Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 679
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

To czarne po prawej to pewnie na wiatę śmietnikową, fajnie że uchowało się jedno drzewo  ciekawe kiedy zaczna robić coś z tym placem zabaw itd.

Posted Images

29 minut temu, MałyMiś napisał:

Generalnie tragedia. 82 poprawki!!!

Wilgoć, nierówne wylewki, brak kątów prostych...

O zgrozo dla wykonawcy, ciekaw jestem jak inni mieszkańcy i ich wymarzone mieszkania wyglądały????

U mnie 11 poprawek i to dosyć "na siłe szukaliśmy" bez większych wpadek. 

82 poprawki to z własną ryzą papieru poszedłeś?

Odnośnik do posta
7 godzin temu, Olimpkrj napisał:

U mnie 11 poprawek i to dosyć "na siłe szukaliśmy" bez większych wpadek. 

82 poprawki to z własną ryzą papieru poszedłeś?

I drukarką...

A na poważnie to z narzędziami do pomiarów...i wyszło partactwo ekipy.

Odnośnik do posta
42 minuty temu, MałyMiś napisał:

I drukarką...

A na poważnie to z narzędziami do pomiarów...i wyszło partactwo ekipy.

mam nieodparte warzenie za aby tyle usterek i niedociągnięć zgłosić należy opisywać każdą rysę osobno lub zgłaszać niedociągnięcia dopuszczalne przez normy budowlane .... ale nie mówię ze nie mogłeś też mieć wyjątkowego pecha i Twoje mieszkanie robił fryzjer z bankierem  ;) ... nie mart się jak już wszystko poprawią to napijemy sie piwa w garazu i będziemy się z tego śmiać  😛

Odnośnik do posta
11 godzin temu, Kamil Polański napisał:

mam nieodparte warzenie za aby tyle usterek i niedociągnięć zgłosić należy opisywać każdą rysę osobno lub zgłaszać niedociągnięcia dopuszczalne przez normy budowlane .... ale nie mówię ze nie mogłeś też mieć wyjątkowego pecha i Twoje mieszkanie robił fryzjer z bankierem  ;) ... nie mart się jak już wszystko poprawią to napijemy sie piwa w garazu i będziemy się z tego śmiać  😛

Właśnie w tym rzecz: zleciliśmy to niezależnej firmie i z taką listą przyszli...

Niestety nic się nie mieściło w normie budowlanej. Delatacja zła, otwory drzwiowe zwichrowane - przykładasz łatę na ścianę i rozejście 2 cm - żadnych drzwi nie osadzisz... i co ciekawe - tynki miejscami 4 cm!!!

Dużo by wymieniać, lecz niestety wykonawstwo tragiczne.

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Rafal napisał:

Czy dostaliście metrykę mieszkania czy metry się wam zgadzają z waszymi pomiarami ?

tak , ja dostałem ... lekko różni się od tego co ja wyliczyłem ale to nie koniec świata, po odbiorze kluczy da się jeszcze skorygować powierzchnie i domagać się zwrotu obliczonej kwoty na konto  ... info od kolegi również z naszego osiedla który tak właśnie miał

Odnośnik do posta

Ja już po. Ekipa znalazła jakieś 15-16 usterek, z czego zapisałem 13, bo 3 to są takie które nie mają większego znaczenia. Największa to wilgoć, bo w cegłach pozostawała woda, ale też zgłosiłem. Jest całkiem ok, kąty proste, jakieś rysy tu i tam, nie do końca dobrze zamocowany jeden grzejnik.Gdzie nie gdzie jakieś nierówności w jak najbardziej normie (były takie 2 lub 3). Sufit prościutki nad aneksem, co jest ważne, bo tam będzie zabudowa. Ale to już się czepiałem wielu rzeczy, rysy tu i tam.

U mnie też się różni, wyliczyli ze mam wieksze o jakies 44 cm, calkiem spoko jak dla mnie.

Generalnie jestem zadowolony.

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta

Ja tak samo, ekipa remontowa powiedziała, że nie odbierze mieszkania. Więc zabrałem ze sobą ekipę od odbiorów. U mnie mieszkanie mniejsze o kikanaście cm. Kilka stówek mają mi do oddania :)

Edytowane przez Olimpkrj
Odnośnik do posta
11 minut temu, Olimpkrj napisał:

Ja tak samo, ekipa remontowa powiedziała, że nie odbierze mieszkania. Więc zabrałem ze sobą ekipę od odbiorów. U mnie mieszkanie mniejsze o kikanaście cm. Kilka stówek mają mi do oddania :)

Chyba Twoje centymetry przyszły do mnie :D

Odnośnik do posta

Drodzy sąsiedzi, czy do Was też dzwoniła już miła Pani z informacją, że mieszkanie jest większe, że nastąpiła zmiana w konstrukcji i zamiast podwójnej ściany z dylatacją ceramicznej, macie pojedynczą żelbetową na granicy z sąsiadem, ...i że w związku ze zmianą w konstrukcji przybyło Wam kilka metrów za które niby macie zapłacić?? Nas nikt nie informował o zmianie konstrukcji, jesteśmy po przegladzi i nie mamy teraz jak tego sprawdzić... Jakieś jaja... Dajcie znać proszę, bo nie dość że nie mamy podwójnej ściany, to jeszcze chcą dostać kasę za dodatkowy metraż.😔😣

Odnośnik do posta

U nas są skosy, więc nie byliśmy pewni metrażu i poprosiliśmy o informację teraz jak liczą metraż, czekamy na odpowiedź. Najbardziej martwi nas że ta sciana jest cienka.. nie dość że zapłacić trzeba, to pewnie trzeba będzie dodać koszty "wygłuszenia" ewentualne.. kojarzycie może gdzie w umowie jest zapis o decyzjach co do zmian konstrukcyjnych? Przecież firma powinna informować o takich rzeczach z wyprzedzeniem, a nie w momencie oddania. Martwię się co to za dziwne kombinacje są teraz.

Odnośnik do posta
22 minuty temu, Monkoko napisał:

U nas są skosy, więc nie byliśmy pewni metrażu i poprosiliśmy o informację teraz jak liczą metraż, czekamy na odpowiedź. Najbardziej martwi nas że ta sciana jest cienka.. nie dość że zapłacić trzeba, to pewnie trzeba będzie dodać koszty "wygłuszenia" ewentualne.. kojarzycie może gdzie w umowie jest zapis o decyzjach co do zmian konstrukcyjnych? Przecież firma powinna informować o takich rzeczach z wyprzedzeniem, a nie w momencie oddania. Martwię się co to za dziwne kombinacje są teraz.

Ja też swoją drogą napisałem o to w jaki sposób liczą metraż ;). A dostaliście maila z wyliczeniami metrażu i o to czy jest dopłata czy nie?

Odnośnik do posta

Witam

Dzwoniła jakaś kolejna studentka z develii z informacją że zmienili sobie ścianę podwójną ceramiczną na jedną żelbetową. W konspekcie mamy ścianę murowaną z słupami żelbetowymi . Ustawa deweloperska z tego co czytałem wymaga akceptacji zmian a tu kuku fakt dokonany już dość dawno temu.

Nie wiem co na to bank powie...

Wg ich pomiaru doszło ponad 3% powierzchni za które mam dopłacić podczas gdy oni sobie ścięli koszty na budowie (żelbet zamiast podwójnej ceramiki) pogorszyli zacznie warunki akustyczne, nie wiem jak się do tego ma ppoż, a ty kliencie płać. Albo w 7dni odstąp od umowy jak kredyt już wzięty i większa cześć uruchomiona...

Nie wiem co o tym myśleć... Specjalnie braliśmy ten układ mieszkania żeby sypialnie były właśnie przy podwójnej ścianie..

Sądzę że dotyczy to całego segmentu czyli pewnie 4-6 mieszkań na (każdej?) klatce jest tym dotknięte 

Co wy na taką niespodziankę?

Odnośnik do posta
4 minuty temu, btr napisał:

Witam

Dzwoniła jakaś kolejna studentka z develii z informacją że zmienili sobie ścianę podwójną ceramiczną na jedną żelbetową. W konspekcie mamy ścianę murowaną z słupami żelbetowymi . Ustawa deweloperska z tego co czytałem wymaga akceptacji zmian a tu kuku fakt dokonany już dość dawno temu.

Wg ich pomiaru doszło ponad 3% powierzchni za które mam dopłacić podczas gdy oni sobie ścięli koszty na budowie (żelbet zamiast podwójnej ceramiki) pogorszyli zacznie warunki akustyczne, nie wiem jak się do tego ma ppoż, a ty kliencie płać. Albo w 7dni odstąp od umowy jak kredyt już wzięty i większa cześć uruchomiona...

Nie wiem co o tym myśleć... Specjalnie braliśmy ten układ mieszkania żeby sypialnie były właśnie przy podwójnej ścianie..

Sądzę że dotyczy to całego segmentu czyli pewnie 4-6 mieszkań na (każdej?) klatce jest tym dotknięte 

Jak dla mnie jest to naruszeniem warunków umowy...napisz na priv, podeślę dobry kontakt do pomocy.

Odnośnik do posta
9 minut temu, btr napisał:

Witam

Gdzie tak owe ściany miały być?

Odnośnik do posta