Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 679
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

To czarne po prawej to pewnie na wiatę śmietnikową, fajnie że uchowało się jedno drzewo  ciekawe kiedy zaczna robić coś z tym placem zabaw itd.

Posted Images

To chyba będzie najbardziej zielona część całego dotychczasowego osiedla, bo nigdzie indziej nie będzie chyba takiego kawałku zieleni niezagospodarowanej samochodami (pomijając między budynkami te wewnętrzne tarasy).

P.s dla tych co martwią się odgłosami z s7, dzisiaj byłem na Dąbie Street (przy bajecznej) i przy małej uliczce (ale ruchomej) było x6/x8 głośniej auta słychać niż przy s7. Pytałem mieszkańca czy to nie przeszkadza, mówi że na początku a potem idzie się przyzwyczaić, ale idąc koło tamtej ulicy to trzeba było krzyczeć żeby się usłyszeć ;). Bo auta tam wjeżdżające pod górkę muszą mega gazu dodawać, a tutaj na S7 w miare auta są już rozpędzone dużo wcześniej i jadą ze stałą prędkością mniej więcej.

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta
20 godzin temu, mocnyszwed napisał:

To chyba będzie najbardziej zielona część całego dotychczasowego osiedla, bo nigdzie indziej nie będzie chyba takiego kawałku zieleni niezagospodarowanej samochodami (pomijając między budynkami te wewnętrzne tarasy).

P.s dla tych co martwią się odgłosami z s7, dzisiaj byłem na Dąbie Street (przy bajecznej) i przy małej uliczce (ale ruchomej) było x6/x8 głośniej auta słychać niż przy s7. Pytałem mieszkańca czy to nie przeszkadza, mówi że na początku a potem idzie się przyzwyczaić, ale idąc koło tamtej ulicy to trzeba było krzyczeć żeby się usłyszeć ;). Bo auta tam wjeżdżające pod górkę muszą mega gazu dodawać, a tutaj na S7 w miare auta są już rozpędzone dużo wcześniej i jadą ze stałą prędkością mniej więcej.

zdecydowanie najbardziej " zielony" budynek na osiedlu będzie

.... z dźwiękiem z ekspresówki również myślę ze masz racje. Bardzo się obawiałem ze będzie hałas z drogi zbyt słyszalny ale teraz jak już stoi nasz budynek i ten który jest najbliżej drogi wiem już ze ten dźwięk został mocno zredukowany. Nie jest on wcale uciążliwy

IMG_20150121_153804.jpg.c556d4c5f9b29ad348db9aa361c1a5bd.jpg

Edytowane przez Kamil Polański
  • Like 1
Odnośnik do posta
3 godziny temu, Kamil Polański napisał:

zdecydowanie najbardziej " zielony" budynek na osiedlu będzie

.... z dźwiękiem z ekspresówki również myślę ze masz racje. Bardzo się obawiałem ze będzie hałas z drogi zbyt słyszalny ale teraz jak już stoi nasz budynek i ten który jest najbliżej drogi wiem już ze ten dźwięk został mocno zredukowany. Nie jest on wcale uciążliwy

IMG_20150121_153804.jpg.c556d4c5f9b29ad348db9aa361c1a5bd.jpg

Ja mam o tyle że mam widok na pociąg, więc drugi budynek nie stanie mi przed nosem i nie będą auta jeździły bezpośrednio. Akurat o tyle gdzie B18 stoi, zaczynają się już panele przy autostradzie, więc dodatkowo tamtędy dźwięk się nie niesie chyba. Gorzej będą miały bloki z tyłu, ale chyba też bez dramatu.

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...

Czy to jest przegląd wstępny czy ten ostateczny techniczny? 

Idziemy w czerwcu, ewentualnie zgłaszamy usterki i potem dopiero we wrześniu przy odbiorze kluczy jest kolejny przegląd gdzie sprawdzamy ponownie z ekipą czy wywiazali się z reklamacji? 

Edytowane przez Olimpkrj
Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...
7 godzin temu, mocnyszwed napisał:

Ja ide z ekipą już teraz, mają 30 dni na rozpatrzenie, a chce remont jak najszybciej zacząć. Więc nie będę chciał czekać nastepnych 30 przy odbiorze ostatecznym. To jest przed odbiór a nie jeszcze ostateczny.

Tak chyba najlepiej. Teraz z ekipą a potem na ostateczny niech przyjdą i potwierdzą na spokojnie, że wszystko zostało wykonane należycie. Mi powiedzieli, że na ten przegląd 1h to mało. 

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Olimpkrj napisał:

Tak chyba najlepiej. Teraz z ekipą a potem na ostateczny niech przyjdą i potwierdzą na spokojnie, że wszystko zostało wykonane należycie. Mi powiedzieli, że na ten przegląd 1h to mało. 

U mnie będą w 2 osoby, ja będę jeszcze z jedną, więc w sumie nas 4 będzie. Im bardziej wszystko proste i w odpowiednich kątach tym szybciej pójdzie remont bo nie będzie trzeba potem nadrabiać niczym.

Odnośnik do posta
13 godzin temu, Olimpkrj napisał:

Na wszystko :)

Olimpkrj masz kilka łapek w dół pod tym komentarzem :P

Kierownik budowy  👎

Przedstawiciel biura sprzedaży 👎

Tak serio popieram oczywiście odpowiedź Olimpkrj, skup się na wszystkim STA bo nawet banalne do poprawy niedoróbki które są spieprzone w grubszej mierze to przysporzą problemów a cena mieszkania nie była promocją 30% zapewne. 

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Olimpkrj napisał:

Bez ekipy z doświadczeniem, kamer, czujników i laserów. To jako laik możemy sobie katownicą i poziomicą pomachać w tą godzine, którą nam dają. :)

tym bardziej ze jak sie nie zna prawa budowlanego to tez mozna czasem czegos nie zauwazyc i zaznaczyc, a z czasem moga powychodzic kwiatki, juz po kosztownych remontach, np. ze bedzie plesn wychodzila od komina technicznego w kuchni, a potem rozbierajmy sobie cala kuchnie ;] lepiej zaplacic te 500-800 zl i miec spokoj, tym bardziej ze moga stwierdzic z jakiego powodu robi sie wilgoc czy cos takiego, a nie ze po prostu wilgoc i tyle.

Odnośnik do posta
W dniu 14.06.2020 o 19:06, mocnyszwed napisał:

tym bardziej ze jak sie nie zna prawa budowlanego to tez mozna czasem czegos nie zauwazyc i zaznaczyc, a z czasem moga powychodzic kwiatki, juz po kosztownych remontach, np. ze bedzie plesn wychodzila od komina technicznego w kuchni, a potem rozbierajmy sobie cala kuchnie ;] lepiej zaplacic te 500-800 zl i miec spokoj, tym bardziej ze moga stwierdzic z jakiego powodu robi sie wilgoc czy cos takiego, a nie ze po prostu wilgoc i tyle.

500-800? O czym mowa? Proszę o informację dla laika ☺️🙃

Odnośnik do posta