Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 679
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

To czarne po prawej to pewnie na wiatę śmietnikową, fajnie że uchowało się jedno drzewo  ciekawe kiedy zaczna robić coś z tym placem zabaw itd.

Posted Images

3 minuty temu, mocnyszwed napisał:

Te podwójne ściany to są chyba nośne, ale nie wiem jak to dokładnie działa, a w nośnych nie można za bardzo wżerów robić. Chyba że mozna i im się coś źle dojechało :P. Ostatecznie to i tak nie ma różnicy, bo meble na wszystko mają dziury takie.

Dzięki za informację 

Odnośnik do posta
Teraz, mocnyszwed napisał:

z ciekawości, na metryce od dewelopera miałaś stratę? Podasz te wymiary wszystkie?

2 minuty temu, mocnyszwed napisał:

z ciekawości, na metryce od dewelopera miałaś stratę? Podasz te wymiary wszystkie?

Jasne moje mieszanie miało liczyć 42.96 dziś dostałam wiadomość że jest mniejsze i wynosi 42.91 oczywiście na przeglądzie wyszło 1 metr kwadratowy mniej . Ściany mokre w całym mieszkaniu dosyć wielkie rozczarowanie . Pisząc e maile Pani nie odpisuje konkretnie na moje pytania 

Odnośnik do posta
2 minuty temu, Justi napisał:

Tak, u nie też wilgoć wszędzie. Ale to dlatego że padało i do cegieł nalało się wody, potem zrobili zadaszenie i woda tam stoi, musi to odparować. Dlatego pewnie potrzebują 2 miesięcy żeby osuszyć mieszkania wszystkie na spokojnie :). Oczywiście jak będziesz kiedyś sprzedawała mieszkanie to w cenie netto a nie po tynkowych wartościach ;). Co prawda mniej do niego wsadzisz, no ale bez tego się nie da.

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta
1 minutę temu, mocnyszwed napisał:

Tak, u nie też wilgoć wszędzie. Ale to dlatego że padało i do cegieł nalało się wody, potem zrobili zadaszenie i woda tam stoi, musi to odparować. Dlatego pewnie potrzebują 2 miesięcy żeby osuszyć mieszkania wszystkie na spokojnie :). Oczywiście jak będziesz kiedyś sprzedawała mieszkanie to w cenie netto a nie po tynkowych wartościach ;)

No tak czysta inwestycja ale  pewnie Tak  jak i wszystkim zależy na odbiorze kluczy . Niech suszą te ściany . Bo nie Grzyba nie chcemy 🙂

Odnośnik do posta
8 godzin temu, Justi napisał:

No tak czysta inwestycja ale  pewnie Tak  jak i wszystkim zależy na odbiorze kluczy . Niech suszą te ściany . Bo nie Grzyba nie chcemy 🙂

Wczoraj jak byłem pod naszym blokiem, to wszystkie okna były pootwierane. W każdą szczelinę były powkładane jasne sześciany. Nie wiem czy to kliny takie, aby się okna od przeciągu nie zamykały czy coś innego. Wcześniej niczego takiego nie widziałem.

Dobrego Dnia i osuszonych mieszkań! 

PS. Jest tu ktoś z mieszkań nr. 21 oraz 23?

Edytowane przez Hiob
Odnośnik do posta
4 godziny temu, Kamil Polański napisał:

te kliny były w oknach az do przeglądów lokatorskich - wtedy je wyjęli i ponownie widocznie powkładali

Pewnie żeby nie pogubić, bo wiadomo że każdy będzie otwierał i sprawdzał czy wszystko działa. Dostałem informację że te zmiany opisane wcześniej nie dotyczą mojego mieszkania.

Odnośnik do posta
53 minuty temu, mocnyszwed napisał:

Pewnie żeby nie pogubić, bo wiadomo że każdy będzie otwierał i sprawdzał czy wszystko działa. Dostałem informację że te zmiany opisane wcześniej nie dotyczą mojego mieszkania.

Czyli twoja ściana jest podwójna?

Odnośnik do posta

Dostałem informację że w części budynku w którym ja kupiłem mieszkanie nie było żadnych zmian konstrukcyjnych, więc wydaje mi się że jest jak trzeba i jest podwójna (tylko 1 taką ścianę miałem mieć).

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta
6 godzin temu, Justyś napisał:

Ja dostałam informację, że odpowiedź dotycząca poprawek będzie kilka dni przed przekazaniem kluczy.

I kiedy oni zamierzają je poprawiać? Jak otrzymamy klucze będziemy czekać tygodniami aż łaskawie naprawią, jeśli w ogóle? 

Odnośnik do posta
W dniu 4.07.2020 o 17:51, Olimpkrj napisał:

I kiedy oni zamierzają je poprawiać? Jak otrzymamy klucze będziemy czekać tygodniami aż łaskawie naprawią, jeśli w ogóle? 

Raczej dostaniemy te kilka dni wcześniej informację co i czy wykonawca poprawił. I przekazanie kluczy nastąpi, jeśli się zgadzamy odebrać bez zastrzeżeń już, w przeciwnym razie nie odbieramy i czekamy na kolejne poprawki.

Odnośnik do posta
W dniu 6.07.2020 o 21:44, Justyś napisał:

Raczej dostaniemy te kilka dni wcześniej informację co i czy wykonawca poprawił. I przekazanie kluczy nastąpi, jeśli się zgadzamy odebrać bez zastrzeżeń już, w przeciwnym razie nie odbieramy i czekamy na kolejne poprawki.

Ja osobiście dostałam informację że w razie złożenia dodatkowych poprawek przy odbieraniu kluczy, właściciel mieszkania ma jedną parę kluczy a robotnicy drugą

Odnośnik do posta
14 minut temu, Monkoko napisał:

Czy ktoś mógłby doradzić gdzie szukać takiego pana co skanuje ściany budynku przy odbiorze żeby sprawdzić co tam się w środku kryje? ☺️ Będę wdzięczna za kontakt

Nie wiem czy to dobry rok na takie sprawdzanie… A jak sie okaze ze w scianie jest Covid-19? ;) :D 

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Obywatel napisał:

Witam szanownych przyszłych sąsiadów. Czy jest ktoś kto już planuje wynająć swoje miejsce postojowe w garażu? Niestety z zakupem już nie zdążyłem więc jestem zainteresowany najemem. Pozdrawiam

ja też jak coś będę miał , ale możliwe że tylko przez pół roku

Odnośnik do posta