Skocz do zawartości
ljx

Słabe ciśnienie ciepłej wody - Agatowa 23

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do mieszkańców Agatowa 23.

Czyteż macie wrażenie, że ciśnienie ciepłej wody ostatnio znacznie spadło (mimo, że odkąd mieszkam od roku i tak było trochę słabsze niż zimnej)? We wszystkich kranach w mieszkaniu ciepła woda u mnie leje się bardzo wąskim i wolnym strumieniem, natomiast zimna pełnym i sporo mocniejszym strumieniem, co zwłaszcza w łazience powoduje problem z ustawieniem odpowiedniej temperatury wody na baterii. Nie wiem czy to problem tylko u mnie na mieszkaniu czy w całym bloku...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mieszkam po przeciwnej stronie osiedla i również zaobserwowałem to zjawisko. Wychodzi więc na to, że jest to problem z ciśnieniem po stronie dostawcy. Warto zainteresować problemem administratora osiedla, niech interweniuje w EC Łęg.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciepło w Krakowie jest dostarczane w zależności od zapotrzebowania z huty,spalarni, łęgu lub skawiny. W domu jak pościsz wodę to nie jest to ta sama woda co z ciepłowni. Jest podgrzewana woda w wymienniku ciepła w bloku, a jest to woda z wodociągu. Ciśnienie robi pompa w bloku ( w kotłowni lub wymiennikowni, kwestia nazewnictwa). Więc najpierw dzwoń do zarządcy budynku jeśli masz problem z ciśnieniem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U nas tak samo (Agatowa 23). Cisnienie ciepłej wody jest niestabilne ale ostatnio częściej jest słaby strumień. Dodatkowo po ustaleniu baterii na ciepłą wodę temperatura sama się zmienia z gorącej na zimną. Zgłosił juz ktoś z Agatowej 23 ten problem czy zadzwonić/napisać do spółdzielni?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nie zgłaszałem, planuje się wybrać ale ciągle mi nie po drodze w godzinach otwarcia biura Śnieżki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgłosiłem telefonicznie do Administracji sprawę ciśnienia ciepłej wody (Agatowa 23). Powiedzieli, że ktoś przyjdzie sprawdzić.  

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 20.11.2018 o 08:21, ZmC napisał:

Zgłosiłem telefonicznie do Administracji sprawę ciśnienia ciepłej wody (Agatowa 23). Powiedzieli, że ktoś przyjdzie sprawdzić.  

Czy nastąpiła u Ciebie poprawa? My zgłaszaliśmy osobiście w Śnieżce, również konserwator u nas zobaczył to ciśnienie wody w kranie, ale nic się nie poprawiło...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 7.12.2018 o 10:38, ljx napisał:

Czy nastąpiła u Ciebie poprawa? My zgłaszaliśmy osobiście w Śnieżce, również konserwator u nas zobaczył to ciśnienie wody w kranie, ale nic się nie poprawiło...

Wygląda na to że u nas już wszystko w normie z ciśnieniem wody.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zerknijcie proszę ile jest sitek w mocowanych nówkach kranach, ja miałem ten sam problem rozkręciłem filtr i okazało się że jest tam chyba koło 6 sitek i taki ledwie "mus" leciał zamiast wody :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 minut temu, Franzz napisał:

Zerknijcie proszę ile jest sitek w mocowanych nówkach kranach, ja miałem ten sam problem rozkręciłem filtr i okazało się że jest tam chyba koło 6 sitek i taki ledwie "mus" leciał zamiast wody :) 

Nie sprawdzałem tego nigdy. A czy te sitka mają znaczenie jak na zimnej jest bardzo mocny strumień, a gorąca ledwo się leje? tzn. czy sitka są osobne na każdą stronę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie sitka które mam na myśli dotyczą zarówno ciepłej jak i zimnej wody są na końcu kranu .Jeżeli faktycznie zimna woda leci mocno to nie jest to kwestia gęstych filtrów. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 9.12.2018 o 22:08, ljx napisał:

Nie sprawdzałem tego nigdy. A czy te sitka mają znaczenie jak na zimnej jest bardzo mocny strumień, a gorąca ledwo się leje? tzn. czy sitka są osobne na każdą stronę?

Na który piętrze mieszkasz? i czy w momencie gdy ciepła ledwo leci to czy zimna tez tak się zachowuje? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Wino napisał:

Na który piętrze mieszkasz? i czy w momencie gdy ciepła ledwo leci to czy zimna tez tak się zachowuje? 

Na pierwszym, zimna ma zawsze bardzo silny strumień, a ciepła zawsze słaby.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W każdym punkcie masz takie Ciśnienie czy tylko w jednym? 

Edytowane przez Wino
Chciałem wycofać głupie pytanie ale już Kolega na nie odpowiedział

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W każdym (łazienka i kuchnia), z tym, że najbardziej jest to widoczne w łazience, bo kran ma tu największą przepustowość i jest bez perlatora. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdź może czy czasem przy wodomierzu czy masz tam odkręcony na maksa ten zawór - wiem ze to głupie ale sprawdź. 

Jeśli tak to może idź do sąsiada, z którym dzielisz Szafkę i zapytaj się czy u niego to tez występuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 minut temu, Wino napisał:

Sprawdź może czy czasem przy wodomierzu czy masz tam odkręcony na maksa ten zawór - wiem ze to głupie ale sprawdź. 

Jeśli tak to może idź do sąsiada, z którym dzielisz Szafkę i zapytaj się czy u niego to tez występuje.

Pierwsza rzecz jaką sprawdzałem to zawór, który był na maksa odkręcony :) ...także może faktycznie podpytam sąsiada.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta