Skocz do zawartości
monaw89

Miejsca parkingowe/komórki lokatorskie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was widział w którymś z budynków ekipę uszczelniającą rampę, budynek? Zarządca deklaruje że powinni tutaj pracować ale ja nikogo nie widziałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, tomkal napisał:

A masz zalane syfony?

Ja tak miałem po założeniu wanny, dopiero po zalaniu syfonu zapach się stracił. 

Jesszcze nie mam do końca zrobionej łazienki. Brakuje umywalki. Jest odpływ liniowy pod prysznic ale nie używany (brak baterii prysznicowej). Wc do końca zrobione i podłączone w zabudowie. Gdzie mogę zgłosić taką sprawę? Do zarządcy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Konrad90 napisał:

Jesszcze nie mam do końca zrobionej łazienki. Brakuje umywalki. Jest odpływ liniowy pod prysznic ale nie używany (brak baterii prysznicowej). Wc do końca zrobione i podłączone w zabudowie. Gdzie mogę zgłosić taką sprawę? Do zarządcy?

Najpierw spróbuj zatkać korkami odpływ umywalki, Zalej odpływ liniowy i WC wodą. Jeśli zapach nie minie to zglaszaj do zarządcy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 godzin temu, artwer napisał:

Czy ktoś z was widział w którymś z budynków ekipę uszczelniającą rampę, budynek? Zarządca deklaruje że powinni tutaj pracować ale ja nikogo nie widziałem.

Mamy komórkę lokatorską zaraz pod rampa (blok 45 - ktoś wstawiał zdjęcie zalania). Komórka ma przejście pod rampę. Pewnie zostawione na wszelki wypadek. Pod rampą jest sporo wody i błota. Sprawa zgłoszona do zarządcy. Pobierali od nas klucz do komórki, aby się tym zająć. Byliśmy tam w sobotę aby zebrać trochę wody i nic nie było ruszone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba ich "cisnąć" z każdym tego typu zgłoszeniem, równolegle zarządcę i murapol, dzwonić codziennie i suszyć głowę. Nam zaczęło się lać do komórki z jakiejś instalacji i na następny dzień to połatali. Inna sprawa, że jeszcze trochę kapało po ich interwencji, więc niech nie liczą na odbiór kluczy do komórki bez poprawienia tego. Patrząc na boksy garażowe w kilku miejscach również widać jakieś wycieki, mam nadzieję że właściciele zgłaszają takie rzeczy a nie czekają aż zarządca zareaguje bo taka sytuacja się nie wydarzy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzień dobry 

Myślę, że dużo zależy od zarządcy. Oczywiście najważniejsze, na co my się zgodzimy i czego będziemy chcieli, jednak musimy egzekwować od zarządcy dbanie o nieruchomości.

Jeśli chodzi o miejsca, tych zawsze jest mało, nie wszyscy je kupili, zatem musimy zrobić tak, aby wszyscy się zmieścili. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś w bloku 45a ma aktualnie wodę w piwnicy? Bo u mnie stoi po kostki. Chciałam odebrać komórkę ale w takim stanie nie ma szans..masakra. Nie wiem czy powinna to do Zarządcy zgłosić? Murapol wie ale w tej chwili brak podjętych działań. Moze ma ktoś nr do kierownika budowy?? Będę wdzięczna za pomoc lub jakąś podpowiedź co robić jeszcze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgłoś do zarządcy i do Murapolu z "prośbą" o podjęcie natychmiastowych działań, jak jesteś na miejscu to przejdź się też do kierownika budowy czy tam tego majstra co to nadzoruje i zapytaj czy coś robią w tym kierunku (kontener obok budki, gdzie urzędują Panie z biura). Chodź, pytaj, dzwoń bo jak się nie pogoni to nic nie zrobią tak to wygląda. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, nad_monika napisał:

Czy ktoś w bloku 45a ma aktualnie wodę w piwnicy? Bo u mnie stoi po kostki. Chciałam odebrać komórkę ale w takim stanie nie ma szans..masakra. Nie wiem czy powinna to do Zarządcy zgłosić? Murapol wie ale w tej chwili brak podjętych działań. Moze ma ktoś nr do kierownika budowy?? Będę wdzięczna za pomoc lub jakąś podpowiedź co robić jeszcze.

Czyli murapol nic nie zrobił w związku z powodzią? "taki mamy klimat" ? ja też mam do odbioru i mieszkanie i garaż z boksem. Ciekawe... do następnego deszczu ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobił. W zasadzie nie Murapol a jakiś ich podwykonawca. U mnie w komórce połatali miejsce z którego był wyciek, potem jeszcze poprawiali dwa dni później jak już opady całkowicie ustały i miejsce wycieku zdążyło trochę podeschnąć, ale tak jak pisałem trzeba dzwonić, pisać, chodzić i upominać się o to. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem co tu się wydarzyło, ale wydaje mi się, że garaż to nie jest najlepsze miejsce na plac zabaw a brama wjazdowa nie jest po to, żeby wiatr nie hulał po garażu tylko żeby każdy z ulicy nie mógł tam wejść. Zaraz obok tematów z informacją, że ktoś włamał się do boksa będą pytania "kto mi porysował samochód?". Żeby rozmawiać o monitoringu najpierw zacznijmy pilnować, żeby drzwi do klatek i brama garażowa była zamknięta... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko jak tego pilnować, jeden gowniaz zapewne ma pilota od rodziców i tak to się kończy.

Trzeba odrazu dzwonic na straż miejską albo policje... no niestety, może po paru interwencjach się oduczą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ogólnie zrobić by porządek z tą gimbazą .... opony i decha, która leży przy wyjeździe z garażu to również ich robota. Pobawili się ale posprzątać to już nie ma komu.  Wcześniej notorycznie bawili się hydrantem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ogólnie trzeba reagować! Upominać, dzwonić na policję/straż miejska. Wczoraj w okolicach godziny 22:00 na placu zabaw siedziało dwóch typów (okolo 26-30 lat) a jeden sikał prosto na czyjś ogródek!!! Jak zwróciłem uwagę to okazało się ze są mocno pijani. Wystarczyło postraszyć ze zadzwonię na policję. Co prawda nasłuchałem się jakim jestem chujem itp. Ale trzeba reagować!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
52 minuty temu, Greg napisał:

Nie wiem co tu się wydarzyło, ale wydaje mi się, że garaż to nie jest najlepsze miejsce na plac zabaw a brama wjazdowa nie jest po to, żeby wiatr nie hulał po garażu tylko żeby każdy z ulicy nie mógł tam wejść. Zaraz obok tematów z informacją, że ktoś włamał się do boksa będą pytania "kto mi porysował samochód?". Żeby rozmawiać o monitoringu najpierw zacznijmy pilnować, żeby drzwi do klatek i brama garażowa była zamknięta... 

Otworzyli ulicę Domagały ??? ;) przecież to tam karmi komary gimbaza, co oni robią w garażu??. Widzicie jakieś dziwne sytuacje polecam od razu dzwonić, może się młodzież nauczy manier, skro w domu nie nauczyli. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, cahar napisał:

Zawsze można wyłączyć pulpit przy bramie i tylko z pilota otwierać.

to nie przejdzie, mogło by to utrudnić by ewentualną drogę ucieczki w przypadku np pożaru. >>BHP.   Garaż to nie plac zabaw niech starzy nauczą własne dzieci. Swoją drogą nie widziałem takich patologi w żadnym garażu w centrum miasta, ;) ciekawe dlaczego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najgorzej, że można im się produkować, straszyć, a oni i tak będą uważać że mogą, bo przecież nic takiego nie robią, "tylko się bawią".. podobnie jak dzieciaki, które wjeżdżały w ludzi na nowym wąskim chodniku prowadzącym do atuta, albo ludzie, którzy sadzą petunie w piasku na placu zabaw. Ale to prawda, musimy jakoś reagować, bo za chwilę z ładnego, spokojnego osiedla zrobi nam się jakiś moloch. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znowu przed chwila wygoniliśmy czterech chłopaczków z garażu. A jeden wszedł do klatki schodowej, wiec podejrzewam że cześć z tych dzieciaków to mieszkańcy naszych bloków. Wiec może zacznijmy sprawdzać nasze pociechy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, posiadam komórkę numer 8 (pierwsza po lewej, jak już się skręci w lewo z tego długiego korytarza). W czym mogę pomóc ?

Edytowane przez thomas89br
bład

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, thomas89br napisał:

Witam, posiadam komórkę numer 8 (pierwsza po lewej, jak już się skręci w lewo z tego długiego korytarza). W czym mogę pomóc 

Pisze priv 

Edytowane przez artwer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam nr 7, oczywiście to zgłosiłam. Wczoraj rozmawiałam z jakimś "fachowcem" od zarządcy, mówił że problem polega na złej wentylacji ( i jakieś inne mądre słowa), mają nad tym pracować w najbliższych dniach.

U mnie dodatkowo nie działa światło w komórce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta