Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.09.2020 o 23:24, Kamil Polański napisał:

czesc, czy wymienili Ci parapet i jest juz wszystko ok  ? .. u mnie po wymianie okazało sie ze rama od okna już zdarzyła się wygiąć i po obstawieniu nowego parapetu mam szczelinę na ok 2 mm na środku miedzy parapetem a oknem ... dumają co z tym fantem teraz zrobić

Cześć! 

Wymienili pęknięty parapet. Jutro się przyjrzę jeszcze raz. Ale raczej było ok. 

Zmartwiły mnie kwestie grzejnikowe. U nas też grzejniki zdjęte. 

Chyba zaraz pojadę na Złocień. 

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 679
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

To czarne po prawej to pewnie na wiatę śmietnikową, fajnie że uchowało się jedno drzewo  ciekawe kiedy zaczna robić coś z tym placem zabaw itd.

Posted Images

Siema 

Dostałem dzisiaj telefon od gościa od poprawek i stwierdził aby się spotkać na podpisanie protokołu i oddanie kluczy bo stwierdził, że wszystko już poprawili, a jak się okazało nie zrobili parapetów (ubytki) Na antresoli parapet doszedł po odbiorze, bo po przeglądzie lokatorskim nawet nic nie ruszyli(chyba im się nie chciało iść po drabinę), a przez telefon wmawiali mi, że antresolą była poprawiana i dolny, który był zgłaszany na przeglądzie lokatorskim czyli ponad 3 miesiące temu. Co mam zrobić w tej sytuacji oprócz tego, żeby nie podpisywać protokołu zdawczego? 

Edytowane przez Tusio1911
Odnośnik do posta
18 godzin temu, Gosia napisał:

Cześć, czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego przyszedł mi czynsz za sierpień skoro klucze do mieszkania odebrałam dopiero we wrześniu? 

Pytanie retoryczne wydawać by się mogło...ale nie dla developera i firmy "zarządzającej"...

Absurdalnie wysoki czynsz rzecz można z powagą całej sytuacji.

Odnośnik do posta
13 godzin temu, Tusio1911 napisał:

Siema 

Dostałem dzisiaj telefon od gościa od poprawek i stwierdził aby się spotkać na podpisanie protokołu i oddanie kluczy bo stwierdził, że wszystko już poprawili, a jak się okazało nie zrobili parapetów (ubytki) Na antresoli parapet doszedł po odbiorze, bo po przeglądzie lokatorskim nawet nic nie ruszyli(chyba im się nie chciało iść po drabinę), a przez telefon wmawiali mi, że antresolą była poprawiana i dolny, który był zgłaszany na przeglądzie lokatorskim czyli ponad 3 miesiące temu. Co mam zrobić w tej sytuacji oprócz tego, żeby nie podpisywać protokołu zdawczego? 

I tutaj mamy przykład rzetelności firmy Develia. Wszystko po najmniejszej linii oporu...

Nie podpisywałbym niczego doputy nie będzie wykonane z poprawnie, a kompromisy z tym deweloperem źle się kończą dla mieszkańca...z doświadczenia sąsiada z bloku 30 (z Jego opowieści).

Odnośnik do posta
Godzinę temu, OlafzKrakowa napisał:

I tutaj mamy przykład rzetelności firmy Develia. Wszystko po najmniejszej linii oporu...

Nie podpisywałbym niczego doputy nie będzie wykonane z poprawnie, a kompromisy z tym deweloperem źle się kończą dla mieszkańca...z doświadczenia sąsiada z bloku 30 (z Jego opowieści).

Nie podpisałem nic i rzekomo stwierdzili, że ktoś przyjdzie. Wcześniej też tak mówili. Najlepsze jest to, że wysyłając meila z dokumentacją zdjęciową nic nie raczą odpisać. Jedynie co potrafią napisać to to że, wszystko jest poprawione pomijając dosłownie wszystko. A poprawki wyglądają na zasadzie-ktoś przyjdzie, zobaczy, po dotyka, coś powie i pójdzie. 

Odnośnik do posta
3 minuty temu, Tusio1911 napisał:

Nie podpisałem nic i rzekomo stwierdzili, że ktoś przyjdzie. Wcześniej też tak mówili. Najlepsze jest to, że wysyłając meila z dokumentacją zdjęciową nic nie raczą odpisać. Jedynie co potrafią napisać to to że, wszystko jest poprawione pomijając dosłownie wszystko. A poprawki wyglądają na zasadzie-ktoś przyjdzie, zobaczy, po dotyka, coś powie i pójdzie. 

U mnie poprawili wszystko, tylko ze ja zglaszalem problemy w przed odbiorach, teraz nie mialem uwag.

Odnośnik do posta

Myślę, że należy poruszyć kwestię czynszów...

Otóż, znów przy rozmowe z ludźmi z osiedla, wychodzi na to, że płacimy tyle co w spółdzielni mieszkaniowej. A przecież to są nowe budynki...

Kosztów żadnych dla zarządcy, nikt nie sprząta, nikt o nic nie dba...skąd zatem takie absurdalne kwoty?

A może ktoś chce przyzwyczaić nowych mieszkańców do wysokich stawek, tak aby po zawiązaniu wspólnoty wyciągnąć jak najwięcej z nowych lokatorów?

Pytań wiele...odpowiedzi bardzo mało. Co myślicie?

Odnośnik do posta
26 minut temu, OlafzKrakowa napisał:

Myślę, że należy poruszyć kwestię czynszów...

Otóż, znów przy rozmowe z ludźmi z osiedla, wychodzi na to, że płacimy tyle co w spółdzielni mieszkaniowej. A przecież to są nowe budynki...

Kosztów żadnych dla zarządcy, nikt nie sprząta, nikt o nic nie dba...skąd zatem takie absurdalne kwoty?

A może ktoś chce przyzwyczaić nowych mieszkańców do wysokich stawek, tak aby po zawiązaniu wspólnoty wyciągnąć jak najwięcej z nowych lokatorów?

Pytań wiele...odpowiedzi bardzo mało. Co myślicie?

No ale czy to w wiekszosci nie sa zaliczki? Chyba trzeba od czegoś zacząć.
image.png.4515b414cac5ed85f48943dbb7b6e721.png

Z tego co wiem potem np. odpady będą per osoba (pewnie jakies 15-25 zł za osobę), media według zużycia, jedynie nie wiem jak będą rozliczać potem zaliczkę na utrzymanie nieruchomości, ale przypuszczam że zobaczą sobie ile wydali i podzielą sobie na ilość mieszkańców.

One są zwrotne i będą korygowane jak już wspólnota będzie i wyślą pisma o ustalenie ile osób gdzie mieszka itd.

Tu są koszty ze stycznia 2019 z innego mieszkania 51 m2 na słonecznym żeby można sobie porównać koszty:
BC5D29E3-D794-4DE7-9EF0-1AA5648B5068.png

Więc jedyne co nam pozostało do sprawdzenia to same koszty poszczególnych zaliczek, ale ja niestety nie mam nikogo kto mógłby zweryfikować wartości. Może ktoś z forumowiczów podrzuci jakie są poszczególne koszty z poprzednich budynków?

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta

WITAM OGRZEWANIE ZOSTAŁO DOPIERO WŁĄCZONE  5-10-2020 PO INTERWENCJACH MAILOWYCH I TELEFONICZNYCH MOJEJ CÓRKI SAM OSOBIŚCIE BYŁEM W WEEKEND W MIESZKANIU BYŁO BARDZO ZIMNO I WILGOTNO.
KLATKI WCALE NIE SPRZĄTANE OD POCZĄTKU MOŻE DOPIERO OD TERAZ POWINNIŚMY PŁACIĆ ZA CZYNSZ

Odnośnik do posta

Zapewniam Państwa, że stawki wam znacząco spadną. Mieszkam w bloku 32 i też zaczynaliśmy z dużymi czynszami, no ale nikt nie zna Państwa zużycia na początku i nie ma z czego jego ustalić na start. A są to czynsze zaliczkowe. Ja po przejściu z tych dużych czynszów miałem nadpłatę, że przez pół roku nie płaciłem nic potem. Więc proponuję nie doszukiwać się dziwnych praktyk wspólnoty, tylko czekać do pierwszego rozliczenia czynszów, które Państwo dostaniecie prawdopodobnie w styczniu. Nikt Państwa nie okrada i nie będzie okradać, a nadpłaty zostaną zwrócone.

Co do ogrzewania, jest ono włączone już od 1,5 tygodnia przynajmniej tylko grzanie jest tak ustawione przez MPEC, że załącza się gdy średnia dobowa temperatura wynosi poniżej 14 stopni.

Odnośnik do posta
17 minut temu, Rafal napisał:

w waszym bloku było włączone w weekend u nas nie pewnie kwestia zaworów w garażu dopiero w poniedziałek włączyli

Po incydencie w którym to ktoś odkręcił nasz zawór z wodą która to zalała nam kawałek mieszkania zadzwoniliśmy do nawigatora ponieważ chcieliśmy aby dobili wodę do grzejników natomiast nawigator wspominał o jakiejś dodatkowej awarii przez co było to niemożliwe, podobno kotłownia czy jak to się tam zwie była cała zalana już od dwóch tygodni i czekali aż ktoś w końcu do tego przyjedzie naprawic, z tego też powodu nie mogli włączyć ogrzewania. Najwidoczniej w końcu problem rozwiązali

Odnośnik do posta

Myślę, że nawigator traktuje mieszkańców niepoważnie. 

W pierwszej kolejności jesteśmy na nich zdani przez 12 miesięcy od przejęcia mieszkań - jakiś układ...

W drugiej kolejności płacimy astronomiczne pieniądze za nic. Brak sprzątań, bałagan, obietnice rozmijające się z prawdą...tutaj przykładów każdy ma swoje.

Może czas pomyśleć i znaleźć alternatywną firmę, aby mieć w zanadrzu...

Stawki mamy jak w spółdzielni mieszkaniowej na nie we wspólnocie...a zarządca na nowym budynku i tak nic nie robi...nawet klatek nie sprząta i czeka, aż ludzie zaczną psioczyć.

To nie jedyna firma w Krakowie zajmująca się zarządem nieruchomościami i można pomyśleć o jej zmianie. Pomyślcie, bo warto. To zmieni układ sił i podniesie jakość usług na osiedlu!

• Like 1
Odnośnik do posta
23 godziny temu, Hiob napisał:

Dostaliście Sąsiedzi maila z Navigatora? 

Tak, dostaliśmy.. trochę racji w tym mailu jest. Wyrzucanie odpadów jak się komu podoba... A wiata ma być do segregowanych śmieci a nie na gruz 😔 

Czy ktoś wie może jak odbywa się zawiązywanie wspólnoty? Co trzeba zrobić? Dostałam informację że od momentu zawiązania Wspólnoty trzeba będzie poczekać jeszcze 3 miesiące i dopiero wtedy będziemy dostawać "właściwe" koszty per mieszkanie 🙁. Fajnie byłoby jakby wspólnota zawiązała się możliwie jak najwcześniej. Dajcie znać jeśli ktoś wie co można zrobić żeby sprawy rozliczeniowe nabrały właściwego tempa.

Odnośnik do posta