Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 679
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po pierwsze, nie jest fajne zaczynanie bytności na forum od oskarżeń. Po drugie, jesli chodzi o zapachy. Na pewno, bedzie kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy smród doleci do bloków, ale i tak Słone

Faktycznie, temat budowy jest teraz powodem do najwiekszego zmartwienia. Pomyśl o tych ktorym zalewa domy po drugiej stronie Serafy i o tych którzy juz mieszkają i mają problem a nie o dziurze w ziemi

To czarne po prawej to pewnie na wiatę śmietnikową, fajnie że uchowało się jedno drzewo  ciekawe kiedy zaczna robić coś z tym placem zabaw itd.

Posted Images

2 godziny temu, MałyMiś napisał:

I znów będą tworzyć w dzienniku budowlanym...

Ciekawe czy kierownik budowy tak samo jak "twórcze wpisy" w dzienniku budowy sprawdza wykonanie i materiały...

Strasznym pesymistą jesteś, rozumiem, ale z tego co inni ludzie się wypowiadali to standard jest ok, znajomy który coś nie co wie o tych budowlach powiedział że za te pieniądze jest dobrze, przy droższych budowlach gorsze rzeczy się działy niż tutaj.

Odnośnik do posta

Dzięki za fotki ,to zostało im dokończenie przodu bloku i jedna boczna .Ściana od S7 była ocieplona tylko nie wiem czy już ma tynk , to jeszcze z 3 tygodnie i po ociepleniu .Pogoda zapowiada się być po naszej stronie .

Odnośnik do posta

Dostałem informację o skończeniu elewacji w marcu , a zakończenie budowy przewidywane z miesięcznym opóźnieniem.

Czy przy przesunięciu terminu etapu i transzy z banku podpisujecie za każdym razem płatny aneks ? Czy opóźnienie oddania mieszkań w terminie to jakieś konsekwencje dla Dewelopera?

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Maciex napisał:

Dostałem informację o skończeniu elewacji w marcu , a zakończenie budowy przewidywane z miesięcznym opóźnieniem.

Czy przy przesunięciu terminu etapu i transzy z banku podpisujecie za każdym razem płatny aneks ? Czy opóźnienie oddania mieszkań w terminie to jakieś konsekwencje dla Dewelopera?

Czyli zakonczenie budowy koniec czerwca. Co do banku sie nie wypowiem ale konsekwencji dla Dewelopera nie ma, ma wpisane ze do pazdziernika ma termin (tak sobie wyznaczyl w razie obsuw), więc dopóki się nie obsunie poza październik to nie ma żadnych konsekwencji.

Edytowane przez mocnyszwed
Odnośnik do posta
2 godziny temu, Rafal napisał:

Ej my mamy w dokumentach przekazanie mieszkania do 31-08-2020 zakończenie budowy do końca maja .

A sory, mialo byc sierpien 2020 ;) caly czas mi sie myli odkad zrobilem zdjecie na budowie tej tablicy informacyjnej gdzie 24 ma do października, co jest ciekawe, bo mam wrażenie że duzo szybciej niż 18 :) 

Odnośnik do posta
W dniu 25.01.2020 o 19:01, mocnyszwed napisał:

Strasznym pesymistą jesteś, rozumiem, ale z tego co inni ludzie się wypowiadali to standard jest ok, znajomy który coś nie co wie o tych budowlach powiedział że za te pieniądze jest dobrze, przy droższych budowlach gorsze rzeczy się działy niż tutaj.

Jestem realistą. Mnie nikt nic nie powiedział, widziałem co nie co i sprawa w mojej ocenie powinna być w prokuraturze, ale to właściciel decyduje.

Art. 271 KK kolego.

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zdjęcia z ostatniej soboty.

Na pytanie do agenta z Develii, czy są jakieś opóźnienia, otrzymałam odpowiedź, że prace budowlane mają zostać zakończone zgodnie z terminem, czyli 31.05.2020 .. Ciężko się do tej odpowiedzi odnieść bo nie była to odpowiedź na moje pytanie. Jak się przyjrzeć, to okna były uchylone, może postęp prac ma teraz miejsce w środku? Ktoś dowiadywał się może na temat opóźnień/postępów prac? Wiadomo kiedy będziemy płacić kolejną transzę?

IMG_20200216_112644.jpg

IMG_20200216_112647.jpg

IMG_20200216_112640.jpg

Odnośnik do posta

Po raz kolejny etap przesunięty.... mam do 1 marca elewacje ( już raz przesunięty ) i już info ,że raczej nie zdążą , cały czas zastanawiam się jaki to będzie miałom wpływ na odbiory - ale tego się raczej nie dowiemy...... - pogoda zaskakuje ? - chyba nie.....

Macie też problemy z bankiem jeżeli chodzi o przesuwanie transzy ?  - płacę za aneksy i wyjazd z żoną do banku za każdym razem....

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Maciex napisał:

żadnych problemów nie mam - nie podawałem konkretnych dat a przewidywane. W umowę z Bankiem mam wpisane ze będą wezwania do zapłaty przedstawiane gdy je otrzymam w terminie bodajże tygodnia  - zero problemu zero stresu

Edytowane przez Kamil Polański
Odnośnik do posta
Gość MisiekW
7 godzin temu, Rafal napisał:

Ze zdjęć wynika że przez tydzień palcem nie tknęli elewacji

Może mają jakieś powody?

Jak nie "tykają" - źle.

Jak zrobią na szybko i spartolą bo np. coś nie wyschło - źle.

:)

Odnośnik do posta