Skocz do zawartości
monaw89

Miejsca parkingowe/komórki lokatorskie

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc ilość miejsca w komórce pod schodami jest niewielka, może ciekawym pomysłem byłoby wynajęcie tych miejsc osobom które tego potrzebują a za zarobioną kwotę wykonać miejsca pionowe dla rowerów przy bramie wjazdowej (jak słup) .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
46 minut temu, cahar napisał:

Szczerze mówiąc ilość miejsca w komórce pod schodami jest niewielka, może ciekawym pomysłem byłoby wynajęcie tych miejsc osobom które tego potrzebują a za zarobioną kwotę wykonać miejsca pionowe dla rowerów przy bramie wjazdowej (jak słup) .

Żeby tak zrobić musiałoby to być w projekcie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, cahar napisał:

W jaki sposób chciałbyś wynająć coś co jest własnością wspólnoty komuś kto jest jej czlonkiem a więc współwłaścicielem tej części wspólnej? ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Normalnie, zgoda wspólnoty na wynajęcie jej wspólnej części osobie która będzie mogła wyłącznie z tej część korzystać.

Drogą uchwały wspólnoty , do tego przynajmniej 51% zgody, i można wynająć i pobierać za to jakąś ustaloną kwotę.

Edytowane przez cahar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurcze muszę obczaic jutro koniecznie bo dla mnie to miejsce az sie prosi by je tak zorganizowac biorac pod uwage ze mnóstwo nowych mieszkancow ma lub planuje dzieci 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Takie małe ogłoszenie - posiadam miejsce parkingowe nr. 17 pod budynkiem 45 wraz z boksem garażowym zaraz za nim, chętnie wymieniłbym się na miejsce postojowe z boksem po drugiej stronie parkingu podziemnego (bliżej wjazdu).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 22.03.2019 o 09:42, cahar napisał:

kokosów z tego może nie być. są ustawy które regulują wysokość opłat za wynajem takich pomieszczeń i jeżeli jego wysokość jest mniejsza niż 2 m i większa niż 1,4 m albo 1,3 m ( nie pamiętam dokładnie) to opłata wynosić może 50% ustalonej stawki. W przypadku gdy pomieszczenie ma wysokość mniejszą niż 1,4 m albo 1,3 m to za taką powierzchnię nie można pobrać opłaty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 minut temu, maxkad napisał:

kokosów z tego może nie być. są ustawy które regulują wysokość opłat za wynajem takich pomieszczeń i jeżeli jego wysokość jest mniejsza niż 2 m i większa niż 1,4 m albo 1,3 m ( nie pamiętam dokładnie) to opłata wynosić może 50% ustalonej stawki. W przypadku gdy pomieszczenie ma wysokość mniejszą niż 1,4 m albo 1,3 m to za taką powierzchnię nie można pobrać opłaty.

Dziękuję za zysk z wynajmu w kwocie kilku zł miesięcznie na mieszkanie (w porywach) wolę mieć gdzie zostawić np wózek ;) jeśli chodzi o miejsce dla rowerów to myślę że będzie warto poruszyć ten temat na pierwszym spotkaniu wspólnoty. Miejsce na nie na pewno by się znalazło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
43 minuty temu, artwer napisał:

jeśli chodzi o miejsce dla rowerów to myślę że będzie warto poruszyć ten temat na pierwszym spotkaniu wspólnoty. Miejsce na nie na pewno by się znalazło.

Jest stojak na kilka rowerów pomiędzy bramami wjazdowymi do garaży :D Tak z 5 rowerów się chyba tam zmieści, może tam byśmy wynajmowali miejsca :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, AnetKa napisał:

Czy Wam tez zalało komórkę? 🙄

20190429_174744_Film3.jpg

U nas może nie komórka, ale w garażu pod blokiem 45B takie cuda się dzieją... 

Za brakło uszczelnienia.. 

IMG_20190430_092820.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomimo tego, że problem został już zgłoszony proponuję innym również przesyłanie zgłoszeń do zarządcy - im więcej osób zgłosi taką sytuację jest szansa, że temat szybciej zostanie załatwiony (to chyba swoją drogą powinno trafić bezpośrednio do Murapolu).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem wrażenie dzisiaj rano,  że ktoś kręcił się po parkingu. Jak zjechalem do garażu chwilę się porozglądał i wszedł do klatki, ale zaraz jeszcze zagladnął. jak doszedłem na drugi koniec parkingu i wyszedłem na klatkę już go nie było. Wydaje mi się, że klatki powinny już być permanentnie zamknięcie, a jak już było gdzieś tutaj poruszane trzeba będzie pomyśleć o jakimś monitoringu na osiedlu lub stróżu.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
32 minuty temu, Greg napisał:

Miałem wrażenie dzisiaj rano,  że ktoś kręcił się po parkingu. Jak zjechalem do garażu chwilę się porozglądał i wszedł do klatki, ale zaraz jeszcze zagladnął. jak doszedłem na drugi koniec parkingu i wyszedłem na klatkę już go nie było. Wydaje mi się, że klatki powinny już być permanentnie zamknięcie, a jak już było gdzieś tutaj poruszane trzeba będzie pomyśleć o jakimś monitoringu na osiedlu lub stróżu.  

Również tak uważam, bo tez ostatnio widziałam wieczór mężczyznę który chodził między blokami i dziwnie się zachowywał. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O co chodzi z naliczaniem odsetek za komorki lokatorskie i mieksca parkingowe? Jakich odsetek skoro komorka czy miejsce zostalo zakupione przeze mnie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Informacja z dzisiaj od zarządcy dotyczy opłaty za utrzymanie części wspólnych powiązanych z garażem/komórką i "eksploatację" garażu/komórki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy tylko mi się wydaje, że ponad 200zl czynszu za miejsce parkingowe to dość sporo, w porównaniu do innych osiedli w Krakowie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Opłata zależy od rozmiaru komórki oraz faktu pod którym budynkiem jest miejsce postojowe (z tego co ktoś podsyłał jakiś cennik jest różna opłata kilka złotych różnicy). Mi wyszło 73zł/miesiąc.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta