Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 677
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

To czarne po prawej to pewnie na wiatę śmietnikową, fajnie że uchowało się jedno drzewo  ciekawe kiedy zaczna robić coś z tym placem zabaw itd.

Posted Images

2 godziny temu, shellerini88 napisał:

Orientujecie się kiedy develia dostała pozwolenie na budowę naszego bloku? Gdyż w każdym nowo powstałym budynku po 2013 roku ma obowiązek wykonać światłowód do każdego mieszkania. A u nas światłowodu brak...

Jak to nie ma? Skąd wiesz?

Odnośnik do posta
5 godzin temu, shellerini88 napisał:

no a masz w mieszkaniu złącze światłowodowe? Nie ma... Są 2 gniazda SAT i 2 Ethernet

Info potwierdzone również od Balmont, bo się ich pytałem

A czemu masz takie ciśnienie na optykę do mieszkania? Po miedzi z palcem w nosie osiąga się prędkości na poziomie 1Gbit/s... Tak, wiem, że trzeba myśleć przyszłościowo ale jednak uważam, że 1Gbit w mieszkaniu to "trochę więcej" niż wystarczająco :P

Odnośnik do posta
7 minut temu, sledzik1984 napisał:

A czemu masz takie ciśnienie na optykę do mieszkania? Po miedzi z palcem w nosie osiąga się prędkości na poziomie 1Gbit/s... Tak, wiem, że trzeba myśleć przyszłościowo ale jednak uważam, że 1Gbit w mieszkaniu to "trochę więcej" niż wystarczająco :P

ale wyobraź sobie że np za 5 lat UPC powie, że rezygnuje z okablowania UTP i przechodzi tylko na światłowód. I trzeba będzie ciągnąć okablowanie na nowo bo deweloper powinien to zrobić przy budowie a nie zrobił

Odnośnik do posta
4 minuty temu, shellerini88 napisał:

ale wyobraź sobie że np za 5 lat UPC powie, że rezygnuje z okablowania UTP i przechodzi tylko na światłowód. I trzeba będzie ciągnąć okablowanie na nowo bo deweloper powinien to zrobić przy budowie a nie zrobił

Nie wyobrażam sobie tego na ten moment z jednego powodu - UPC na 99% dojdzie Ci do mieszkania używając technologi HFC czyli będziesz miał to na gnieździe TV/SAT. Oni raczej nie idą w skrętkę bo nie mają jak po skrętce wpuścić do mieszkania DVB-C. I w przypadku wyboru UPC w mojej opinii stracisz też dostęp do zbiorczej instalacji SAT i będziesz niejako "skazany" na antenę na balkonie bądź oferte TV z UPC. 

LC Corp to nie jest developer który zrobi cokolwiek jeśli nie musi. Skoro nie ma optyki w mieszkaniu - istnieje jakiś powód dzięki któremu mogli zrobić instalacje w budynku taniej. A powiedzmy sobie szczerze - co developera obchodzi co będzie za x lat? Wtedy to będzie problem zarządcy wspólnoty - nie ich. 

Jeśli zależy Ci na tym i jesteś na etapie wykańczania mieszkania - nic nie stoi na przeszkodzie abyś wyszedł światłowodem do szachtu na klatce. Będzie GPON w budynku - dostawca sobie pospawa a ty obejdziesz się bez remotnu. Koszty wykonania takiej operacji w "całości" wykańczania mieszkania to śmieszne pieniądze. 

Ja ściągnąłem sobie w jedno miejsce kable SAT z balkonu, koncentryk z piwnicy, skrętkę z piwnicy i zostawiłem otwór pozwalający coś dorzucić jeśli będzie taka potrzeba. Nie wiem jak w tym budynku ale u mnie udało się to zrobić tak, że wszystko mam na najwyższej półce szafy w przedpokoju... 

Odnośnik do posta
32 minuty temu, sledzik1984 napisał:

Nie wyobrażam sobie tego na ten moment z jednego powodu - UPC na 99% dojdzie Ci do mieszkania używając technologi HFC czyli będziesz miał to na gnieździe TV/SAT. Oni raczej nie idą w skrętkę bo nie mają jak po skrętce wpuścić do mieszkania DVB-C. I w przypadku wyboru UPC w mojej opinii stracisz też dostęp do zbiorczej instalacji SAT i będziesz niejako "skazany" na antenę na balkonie bądź oferte TV z UPC. 

LC Corp to nie jest developer który zrobi cokolwiek jeśli nie musi. Skoro nie ma optyki w mieszkaniu - istnieje jakiś powód dzięki któremu mogli zrobić instalacje w budynku taniej. A powiedzmy sobie szczerze - co developera obchodzi co będzie za x lat? Wtedy to będzie problem zarządcy wspólnoty - nie ich. 

Jeśli zależy Ci na tym i jesteś na etapie wykańczania mieszkania - nic nie stoi na przeszkodzie abyś wyszedł światłowodem do szachtu na klatce. Będzie GPON w budynku - dostawca sobie pospawa a ty obejdziesz się bez remotnu. Koszty wykonania takiej operacji w "całości" wykańczania mieszkania to śmieszne pieniądze. 

Ja ściągnąłem sobie w jedno miejsce kable SAT z balkonu, koncentryk z piwnicy, skrętkę z piwnicy i zostawiłem otwór pozwalający coś dorzucić jeśli będzie taka potrzeba. Nie wiem jak w tym budynku ale u mnie udało się to zrobić tak, że wszystko mam na najwyższej półce szafy w przedpokoju... 

właśnie akurat ja mam  mieszkanie bez klatki, z którego wejście jest bezpośrednio z pola i nie mam szachtu. Wszystko leci bezpośrednio do garażu...... 

Odnośnik do posta
W dniu 31.08.2020 o 12:25, shellerini88 napisał:

Zmiana urządzeń sieciowych lub ich modułów na światłowodowe to nie jest tania zabawa i jeżeli operator będzie to robił to raczej stopniowo (np. wymieniając urządzenia które akurat się zepsuły lub które straciły wsparcie producenta). Jeżeli operator już by zmienił te urządzenia na takie które obsługują tylko światło, a infrastruktura w budynku jest oparta na skrętce, to wtedy można zastosować media konwertery światło<>miedź. Dodatkowo, jeżeli w budynku jest wszędzie skrętka, to operator nie przyjdzie sobie i nie powie "Dobra, zaraz przestajemy działać po miedzi, będziemy operować tylko na światłowodzie, jak chcecie mieć od nas neta, to musicie sobie zmienić infrastrukturę w budynku", bo to potencjalna strata klientów dla tego operatora. Robienie sobie światłowodu to trochę przerost formy nad treścią, chyba że bardzo zależy Ci na prywatności i chcesz do minimum ograniczyć emisję ujawniającą z twojego kabla :) 

Odnośnik do posta

Ja mialem troche łatwiej, udało się jakoś wcelować - nawet nie patrzyłem na zdjęcia, bo raczej nie mogliby dać inaczej, a wysuwałem stelaż na 25 cm od komina technicznego do przodu. U Ciebie troche trudniej, moze odrysuj sobie srodek miedzy odplywem a woda do wc, bo tak wyglada jakby na srodku to przelatywalo i moze kat 45 stopni od srodka w lewo sobie wyznacz? Zawsze to da jakis poglad. Teoretycznie im dalej wysuniesz stelaz tym wieksza szansa ze nie trafisz w rure 😛 Albo daj stelaz max do prawej strony i "chyba" powinno byc ok.

SAM_1675.JPG

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta
13 minut temu, Wiaterek napisał:

Nie jestem budowlańcem, po co się skuwa wylewkę w łazience? 

np jak chcesz zrobić odpływ liniowy pod prysznic, ale autor nic nie mówił że skuwał wylewke. Wrzucił zdjęcie, które nam dał deweloper, gdzie widać jak są prowadzone przewody w posadzce

Odnośnik do posta
3 godziny temu, mocnyszwed napisał:

Ja mialem troche łatwiej, udało się jakoś wcelować - nawet nie patrzyłem na zdjęcia, bo raczej nie mogliby dać inaczej, a wysuwałem stelaż na 25 cm od komina technicznego do przodu. U Ciebie troche trudniej, moze odrysuj sobie srodek miedzy odplywem a woda do wc, bo tak wyglada jakby na srodku to przelatywalo i moze kat 45 stopni od srodka w lewo sobie wyznacz? Zawsze to da jakis poglad. Teoretycznie im dalej wysuniesz stelaz tym wieksza szansa ze nie trafisz w rure 😛 Albo daj stelaz max do prawej strony i "chyba" powinno byc ok.

SAM_1675.JPG

Będę celował między rurami od wody, a kanalizacją, może się uda 

Odnośnik do posta

nie wiem jaka jest obecna technologia ale w moim mieszkaniu pod wylewką układali jeszcze styropian ok 5-7 cm może nawet 10 cm  a rury były pomiędzy nim i dopiero na to  wylewka gr min 5 - 7 cm. 

Edytowane przez maxkad
Odnośnik do posta
42 minuty temu, maxkad napisał:

nie wiem jaka jest obecna technologia ale w moim mieszkaniu pod wylewką układali jeszcze styropian ok 5-7 cm może nawet 10 cm  a rury były pomiędzy nim i dopiero na to  wylewka gr min 5 - 7 cm. 

Ogarnę temat trochę inaczej i będzie spoko. Dzięki za info 

Odnośnik do posta
4 minuty temu, Max12 napisał:

Tak.. 

w UPC nie musisz mieć kilku dekoderów aby oglądać na kilku TV jednocześnie. Jeżeli masz TV z wbudowanym tunerem DVB-C i obsługujący moduł CI+ nie musisz przeciągać kabla. 

Ale to ma tylko chyba UPC narazie.

https://www.upc.pl/telewizja/kup/pakiety-dodatkowe/multiroom-hd#Mediamoduł CI+

Odnośnik do posta