Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 679
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

To czarne po prawej to pewnie na wiatę śmietnikową, fajnie że uchowało się jedno drzewo  ciekawe kiedy zaczna robić coś z tym placem zabaw itd.

Posted Images

jestem po przeglądzie i powiem Wam ze ciesze się ze nie brałem nikogo - półtorej godziny sprawdzałem wszystko co na rożnych stronach można było znaleźć dot odbiorów/ sam na nie jednej budowie pracowałem. Na całe mieszkanie tylko w jednym rogu nie był zachowany kąt i to przy samej posadzce  do tego pęknięty jedne parapet wewnętrzny . .... i choć już na siłe chciałem cokolwiek dopisać do listy to nie znalazłem nic więcej .... Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony tym lcc

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, mocnyszwed napisał:

to super :) a sprawdzales wilgotnosci i czy gdzies sa nieszczelnosci przyrzadami? Pozwolili zostac dluzej? Mamy napisane ze tylko godzina niby jest.

miernika do wilgotności nie miałem i troszkę tego się bałem przed przeglądem ale nie było miejsca do którego cichłbym go przyłożyć - nigdzie nie było widać zmian w kolorze gipsu żeby sugerowało jakieś problemy z wilgocią. ( jeśli masz mieszkania na najwyższym piętrze to warto byłoby mieć go przy sobie, tam ryzyko nieszczelności z dachu jest znacznie większe)  Drzwi i okna sprawdzałem za pomocą kartki papieru którą wkładałem miedzy ościeżnicę/futrynę a uszczelkę  i tylko na balkonowych nie trzymała - powód prosty i naprawiony od razu - regulacja docisku nieustawiona. ja byłem 1:40 i śmiało mógłbym dłużej siedzieć ale było to bez celu - ogólnie to nie wypraszali. Olimpkrj wspomina o parapetach tez - wiec warto na nie zwrócić szczególną uwagę, co do płytek na balkonie - obstukałem młotkiem gumowym u mnie każdą po kolei i wszystkie "siedzą" jak należy.

Edytowane przez Kamil Polański
Odnośnik do posta
9 godzin temu, Kamil Polański napisał:

miernika do wilgotności nie miałem i troszkę tego się bałem przed przeglądem ale nie było miejsca do którego cichłbym go przyłożyć - nigdzie nie było widać zmian w kolorze gipsu żeby sugerowało jakieś problemy z wilgocią. ( jeśli masz mieszkania na najwyższym piętrze to warto byłoby mieć go przy sobie, tam ryzyko nieszczelności z dachu jest znacznie większe)  Drzwi i okna sprawdzałem za pomocą kartki papieru którą wkładałem miedzy ościeżnicę/futrynę a uszczelkę  i tylko na balkonowych nie trzymała - powód prosty i naprawiony od razu - regulacja docisku nieustawiona. ja byłem 1:40 i śmiało mógłbym dłużej siedzieć ale było to bez celu - ogólnie to nie wypraszali. Olimpkrj wspomina o parapetach tez - wiec warto na nie zwrócić szczególną uwagę, co do płytek na balkonie - obstukałem młotkiem gumowym u mnie każdą po kolei i wszystkie "siedzą" jak należy.

A uszczelki gumowe przy oknach były ok? U mnie powykrzywiane, poszarpane wszystkie 

Odnośnik do posta

Ogólne wrażenia po przeglądzie pozytywne? Jak jakość tynków, wylewek, stolarki okiennej? I jeszcze pytanie, czy na przeglądzie mieliście ze sobą rzut, projekt budowlany waszego mieszkania z zaznaczonymi gniazdkami, doprowadzeniem wody itp.

Odnośnik do posta
1 minutę temu, mocnyszwed napisał:

Pytanie, czy ktoś się orientuje czy oni dostarczają jakieś zdjęcia tego gdzie kable elektryczne zostały położone?

My po zakupie otrzymaliśmy płytkę CD z wszystkimi zdjęciami ścian na których jest instalacja elektryczna + zdjęcia układu rur prowadzących do grzejników przed wylewką 

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Przemek napisał:

Ogólne wrażenia po przeglądzie pozytywne? Jak jakość tynków, wylewek, stolarki okiennej? I jeszcze pytanie, czy na przeglądzie mieliście ze sobą rzut, projekt budowlany waszego mieszkania z zaznaczonymi gniazdkami, doprowadzeniem wody itp.

nie, nie dostaniesz rzutów z naniesionymi instalacjami.... te musisz Sam sobie wydrukować - na pewno otrzymałeś je na maila po spisaniu umowy

Odnośnik do posta

My po przeglądzie w czwartek (mieszkanie 49) - może są tutaj sąsiedzi:)? Były drobne usterki typu rysa na ościeżnicy drzwi wejściowych, rysa na szybie, niedomykająca się skrzynka z bezpiecznikami. Niestety było też bardzo dużo dziur w tynkach.

Najciekawsze czego się dowiedzieliśmy to to, że nie będzie schodów budowlanych w mieszkaniach z antresolą, bo większość osób ich nie chce, gdyż potem nie ma co z nim zrobić. Czy pytał Was ktokolwiek o zdanie w tym temacie? My upieramy się o te schody, bo po pierwsze nie wiemy kiedy będziemy robić te właściwe, a po drugie to znacznie ułatwia remont antresoli. Przy podpisywaniu umowy przedstawiciel dewelopera obiecywał, że takie schody będą. Druga sprawa czy ktoś z Was orientował się już jakie schody będzie robił? Macie coś poleconego?

Pozdrawiam

Odnośnik do posta
13 godzin temu, Hiob napisał:

Mam pytanie. Czy ktoś w swoim mieszkaniu zauważył pleśń? 

Czy szerokość kominów w łazience nie jest zgodna z tym na planie? 

W sensie cos zauwazyles (plesn, wymiary kominu), czy faktycznie pytasz o to? Dosyc dziwnie specyficzne pytanie, ktore sugeruje ze cos takiego zauwazyles i chcesz sie upewnic czy u kogos tez tak bylo. Chyba ze slyszales o takich problemach?

Odnośnik do posta
15 godzin temu, Hiob napisał:

Mam pytanie. Czy ktoś w swoim mieszkaniu zauważył pleśń? 

Czy szerokość kominów w łazience nie jest zgodna z tym na planie? 

Mamy jeden komin w łazience i wg planu miał mieć on wymiary 41x49. Mierzyliśmy i ma w rzeczywistości 45x47,5  - dla nas to minimalna różnica bez znaczenia.

Pleśni nie zauważyliśmy, ale były jeszcze plamy na tynkach (w jednym pomieszczeniu, od sufitu), które zgłaszaliśmy i będziemy obserwować na następnym przeglądzie (od dewelopera dostaliśmy info, że coś jeszcze poprawiali na tynkach i nie zdążyło wyschnąć)

Odnośnik do posta