Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, shellerini88 napisał:

w UPC nie musisz mieć kilku dekoderów aby oglądać na kilku TV jednocześnie. Jeżeli masz TV z wbudowanym tunerem DVB-C i obsługujący moduł CI+ nie musisz przeciągać kabla. 

Ale to ma tylko chyba UPC narazie.

https://www.upc.pl/telewizja/kup/pakiety-dodatkowe/multiroom-hd#Mediamoduł CI+

Dziś dzwoniłam do UPC, jest jeden mały dekoder który działa poprzez WiFi i łączy się z TV przez co nie trzeba przeciągać żadnych kabli po mieszkaniu :)

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 679
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

To czarne po prawej to pewnie na wiatę śmietnikową, fajnie że uchowało się jedno drzewo  ciekawe kiedy zaczna robić coś z tym placem zabaw itd.

Posted Images

8 godzin temu, Monkoko napisał:

Drodzy sąsiedzi, czy ktoś się orientuje jak wyglada procedura przeniesienia własności mieszkania? Kiedy ma się to odbyć?

Pewnie jeszcze z 2 miesiace, cos takiego pamietam, wezwa Cie do stawienia sie u notariusza, idziesz, podpisujesz i placisz ;) Jakos tak :)

Odnośnik do posta

Witam :)

Mógłby ktoś z B18 w skrócie opisać, jak wyglądał u was harmonogram oddawania poszczególnych etapów od etapu 'elewacja/tynki wew.' do oddania kluczy? Dostałem dziś maila o zakończeniu tego etapu,  zakończenie budowy planowane jest na 31 stycznia 2021 natomiast przekazanie mieszkania na kwiecień '22.  Zastanawiam się w związku z tym czy jest szansa na wcześniejsze oddanie budynku. Z informacji na stronie wynika, że w Państwa budynku etap oddania elewacji to kwiecień tego roku, czy może coś źle zrozumiałem?

Odnośnik do posta
2 godziny temu, qn91 napisał:

Witam :)

Mógłby ktoś z B18 w skrócie opisać, jak wyglądał u was harmonogram oddawania poszczególnych etapów od etapu 'elewacja/tynki wew.' do oddania kluczy? Dostałem dziś maila o zakończeniu tego etapu,  zakończenie budowy planowane jest na 31 stycznia 2021 natomiast przekazanie mieszkania na kwiecień '22.  Zastanawiam się w związku z tym czy jest szansa na wcześniejsze oddanie budynku. Z informacji na stronie wynika, że w Państwa budynku etap oddania elewacji to kwiecień tego roku, czy może coś źle zrozumiałem?

Mieliśmy opóźnienia jakieś, ale w pewnym momencie były oddane 2 etapy na raz, były to tynki wewnetrzne i elewacja, mieliśmy w marcu 24. Ostatnią transze za zakończenie budowy była 23 czerwca, a miała być 31 maja. Odbiór kluczy był pod koniec sierpnia. Więc ok 2 miesiące po zakończeniu budowy. Widziałem że w nowych umowach jest mniej etapów, scalili chyba właśnie elewacje i tynki razem. Więc teoretycznie odbiór powinniście mieć w marcu, ale pewnie dali sobie więcej czasu w razie gdyby się nie spieli i mieli przesuniecia, tak zeby nie placic wam % za opoznienia ;).

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta
4 godziny temu, Paweeł napisał:

Zakończenie budowy w styczniu 2021, a klucze rok później w kwietniu 2022? Na pewno? Mówisz o B24?

oczywiście kwiecień '21, literówka ;) Czyli wszystko się zgadza, od tynków i elewacji do oddania kluczy zostało 7 mscy, myślałem że to jakoś nienaturalnie długi okres ;)

Odnośnik do posta

Słuchajcie. Właśnie wyszliśmy z mieszkania, kulturalnie schodzimy do garażu do samochodu a tam? Dwóch małych  cwaniaków na hulajnogach i taka niespodzianka... Oczywiście młodzi nie byli z  B18. Pilnujcie zamykania klatek i garaży. Oczywiście jazda na hulajnogach po całym parkingu, nie chce myśleć co by było gdyby ktoś wyjechał samochodem prosto na nich.. (na zdjęciu majty i siuśki 🤦‍♀️

Screenshot_20200911_193029_com.facebook.orca.jpg

Odnośnik do posta
27 minut temu, Sylwia napisał:

Słuchajcie. Właśnie wyszliśmy z mieszkania, kulturalnie schodzimy do garażu do samochodu a tam? Dwóch małych  cwaniaków na hulajnogach i taka niespodzianka... Oczywiście młodzi nie byli z  B18. Pilnujcie zamykania klatek i garaży. Oczywiście jazda na hulajnogach po całym parkingu, nie chce myśleć co by było gdyby ktoś wyjechał samochodem prosto na nich.. (na zdjęciu majty i siuśki 🤦‍♀️

Screenshot_20200911_193029_com.facebook.orca.jpg

Masakra, to ile oni mieli lat? Jak możesz podaj rysopis, w co byli ubrani itd. Pomoże to w zrobieniu może jakiegoś lekkiego "przypału" i wstydu, może się nauczą.

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta
15 minut temu, mocnyszwed napisał:

A z wyglądu? W co byli ubrani?

Oj tego nie pamiętam ale byliśmy tam od godziny 18 do 20. Jak przyjechaliśmy to już jeździli, na początku myśleliśmy że jakiś rodzic jest na parkingu i akurat coś robi a dzieciaki sobie jeżdżą. 

Odnośnik do posta
7 godzin temu, greg45 napisał:

Możecie wierzyć, lub nie, ale krakowskie wodociągi dostarczają wodę która mieści się w światowej (sic !) czołówce czystości. To po co stacja uzdatniania w bloku ?

Wierzę, lecz gdy mieszkałem w bloku przy ul. Grzegórzeckiej notabene LCC, woda była tak zakamieniona, że po kilku kąpielach bez użycia ściągaczki pomagał tylko CIF. A czajnik co pół roku nadawał się do wyrzucenia. I taka sytuacja ma miejsce w całym Krakowie, wiem bo duże grono znajomych mieszkających w starszych blokach na to narzeka i kombinują jak założyć owe stacje. 

Odnośnik do posta

Niestety ale jest spory problem z tym, ze klatki sa niepozamykane. Zawsze sa otwarte i kazdy moze wejsc zarowno do klatki jak i garazu. A pod blokiem nie raz juz widzialem roznej masci meneli, podejrzewam, ze to z okolicznych wiosek typy. 

Odnośnik do posta
W dniu 12.09.2020 o 01:20, Bodzio napisał:

Wierzę, lecz gdy mieszkałem w bloku przy ul. Grzegórzeckiej notabene LCC, woda była tak zakamieniona, że po kilku kąpielach bez użycia ściągaczki pomagał tylko CIF. A czajnik co pół roku nadawał się do wyrzucenia. I taka sytuacja ma miejsce w całym Krakowie, wiem bo duże grono znajomych mieszkających w starszych blokach na to narzeka i kombinują jak założyć owe stacje. 

Kamień != Czystość? 

Odnośnik do posta

Kamień=chlor i wapień czyli minerały które czyszczą wodę, ale osadzają się na każdej powierzchni. W domu również mam czystą wodę, też zdatna do picia i też zakamienioną. Założyłem stacje uzdatniania i kamień zniknął, a woda stała się jeszcze bardziej klarowna.w niektórych nowych blokach są montowane stacje, a w niektórych nie, stąd moje pytanie. Nie szukam odpowiedzi na pytanie czy woda jest czysta czy nie. Pytam czy jest stacja. 

• Like 1
Odnośnik do posta