Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 679
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

To czarne po prawej to pewnie na wiatę śmietnikową, fajnie że uchowało się jedno drzewo  ciekawe kiedy zaczna robić coś z tym placem zabaw itd.

Posted Images

9 minut temu, Rafal napisał:

na zabawę na placyku zabaw to jeszcze przyjdzie czas a najważniejsze to są klucze od mieszkania

mi to rybka czy w ogole bedzie, mowilem tylko czysto orientacyjnie, bo z tego co mi sie wydaje musza oddac w calosci razem z placem zabaw, bo teren nie moze byc oddawany z budowa toczaca sie na jego terenie.

Odnośnik do posta

W ramach odbioru, czy ktoś mógłby podsumować o co trzeba zadbać w dniu odbioru? Kiedy będzie przepisywanie aktów własności? Czy jakieś sprawy notarialne będziemy załatwiać przy odbiorze kluczy? Może potrzeba coś jeszcze załatwić? Noi jeśli ktoś ma info kiedy będą odbiory, to proszę dajcie znać ☺️ pozdrawiam przyszłych sąsiadów 😀 niech moc będzie z nami w najbliższych tygodniach i miesiącach ☺️

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Monkoko napisał:

W ramach odbioru, czy ktoś mógłby podsumować o co trzeba zadbać w dniu odbioru? Kiedy będzie przepisywanie aktów własności? Czy jakieś sprawy notarialne będziemy załatwiać przy odbiorze kluczy? Może potrzeba coś jeszcze załatwić? Noi jeśli ktoś ma info kiedy będą odbiory, to proszę dajcie znać ☺️ pozdrawiam przyszłych sąsiadów 😀 niech moc będzie z nami w najbliższych tygodniach i miesiącach ☺️

W dniu odbioru robisz to samo co w przed odbiorach, czyli sprawdzasz sobie czy wszystko jest zrobione jak trzeba i czy nie ma nowych usterek. Przepisywanie aktow wlasnosci to bedzie pewnie kilka chwile po oddaniu (pewnie 1-3 miesiace przypuszczam). Zadnych spraw notarialnych nie bedzie, tylko pewnie jakis podpis ze odbierasz mieszkanie w stanie takim jaki jest. Bedziesz musial/a zalatwic umowe z woda, pradem itd, ale czy cos jeszcze to nie wiem i kiedy tez nie ;). Odbiory maja byc w polowie/koniec sierpnia, ale czy beda to sie okaze ;). 

• Thanks 1
Odnośnik do posta
5 godzin temu, Monkoko napisał:

Odnośnie umów z woda, prąd, ogólnie czynsz... Czy to z wodociągami i tauronem załatwiamy bez porozumienia z zarządcą?

Nie słyszałem o bloku wielorodzinnym w którym zarządca nie zajmowałby się rozliczaniem wody, centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej... Tauron za to zawsze załatwia się samemu.

• Thanks 1
Odnośnik do posta

Mam takie pytanko: czy mierzyl ktos podczas przegladow lokatorskich otwqory drzwiowe? interesowalyby mnie wymiary zarowno otworow drzwiowych w pokojach  jak i lazienkach/wc. 
Prosilbym rowniez o podanie grubosci scian (pokoje, oraz lazienka/wc). Ma to zwiazek z wczesniejszym zamowieniem drzwi oczywiscie. Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do posta

Najlepiej niech przyjdzie firma, która Ci będzie robić drzwi i zmierzy. Jak coś to na nich. Mówię to z doświadczenia z innego bloku obok od naszego developera.

Podobno są problemy z ościeżnicami, że nie ma wystarczająco muru i robią to inaczej jakieś opaski czy coś. Nie znam się za bardzo.

Wychodzę z założenia, że trzeba zawsze mieć na kogo zwalić wine a nie czekać potem 5tyg na nowe drzwi np. Do łazienki...

Pomiar często jest w cenie.

• Like 1
Odnośnik do posta

Info od developera : ".Nie otrzymaliśmy jeszcze decyzji Pozwolenia na użytkowanie – bez tego dokumentu nie możemy Państwu przekazać lokali. Najprawdopodobniej odbiory odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia.

Z min. 7-dniowym wyprzedzeniem otrzymają Państwo zawiadomienie o wyznaczonym terminie odbioru."

Odnośnik do posta
7 godzin temu, Olimpkrj napisał:

Jeśli dostaliście już maila z odpowiedzią na uwagi po przeglądzie lokatorskim, czy wiecie może kiedy je poprawią? Czy odbierając klucze będzie już wszystko naprawione? 

A czy ktoś już dostał w ogóle takiego maila? 

Odnośnik do posta
40 minut temu, Olimpkrj napisał:

Tak ja. Ale już mam odpowiedź, że już jest naprawione. Do odebrania kluczy, wszystkie usterki mają być naprawione (te które uwzględnili)

A kiedy takiego maila wysyłali? Kurcze my do tej pory nic nie dostaliśmy 

Odnośnik do posta