprząta i czeka, aż ludzie zaczną psioczyć.

To nie jedyna firma w Krakowie zajmująca się zarządem nieruchomościami i można pomyśleć o jej zmianie. Pomyślcie, bo warto. To zmieni układ sił i podniesie jakość usług na osiedlu!

Przeciez dopiero placilismy 2 raz, w mailu ktorym wyslali pisali ze wiekszosc to sa zaliczki... Czytal Pan maila? Ja 2 dni temu widzialem kilka Pań sprzątających klatki.

• Like 1
Odnośnik do posta

Ja równiez interweniowalem w/s wysokosci czynszu, bo jest o wiele wiekszy (prawie 200 zl) anizeli prognozy, gdy pytalem o to, gdy decydowalem sie na zakup mieszkania.
W/s sprzatania klatek rowniez pytalem, bo widac, ze od poczatku nikt w niej nie sprzatal ani razu. 

Mam natomiast nieco inne pytanie do sasiadow - czy probowal ktos z Was podlaczyc TV u siebie juz? Chodzi mi o zlapanie TV naziemnej na poczatek. 

Odnośnik do posta
18 godzin temu, OlafzKrakowa napisał:

Skąd masz taką informację?

Nie ma jeszcze pozałatwianych sprawa z przekształceniem, a więc o wspólnocie nie może być mowy...

Navigator zostawił sobie furtkę czasową...

Do końca roku jak uda się develi załatwić przekształcenie, potem przeniesienie własności, to może II połowa przyszłego roku...

Tak czy inaczej, mając na uwadze to co się dzieje do przemyślenia szukanie innego zarządcy.

O zawiązaniu wspólnoty poinformowała mnie księgowa w odpowiedzi na maila o wyjaśnienie dot. Wysokosci kolejnych faktur.

O jakich przekształceniach nowa? Czy chodzi o działki? Mam nadzieję że nie ma z tym problemu i że na wiosnę to będziemy już właścicielami? Ktoś wie coś więcej?

Tv jeszcze nie podpisaliśmy, roboty w toku, niestety narazie nie sprawdzimy..

Odnośnik do posta
13 godzin temu, STA napisał:

Ja równiez interweniowalem w/s wysokosci czynszu, bo jest o wiele wiekszy (prawie 200 zl) anizeli prognozy, gdy pytalem o to, gdy decydowalem sie na zakup mieszkania.
W/s sprzatania klatek rowniez pytalem, bo widac, ze od poczatku nikt w niej nie sprzatal ani razu. 

Mam natomiast nieco inne pytanie do sasiadow - czy probowal ktos z Was podlaczyc TV u siebie juz? Chodzi mi o zlapanie TV naziemnej na poczatek. 

Nikt Panu nie ustali na start czynszu niskiego czy to w mieszkaniu czy miesięcznej opłaty prądu i to jest normalne na początku. Wspólnoty czy firmy takie jak Tauron wolą ustalić większą kwotę na początek, tak jak wspomniał mocnyszwed czynsz zaliczkowy i potem zwrócić właścicielom. Ja zaczynałem tu 1,5roku temu z czynszem 500zł teraz płacę 309, a przez nadpłatę nie płaciłem potem pół roku czynszu. 

4 godziny temu, shellerini88 napisał:

Zmiana zarządcy jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Przez pierwszy rok niestety i tak musimy korzystać z Nawigatora. Ale wystarczy o nich poczytać opinie na sieci. Ich obsługa kosztuje krocie, a jak się chce żeby coś zrobili to na nic nie ma pieniędzy...

Proponuję pomieszkać dłużej, bo jakby kierować się wszędzie opiniami to by nikt nigdy na nic się nie zdecydował. Z dłuższego mieszkania tutaj mogę Państwa zapewnić, że pomysły mieszkańców są realizowane i nie ma z tym problemów.

Tak samo panie sprzątają mieszkania, tylko też warto spojrzeć na to po skończonych remontach, bo jak jest posprzątane, a za godzinę przejdzie 5 ekip i zrobi syf to nic dziwnego, że tak jest. Pamiętam początki i było tak samo. Jak się to skończyło to i czysto jest, widać że posprzątane. Myślę, że warto uzbroić się w cierpliwość, pomieszkać trochę i nie szukać problemów na siłę ;)

• Like 1
Odnośnik do posta
Godzinę temu, robinatorek napisał:

Nikt Panu nie ustali na start czynszu niskiego czy to w mieszkaniu czy miesięcznej opłaty prądu i to jest normalne na początku. Wspólnoty czy firmy takie jak Tauron wolą ustalić większą kwotę na początek, tak jak wspomniał mocnyszwed czynsz zaliczkowy i potem zwrócić właścicielom. Ja zaczynałem tu 1,5roku temu z czynszem 500zł teraz płacę 309, a przez nadpłatę nie płaciłem potem pół roku czynszu. 

Proponuję pomieszkać dłużej, bo jakby kierować się wszędzie opiniami to by nikt nigdy na nic się nie zdecydował. Z dłuższego mieszkania tutaj mogę Państwa zapewnić, że pomysły mieszkańców są realizowane i nie ma z tym problemów.

Tak samo panie sprzątają mieszkania, tylko też warto spojrzeć na to po skończonych remontach, bo jak jest posprzątane, a za godzinę przejdzie 5 ekip i zrobi syf to nic dziwnego, że tak jest. Pamiętam początki i było tak samo. Jak się to skończyło to i czysto jest, widać że posprzątane. Myślę, że warto uzbroić się w cierpliwość, pomieszkać trochę i nie szukać problemów na siłę ;)

W pełni się zgadzam.

Ludzie, wystarczy trochę się zapoznać z tym ile teraz mieszkańcy płacą (co widać na innych wpisach na forum). Nikt was nie zamierza okraść, wiadomo że lepiej brać wiecej kasy na początek jak nic nie jest dokładne zmierzone. Zaliczki są w nazwie po to, bo są albo refundowane, albo przekazywane na poczet kolejnych płatności. Ile to ja się złego nasłuchałem o Nawigatorze, a wypadają w kontaktach personalnych całkiem ok. Każdy zarządzca ma wiele osiedli, więc nie wszędzie mogą robić wszystko na raz, trochę czasu trzeba, tym bardziej przy B18 który dopiero co został oddany, a mimo to dalej są robione prace przy zieleni w okół budynku.

Dajcie czas aż się wszystko ustabilizuje, bo chyba nie wolelibyście teraz płacić po 300 zł od mieszkania, aby potem pod koniec roku mieć dopłatę 3000 zł? Już Nawigator miał ponoć sytuacje taką z kontenerem na odpady budowlane w poprzednim budynku, że ludzie chcieli, koszt wynosił 300 zł miesięcznie na każdego mieszkańca, ale potem był problem bo ludzie nie chcieli tego płacić, stąd teraz, my, nie mamy tego kontenera, aby uniknąć podobnych problemów - wcale się nie dziwie.

To są relatywnie normalne zagrania, nikt nie będzie nikogo okradał.

• Like 1
Odnośnik do posta
1 minutę temu, shellerini88 napisał:

a na dziedzińce w najstarszych blokach ma nawigator wyj..... Wyglądają jak jak pola orne

A skąd Pan/Pani wie? Pytała się Pani nawigatora? Ja nie wiem jak wygląda zarządzanie tymi terenami, mieszkańcy nie powinny tego podlewać czy coś? (lub nie mogliby?)

Odnośnik do posta
Godzinę temu, mocnyszwed napisał:

A skąd Pan/Pani wie? Pytała się Pani nawigatora? Ja nie wiem jak wygląda zarządzanie tymi terenami, mieszkańcy nie powinny tego podlewać czy coś? (lub nie mogliby?)

może odrazu mieszkańcy mają klatki zamiatać? po to się płaci czynsz, żeby to robił zarządca a nie mieszkaniec. Nie ma problemu, ja mogę podlewać, plewić ale niech mi za to nawigator zapłaci, bo za utrzymanie części wspólnej jest pobierana co miesiąc opłata!! a z tego co zaobserwowałem nawigator tego nie wykonuje. 

• Like 1
Odnośnik do posta

Ja na zarządcę się nie doczekałam, więc w miarę możliwości sprzątałam klatkę sama, ale ilość prac w sąsiednich mieszkaniach postępuje, a tym samym na klatce zostaje większy bałagan. 

Skoro zarządca wystawił fakturę nawet za sierpień, to od sierpnia powinien także sprzątać - bez względu, czy budynek jest zamieszkały, czy nie...

Odnośnik do posta
Godzinę temu, jotkamy napisał:

Ja na zarządcę się nie doczekałam, więc w miarę możliwości sprzątałam klatkę sama, ale ilość prac w sąsiednich mieszkaniach postępuje, a tym samym na klatce zostaje większy bałagan. 

Skoro zarządca wystawił fakturę nawet za sierpień, to od sierpnia powinien także sprzątać - bez względu, czy budynek jest zamieszkały, czy nie...

Zarządca w mailu pisał że za okres w którym nie jest sprzątane zaliczka będzie użyta w inne miesiące. Przypuszczam że to nie jest tak że ma pod ręką własnych sprzątaczy, tylko firmę zewnętrzną która się tym zajmuje, więc znalezienie terminu przez tą firmę może trwać, tym bardziej jak otrzymaliśmy fakturę za sierpień gdzieś w jej połowie, przecież nie będą płacić za nas zaliczek na sprzątanie byle było tylko posprzątane w tym miesiącu. Po 1 miesiącu już widziałem sprzątaczy, a zresztą:

W dniu dzisiejszym na teren budynku zostały oddelegowane 3 osoby w celu wysprzątania klatek schodowych. Po wykonaniu tej pracy utrzymanie czystości przejmie 1 osoba, która będzie odpowiedzialna za sprzątanie klatek i terenu wokoło budynku.

W związku z tym, że zaliczki na sprzątanie odprowadzane były już wcześniej, należy mieć na uwadze to, że samo ich płacenie wraz z czynszem nie jest równoznaczne z ty, że Wspólnota ponosiła jakiekolwiek koszty. Jako Zarządca nie wykonywaliśmy w tym czasie usługi, więc FV z tego tytułu nie są wystawiane. A więc zaliczki jakie zostały przez Państwa z tego tytułu zapłacone, pozostaną na koncie Wspólnoty.

Reasumując: bark usługi = brak ponoszonych kosztów.

Odnośnik do posta
28 minut temu, Katarzynka J. napisał:

Witam sąsiadów, 

Czy macie już ciepłe grzejniki? Widać, że kilka osób już mieszka, ja jestem dopiero przed przeprowadzką i w mieszkaniu przebywam tylko w dzień. Dziś strasznie zimno, a mimo odkręconych zaworów grzejniki zimne, w mieszkaniu też chłodno.

Niestety w czasie wprowadzek i remontów tak jak. Praktycznie wszyscy ściągają grzejniki i ubywa wody w instalacji. Każde ściągnięcie grzejnika wiąże się z tym że trzeba dobić ciśnienie. Także Ci co się wprowadzają najwcześniej mają najgorzej 🙂

Odnośnik do posta
W dniu 9.10.2020 o 13:30, mocnyszwed napisał:

Znajomi mieszkają na osiedlu i widzą co się dzieje...nie trzeba się pytać...Zarządca bierze pieniądze i nie robi nic...

Temat nowej firmy zarządzającej na osiedlu to jest dobry pomysł...uzdrowi sytuację i stworzy warunki do zdrowej konkurencji i jakości usług.

Edytowane przez OlafzKrakowa
Odnośnik do posta
11 minut temu, okruchlodu napisał:

Mieszkam od końcówki września i od października grzejniki są cały czas ciepłe. W moim przypadku poza odkręceniem zaworów na klatce schodowej konieczne było odkręcenie wszystkich grzejników -zawory od dołu kaloryferów na każdym są dwa plus odpowietrzenie. 

One maja być ustawione pinowo ( | ) jak sie nie myle zgadza się? Do odpowietrzenia trzeba jakis kluczyk?

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Olimpkrj napisał:

U mnie sa ustawione na ( | ) odpowietrzone włączone na 5 zimna i ciepła woda włączone. A kaloryfery zimne. Pisałem do navigatora bez odzewu 

Generalnie Ci co maja zimno:

- Włączcie grzanie - (to nie tam gdzie ciepła i zimna woda)
- Ustawiacie w każdym grzejniku pod spodem grzejnika zaworki pionowo (I)
- Odpowietrzcie płaskim śrubokrętem
- W grzejniku w łazience odkręćcie prawą dolną zaślepke zaworka i kluczem imbusowym poluzujcie - potem odpowietrzcie.

Ja zrobiłem te kroki i mi działa ;)

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta
2 minuty temu, mocnyszwed napisał:

Generalnie Ci co maja zimno:

- Włączcie grzanie - (to nie tam gdzie ciepła i zimna woda)
- Ustawiacie w każdym grzejniku pod spodem grzejnika zaworki pionowo (I)
- Odpowietrzcie płaskim śrubokrętem
- W grzejniku w łazience odkręćcie prawą dolną zaślepke zaworka i kluczem imbusowym poluzujcie - potem odpowietrzcie.

Ja zrobiłem te kroki i mi dzisiaj zadziałało ;)

Bez kitu, ale gdzie niby na korytarzu włącza się ogrzewanie? Nie w tej skrzynce co jest zimna i ciepła woda?

Odnośnik do posta