Skocz do zawartości
Frotka

PARKOWANIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poruszam ten temat ponieważ robi się coraz ciaśniej i coraz trudniej jest znaleźć miejsce. Powrót do domu z pracy i potem szukanie miejsca przez 15 minut...myślę że wiele osób ma ten sam problem.Wyłączono z ogólnego użytkowania parking przy Telefonice,jest to użytkowanie dla 2 budynków wspólnoty  przy Złocieniowej i Opalowej.

Tak więc zostaje polowanie na miejsce, Spółdzielnia nie ma terenów na zagospodarowanie pod parking. Jest szansa że jak powstanie Atut to jego parking pomoże rozładować ulice.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na to liczy Spółdzielnia...właśnie rozmawiałam w tej sprawie...Jeżeli chodzi o ten parking będzie można się starać o najem miejsca dopiero wtedy jak się okaże że nie wszyscy którzy się zdeklarowali będą tam zostawiać auta....ale wtedy muszą pomyśleć o kwotach za ten wynajem....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

heh... fajną macie tą spółdzielnię.. idee spółdzielczości wpełni zrealizowane, nie ma co (parking pod telefoniką)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co tam wrzucę jedno w lepszej jakości: Poznajmy nr rej. tej uprzywilejowanej bryki:
Może ktoś zna właściciela i mógłby go poinformować, iż jest dzbanem tygodnia!

20190130_215641.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety,ale takich przypadków bedzie coraz więcej.miejsc coraz mniej,a samochodow przybywa.jeśli chodzi o parking przy TF byłem w spółdzielni dowiedzieć sie co i jak,czy będzie możliwość odpłatnego parkowania,niestety rozmawiałem z kilkoma paniami i każda mówi coś innego.w ogóle odniosłem wrażenie,że spółdzielnia ma na to wy.......ane,że mieszkańcy polują na miejsce,a na dużym parkingu stoi 5 samochodów.ja rozumiem,że mieszkańcy dwóch bloków płacą za ten teren,ale jakoś do tej pory nikomu to nie przeszkadzało,a mieszkam tutaj 18 lat.na moje pytanie co sie nagle zmieniło,że spółdzielnia postanowiła zamknąć ten teren,jedna z pań coś bełkotała,że parkowali tam ludzie z poza osiedla!czyli kto?ktoś zostawiał tutaj samochód i szedł do domu na Bieżanów?!bzdurne tłumaczenie.jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo,że o kasę,to jak już chcą na tym zarabiać,to niech udostępnią tym którzy chcą zapłacić i z glowy!a tak swoją drogą to trzeba się będzie dowiedzieć z jakich środków zostało wybudowane ogrodzenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, gacek1 napisał:

Niestety,ale takich przypadków bedzie coraz więcej.miejsc coraz mniej,a samochodow przybywa.jeśli chodzi o parking przy TF byłem w spółdzielni dowiedzieć sie co i jak,czy będzie możliwość odpłatnego parkowania,niestety rozmawiałem z kilkoma paniami i każda mówi coś innego.w ogóle odniosłem wrażenie,że spółdzielnia ma na to wy.......ane,że mieszkańcy polują na miejsce,a na dużym parkingu stoi 5 samochodów.ja rozumiem,że mieszkańcy dwóch bloków płacą za ten teren,ale jakoś do tej pory nikomu to nie przeszkadzało,a mieszkam tutaj 18 lat.na moje pytanie co sie nagle zmieniło,że spółdzielnia postanowiła zamknąć ten teren,jedna z pań coś bełkotała,że parkowali tam ludzie z poza osiedla!czyli kto?ktoś zostawiał tutaj samochód i szedł do domu na Bieżanów?!bzdurne tłumaczenie.jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo,że o kasę,to jak już chcą na tym zarabiać,to niech udostępnią tym którzy chcą zapłacić i z glowy!a tak swoją drogą to trzeba się będzie dowiedzieć z jakich środków zostało wybudowane ogrodzenie.

Miło jest sobie tak ponarzekać na wszystko i wszystkich dookoła.

Śnieżkowcy zakupili swoje mieszkania i ten teren pod parking jeszcze w latach 90-tych a co za tym idzie to ich własność.

Chyba wiedziałeś kupując mieszkanie co kupujesz? że jest to lokal w bloku bez parkingu?

To chyba normalne że śnieżkowcy bronią swojego terenu przed dzikimi najazdami nie wiadomo kogo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, inteligentKR napisał:

Śnieżkowcy zakupili swoje mieszkania i ten teren pod parking jeszcze w latach 90-tych a co za tym idzie to ich własność.

Chyba wiedziałeś kupując mieszkanie co kupujesz? że jest to lokal w bloku bez parkingu?

To chyba normalne że śnieżkowcy bronią swojego terenu przed dzikimi najazdami nie wiadomo kogo?

Dokładnie, „nie wiadomo kogo”

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, carter1234 napisał:

Dokładnie, „nie wiadomo kogo” 

Jak to nie wiadomo? Chodzi o Słoneczne Miasteczko. I myśle, ze także o nowe, powstające inwestycje. Parking przy TF jest własnością konkretnych ludzi a nie wszystkich bloków dookoła.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 godzin temu, inteligentKR napisał:

No, dobra, ja rozumiem, że grunt należy do konkretnych bloków, ale czy ogrodzenie i brama też powstały z budżetu remontowego tychże konkretnych bloków czy całej spółdzielni?

Edytowane przez sog

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, sog napisał:

No, dobra, ja rozumiem, że grunt należy do konkretnych bloków, ale czy ogrodzenie i brama też powstały z budżetu remontowego tychże konkretnych bloków czy całej spółdzielni?

Jeśli jesteś w członkiem Spółdzielni Mieszkaniowej Śnieżka skoro Cie to tak bardzo interesuje to sugeruje napisać do niej o to pismo z pytaniem, wydrukować dwa razy, jedno złożyć na drugim niech Ci potwierdzą odbiór pisma i poczekać aż Ci odpowiedzą.

Jak nie jesteś to przykro mi, ale pewnie Ci nie odpowiedzą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest święte prawo własności oczywiście i jest jeszcze zdrowy rozsądek. Zaznaczę tylko, że mieszkam na SM i nie jestem kompletnie zainteresowany parkowaniem na parkingu przy TF, bo miejsce parkingowe mam. To tak tytułem informacji, że jest to opinia w miarę obiektywna. Po prostu za każdym razem, kiedy przejeżdżam koło pustego i ogrodzonego parkingu mam ochotę popukać się w czoło. Oczywiście spółdzielnia w imieniu właścicieli terenu mogła to ogrodzić (swoją drogą wystarczyłby szlaban, przecież nikt by się chyba nie wdzierał na parking przez trawnik), wydając kupę kasy, ale skoro parking świeci pustkami (czyli ewidentnie nie ma na niego zapotrzebowania ze strony właścicieli terenu), to chyba byłoby wskazane – żeby tę kasę jakoś odzyskać przez wynajem, bo inaczej trudno tu mówić o jakiejkolwiek gospodarności. Po prostu nie widzę w tym żadnej logiki, co najwyżej "psoogrodnicyzm" ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 godziny temu, inteligentKR napisał:

umiesz czytać ze zrozumieniem,czy masz z tym problem?po pierwsze przez tyle lat jakoś spółdzielni i lokatorom z tych dwóch bloków nie przeszkadzało,że parking nie jest ogrodzony(choć mimo to i tak niewiele osób tam parkowało).po drugie tłumaczenie spółdzielni,że parkowało tam kilka aut z poza osiedla(swoją drogą ciekawe jak to sprawdzili)i dlatego musieli ogrodzić parking,jest mega słabe,a po trzecie napisałem,że jak chcą pobierać opłaty to niech pobierają,chętnie zapłacę żeby nie musieć czasami jak się wraca późno szukać miejsca po osiedlu.tylko,że na razie sami nie wiedzą czego chcą,bo powiedzieli żeby złożyć podanie o miejsce i czekać!tylko nie wiem na co.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 1.02.2019 o 09:12, sog napisał:

Z tego co wiem od sprawdzonego źródła za ogrodzenie parkingu zapłacił LC Crop  (Inwestor Słonecznego) w zamian za możliwość przejeżdża przez działkę spółdzielni przez którą przechodzi ul. Czeczów.  Tak w skrócie ale najlepiej zapytać w spółdzielni.

• Confused 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niech budują i statuę wolności bo to ich kasa - jeśli tak jest to widocznie musiało im się to opłacić. Bardziej by mnie interesowało o jakiej możliwości przejazdu piszesz? Nie kojarzę żeby na Czeczów była jakaś służebność albo coś, może się mylę niech mnie ktoś skoryguje.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Aska napisał:

Mistrzostwo w kwestii parkowania!

Uciekł jak dowiedział się ile kosztował go Traficar :P

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 godzin temu, Franzz napisał:

Uciekł jak dowiedział się ile kosztował go Traficar :P

Hahahaha, pewnie od giełdy na Rybitwach jechał na osiedle 2 godziny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ciekaw jestem czy to ten sam "kierowyca" . ponad metr na jezdni - za tyłkiem można dwa skutery postawić i jeszcze na części przeznaczonej dla pieszych 

IMG_20190219_193317.jpg

IMG_20190219_193342.jpg

IMG_20190219_193411.jpg

IMG_20190219_193424.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta