Skocz do zawartości

Złocieniowy Skatepark

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, joł :)

Dzisiaj odbyły się drugie konsultacje w sprawie programu "Skatepark w każdej dzielnicy" ZZMu.

Z grubsza sprawa wygląda tak, że Miasto zamierza przeznaczyć jakiś tam budżet na skateparki. Została do tego wyznaczona ekipa w ZZM, która to do stycznia/lutego ma prezydentowi przedstawić plan wprowadzenia tego programu, tj ilosc, lokalizacje i specyfikacje poszczególnych skateparków. W planie ujęte mają być zarówno małe, punktowe skateparki jak i duże, zozbudowane, z przestrzenią i przeszkodami zarówno dla rowerów jak i rolek i deskorolek.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj :https://dialogspoleczny.krakow.pl/konsultacje-spoleczne/skateparki-w-kazdej-dzielnicy/

W każdym razie , jeżeli chcemy taki skatepark, dobrze byłoby nad tym przysiąść i zrobić solidny projekt. 

Ma ktoś znajomego skate'a ?? :)

A tak poważnie, myślicie, żeby się za to zabrać ??

Edytowane przez MoTel
  • Like 1

Kurcze z roku na rok słabnie nam młodzież która chce uprawiać piłkę nożną, z roku na rok słabnie nam ilość młodzieży która chce uprawiać sport w rozumieniu innym jak ten z PS i Xbox , z roku na rok coraz więcej zwolnień z WF-u w szkole, znalezienie grupy fanatyków którzy będą chcieli uprawiać sport -> będą uprawiać skateboarding i będą na naszym osiedlu oraz będą wykorzystywać obiekt to ... szanse marne :(  robotę zrobi ankieta bo mogę się mylić i nie potrzebnie wprowadzać w błąd to tylko moja opinia. 

Chciałbym mega aby to przeszło ale może być jak ze stołem do ping-ponga na osiedlu który służy do siedzenia niż faktycznego przeznaczenia. 

Edytowane przez Franzz

No właśnie też mam wątpliwości. Jest jeszcze kwestia hałasu i takiego trochę bezmyślnego korzysta  z takich zabawek. Dzisiaj poruszony był problem polegający na tym, że w miejsca gdzie jeżdżą w zasadzie już profesjonaliści pojawiają się kilku- kilkunastoletnie dzieciaki, dopiero stawiające pierwsze kroki na rolkach czy deskach i stwarzają niebezpieczeństwo, głównie dla siebie. Dlatego, jeżeli już miałoby coś takiego powstać, dobrze byłoby zaprojektować to z głową. Tzn wydzielić jakąś część dla dopiero uczących się i tych co już potrafią. 

Poza tym ważny jest dobór przeszkód. Można ponoć zrobić taki bardziej "płaski" skatepark (ja się na tych przeszkodach nie znam :( ) czyli jakieś zwykłe murki, rurki...

No nie wiem..

Edytowane przez MoTel

2 minuty temu, Malachit1980 napisał:

Najważniejsza rzecz jakiej brakuje na osiedlu to solidne boisko do piłki nożnej. Z tego co wiem program orlików już dawno się skończył. Może jest możliwość w inny sposób to sfinansować. Niestety na osiedlu brakuje miejsca do gry w piłkę nożną.

Trochę nie na temat Malachit1980.

Tu chciałam się odnieść do tego konretnego programu. Tam nie ma ani słowa o orlikach

Nie bardzo jest się o co spierać. Na naszym osiedlu wszystko ma znaczenie i boisko i park i skate park.

Jak jest program miasta na ten ostatni to może nie warto wybrzydzać. Lepszy rydz niż nic. Każdy kawałek ziemi zagospodarowany bez bloku ma swoją wartość nie ocenioną.

Jak faktycznie znajdzie się teren na osiedlu gdzie miasto będzie mogło i chciało zainwestować... to już będzie niezły sukces...🤔

To już wyjaśniam jak sprawa wygląda. Byliśmy ostatnio w ZZM w sprawie parku na Złocieniu i wskazaliśmy panu dyrektorowi dwa miejsca, które nawet w MPZP są terenami zielonymi. Ten wątek jest dokładniej opisany na forum tutaj: 

Jeżeli uda się i te parki tam będą to czy warto robić tam skatepark czy zostawić jako zwykły park. 

1 minutę temu, Gave95 napisał:

Zdecydowanie zostawić zwykły park! Jestem na nie jeśli skate park miałby powstać kosztem zwykłego parku. 

no gdzieś musi powstać :) tzn terenu u nas jak na lekarstwo więc jeśli ma gdzieś być to w miejscu gdzie może powstać coś innego :)

Edytowane przez MoTel

Godzinę temu, Gave95 napisał:

Zdecydowanie zostawić zwykły park! Jestem na nie jeśli skate park miałby powstać kosztem zwykłego parku. 

Zdecydowanie tak. Jeżeli byłby to temat jakiegoś boiska to wydaje mi się fajny pomysł do przedyskutowania, jednak jazda na deskorolce i skateparki to coś raczej niszowego i taki skatepark na osiedlu podejrzewam, że przysłużyłby się ułamkowi procenta mieszkańców. Szkoda pieniędzy, lepiej przeznaczyć te środki na coś służącemu większej liczbie mieszkańców. 

• Like 1

9 godzin temu, Greg napisał:

Zdecydowanie tak. Jeżeli byłby to temat jakiegoś boiska to wydaje mi się fajny pomysł do przedyskutowania, jednak jazda na deskorolce i skateparki to coś raczej niszowego i taki skatepark na osiedlu podejrzewam, że przysłużyłby się ułamkowi procenta mieszkańców. Szkoda pieniędzy, lepiej przeznaczyć te środki na coś służącemu większej liczbie mieszkańców. 

Pieniądze w tym programie przeznaczone są tylko na skateparki. I zostaną wydane tylko na skateparki, ale jeżeli nie zgłosimy Złocienia, to tutaj nie powstanie. A park nie wiadomo czy w ogóle będzie. 

Na terenie Słonecznego jest kilka działek obok siebie, które są miejskie. No może nie do końca, bo walczą o nie z byłymi właścicielami, ale zawsze to coś. Pisałem o tym w temacie powstania pumtracka.

Co do słuszności powstania skate-parku, jestem ZA. Wszystko, by dać dzieciom możliwość rozwoju, nawet kosztem siniaków i połamanych kości :) Lepsze to niż siedzenie przed TV czy z piwem pod sklepem

Kilka uwag:

- skatepark nie miałby być zamiast parku ale miałby być elementem parku, tak jak np w PArku Lotników postawili kilka przeszkód 

- ZZM, czyli jednostka organizująca program zajmuje się tylko terenami zielonymi, więc takie zabawki stawiać tylko na terenach zielonych.

-zrobiłam mały wywiad środowiskowy i chłopaki z dzielni mówili, że chcieliby coś bardziej pod kątem rowerów (MTB, BMX) takiego np pumptrucka, który świetnie komponuje się z zielenią w parku, jakieś chociaż małe "hopki" czy kawałek murku. Wielkiego skateparku tutaj na bank nie zrobią więc myślę, że warto chociaż kilka elementów dla tych co jeżdżą zrobić. 

Edytowane przez MoTel

27 minut temu, cahar napisał:

Jeśli chodzi o skate parki, jest to ciekawa infrastruktura sportowa dzięki której ludzie spędzają czas aktywnie. Zapraszam zobaczyć "skate park" w parku Jordana, jest mały a jak jest pogoda to ludzi tam co niemiara.

Pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie. Na ościennym osiedlu skate park zostanie sprowadzony do miejsca do picia piwa, jarania jointów i generalnego "krzewienia" kultury hiphopowej  - czyli głównie do paprania okolicznych ścian sprayem. 

• Like 1

15 minut temu, sledzik1984 napisał:

Pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie. Na ościennym osiedlu skate park zostanie sprowadzony do miejsca do picia piwa, jarania jointów i generalnego "krzewienia" kultury hiphopowej  - czyli głównie do paprania okolicznych ścian sprayem. 

Jednakże patrząc na to w ten sposób można równie dobrze opisać park w którym będą czaić się zboczeńcy, spać menele a dresiarze chlać piwo i zaczepiać ludzi. Wydaje mi się że jeśli zamontować w takim skate parku monitoring to można by częściowo wyeliminować niechciane sytuację.

Porównywanie tu skateparku do stołu do pingponga jest nie bardzo na miejscu. Ile osób gra dzisiaj w "pingla"? A ile osób (dzieci) jeździ na rolkach/rowerach/hulajnogach? Idealna alternatywa dla tych, co nie chcą kopać w gałę na znacznie obłożonych w sezonie  boiskach. Dla okolicznych mieszkańców może być utrapieniem (hałas czy "menelstwo"), ale od tego są regulaminy i monitoring. Kilka telefonów na SM i po sprawie. 

Wg mnie należałoby zrobić coś w stylu mixa mini-pumptraka i skateparku. Na niewielkim terenie skumulować atrakcje dla mobilnej młodzieży. Terenu wiele nie trzeba, a młodzieży na osiedlu będzie coraz więcej. 

Djinn nie chodzi mi o to czy mamy na osiedlu więcej tenisistów stołowych czy jeżdżących na deskach tylko jak jest potem z przeznaczeniem takich obiektów a ich realnym użytkowaniem to co napisał Śledzik jest scenariuszem wielce prawdopodobnym mimo że tak jak wspominasz sporo osób z obiektu pewnie będzie korzystać to nie unikniemy  zagwozdek jako mieszkańcy a już najbardziej Ci po sąsiedzku z obiektem. 

MoTel to pomogliśmy w tym temacie ile ludzi tyle opinii i obaw ...:P 

• Like 1

Wszyscy mają rację. Aczkolwiek jeśli dobrze rozumiem co chce przekazać MoTel to raczej wielkiego wyboru tu nie ma. Możemy mieć coś lub dalej liczyć na to, że park powstanie a nie kolejny blok...

A może spróbować żeby jednak powstał taki skatepark, który będzie miał jednak więcej z parku...

MoTel czy będziemy mieli jakiś wpływ co u nas powstanie jeśli by doszło do realizacji?

Tak, konsultacje trwają i można zgłaszać zarówno lokalizację jak i pomysły na urządzenie takiego miejsca. Jak już wspominałam, rozmawiałam z chłopakami z dzielnicy. Oni tu głównie bawią się w rowery więc im bardziej leżałyby przeszkody rowerowe (bo jak się dowiedziałam na poprzednich konsultacjach jest spora różnica między przeszkodami dla rolkarzy, hulajnóg czy rowerów). Na konsultacjach byli w zasadzie tylko przedstawiciele tych środowisk, swoją drogą bardzo fajni i konkretni ludzie,. Dlatego uważam, że jeżeli już mielibyśmy zgłosić Złocień do tego programu należałoby zgłosić konkretny projekt i pokazać w projekcie jak naszym zdaniem powinno to wyglądać. Jak już pisałam, w tym programie można zgłaszać nawet pojedyncze punktowe przeszkody, nie musi to zajmować całego parku. Myślę, że warto chłopakom, którzy żeby sobie poskakać na rowerach muszą jechać do Wieliczki, zrobić chociaż dwie czy trzy fajne przeszkody. 

Nie chcę poprostu, żebyśmy czekając aż "wyrośnie nam boisko" stracili możliwość zrobienia czegoś innego. 

Edytowane przez MoTel
  • Like 1