Skocz do zawartości
KacMalach

Szkoła rodzenia - położna środowiskowa

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne Panie/Mamy,

bardzo proszę o pomoc/informację:

• jaką najlepiej wybrać szkołę rodzenia w miare możliwości nieopodal osiedla Złocień
  • jak wygląda sytuacja z położną środowiskową-rodzinną, czy któraś Mama korzystała z usług Pani położnej z Przychodni Zdrowia Bieżanów?

Pomocne Mamy prosze o informację na priv,

dziekuję,

pozdrawiam

Edytowane przez KacMalach
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jestem Panią/mamą ale ogarniam temat ;)

Polecamy z żoną Diamed na Rżące (wydaje się solidną przychodnią), mamy stamtąd położną i bezpłatną szkołę rodzenia - 5 spotkań po 1 godz. (prywatne spotkania, a nie zajęcia grupowe).

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli mogę coś doradzić polecam chodzić do szkoły rodzenia w szpitalu gdzie planuje się poród, podczas zajęć w szpitalu część godzin przeznaczonych jest na oprowadzenie po szpitalu zapoznanie się z salkami, gabinetami recepcją omówienie szczegółów kiedy przyjeżdżasz już na "alarmie" często personel który prowadzi zajęcia potem będzie z Tobą na sali czy to przed czy po porodowej, naprawdę nie mówię że człowiek wtedy się czuje jak u siebie ale jest dużo łatwiej kiedy jedziesz z torbami do szpitala. 

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
30 minut temu, Franzz napisał:

Jeżeli mogę coś doradzić polecam chodzić do szkoły rodzenia w szpitalu gdzie planuje się poród, podczas zajęć w szpitalu część godzin przeznaczonych jest na oprowadzenie po szpitalu zapoznanie się z salkami, gabinetami recepcją omówienie szczegółów kiedy przyjeżdżasz już na "alarmie" często personel który prowadzi zajęcia potem będzie z Tobą na sali czy to przed czy po porodowej, naprawdę nie mówię że człowiek wtedy się czuje jak u siebie ale jest dużo łatwiej kiedy jedziesz z torbami do szpitala. 

Też wybraliśmy ten wariant, chociaż coraz częściej zaczynam się bać że w moim szpitalu nie będzie miejsca (mogę urodzić w święta :p). Wiedzę na temat tego jak zająć się dzieckiem można czerpać z wielu miejsc a możliwość obejrzenia sali, porozmawiania z personelem albo nawet próbnego porodu na specjalistycznym łóżku jest bezcenna.

Jeśli chodzi o położną środowiskową to jest sporo fajnych w Krakowie ale warto się zdecydować już ok 22 tc bo ja dzwoniąc w 30 tc dowiedziałam się, że jest już za późno i zostałam przy tej Pani która przydzielono mi podczas zapisywania do przychodni. 

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja miałam położną z Popiełuszki, ale 4 lata temu- Grażynę, nie polecam. Polecam za to gorąco panią Józefę Gurgul- jest to położna "przydzielona" Złocieniowi. Prowadzi swoją  szkołę  rodzenia. Był już ten wątek: 

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 15.12.2018 o 19:36, slonecna napisał:

Ja miałam położną z Popiełuszki, ale 4 lata temu- Grażynę, nie polecam. Polecam za to gorąco panią Józefę Gurgul- jest to położna "przydzielona" Złocieniowi. Prowadzi swoją  szkołę  rodzenia. Był już ten wątek: 

Również polecam tą położną bardzo miła, taktowna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta