Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
i do mnie dzwonila niedawno Pani z Develii. Rzekomo, po pomiarach geodety, metraz mieszkania zwieszyl sie o... ponad 3,5 metra!!! Chodzi o ta sciane oczywiscie co wspominaliscie (podwojna sciane ceramiczna zastapili zelbetowa)… 
Od Pani z Develii uslyszalem, ze poniewaz metraz zwiekszyl sie  o ponad 3,5 metra powinienem, wedlug umowy doplacic teraz ponad 15,5 tys PLN !!! Przy czym sama zaproponowala po chwili, ze moga to rozbic 50%/50% czyli zamiast ponad 15,5 tys PLN, musialbym rzekomo doplacic 7.800 PLN.
Sluchajcie, co robimy w takiej sytuacji??? Jak sie ma prawo do zaistnialej sytuacji. Jest tu jakis prawnik z nami? Przyznam szczerze, ze jestem w szoku po tym telefonie...

Edytowane przez STA
Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 708
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Stan do tej transzy to nawet miał być surowy OTWARTY (przynajmniej w mojej umowie) wraz z dachem, a wykonali więcej niż trzeba. Okna były już przecież w 99% budynku i pozostałe tematy tj napisał wyżej

Posted Images

Witam zapis w akcie notarialnym o pomiarach według PN-70. B-02365 które jest wykonywane bez tynków ale dlaczego nie jest wykonywane według PN-ISO 9836:1997. Dlaczego w akcie notarialnym jest zapis o tej starej normie pomiaru. U mnie różnica 1m między naszymi pomiarami a metryką .Wygląda na to że jednak kominy są wliczone  lub mamy tyle tynku ?

Odnośnik do posta

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Z 2012 r. poz. 462) w nowoopracowywanych projektach budowlanych powierzchnia użytkowa lokalu /mieszkania, powinna być projektowana zgodnie z normą PN-ISO 9836:1997.

Odnośnik do posta
2 godziny temu, shellerini88 napisał:

Gdzie macie zapis o podwójnej ścianie z dylatacją? Ja w konspekcie widzę zapis że jest to pustak ceramiczny 25cm

Na rysunkach...

Nie wiem czy to będą dwie ściany żelbetowe z dylatacją, czy jedna zamiast dwóch ceramicznych, ale skoro tyle metrów przybyło to zakładam że  tak. Oczywiście mogę się mylić, tudzież tą biedna studentkę źle zrozumiałem, albo nie wiedziała do końca co mów, bo taką opcję też zakładam...   

3 godziny temu, mocnyszwed napisał:

Gdzie tak owe ściany miały być?

Nie wiem czy ściany czy ściana, to jest "poprzeczna" ściana przez całą szerokość budynku "oddzielająca" segmenty/klatki

Nam też pręnaście koła wyszło bonusowe...

Generalnie skoro zaproponowali już na wstępnie 50% zniżki to bardzo mi się to dziwne wydaje. 

Ale na razie nie mam konkretu, bo oficjalnego mejla nie dostałem jeszcze... Jak dostaniemy będę pisał ;) 

Można by się spotkać w kręgu zainteresowanych, jest kilka lokali z kawką w pobliżu i przegadać i grupowo do dewelopera uderzyć.  

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do posta
42 minuty temu, mocnyszwed napisał:

Czy orientuje sie ktos czy tyczy to sie tylko wyzszych pieter czy jak? Bo ja sprawdzilem swoj rzut i mam takie coś. Czy wlasnie mowa o tych scianach? U mnie nie dzwonili ze cos sie zmienilo, wiec nie wiem czy to mnie dotyczy, 2 pietro.

sciana.jpg

Aż odpaliłem swoje rzuty, chyba u nas jest ok :) zresztą mi brakuje 13cm. To chyba wszystko wyjaśnia. Chyba, że ta ściana znajduję się po naszej stronie mieszkania a druga wyburzona u sąsiada..

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Olimpkrj napisał:

Aż odpaliłem swoje rzuty, chyba u nas jest ok :) zresztą mi brakuje 13cm. To chyba wszystko wyjaśnia. Chyba, że ta ściana znajduję się po naszej stronie mieszkania a druga wyburzona u sąsiada..

Ja na metryce mam że jest więcej, ale wiadomo że to jest mierzone tą starą normą, więc mierzyli na gołe ściany, a potem jak dali tynk i my mierzymy to będziemy mieć mniej niż to co na projektach. Może i wywalili sąsiadowi ścianę. Ale to też ma wpływ na akustykę po obu stronach, wysłałem zapytania do Pana Pawła Niedzieli z Develii zapytać się o to. Na którym piętrze masz? I też masz na projekcie taką ścianę?

Odnośnik do posta
1 minutę temu, mocnyszwed napisał:

Ja na metryce mam że jest więcej, ale wiadomo że to jest mierzone tą starą normą, więc mierzyli na gołe ściany, a potem jak dali tynk i my mierzymy to będziemy mieć mniej niż to co na projektach. Może i wywalili sąsiadowi ścianę. Ale to też ma wpływ na akustykę po obu stronach, wysłałem zapytania do Pana Pawła Niedzieli z Develii zapytać się o to. Na którym piętrze masz? I też masz na projekcie taką ścianę?

1p. I też mam taką ściane "podwójną" więc albo u nas nic się nie zmieniło albo wywalili ścianę u sąsiada. To są jaja 

Odnośnik do posta

Mam jedną ciekawą informację, jak byłem na przeglądach to zauważyłem ciekawą rzecz, u mnie wszystkie przyłącza są ładnie w ścianie, a zaglądnąłem do innych sąsiadów i przyłącza wody były na zewnątrz, zastanawiałem się czemu tak jest, ale wydaje mi się że to właśnie dlatego, że usunęli jedną ścianę w której te przyłącza miały być. U mnie są w wewnętrznych ścianach, a nie tych wychodzących na sąsiada.

Zdjęcie poniżej.

104871301_296730128350885_1950579642785501916_n.jpg

Odnośnik do posta
4 minuty temu, mocnyszwed napisał:

Mam jedną ciekawą informację, jak byłem na przeglądach to zauważyłem ciekawą rzecz, u mnie wszystkie przyłącza są ładnie w ścianie, a zaglądnąłem do innych sąsiadów i przyłącza wody były na zewnątrz, zastanawiałem się czemu tak jest, ale wydaje mi się że to właśnie dlatego, że usunęli jedną ścianę w której te przyłącza miały być. U mnie są w wewnętrznych ścianach, a nie tych wychodzących na sąsiada.

Zdjęcie poniżej.

104871301_296730128350885_1950579642785501916_n.jpg

To jest to mieszkanie co ma 64.12cm2? Lub powinno mieć :)

Odnośnik do posta
9 minut temu, Olimpkrj napisał:

To jest to mieszkanie co ma 64.12cm2? Lub powinno mieć :)

Przed obmiarem 62.92 a po 63.36 ;) Ale na finalne numerki z tynkiem jeszcze czekam :P na pewno będzie mniej kilka cm. Tylko pytanie, jeśli to są faktycznie te ściany, to one nie są nośne? Ja jak byłem na mieszkaniu kilka miesięcy temu to z tego co pamiętam wszędzie były cegły.

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta
3 godziny temu, Rafal napisał:

Witam zapis w akcie notarialnym o pomiarach według PN-70. B-02365 które jest wykonywane bez tynków ale dlaczego nie jest wykonywane według PN-ISO 9836:1997. Dlaczego w akcie notarialnym jest zapis o tej starej normie pomiaru. U mnie różnica 1m między naszymi pomiarami a metryką .Wygląda na to że jednak kominy są wliczone  lub mamy tyle tynku ?

Podpinam się pod tego posta dostałam dziś wiadomość iż mam 0.05 mniejsze mieszkanie a osoba która robiła mi przegląd wyliczyła 1 m kwadratowy mniej . Co w takiej sytuacji mogę zrobić ? 

Odnośnik do posta
3 minuty temu, Justi napisał:

Podpinam się pod tego posta dostałam dziś wiadomość iż mam 0.05 mniejsze mieszkanie a osoba która robiła mi przegląd wyliczyła 1 m kwadratowy mniej . Co w takiej sytuacji mogę zrobić ? 

Wydaje mi się że za dużo nie możesz. Norma tamta działa tak że mierzą ściany po wybudowaniu, czyli netto i płacisz za netto. Brutto (z tynkiem) mierzysz i będziesz miał prawie zawsze stratę. Więc masz mniej na metrażu o grubość tynków w całym mieszkaniu, a płacisz za większe ;). Ta norma jest na rękę deweloperom, jest też druga norma, którą mierzy się wartość brutto i rozlicza się za brutto.

Odnośnik do posta
1 minutę temu, mocnyszwed napisał:

Wydaje mi się że za dużo nie możesz. Norma tamta działa tak że mierzą ściany po wybudowaniu, czyli netto i płacisz za netto. Brutto (z tynkiem) mierzysz i będziesz miał prawie zawsze stratę. Więc masz mniej na metrażu o grubość tynków w całym mieszkaniu, a płacisz za większe ;). Ta norma jest na rękę deweloperom, jest też druga norma, którą mierzy się wartość brutto i rozlicza się za brutto.

Dzięki za odpowiedz 🙂

Odnośnik do posta
3 minuty temu, Tusio1911 napisał:

Od strony S7

Te podwójne ściany to są chyba nośne, ale nie wiem jak to dokładnie działa, a w nośnych nie można za bardzo wżerów robić. Chyba że mozna i im się coś źle dojechało :P. Ostatecznie to i tak nie ma różnicy, bo meble na wszystko mają dziury takie.

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta